Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#39401 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by exliberal-ex »

King Theoden wrote: 06/04/2020 18:47
samsonsam wrote: 06/04/2020 13:47 lijepo cojk napis' o da je iz zamrzivaca
Pa et, odstojala je par mjeseci :mrgreen:
Ne isključujem krivolov. Al eto, čak i da nije, ja ne mogu da vjerujem da postoji isan koji može ustrijeliti srndaća a kamoli srnu kad zna koliko je ta divljač ugrožena.
Naša lovišta su maltene prazna.
Meni je bilo nezamislivo da pucam na srndaća. Tako je i kod velikog broja lovaca, al et, uvijek je bilo gladnih očiju.
Osim toga, ne znam kako da pripremiš meso divljači, nikada ne može biti ukusno kao teletina, janjetina ili jaretina.
:thumbup:
jutros mi pade ova tema na pamet....posao na posao kad ih vidim uz autoput...idu sretni znaju da im niko nemoze prici auta se neplase...obicno se mogu vidjet rano zorom ali sad kako nema ljudi i saobracaja mozes ih vidjet u pola dana

o zecevima necu ni da pricam iskacu pred tebe ko ludi moras kocit ko hajvan al nemogu da ga zgazim pa da me ubijes...
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#39402 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

A jare mozemo.. :zzzz: :roll:

Image
Zizi505
Posts: 9330
Joined: 25/04/2011 14:06

#39403 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Zizi505 »

exliberal-ex wrote: 06/04/2020 23:11
King Theoden wrote: 06/04/2020 18:47
samsonsam wrote: 06/04/2020 13:47 lijepo cojk napis' o da je iz zamrzivaca
Pa et, odstojala je par mjeseci :mrgreen:
Ne isključujem krivolov. Al eto, čak i da nije, ja ne mogu da vjerujem da postoji isan koji može ustrijeliti srndaća a kamoli srnu kad zna koliko je ta divljač ugrožena.
Naša lovišta su maltene prazna.
Meni je bilo nezamislivo da pucam na srndaća. Tako je i kod velikog broja lovaca, al et, uvijek je bilo gladnih očiju.
Osim toga, ne znam kako da pripremiš meso divljači, nikada ne može biti ukusno kao teletina, janjetina ili jaretina.
:thumbup:
jutros mi pade ova tema na pamet....posao na posao kad ih vidim uz autoput...idu sretni znaju da im niko nemoze prici auta se neplase...obicno se mogu vidjet rano zorom ali sad kako nema ljudi i saobracaja mozes ih vidjet u pola dana

o zecevima necu ni da pricam iskacu pred tebe ko ludi moras kocit ko hajvan al nemogu da ga zgazim pa da me ubijes...
A nisi tako bi osjetljiv, dok si tamanio one pileće batke neki dan...
...i pilići imaju slatke okice :place:


:D
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#39404 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by exliberal-ex »

zizi505 wrote: 06/04/2020 23:25
exliberal-ex wrote: 06/04/2020 23:11

:thumbup:
jutros mi pade ova tema na pamet....posao na posao kad ih vidim uz autoput...idu sretni znaju da im niko nemoze prici auta se neplase...obicno se mogu vidjet rano zorom ali sad kako nema ljudi i saobracaja mozes ih vidjet u pola dana

o zecevima necu ni da pricam iskacu pred tebe ko ludi moras kocit ko hajvan al nemogu da ga zgazim pa da me ubijes...
A nisi tako bi osjetljiv, dok si tamanio one pileće batke neki dan...
...i pilići imaju slatke okice :place:


:D
Ja ga nemogu ubit....da je do to ga da ga ja moram ubit mislim da bi bio vegetarijanac....o
User avatar
sadie_forever
Posts: 6009
Joined: 24/08/2014 21:34

#39405 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by sadie_forever »

Sanabija wrote: 05/04/2020 13:32
Loo wrote: 05/04/2020 13:30 a mog'o si i kakav kolac brzinski :lol:
kad si vec dan rezervisao za provesti ga u kuhinji :mrgreen:
Ima tiramisu, sinoc napravio, eno 'ladi se... :D
Imas li zenu? :D
User avatar
AstorH
Posts: 1899
Joined: 08/03/2014 23:21
Location: Dalmacija

#39406 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by AstorH »

Image
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#39407 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Tomahawk11 »

Image
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#39408 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by mO k3 »

AstorH wrote: 07/04/2020 01:23 Image
Gospodin :)
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#39409 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by vjesticanametli »

vjesticanametli wrote: 04/04/2020 20:15
samsonsam wrote: 04/04/2020 20:10
vjesticanametli wrote: 04/04/2020 19:44 HoumofiZ maknes i pristavis meso :mrgreen:

Samosne :thumbup: daj recept :mrgreen: jadna ja vrijeme je koroni da se vrOti u kinu :roll:
Brzo,lako,ukusno :)

60 gr. putera (kod mene kokosov)
100 gr.kristal secera *
100 gr.smedjeg secera *
2 jaja
2 kasikice vanilija ekstrakta (ili vanilin secer)
200 gr.brasna
150 gr.zobenih pahuljica
2 kasikice praska za pecivo
malo soli
1 teglica dzema po zelji *

Secer umutiti sa puterom,dodata jaja,vaniliju i izmiksati. Izmjesati brasno,pahuljice i prasak za pecivo.Sve sastaviti,umjesiti dok se ne dobije fino tijesto. Ako je tijesto ljepljivo ubaciti u frizider ca 1 sat.
2/3 razvuci u posudu za pecenje presvucenu papirom za pecenje. Dzem razmazati preko.Od ostatka tijesta napraviti “crumble” tijesto i posuti preko.Ja sam na brzinu sa dvije kasike nabac'o preko :oops:
Pece se ca. 30 minuta na 180 stepeni (zavisno od rerne).

