Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)
Moderator: anex
- mO k3
- Posts: 34082
- Joined: 23/09/2009 14:16
- Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg
#38976 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Jesam vam pokazao moj današnji hljeb ?:)
-
moonca
- Posts: 88063
- Joined: 20/12/2016 20:16
- mO k3
- Posts: 34082
- Joined: 23/09/2009 14:16
- Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg
-
moonca
- Posts: 88063
- Joined: 20/12/2016 20:16
- mO k3
- Posts: 34082
- Joined: 23/09/2009 14:16
- Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg
#38980 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Ja tvrda je
dobro balkanci to ne vole
- mO k3
- Posts: 34082
- Joined: 23/09/2009 14:16
- Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg
#38981 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Idem otvoriti drug flašu
Ps nemam problema sa alkoholom
Ps nemam problema sa alkoholom
- exliberal-ex
- Posts: 7707
- Joined: 11/04/2013 00:01
- vjesticanametli
- Posts: 15704
- Joined: 15/02/2008 09:31
- Location: Sarajevo X
-
Guadalajara
- Posts: 32809
- Joined: 24/04/2019 18:10
- Contact:
- GandalfSivi
- Posts: 22768
- Joined: 09/09/2006 00:38
- Contact:
#38985 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Ostao sam na dvije pive u frizideru, situacija je kriticna. Treba u shopping danas ici, pozelite mi srecu...
-
moonca
- Posts: 88063
- Joined: 20/12/2016 20:16
#38986 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
ok je ta kora, ako se hljeb toasta- bude hrskava -'hladan' je ko -guma... nije za jesti ---exliberal-ex wrote: ↑26/03/2020 15:20onda ja nisam balkanac....meni je u glavi ako hljeb nema dobre kore nije pecen![]()
-
moonca
- Posts: 88063
- Joined: 20/12/2016 20:16
#38987 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
. aj casha je ok.. no, nije dobro kad se popije dvije - osjeti se..
-
Guadalajara
- Posts: 32809
- Joined: 24/04/2019 18:10
- Contact:
- mO k3
- Posts: 34082
- Joined: 23/09/2009 14:16
- Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg
#38989 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Mi bi se dobro razumjeli
Evo sljedeća

- mO k3
- Posts: 34082
- Joined: 23/09/2009 14:16
- Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg
#38990 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Good luck dudeGandalfSivi wrote: ↑26/03/2020 15:31 Ostao sam na dvije pive u frizideru, situacija je kriticna. Treba u shopping danas ici, pozelite mi srecu...
- vjesticanametli
- Posts: 15704
- Joined: 15/02/2008 09:31
- Location: Sarajevo X
#38991 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Ja i kolac zgotovila obicni brzinski siromasni

- vjesticanametli
- Posts: 15704
- Joined: 15/02/2008 09:31
- Location: Sarajevo X
- sadie_forever
- Posts: 6009
- Joined: 24/08/2014 21:34
#38993 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
pokusala napravit kolac,krema mi promasaj,previse vodenasta,pliva ..moze li se spasit ili da jedem ovako kao neki puding? 
- vjesticanametli
- Posts: 15704
- Joined: 15/02/2008 09:31
- Location: Sarajevo X
#38994 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
pa moze li bez kreme....je li ima biskvit neki ili kore ili sta vec
- sadie_forever
- Posts: 6009
- Joined: 24/08/2014 21:34
#38995 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Ima biskvit gotov,da bacim kremu pa pokusam sutra drugu a biskvit moze cekati?
- vjesticanametli
- Posts: 15704
- Joined: 15/02/2008 09:31
- Location: Sarajevo X
#38996 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
ma uzmi ulje secer i kakao smuti i prelij hajde ba pojesce se a tu kremu baci
- Sanabija
- Posts: 1571
- Joined: 13/03/2019 21:53
#38997 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)


Red, red wine... ako vam nije teško zaguglajte UB 40
-
sumirprimus
- Posts: 88917
- Joined: 10/02/2010 07:54
- Location: Bunker :D Saj ops
#38998 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
gran reserva? ostojalo ?

- pustopoljina
- Posts: 14049
- Joined: 19/05/2008 16:33
#38999 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Kakva je krema, na bazi cega?sadie_forever wrote: ↑26/03/2020 21:18 pokusala napravit kolac,krema mi promasaj,previse vodenasta,pliva ..moze li se spasit ili da jedem ovako kao neki puding?![]()
Zgusnuti mozes: maslacem, cokoladom ako ti je krema na bazi masnoce. Brasnom ako je na bazi vode mlijeka...tj. puding poguscavas brasnom, gustinom...NE u vrelo zbog grudvica. U mlako, muti, pa zagrijavaj.
Ako si sve uradila kako treba po receptu, mozda jednostavno trebas dulje drzati u frizideru, pa jos jednom izmutiti.
Ako imas dvije faze koje se razdvajaju, emulgirati mozes zumanjcima.
Ako ti je na bazi cokolade, koju si pregrijala, i ta "krema" ti ujedno trebala biti i preliv (ganache) nikad se nece stvrdnuti, ali je mozes dovoljno poguscati za kremu, preliv zaboravi.
- sadie_forever
- Posts: 6009
- Joined: 24/08/2014 21:34
#39000 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Da ganache je bio,sta sam pogrijesila tu? previse dugo bilo na sporetu?pustopoljina wrote: ↑27/03/2020 09:17Kakva je krema, na bazi cega?sadie_forever wrote: ↑26/03/2020 21:18 pokusala napravit kolac,krema mi promasaj,previse vodenasta,pliva ..moze li se spasit ili da jedem ovako kao neki puding?![]()
Zgusnuti mozes: maslacem, cokoladom ako ti je krema na bazi masnoce. Brasnom ako je na bazi vode mlijeka...tj. puding poguscavas brasnom, gustinom...NE u vrelo zbog grudvica. U mlako, muti, pa zagrijavaj.
Ako si sve uradila kako treba po receptu, mozda jednostavno trebas dulje drzati u frizideru, pa jos jednom izmutiti.
Ako imas dvije faze koje se razdvajaju, emulgirati mozes zumanjcima.
Ako ti je na bazi cokolade, koju si pregrijala, i ta "krema" ti ujedno trebala biti i preliv (ganache) nikad se nece stvrdnuti, ali je mozes dovoljno poguscati za kremu, preliv zaboravi.


za sutra