Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#39101 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by vjesticanametli »

mO k3 wrote: 30/03/2020 21:42
vjesticanametli wrote: 30/03/2020 21:39
mO k3 wrote: 30/03/2020 21:28 koji je bio ?? neki poznat
ej jos nesto sinoc cini mi se rekose naredni kitchen imp u bosni :-D jedva cekam :lol:
Ponovo u bosni :) Gledao sam kada ga ja Max Stiegel poslao da sprema bumbara pa je on poslao onoga da ispece prase :)

Odakle znas da je u bih?
Sinoc rekose na vox ali radio mi radio i nisam sig jesam li dobro bosnien cula....al jes sigurno :lol: bice super
Recu ti na pp
almir90
Posts: 7799
Joined: 08/06/2008 00:56

#39102 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by almir90 »

vjesticanametli wrote: 30/03/2020 15:34
:mrgreen: sad
Avenijo odlicna pica :thumbup:
Dobro izgleda, jesi li ovo vrhnje ubacila? Zadnjih dana sam isprobavao neke recepte, i nekako mi meso suho ispadne, kada pokrijem folijom tokom pečenja sve se lijepo upari, i onda skinem foliju i ostavim da se meso zapeče još malo, ali mi suho kasnije bude. Doduše, samo sam dva puta pravio i morat ću još koji put dok uganjam sve kako treba.
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#39103 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by vjesticanametli »

Ja meso napajcam uvijek ranije pa cami u frizideru....a uvijek pecem 2 do 3 h zavisi od komada i nikad ne zapecem ....samo ga mrcvarim u rerni s folijom ....onda par min bez folije i vrhnje na njega....nekad dok se pece dodam vode pa s onom masnocom.....mljaaac holesterol :lol: :mrgreen:
A ovo je teletina i bila je :thumbup: pozdrahsmo sve :run:
almir90
Posts: 7799
Joined: 08/06/2008 00:56

#39104 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by almir90 »

vjesticanametli wrote: 30/03/2020 21:53 Ja meso napajcam uvijek ranije pa cami u frizideru....a uvijek pecem 2 do 3 h zavisi od komada i nikad ne zapecem ....samo ga mrcvarim u rerni s folijom ....onda par min bez folije i vrhnje na njega....nekad dok se pece dodam vode pa s onom masnocom.....mljaaac holesterol :lol: :mrgreen:
A ovo je teletina i bila je :thumbup: pozdrahsmo sve :run:
Pustio sam nekih 10-15 minuta bez folije, sigurno je ovo greška. A inače oko sat i po sam na 200 držao u rerni.
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#39105 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by exliberal-ex »

almir90 wrote: 30/03/2020 21:56
vjesticanametli wrote: 30/03/2020 21:53 Ja meso napajcam uvijek ranije pa cami u frizideru....a uvijek pecem 2 do 3 h zavisi od komada i nikad ne zapecem ....samo ga mrcvarim u rerni s folijom ....onda par min bez folije i vrhnje na njega....nekad dok se pece dodam vode pa s onom masnocom.....mljaaac holesterol :lol: :mrgreen:
A ovo je teletina i bila je :thumbup: pozdrahsmo sve :run:
Pustio sam nekih 10-15 minuta bez folije, sigurno je ovo greška. A inače oko sat i po sam na 200 držao u rerni.
Ma samo na kraju skines foliju, moras fino zatvorit sa svih strana i samo par rupica na vrhu napravi...ja svako meso pecem sa folijom.
Ako je meso bas suho mozes malo vode dodat ...uf sad sam ogladnio a obecao sam sebi da je samo supa za veceru....
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#39106 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

:roll:
.. pojedi jabuku..
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#39108 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by mO k3 »

Image

Danas, sprema se kao risotto
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#39109 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Tomahawk11 »

Image
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#39111 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

mO k3 wrote: 31/03/2020 13:03 Image
:dajba:
..eh, ne obracaj paznju na mane-ali- nedostaje nesto... kao --crveno.. :oops:

Izgleda ukusno :thumbup:

...rizoto mi je suvise -tecan- za ovu kombinaciju
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#39112 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by mO k3 »

moonca wrote: 31/03/2020 13:11
mO k3 wrote: 31/03/2020 13:03 Image
:dajba:
..eh, ne obracaj paznju na mane-ali- nedostaje nesto... kao --crveno.. :oops:

Izgleda ukusno :thumbup:

...rizoto mi je suvise -tecan- za ovu kombinaciju
Da izvini fali paradajz :( brišem sliku nema paradajza i 3-4 kapljice maslinovog ulja :)

Rekao sam kuha se kao risotto ;)


Kako ti voliš poletnu ? Mao tečniju ili čvršću ?
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#39113 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

mO k3 wrote: 31/03/2020 13:25

Kako ti voliš poletnu ? Mao tečniju ili čvršću ?
.treba biti -taman-- :oops:

..meni izgleda -tecnija za ovu kombinaciju- jer, sluzis i sos... radije bi nesto -cvrsto... :lol:

Image

..kao jelo za sebe, moglo bi proci -s kasikom... :P

-
sumirprimus
Posts: 88917
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#39114 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by sumirprimus »

mO k3 wrote: 31/03/2020 13:03 Image
ko u restoranu svaka cast :thumbup:
User avatar
Sanabija
Posts: 1571
Joined: 13/03/2019 21:53

#39115 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Sanabija »

Image

Leđa od zeca sa knedlama :)
almir90
Posts: 7799
Joined: 08/06/2008 00:56

#39116 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by almir90 »

Sanabija wrote: 31/03/2020 15:10

Leđa od zeca sa knedlama :)
Uhhh ovo dobro izgleda :thumbup:
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#39117 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

Sanabija wrote: 31/03/2020 15:10 Image

Leđa od zeca sa knedlama :)
Odlicno.. :thumbup:
User avatar
GandalfSivi
Posts: 22781
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#39119 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by GandalfSivi »

Pilav se opet desio, moradoh...

Image
sumirprimus
Posts: 88917
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#39120 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by sumirprimus »

moonca wrote: 31/03/2020 15:24
Sanabija wrote: 31/03/2020 15:10 Image

Leđa od zeca sa knedlama :)
Odlicno.. :thumbup:
qauh brate sta je ovo vako rasahlo top :thumbup:
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#39121 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by zlo zlo »

i mene pišite za zeca..samo da me bloo ne vidi :D
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#39122 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Tomahawk11 »

zlo zlo wrote: 01/04/2020 11:23 i mene pišite za zeca..samo da me bloo ne vidi :D
@Bloo :hajmooo:
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#39123 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by vjesticanametli »

A kod mene vako :oops:
Kad imas vremena i houm ofis :lol: :D
Pa namisljas hos skoljkav ili duguljast ili pak okrugao oblik :cry:
Pa onda jedes :lol:
Lisnato s piletinU zacine i mlogooo bjelog luka :oops:
Image
Zizi505
Posts: 9330
Joined: 25/04/2011 14:06

#39124 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Zizi505 »

sherbett wrote: 31/03/2020 14:11 Image
S ovim rezovima, izgleda kao da spava :-D
User avatar
Euphoria
Posts: 10680
Joined: 15/11/2018 23:40
Location: Samo drsko na fin način!

#39125 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Euphoria »

Jučer... Danas izgleda ništa 🙈

Image
Post Reply