Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#26276 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Throttle »

Pa možeš li očistit egr, zašto ga ukidat ako nije crko? KOntam da zašteka ako ne moze progurati od gareži. Ja bih prvo probao sa čišćenjem
User avatar
Optimist
Posts: 15530
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#26277 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Optimist »

negredo wrote: 18/03/2020 10:53 Konacno sam otkonto sto mi dimi onoliko, nakon sto sam provjerio sva crijevad usisa, ona su ok. Ispostavilo se da egr zastopa povremeno pa ne otvara i zatvara onu svoju klapnu. Sad se pitam ako ukinem skroz egr, a ostavim dpf na autu, hocel dimit isto ko i dosad? J.ebote citava mi zadnja karambolka pocrni.
Jesi ti siguran da tebi auto nije cipovan?
User avatar
iceman ze
Posts: 6563
Joined: 18/11/2004 00:25
Location: Sarajevo

#26278 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by iceman ze »

Kolika je vjerovatnoca da cep of ulja se odvrne, rasuo se dio ulja i dosao do bobina, cep od rashladne, crijevo od uljnog separatora, se takodjer samo odvrne? Naravno da mi je check engine se upalio, i da su spali obrtaji, sumnjam na (ne) kolegijalnu diverziju/neslanu salu.... :mrgreen:
User avatar
basicm
Posts: 11634
Joined: 16/01/2012 21:38

#26279 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by basicm »

iceman ze wrote: 18/03/2020 13:19 Kolika je vjerovatnoca da cep of ulja se odvrne, rasuo se dio ulja i dosao do bobina, cep od rashladne, crijevo od uljnog separatora, se takodjer samo odvrne? Naravno da mi je check engine se upalio, i da su spali obrtaji, sumnjam na (ne) kolegijalnu diverziju/neslanu salu.... :mrgreen:
Ili nenormalno velike pritiske unutar motora?
User avatar
iceman ze
Posts: 6563
Joined: 18/11/2004 00:25
Location: Sarajevo

#26280 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by iceman ze »

Vise me zanima kriminalisticko operativni aspekt sa osnovama mehanike
User avatar
hopi
Posts: 7262
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#26281 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by hopi »

pa kako je neko mogoa odvrnuti sve to, bez ključa, morao otvirit auto, pa haubu, valjda bi takvo šta znao
User avatar
konektovan
Posts: 51456
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#26282 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

Hoce to kod teseija....
User avatar
iceman ze
Posts: 6563
Joined: 18/11/2004 00:25
Location: Sarajevo

#26283 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by iceman ze »

Ne zakljjucavamo na parkingu firme :)
User avatar
vjeshalica
Posts: 20769
Joined: 31/03/2019 14:56

#26284 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by vjeshalica »

Ko u najsretnija titina vremena :mrgreen:
User avatar
iceman ze
Posts: 6563
Joined: 18/11/2004 00:25
Location: Sarajevo

#26285 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by iceman ze »

Ma sve se dijeli od torex kljuca do sijalice h7 ako kome zatreba, slobodno se namiris, naravno i kazes da si posudio itd

Naravno da su mi i drage ove poarovske primjedbe :mrgreen:
Last edited by iceman ze on 18/03/2020 16:44, edited 1 time in total.
noviclan
Posts: 15028
Joined: 31/10/2013 06:48

#26286 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by noviclan »

bitanga_sa_otesa wrote: 18/03/2020 08:23 on topik

majstore zasto mi mijenjate koĆnice???

Image

Image
Jos jedno mijenjanje plocica i onda diskovi na zamjenu
UmaX
Posts: 2950
Joined: 30/11/2017 13:53

#26287 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by UmaX »

Ne treba tu ni plocice mijenjat, moze to jos poyyyyyyy
negredo
Posts: 177
Joined: 27/07/2013 18:35

#26288 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by negredo »

Optimist wrote: 18/03/2020 12:58
negredo wrote: 18/03/2020 10:53 Konacno sam otkonto sto mi dimi onoliko, nakon sto sam provjerio sva crijevad usisa, ona su ok. Ispostavilo se da egr zastopa povremeno pa ne otvara i zatvara onu svoju klapnu. Sad se pitam ako ukinem skroz egr, a ostavim dpf na autu, hocel dimit isto ko i dosad? J.ebote citava mi zadnja karambolka pocrni.
Jesi ti siguran da tebi auto nije cipovan?
Ma kakvi Ćipovan... sad nije vise ni crn vec siv dim, malo prorijedio haman.. uradio dekarbonizaciju, dao sadake 130 kermi.
User avatar
kabal1337
Posts: 13449
Joined: 11/02/2012 21:08

#26289 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

Vjerovatno ces u skorijoj buducnosti imati i problem sa dpf filterom jer cadiz po pravilu uopste ne bi ttebao imati crnog dima ako je ispravan dpf
Realno nek se ljute svi al za te novce bolje ga je ugasiti. Reparirat ga vjerovatno mozes.
User avatar
vjeshalica
Posts: 20769
Joined: 31/03/2019 14:56

#26290 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by vjeshalica »

Sad i Skoro rrklamira nekakvo ciscenje dpf a za cca 150marlona
negredo
Posts: 177
Joined: 27/07/2013 18:35

#26291 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by negredo »

:bih: Dijagnostika kaze da uopste nije zaprlljan dpf, steta jer bas mi se auto svidja onako generalno, a moracu ga se rijesti izgleda.
User avatar
basicm
Posts: 11634
Joined: 16/01/2012 21:38

#26292 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by basicm »

negredo wrote: 19/03/2020 11:52 :bih: Dijagnostika kaze da uopste nije zaprlljan dpf, steta jer bas mi se auto svidja onako generalno, a moracu ga se rijesti izgleda.
Pa koliko je taj egr da se zamijeni?
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#26293 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

350-500KM se krecu oni bolji :)
User avatar
kabal1337
Posts: 13449
Joined: 11/02/2012 21:08

#26294 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

negredo wrote: 19/03/2020 11:52 :bih: Dijagnostika kaze da uopste nije zaprlljan dpf, steta jer bas mi se auto svidja onako generalno, a moracu ga se rijesti izgleda.
Koliko grama pepela imas (ash/soot)
Siv dim ok, zna nekada kada je regeneracija al s obzirom da si radio dekarbonizaciju hoce i tada.

Ne znam zasto ne repariras egr, ili izvadi iz auta pa vidi u cemu je problem. Kod ovih "novijih" ima polugica koja zasteka, nekad se zaprlja, nekada se istrose/ istope plasticni zupcanici koji se nalaze unutra. Ne vjerujem da je mnogo drugacije na PSA
User avatar
basicm
Posts: 11634
Joined: 16/01/2012 21:38

#26295 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by basicm »

amar1994 wrote: 19/03/2020 11:57 350-500KM se krecu oni bolji :)
Jeftinije nego cupati, rezati, kodirati, voziti opet na korekciju kodiranja,pa se posvadjati sa kodiracem, pa pisati po forumu sto je check engine i sto dimi...
User avatar
kabal1337
Posts: 13449
Joined: 11/02/2012 21:08

#26296 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

Check engine zato sto nije uradio DTC off
User avatar
kabal1337
Posts: 13449
Joined: 11/02/2012 21:08

#26297 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

Check engine zato sto nije uradio DTC off
A uvijek mozes kupiti i emulator EGR ventila i samo utaknes dzek na dzek
User avatar
basicm
Posts: 11634
Joined: 16/01/2012 21:38

#26298 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by basicm »

Znam ja da to sve moze, ali od zdrava praviti bolesna meni ne ide u glavu nikako.
Ja sam naopak, ja trazim dpf da kupim jer ga neko prije skinuo, dok svi skidaju.
User avatar
konektovan
Posts: 51456
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#26299 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

kabal1337 wrote: 19/03/2020 12:31
negredo wrote: 19/03/2020 11:52 :bih: Dijagnostika kaze da uopste nije zaprlljan dpf, steta jer bas mi se auto svidja onako generalno, a moracu ga se rijesti izgleda.
Koliko grama pepela imas (ash/soot)
Siv dim ok, zna nekada kada je regeneracija al s obzirom da si radio dekarbonizaciju hoce i tada.

Ne znam zasto ne repariras egr, ili izvadi iz auta pa vidi u cemu je problem. Kod ovih "novijih" ima polugica koja zasteka, nekad se zaprlja, nekada se istrose/ istope plasticni zupcanici koji se nalaze unutra. Ne vjerujem da je mnogo drugacije na PSA
Zar se moze i egr reparirati, posebno na PSA???
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#26300 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

basicm wrote: 19/03/2020 12:37
amar1994 wrote: 19/03/2020 11:57 350-500KM se krecu oni bolji :)
Jeftinije nego cupati, rezati, kodirati, voziti opet na korekciju kodiranja,pa se posvadjati sa kodiracem, pa pisati po forumu sto je check engine i sto dimi...
:thumbup:

al nemas pojma,sve treba iskljucit 8-)
Post Reply