Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

User avatar
GandalfSivi
Posts: 22784
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#39426 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by GandalfSivi »

Sporo kuhana govedja rebra sa lukom, mrkvama, celerom, vinom i zacinima, servirana na karfiol pireu i blitvi...

Image
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#39427 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by mO k3 »

Tomahawk11 wrote: 07/04/2020 08:07 Image
Gledam ovo i kontam sta si ovo spremio .. moze vise info ?? :shock:
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#39428 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Tomahawk11 »

mO k3 wrote: 08/04/2020 10:01
Tomahawk11 wrote: 07/04/2020 08:07 Image
Gledam ovo i kontam sta si ovo spremio .. moze vise info ?? :shock:
700 g očišćenog zelja (čitaj: mlade koprive)
100 g kukuruznog brašna
100 g oštrog brašna (pšenišno)
2 kom jaja
100 g pavlake (dodao sam i malo sira)
malo soli
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#39429 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by mO k3 »

aha i kako se to zove? ne zamjeri ...
User avatar
Sarah24
Posts: 10149
Joined: 08/06/2010 11:12
Location: Somewhere over the rainbow

#39430 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Sarah24 »

Tomina razljevusa.. 8-) :mrgreen:

Dobra ideja za brzo nesto prezalogajiti, pravim sutra prekosutra... :thumbup:
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#39431 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Tomahawk11 »

mO k3 wrote: 08/04/2020 10:08 aha i kako se to zove? ne zamjeri ...
Ma eto, što rekla Sarah :D nešto kao uljevak jel.

Ja sam uz ovo pravio dvije varijante, jednom salatu onako sastav zelena salata, paradajz, mladi luk, drugi put u to dodao onaj sir sa vrhnjem.
Dobro oboje.
Miris koprive prva liga.
Nije uopšte zahmetli, pečem na 250 stepeni 20 minuta.
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#39432 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by vjesticanametli »

mO k3 wrote: 08/04/2020 10:08 aha i kako se to zove? ne zamjeri ...
Tomahawk11 wrote: 08/04/2020 10:07
mO k3 wrote: 08/04/2020 10:01
Tomahawk11 wrote: 07/04/2020 08:07 Image
Gledam ovo i kontam sta si ovo spremio .. moze vise info ?? :shock:
700 g očišćenog zelja (čitaj: mlade koprive)
100 g kukuruznog brašna
100 g oštrog brašna (pšenišno)
2 kom jaja
100 g pavlake (dodao sam i malo sira)
malo soli
Ja bez zelja samo sir .....i nekad pp stavim
Zovem to kukuruzni kolac....niDZe veze znam
:D
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#39433 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by vjesticanametli »

Zoya wrote: 07/04/2020 20:50 Image
kad doDZes ponesi ovo :thumbup: extra
Moze recepAt da uporedim s mojim pls :kiss:
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#39434 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Tomahawk11 »

vjesticanametli wrote: 08/04/2020 11:32
Ja bez zelja samo sir .....i nekad pp stavim
Zovem to kukuruzni kolac....niDZe veze znam
:D
Ma jasno, zoveš kako hoćeš i pojedeš :D

Ja volim onaj miris koprive, sad je ima mlade :thumbup:
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#39435 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by vjesticanametli »

Sto je danas ljeeeep i suncaaan dan.....germa nam je dosla u kucuuuuu
Image
User avatar
Loo
Posts: 6486
Joined: 09/04/2012 12:10

#39436 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Loo »

vjesticanametli wrote: 08/04/2020 15:18 Sto je danas ljeeeep i suncaaan dan.....germa nam je dosla u kucuuuuu
Image
:mrgreen:
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#39437 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by vjesticanametli »

:lol: suti zeno dobavih kilu brasna i 1 germu :lol:
Image

Image

Image
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#39438 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by zlo zlo »

Ja taman završila zagrebačke kremšnite.. večeras bude davljenja :D
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#39439 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by vjesticanametli »

Ja ne znam ocul prezivit s kuhinjom do utorka :lol:
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#39440 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by zlo zlo »

šalji ti te kiflice :D
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#39441 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by vjesticanametli »

zlo zlo wrote: 08/04/2020 15:27 šalji ti te kiflice :D
Deal a ti meni kolace :kiss: :lol:
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#39442 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by vjesticanametli »

IzFoliiii
Posluzi se :-D
Image

Image
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#39443 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by zlo zlo »

more more..daj pola lima za kolač :lol:
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#39444 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by exliberal-ex »

Niste normalne matere mi...mrzim vas.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#39445 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

:roll:
kad neces sa mnom da se druzish..

Image
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#39447 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

DeNiro wrote: 08/04/2020 16:02 Image
:thumbup:
Zivopisno.. :-D
..sta je pored povrca.. i ..... zasto na kraju dodajes suve zacine.. ako su ??
User avatar
DeNiro
Posts: 10907
Joined: 12/03/2007 10:31

#39448 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by DeNiro »

moonca wrote: 08/04/2020 16:10
DeNiro wrote: 08/04/2020 16:02 Image
:thumbup:
Zivopisno.. :-D
..sta je pored povrca.. i ..... zasto na kraju dodajes suve zacine.. ako su ??
djulbastije .. zato sto mi je ceif :D .. i hvala :D
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#39449 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by exliberal-ex »

moonca wrote: 08/04/2020 16:01 :roll:
kad neces sa mnom da se druzish..

Image
ti me igonorises....
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#39450 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by zlo zlo »

evo i glumac će najebat od moni zbog suhog peršina :lol: :lol:


i mene je tako... :run: :mrgreen:
Post Reply