Pitamo Mehanicare ?
Moderators: _BataZiv_0809, anex
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#26276 Re: Pitamo Mehanicare ?
Pa možeš li očistit egr, zašto ga ukidat ako nije crko? KOntam da zašteka ako ne moze progurati od gareži. Ja bih prvo probao sa čišćenjem
- Optimist
- Posts: 15530
- Joined: 08/02/2010 19:01
- Location: Sarajevo
#26277 Re: Pitamo Mehanicare ?
Jesi ti siguran da tebi auto nije cipovan?negredo wrote: ↑18/03/2020 10:53 Konacno sam otkonto sto mi dimi onoliko, nakon sto sam provjerio sva crijevad usisa, ona su ok. Ispostavilo se da egr zastopa povremeno pa ne otvara i zatvara onu svoju klapnu. Sad se pitam ako ukinem skroz egr, a ostavim dpf na autu, hocel dimit isto ko i dosad? J.ebote citava mi zadnja karambolka pocrni.
- iceman ze
- Posts: 6563
- Joined: 18/11/2004 00:25
- Location: Sarajevo
#26278 Re: Pitamo Mehanicare ?
Kolika je vjerovatnoca da cep of ulja se odvrne, rasuo se dio ulja i dosao do bobina, cep od rashladne, crijevo od uljnog separatora, se takodjer samo odvrne? Naravno da mi je check engine se upalio, i da su spali obrtaji, sumnjam na (ne) kolegijalnu diverziju/neslanu salu.... 
- basicm
- Posts: 11634
- Joined: 16/01/2012 21:38
#26279 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ili nenormalno velike pritiske unutar motora?iceman ze wrote: ↑18/03/2020 13:19 Kolika je vjerovatnoca da cep of ulja se odvrne, rasuo se dio ulja i dosao do bobina, cep od rashladne, crijevo od uljnog separatora, se takodjer samo odvrne? Naravno da mi je check engine se upalio, i da su spali obrtaji, sumnjam na (ne) kolegijalnu diverziju/neslanu salu....![]()
- iceman ze
- Posts: 6563
- Joined: 18/11/2004 00:25
- Location: Sarajevo
#26280 Re: Pitamo Mehanicare ?
Vise me zanima kriminalisticko operativni aspekt sa osnovama mehanike
- hopi
- Posts: 7262
- Joined: 05/03/2009 23:03
- Location: zemlja moja
#26281 Re: Pitamo Mehanicare ?
pa kako je neko mogoa odvrnuti sve to, bez ključa, morao otvirit auto, pa haubu, valjda bi takvo šta znao
- konektovan
- Posts: 51455
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#26282 Re: Pitamo Mehanicare ?
Hoce to kod teseija....
- iceman ze
- Posts: 6563
- Joined: 18/11/2004 00:25
- Location: Sarajevo
#26283 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ne zakljjucavamo na parkingu firme 
- vjeshalica
- Posts: 20769
- Joined: 31/03/2019 14:56
#26284 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ko u najsretnija titina vremena 
- iceman ze
- Posts: 6563
- Joined: 18/11/2004 00:25
- Location: Sarajevo
#26285 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ma sve se dijeli od torex kljuca do sijalice h7 ako kome zatreba, slobodno se namiris, naravno i kazes da si posudio itd
Naravno da su mi i drage ove poarovske primjedbe
Naravno da su mi i drage ove poarovske primjedbe
Last edited by iceman ze on 18/03/2020 16:44, edited 1 time in total.
-
noviclan
- Posts: 15028
- Joined: 31/10/2013 06:48
#26286 Re: Pitamo Mehanicare ?
