Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#38976 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by mO k3 »

Jesam vam pokazao moj današnji hljeb ?:)
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#38979 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

mO k3 wrote: 26/03/2020 14:50 Image
za sutra
Izgleda jakooo dobro.. :thumbup:
.. jel' korica -tvrda... meni unisti -------- nepce.. :-)
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#38980 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by mO k3 »

Ja tvrda je :) dobro balkanci to ne vole
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#38981 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by mO k3 »

Idem otvoriti drug flašu ;)

Ps nemam problema sa alkoholom :)
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#38982 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by exliberal-ex »

mO k3 wrote: 26/03/2020 15:00 Ja tvrda je :) dobro balkanci to ne vole
onda ja nisam balkanac....meni je u glavi ako hljeb nema dobre kore nije pecen :D
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#38983 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by vjesticanametli »

mO k3 wrote: 26/03/2020 15:02 Idem otvoriti drug flašu ;)

Ps nemam problema sa alkoholom :)
:lol: ja bas htjedoh pitati jel samo ja popijem u hom ofisu :mrgreen:
User avatar
GandalfSivi
Posts: 22779
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#38985 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by GandalfSivi »

Ostao sam na dvije pive u frizideru, situacija je kriticna. Treba u shopping danas ici, pozelite mi srecu...
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#38986 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

exliberal-ex wrote: 26/03/2020 15:20
mO k3 wrote: 26/03/2020 15:00 Ja tvrda je :) dobro balkanci to ne vole
onda ja nisam balkanac....meni je u glavi ako hljeb nema dobre kore nije pecen :D
ok je ta kora, ako se hljeb toasta- bude hrskava -'hladan' je ko -guma... nije za jesti --- :-)
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#38987 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

Guadalajara wrote: 26/03/2020 15:23 :roll: cafiri :oops:
. aj casha je ok.. no, nije dobro kad se popije dvije - osjeti se.. :zoka: :-D . alergija.. :-)
Guadalajara
Posts: 32809
Joined: 24/04/2019 18:10
Contact:

#38988 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Guadalajara »

moonca wrote: 26/03/2020 15:34 . aj casha je ok.. no, nije dobro kad se popije dvije - osjeti se.. :zoka: :-D . alergija.. :-)
Kakva Casha...ne pamtim kad sam popio... :-)
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#38989 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by mO k3 »

vjesticanametli wrote: 26/03/2020 15:22
mO k3 wrote: 26/03/2020 15:02 Idem otvoriti drug flašu ;)

Ps nemam problema sa alkoholom :)
:lol: ja bas htjedoh pitati jel samo ja popijem u hom ofisu :mrgreen:
Mi bi se dobro razumjeli :)

Evo sljedeća

Image
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#38990 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by mO k3 »

GandalfSivi wrote: 26/03/2020 15:31 Ostao sam na dvije pive u frizideru, situacija je kriticna. Treba u shopping danas ici, pozelite mi srecu...
Good luck dude :)
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#38991 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by vjesticanametli »

mO k3 wrote: 26/03/2020 15:43
vjesticanametli wrote: 26/03/2020 15:22
mO k3 wrote: 26/03/2020 15:02 Idem otvoriti drug flašu ;)

Ps nemam problema sa alkoholom :)
:lol: ja bas htjedoh pitati jel samo ja popijem u hom ofisu :mrgreen:
Mi bi se dobro razumjeli :)

Evo sljedeća

Image
Ja i kolac zgotovila obicni brzinski siromasni :lol: ....ma vino je zakon :D
Image
User avatar
sadie_forever
Posts: 6009
Joined: 24/08/2014 21:34

#38993 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by sadie_forever »

pokusala napravit kolac,krema mi promasaj,previse vodenasta,pliva ..moze li se spasit ili da jedem ovako kao neki puding? :D
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#38994 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by vjesticanametli »

pa moze li bez kreme....je li ima biskvit neki ili kore ili sta vec
User avatar
sadie_forever
Posts: 6009
Joined: 24/08/2014 21:34

#38995 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by sadie_forever »

Ima biskvit gotov,da bacim kremu pa pokusam sutra drugu a biskvit moze cekati?
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#38996 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by vjesticanametli »

ma uzmi ulje secer i kakao smuti i prelij hajde ba pojesce se a tu kremu baci
User avatar
Sanabija
Posts: 1571
Joined: 13/03/2019 21:53

#38997 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Sanabija »

ImageImage

Red, red wine... ako vam nije teško zaguglajte UB 40 :D
sumirprimus
Posts: 88917
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#38998 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by sumirprimus »

gran reserva? ostojalo ? :D :thumbup:
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#38999 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by pustopoljina »

sadie_forever wrote: 26/03/2020 21:18 pokusala napravit kolac,krema mi promasaj,previse vodenasta,pliva ..moze li se spasit ili da jedem ovako kao neki puding? :D
Kakva je krema, na bazi cega?
Zgusnuti mozes: maslacem, cokoladom ako ti je krema na bazi masnoce. Brasnom ako je na bazi vode mlijeka...tj. puding poguscavas brasnom, gustinom...NE u vrelo zbog grudvica. U mlako, muti, pa zagrijavaj.
Ako si sve uradila kako treba po receptu, mozda jednostavno trebas dulje drzati u frizideru, pa jos jednom izmutiti.
Ako imas dvije faze koje se razdvajaju, emulgirati mozes zumanjcima.
Ako ti je na bazi cokolade, koju si pregrijala, i ta "krema" ti ujedno trebala biti i preliv (ganache) nikad se nece stvrdnuti, ali je mozes dovoljno poguscati za kremu, preliv zaboravi.
User avatar
sadie_forever
Posts: 6009
Joined: 24/08/2014 21:34

#39000 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by sadie_forever »

pustopoljina wrote: 27/03/2020 09:17
sadie_forever wrote: 26/03/2020 21:18 pokusala napravit kolac,krema mi promasaj,previse vodenasta,pliva ..moze li se spasit ili da jedem ovako kao neki puding? :D
Kakva je krema, na bazi cega?
Zgusnuti mozes: maslacem, cokoladom ako ti je krema na bazi masnoce. Brasnom ako je na bazi vode mlijeka...tj. puding poguscavas brasnom, gustinom...NE u vrelo zbog grudvica. U mlako, muti, pa zagrijavaj.
Ako si sve uradila kako treba po receptu, mozda jednostavno trebas dulje drzati u frizideru, pa jos jednom izmutiti.
Ako imas dvije faze koje se razdvajaju, emulgirati mozes zumanjcima.
Ako ti je na bazi cokolade, koju si pregrijala, i ta "krema" ti ujedno trebala biti i preliv (ganache) nikad se nece stvrdnuti, ali je mozes dovoljno poguscati za kremu, preliv zaboravi.
Da ganache je bio,sta sam pogrijesila tu? previse dugo bilo na sporetu?
Post Reply