Ad blocker detected: Our website is made possible by displaying online advertisements to our visitors. Please consider supporting us by disabling your ad blocker on our website.
samsonsam wrote: ↑06/04/2020 13:47
lijepo cojk napis' o da je iz zamrzivaca
Pa et, odstojala je par mjeseci
Ne isključujem krivolov. Al eto, čak i da nije, ja ne mogu da vjerujem da postoji isan koji može ustrijeliti srndaća a kamoli srnu kad zna koliko je ta divljač ugrožena.
Naša lovišta su maltene prazna.
Meni je bilo nezamislivo da pucam na srndaća. Tako je i kod velikog broja lovaca, al et, uvijek je bilo gladnih očiju.
Osim toga, ne znam kako da pripremiš meso divljači, nikada ne može biti ukusno kao teletina, janjetina ili jaretina.
jutros mi pade ova tema na pamet....posao na posao kad ih vidim uz autoput...idu sretni znaju da im niko nemoze prici auta se neplase...obicno se mogu vidjet rano zorom ali sad kako nema ljudi i saobracaja mozes ih vidjet u pola dana
o zecevima necu ni da pricam iskacu pred tebe ko ludi moras kocit ko hajvan al nemogu da ga zgazim pa da me ubijes...
samsonsam wrote: ↑06/04/2020 13:47
lijepo cojk napis' o da je iz zamrzivaca
Pa et, odstojala je par mjeseci
Ne isključujem krivolov. Al eto, čak i da nije, ja ne mogu da vjerujem da postoji isan koji može ustrijeliti srndaća a kamoli srnu kad zna koliko je ta divljač ugrožena.
Naša lovišta su maltene prazna.
Meni je bilo nezamislivo da pucam na srndaća. Tako je i kod velikog broja lovaca, al et, uvijek je bilo gladnih očiju.
Osim toga, ne znam kako da pripremiš meso divljači, nikada ne može biti ukusno kao teletina, janjetina ili jaretina.
jutros mi pade ova tema na pamet....posao na posao kad ih vidim uz autoput...idu sretni znaju da im niko nemoze prici auta se neplase...obicno se mogu vidjet rano zorom ali sad kako nema ljudi i saobracaja mozes ih vidjet u pola dana
o zecevima necu ni da pricam iskacu pred tebe ko ludi moras kocit ko hajvan al nemogu da ga zgazim pa da me ubijes...
A nisi tako bi osjetljiv, dok si tamanio one pileće batke neki dan...
...i pilići imaju slatke okice
jutros mi pade ova tema na pamet....posao na posao kad ih vidim uz autoput...idu sretni znaju da im niko nemoze prici auta se neplase...obicno se mogu vidjet rano zorom ali sad kako nema ljudi i saobracaja mozes ih vidjet u pola dana
o zecevima necu ni da pricam iskacu pred tebe ko ludi moras kocit ko hajvan al nemogu da ga zgazim pa da me ubijes...
A nisi tako bi osjetljiv, dok si tamanio one pileće batke neki dan...
...i pilići imaju slatke okice
Ja ga nemogu ubit....da je do to ga da ga ja moram ubit mislim da bi bio vegetarijanac....o
vjesticanametli wrote: ↑04/04/2020 19:44
HoumofiZ maknes i pristavis meso
Samosne daj recept jadna ja vrijeme je koroni da se vrOti u kinu
Brzo,lako,ukusno
60 gr. putera (kod mene kokosov)
100 gr.kristal secera *
100 gr.smedjeg secera *
2 jaja
2 kasikice vanilija ekstrakta (ili vanilin secer)
200 gr.brasna
150 gr.zobenih pahuljica
2 kasikice praska za pecivo
malo soli
1 teglica dzema po zelji *
Secer umutiti sa puterom,dodata jaja,vaniliju i izmiksati. Izmjesati brasno,pahuljice i prasak za pecivo.Sve sastaviti,umjesiti dok se ne dobije fino tijesto. Ako je tijesto ljepljivo ubaciti u frizider ca 1 sat.
2/3 razvuci u posudu za pecenje presvucenu papirom za pecenje. Dzem razmazati preko.Od ostatka tijesta napraviti “crumble” tijesto i posuti preko.Ja sam na brzinu sa dvije kasike nabac'o preko
Pece se ca. 30 minuta na 180 stepeni (zavisno od rerne).
*Ja sam stavio 50 gr palminog secera i bilo je podobro slatko. Domaci dzem od kupine je bio dovoljno sladak.
hvala zaplatice taj meni...kad pravis crumble jel dodas jos cega u ostatak smjese...hvala i ziviJo