Jos jedno mijenjanje plocica i onda diskovi na zamjenu
-
UmaX
- Posts: 2950
- Joined: 30/11/2017 13:53
#26287 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ne treba tu ni plocice mijenjat, moze to jos poyyyyyyy
-
negredo
- Posts: 177
- Joined: 27/07/2013 18:35
#26288 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ma kakvi Ćipovan... sad nije vise ni crn vec siv dim, malo prorijedio haman.. uradio dekarbonizaciju, dao sadake 130 kermi.Optimist wrote: ↑18/03/2020 12:58Jesi ti siguran da tebi auto nije cipovan?negredo wrote: ↑18/03/2020 10:53 Konacno sam otkonto sto mi dimi onoliko, nakon sto sam provjerio sva crijevad usisa, ona su ok. Ispostavilo se da egr zastopa povremeno pa ne otvara i zatvara onu svoju klapnu. Sad se pitam ako ukinem skroz egr, a ostavim dpf na autu, hocel dimit isto ko i dosad? J.ebote citava mi zadnja karambolka pocrni.
- kabal1337
- Posts: 13449
- Joined: 11/02/2012 21:08
#26289 Re: Pitamo Mehanicare ?
Vjerovatno ces u skorijoj buducnosti imati i problem sa dpf filterom jer cadiz po pravilu uopste ne bi ttebao imati crnog dima ako je ispravan dpf
Realno nek se ljute svi al za te novce bolje ga je ugasiti. Reparirat ga vjerovatno mozes.
Realno nek se ljute svi al za te novce bolje ga je ugasiti. Reparirat ga vjerovatno mozes.
- vjeshalica
- Posts: 20769
- Joined: 31/03/2019 14:56
#26290 Re: Pitamo Mehanicare ?
Sad i Skoro rrklamira nekakvo ciscenje dpf a za cca 150marlona
-
negredo
- Posts: 177
- Joined: 27/07/2013 18:35
#26291 Re: Pitamo Mehanicare ?
- basicm
- Posts: 11634
- Joined: 16/01/2012 21:38
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#26293 Re: Pitamo Mehanicare ?
350-500KM se krecu oni bolji 
- kabal1337
- Posts: 13449
- Joined: 11/02/2012 21:08
#26294 Re: Pitamo Mehanicare ?
Koliko grama pepela imas (ash/soot)
Siv dim ok, zna nekada kada je regeneracija al s obzirom da si radio dekarbonizaciju hoce i tada.
Ne znam zasto ne repariras egr, ili izvadi iz auta pa vidi u cemu je problem. Kod ovih "novijih" ima polugica koja zasteka, nekad se zaprlja, nekada se istrose/ istope plasticni zupcanici koji se nalaze unutra. Ne vjerujem da je mnogo drugacije na PSA
- basicm
- Posts: 11634
- Joined: 16/01/2012 21:38
- kabal1337
- Posts: 13449
- Joined: 11/02/2012 21:08
#26296 Re: Pitamo Mehanicare ?
Check engine zato sto nije uradio DTC off
- kabal1337
- Posts: 13449
- Joined: 11/02/2012 21:08
#26297 Re: Pitamo Mehanicare ?
Check engine zato sto nije uradio DTC off
A uvijek mozes kupiti i emulator EGR ventila i samo utaknes dzek na dzek
A uvijek mozes kupiti i emulator EGR ventila i samo utaknes dzek na dzek
- basicm
- Posts: 11634
- Joined: 16/01/2012 21:38
#26298 Re: Pitamo Mehanicare ?
Znam ja da to sve moze, ali od zdrava praviti bolesna meni ne ide u glavu nikako.
Ja sam naopak, ja trazim dpf da kupim jer ga neko prije skinuo, dok svi skidaju.
Ja sam naopak, ja trazim dpf da kupim jer ga neko prije skinuo, dok svi skidaju.
- konektovan
- Posts: 51455
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#26299 Re: Pitamo Mehanicare ?
Zar se moze i egr reparirati, posebno na PSA???kabal1337 wrote: ↑19/03/2020 12:31Koliko grama pepela imas (ash/soot)
Siv dim ok, zna nekada kada je regeneracija al s obzirom da si radio dekarbonizaciju hoce i tada.
Ne znam zasto ne repariras egr, ili izvadi iz auta pa vidi u cemu je problem. Kod ovih "novijih" ima polugica koja zasteka, nekad se zaprlja, nekada se istrose/ istope plasticni zupcanici koji se nalaze unutra. Ne vjerujem da je mnogo drugacije na PSA
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta

