Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#39526 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by pustopoljina »

I ja najvise volim taj "omac"...fetuchine, tagliatelle, bandnudeln...kako gojic se pise
One kratke razne i spagete nesto mi..njah...jedino bas one kratke polukruzne, eventualno spiralne...volim sa svjezim sirom.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#39527 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

exliberal-ex wrote: 10/04/2020 00:32 Ovo su moje omiljene
.Nema ih kod mene.... ;-) no, meni su jako dobre i

Image
User avatar
karanana
Posts: 50771
Joined: 26/02/2004 00:00

#39528 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by karanana »

volim ove siroke s jajima.

bez jaja su mi nekakvi bas bezveze ma koliko dugi ili kratki bili.
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#39529 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by pustopoljina »

karanana wrote: 10/04/2020 00:47 volim ove siroke s jajima.

bez jaja su mi nekakvi bas bezveze ma koliko dugi ili kratki bili.
Ja od veganske faze ostala na ovima bez jaja, nekad se desi pa vidim da sam uzela s jajima...nikakvu ja tu razliku ne vidim...mozda da su svjeze i domace...ove suhe...samo sos.
Jedino osjetim razliku od cega su...a ima li jaja ili ne, ne mogu razlikovati.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#39530 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

eh.. probala sam -- manischewith bez jaja-- nisam primjetila razliku u ukusu.. :lol: inace mogu tjesteninu bez sosa-samo malo ulje i so..
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#39531 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by pustopoljina »

Ja mogu samo sa maslacem...a sa uljem...moram bar cehnu bijelog luka prebaciti...
User avatar
Sanabija
Posts: 1571
Joined: 13/03/2019 21:53

#39532 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Sanabija »

pustopoljina wrote: 10/04/2020 00:41 I ja najvise volim taj "omac"...fetuchine, tagliatelle, bandnudeln...kako gojic se pise
One kratke razne i spagete nesto mi..njah...jedino bas one kratke polukruzne, eventualno spiralne...volim sa svjezim sirom.
Još kad sam napraviš... domaći omač :)
User avatar
lasakad
Posts: 87
Joined: 06/05/2011 10:56

#39533 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by lasakad »

i ja sam prvih dana izolacije samo po brašnu udarala :)


Image
Image
User avatar
DeNiro
Posts: 10907
Joined: 12/03/2007 10:31

#39534 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by DeNiro »

#ostanikuci :D


Image


Image


Image
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#39535 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

:roll:
eh- .. ne mogu.. :zoka:
sumirprimus
Posts: 88917
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#39536 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by sumirprimus »

ti si care spreman za zenidbe :D
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#39537 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

de, polako ti.. #uobraziticese :oops: :lol:
User avatar
DeNiro
Posts: 10907
Joined: 12/03/2007 10:31

#39538 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by DeNiro »

pih .. davno sam se ja i zenio i uobrazio :D
User avatar
Sanabija
Posts: 1571
Joined: 13/03/2019 21:53

#39539 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Sanabija »

DeNiro wrote: 10/04/2020 13:38 #ostanikuci :D


Image


Image


Image
Ma fantastično! Svaka čast!
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#39540 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

e to -ma- te izdalo-- :oops: :lol:
sumirprimus
Posts: 88917
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#39541 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by sumirprimus »

vidio da zna i da nije sport za njeg i lagano :lol:
sumirprimus
Posts: 88917
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#39542 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by sumirprimus »

Maraschino wrote: 08/04/2020 21:56 Image

ko voli gurabije sa heljdom, jabukov pekmez i ostalo?
fenomenalno, ovo je meni prije bio pojam slatka :D
sumirprimus
Posts: 88917
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#39543 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by sumirprimus »

banjaluka078 wrote: 09/04/2020 18:30 opet smo "kuhali" u dvorištu

Image

Image
jao ovo mi je nirvana. doduse slabo sta da nije :lol:
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#39544 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Tomahawk11 »

Kad nema mesa mogu i gljive i tako to :D
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#39545 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by pustopoljina »

Sanabija wrote: 10/04/2020 13:49
DeNiro wrote: 10/04/2020 13:38 #ostanikuci :D




Image


Image
Ma fantastično! Svaka čast!
E ovako, da li ti ovaj sos za pizzu pravisa sa koncentratom "rajcice" iz tube, po mogucnosti 3x, maslinovim uljem i sol/biber, malo origana, suhog, vode odoka, eventualno jos otvoris 2-3 pelati-pelata?? iz konzerve i isitnis? I onda uzmes Mozzarellu? Po mogucnosti di buffala i parmezan narendas preko?
Ako je to, onda ja to sve sama mogu pojesti :P
Ja volim gotovu pizzu kod talijana, a od domacih volim ovaj sos...par puta sam jela gdje su uzimali neki sos iz staklenke za pizzu i meni je to bilo slatko???
User avatar
DeNiro
Posts: 10907
Joined: 12/03/2007 10:31

#39546 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by DeNiro »

upravo tako pravim sos :) .. sir je mozzarella unutra, a na vrhu parmezan :)
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#39547 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by pustopoljina »

DeNiro wrote: 10/04/2020 15:09 upravo tako pravim sos :) .. sir je mozzarella unutra, a na vrhu parmezan :)
My man :thumbup:
Ja cu zucchini na prutice sa korom, prezle i parmezan, biber i 3 cehne bijelog luka u tepsiji izmijesati, poravnati...u rernu na 20-30 min.
User avatar
DeNiro
Posts: 10907
Joined: 12/03/2007 10:31

#39548 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by DeNiro »

pustopoljina wrote: 10/04/2020 15:14
DeNiro wrote: 10/04/2020 15:09 upravo tako pravim sos :) .. sir je mozzarella unutra, a na vrhu parmezan :)
My man :thumbup:
Ja cu zucchini na prutice sa korom, prezle i parmezan, biber i 3 cehne bijelog luka u tepsiji izmijesati, poravnati...u rernu na 20-30 min.
:thumbup:
User avatar
hana_montana
Posts: 14943
Joined: 13/04/2009 21:50
Location: Kalopsia

#39549 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by hana_montana »

lasakad wrote: 10/04/2020 12:43 i ja sam prvih dana izolacije samo po brašnu udarala :)


Image
Image
tulumbe su ti odlicne.sta je ovo u tepsiji?
User avatar
hana_montana
Posts: 14943
Joined: 13/04/2009 21:50
Location: Kalopsia

#39550 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by hana_montana »

samsonsam wrote: 10/04/2020 00:16

izgleda seksi :mrgreen: :thumbup:
i jeste :mrgreen: hvala :)
Post Reply