djulbastije .. hm .. cudne.. - nema na cemu... cuj ceif....
Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)
Moderator: anex
-
moonca
- Posts: 88063
- Joined: 20/12/2016 20:16
- DeNiro
- Posts: 10907
- Joined: 12/03/2007 10:31
-
moonca
- Posts: 88063
- Joined: 20/12/2016 20:16
- DeNiro
- Posts: 10907
- Joined: 12/03/2007 10:31
-
moonca
- Posts: 88063
- Joined: 20/12/2016 20:16
- Sanabija
- Posts: 1571
- Joined: 13/03/2019 21:53
#39457 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Čorba od fazana (nešto kao lažni minestrone)
-
moonca
- Posts: 88063
- Joined: 20/12/2016 20:16
#39458 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
ode jos jedan..
.. dobro izgleda - chorba..
- exliberal-ex
- Posts: 7707
- Joined: 11/04/2013 00:01
#39459 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Kao sto rekoh...niste normalne...crko bih da nisam nesto napravio i ja

Malo sam napravio pretanko pa mi se zaljepi al nije lose sa kefirom


Malo sam napravio pretanko pa mi se zaljepi al nije lose sa kefirom

- vjesticanametli
- Posts: 15704
- Joined: 15/02/2008 09:31
- Location: Sarajevo X
#39460 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
-
moonca
- Posts: 88063
- Joined: 20/12/2016 20:16
#39461 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
exliberal-ex wrote: ↑08/04/2020 17:22 Kao sto rekoh...niste normalne...crko bih da nisam nesto napravio i ja
Malo sam napravio pretanko pa mi se zaljepi al nije lose sa kefirom
![]()
carapice i stoljnak.?? ili je ..
- pustopoljina
- Posts: 14049
- Joined: 19/05/2008 16:33
#39462 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Pa kljukusa i ide sto tanja, i res, isitnis na zalogaje, pomastis maslacem, poljev sir/vrhnje i sto kila isjeckanog bijelog luka. Onda zalegnes
spustio ti se pritisak.
- hadzinicasa
- Posts: 13620
- Joined: 08/11/2005 16:08
- Location: u tranziciji
#39463 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Nisam odavno 
Prasa s fasiranim i rizom, wewa me napomenula

Prasa s fasiranim i rizom, wewa me napomenula

- vjesticanametli
- Posts: 15704
- Joined: 15/02/2008 09:31
- Location: Sarajevo X
#39464 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
haDZinice
izgleda
Ja od trudnoce vise prasu ne jedem
a fasirano nisam ljubitelj aliiiii
E ja jos kolac da smirim pa necu kuhat do sutra
Priprema pozor u tepsijjuuuuu

Ja od trudnoce vise prasu ne jedem
E ja jos kolac da smirim pa necu kuhat do sutra
Priprema pozor u tepsijjuuuuu

Last edited by vjesticanametli on 08/04/2020 20:40, edited 1 time in total.
- DeNiro
- Posts: 10907
- Joined: 12/03/2007 10:31
#39465 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
dosta ba tog tijesta visevjesticanametli wrote: ↑08/04/2020 18:15 Wewoizgleda
Ja od trudnoce vise prasu ne jedema fasirano nisam ljubitelj aliiiii
![]()
E ja jos kolac da smirim pa necu kuhat do sutra![]()
Priprema pozor u tepsijjuuuuu![]()
![]()
- bunk
- Posts: 8774
- Joined: 16/07/2016 19:58
#39466 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Hej,nikad nije dosta tijesta.Ni slanog ni slatkog 
- pustopoljina
- Posts: 14049
- Joined: 19/05/2008 16:33
#39467 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Treba silno brasno potrositi.