*Ja sam stavio 50 gr palminog secera i bilo je podobro slatko. Domaci dzem od kupine je bio dovoljno sladak.
hvala zaplatice taj meni...kad pravis crumble jel dodas jos cega u ostatak smjese...hvala i ziviJo :mrgreen:
Danas je red na kolac :D
User avatar
Euphoria
Posts: 10680
Joined: 15/11/2018 23:40
Location: Samo drsko na fin način!

#39410 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Euphoria »

Dajem uštipke za spagete :D
Image
User avatar
DeNiro
Posts: 10907
Joined: 12/03/2007 10:31

#39411 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by DeNiro »

Miss Moonlight wrote: 07/04/2020 10:27 Dajem uštipke za spagete :D
Image
dajes ili mijenjas? :D
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#39412 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Tomahawk11 »

Jesi neki...ja već pripremio neotpakovanu kutiju špageta :roll: :D
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#39413 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

Miss Moonlight wrote: 07/04/2020 10:27 Dajem uštipke za spagete :D
Image
..Odlicni.. :gladna:
User avatar
samsonsam
Posts: 1820
Joined: 18/09/2008 01:19

#39414 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by samsonsam »

da se virusi i bacili malo rastjeraju lijepim mirisima zacina :mrgreen:

Image

i ,normalno,malo zelenjave :)

Image
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#39415 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

~~pecenje & sushi riza...~ :)

Image
User avatar
samsonsam
Posts: 1820
Joined: 18/09/2008 01:19

#39416 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by samsonsam »

moonca wrote: 07/04/2020 17:05 ~~pecenje & sushi riza...~ :)

Image
prije par dana pravila zena supicu sa zelenim sparogama :gladna: ...mi ih obozavamo :izet:
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#39417 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

samsonsam wrote: 07/04/2020 17:10 prije par dana pravila zena supicu sa zelenim sparogama ...mi ih obozavamo
..Probala sam i to... dobra je- mada - nisam supa-osoba. :-D

..ove debele -volim u rerni--al' izbjegavam ulje.. obarim ih samo .. :-D
Koju su to rizu pripremio?
User avatar
samsonsam
Posts: 1820
Joined: 18/09/2008 01:19

#39418 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by samsonsam »

moonca wrote: 07/04/2020 17:28
samsonsam wrote: 07/04/2020 17:10 prije par dana pravila zena supicu sa zelenim sparogama ...mi ih obozavamo
..Probala sam i to... dobra je- mada - nisam supa-osoba. :-D

..ove debele -volim u rerni--al' izbjegavam ulje.. obarim ih samo .. :-D
Koju su to rizu pripremio?
kod nas moze supa uvijek :izet:

riza je basmati sa kamaru zacina :D
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#39419 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

samsonsam wrote: 07/04/2020 17:30 riza je basmati sa kamaru zacina
. :thumbup: --- i zadrzala je oblik- ..i meni je lagana- presla sam na sushi- dodje mi kao zamjena za hljeb... :)

- pravish je kao rizoto..
..kod mene, samo curry- zacin... :lol:
User avatar
samsonsam
Posts: 1820
Joined: 18/09/2008 01:19

#39420 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by samsonsam »

moonca wrote: 07/04/2020 17:38
samsonsam wrote: 07/04/2020 17:30 riza je basmati sa kamaru zacina
. :thumbup: --- i zadrzala je oblik- ..i meni je lagana- presla sam na sushi- dodje mi kao zamjena za hljeb... :)

- pravish je kao rizoto..
..kod mene, samo curry- zacin... :lol:
ide na solju rize,solja temeljca i ne fula nikad :izet:
User avatar
animals
Posts: 21623
Joined: 19/04/2013 22:13

#39421 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by animals »

Ovo sam ja kuvao danas.. :skoljka:
porcija za drvosjecu :D i iznenadilo me kako je bilo ukusno..Image
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#39422 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by exliberal-ex »

Image

Nisam pravio al sam platio...sve zatvoreno u komsiluku gdje radim jedino sam mogao rebarca uzet
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#39423 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

:dajba:

mogli su ti i dzaba dati- :oops:
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#39425 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by exliberal-ex »

moonca wrote: 07/04/2020 19:20 :dajba:

mogli su ti i dzaba dati- :oops:
vala kakav je ukus bio....trebali su mi jos platit :(
Post Reply