- samsonsam
- Posts: 1820
- Joined: 18/09/2008 01:19
#39468 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
ja jos cekam sliKicuvjesticanametli wrote: ↑07/04/2020 09:50Danas je red na kolacvjesticanametli wrote: ↑04/04/2020 20:15hvala zaplatice taj meni...kad pravis crumble jel dodas jos cega u ostatak smjese...hvala i ziviJosamsonsam wrote: ↑04/04/2020 20:10
Brzo,lako,ukusno![]()
60 gr. putera (kod mene kokosov)
100 gr.kristal secera *
100 gr.smedjeg secera *
2 jaja
2 kasikice vanilija ekstrakta (ili vanilin secer)
200 gr.brasna
150 gr.zobenih pahuljica
2 kasikice praska za pecivo
malo soli
1 teglica dzema po zelji *
Secer umutiti sa puterom,dodata jaja,vaniliju i izmiksati. Izmjesati brasno,pahuljice i prasak za pecivo.Sve sastaviti,umjesiti dok se ne dobije fino tijesto. Ako je tijesto ljepljivo ubaciti u frizider ca 1 sat.
2/3 razvuci u posudu za pecenje presvucenu papirom za pecenje. Dzem razmazati preko.Od ostatka tijesta napraviti “crumble” tijesto i posuti preko.Ja sam na brzinu sa dvije kasike nabac'o preko![]()
Pece se ca. 30 minuta na 180 stepeni (zavisno od rerne).
*Ja sam stavio 50 gr palminog secera i bilo je podobro slatko. Domaci dzem od kupine je bio dovoljno sladak.![]()
![]()
-
Zoya
- Posts: 23399
- Joined: 09/06/2008 14:54
#39469 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Pravićemo skupa. Ima da te svu umažem šlagomvjesticanametli wrote: ↑08/04/2020 11:33 kad doDZes ponesi ovoextra
Moze recepAt da uporedim s mojim pls![]()
Evo recept od indigo-x, koju ovom prilikom pozdravljam
https://www.coolinarika.com/recept/1099313/
- vjesticanametli
- Posts: 15704
- Joined: 15/02/2008 09:31
- Location: Sarajevo X
#39470 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Zoyo cim doDZes pravimo
Ja ba citavu kilu sam potrosila danas sva sam meljava
Deniro dosta je kad tuCu
Samsone pece se nisam stigla jucer a nisam imala bas 200 grama brasna

Ev caj sace kolac

Last edited by vjesticanametli on 08/04/2020 18:51, edited 1 time in total.
- vjesticanametli
- Posts: 15704
- Joined: 15/02/2008 09:31
- Location: Sarajevo X
#39471 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Samsone ubicu te
Ja se samobanujem odavde
Ev ....ko sebi

Last edited by vjesticanametli on 08/04/2020 19:13, edited 2 times in total.
- Optimus09
- Posts: 3717
- Joined: 27/11/2017 06:48
- Location: Berlin
#39472 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Kako cu ja pregledati ovu temu od pocetka kad zavrsim u Dojclandu 
- zlo zlo
- Posts: 4485
- Joined: 28/10/2012 16:01
#39473 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
vjesticanametli wrote: ↑08/04/2020 18:41Zoyo cim doDZes pravimo![]()
![]()
Ja ba citavu kilu sam potrosila danas sva sam meljava![]()
Deniro dosta je kad tuCu![]()
Samsone pece se nisam stigla jucer a nisam imala bas 200 grama brasnadanas nasla al samo kilu mogla kupiti
pa di to nema brašna?.. ovdje u Mo ima u radnjama, nek dan bila u robotu..ima, jučer bila u fisu ima koliko hoćeš.
- vjesticanametli
- Posts: 15704
- Joined: 15/02/2008 09:31
- Location: Sarajevo X
#39474 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
hamburgzlo zlo wrote: ↑08/04/2020 19:44vjesticanametli wrote: ↑08/04/2020 18:41Zoyo cim doDZes pravimo![]()
![]()
Ja ba citavu kilu sam potrosila danas sva sam meljava![]()
Deniro dosta je kad tuCu![]()
Samsone pece se nisam stigla jucer a nisam imala bas 200 grama brasnadanas nasla al samo kilu mogla kupiti
pa di to nema brašna?.. ovdje u Mo ima u radnjama, nek dan bila u robotu..ima, jučer bila u fisu ima koliko hoćeš.
- samsonsam
- Posts: 1820
- Joined: 18/09/2008 01:19
#39475 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
to slagom da zasladisvjesticanametli wrote: ↑08/04/2020 18:51 Samsone ubicu tei slag imam za ovo
![]()
Ja se samobanujem odavde
Ev ....ko sebi![]()
![]()
zadovoljna rezultatom i ukusom?
