Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

User avatar
nevidljiva_
Posts: 39327
Joined: 17/09/2010 21:38
Location: tamo gdje snovi postaju stvarnost, gdje mašta nema granica, a zvijezde mogu da se dohvate........

#38751 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by nevidljiva_ »

Tomahawk11 wrote: 04/03/2020 08:19
nevidljiva_ wrote: 04/03/2020 08:15
Tomahawk11 wrote: 04/03/2020 08:11 Aman kakva je pastrmka bila sinoć :shock:

Nisam slikao :mrgreen:
Ne pika se kad ne slikaš :mrgreen:
:(
:shmizla1:
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#38752 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Tomahawk11 »

Neka, neka....napravićeš i ti i pojesti, a nećeš slikati :mrgreen: :oops:
User avatar
nevidljiva_
Posts: 39327
Joined: 17/09/2010 21:38
Location: tamo gdje snovi postaju stvarnost, gdje mašta nema granica, a zvijezde mogu da se dohvate........

#38753 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by nevidljiva_ »

Tomahawk11 wrote: 04/03/2020 08:34 Neka, neka....napravićeš i ti i pojesti, a nećeš slikati :mrgreen: :oops:
Meni drugi prave :oops: :oops:



Al vjerujem ti da je bilo ukusno :thumbup:
User avatar
samsonsam
Posts: 1820
Joined: 18/09/2008 01:19

#38754 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by samsonsam »

halloumi zaprzen i presvucen mjesavinom meda,ljute paprike,maslinovog ulja,krupno sjeckanih oraha i lista persuna, basmati kuhana u temeljcu sa komadima dzumbira,brokoli isto u temeljcu pa preko istisnut bjeli luk :gladna: ...kombinacija je mrOk :izet:

Image
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#38755 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

samsonsam wrote: 04/03/2020 18:58 halloumi zaprzen i presvucen mjesavinom meda,ljute paprike,maslinovog ulja,krupno sjeckanih oraha i lista persuna, basmati kuhana u temeljcu sa komadima dzumbira,brokoli isto u temeljcu pa preko istisnut bjeli luk :gladna: ...kombinacija je mrOk :izet:

Image
:thumbup:
Aj- dobro je sve- volim taj sir- al' -- nikako ga ne jedem.. :-) (ja volim bez ikakvih zacina--samo u senedvicu )
Slika dobra- :plavaruza: imas li neki drugi tanjir za prezentaciju- te jagode me ...hmmmmm :-D :zoka:
User avatar
Sarah24
Posts: 10149
Joined: 08/06/2010 11:12
Location: Somewhere over the rainbow

#38756 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Sarah24 »

Ovo sa ovom pekom i mesinom nije fer... jednostavno :cry: :mrgreen:

Ocajavanje... :mrgreen: A uz cajanku...

Image

Peanut butter cookies 🍪 :mrgreen: :oops:
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#38758 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by zlo zlo »

sam da pitam.. ne mislim vam vrijeđati oči slikama :lol: jede li tko od vas ikad neki saftić s pire krumpirom, makaronima i takve to? :oops: mislim na vas ostale, za moniku znam :lol:

kod mene danas saft od junetine i pire krumpir.. prosta duša seljačka :lol: :mrgreen:
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#38759 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Tomahawk11 »

zlo zlo wrote: 05/03/2020 13:13 sam da pitam.. ne mislim vam vrijeđati oči slikama :lol: jede li tko od vas ikad neki saftić s pire krumpirom, makaronima i takve to? :oops: mislim na vas ostale, za moniku znam :lol:

kod mene danas saft od junetine i pire krumpir.. prosta duša seljačka :lol: :mrgreen:
Samo ti metni da vidimo taj bućkuriš 8-)
User avatar
lasakad
Posts: 87
Joined: 06/05/2011 10:56

#38760 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by lasakad »

zlo zlo wrote: 05/03/2020 13:13 sam da pitam.. ne mislim vam vrijeđati oči slikama :lol: jede li tko od vas ikad neki saftić s pire krumpirom, makaronima i takve to? :oops: mislim na vas ostale, za moniku znam :lol:

kod mene danas saft od junetine i pire krumpir.. prosta duša seljačka :lol: :mrgreen:
Ja jedem sve :) ..Večeras će biti ćuftice i pire krompir , povrće ,salata
Slikam ti :)
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#38761 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by zlo zlo »

tek stavljeno da se kuha..danas bude kasni ručak..nakon treninga :D

pitam čisto... nisam nikad upratila u temi.. :stidljiva:
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#38762 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Tomahawk11 »

zlo zlo wrote: 05/03/2020 13:21 tek stavljeno da se kuha..danas bude kasni ručak..nakon treninga :D

pitam čisto... nisam nikad upratila u temi.. :stidljiva:
Bilo je.

Ja sam znao stavljati sataraš :D

Image
User avatar
plain vanilla
Posts: 70284
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#38763 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by plain vanilla »

zlo zlo wrote: 05/03/2020 13:13 sam da pitam.. ne mislim vam vrijeđati oči slikama :lol: jede li tko od vas ikad neki saftić s pire krumpirom, makaronima i takve to? :oops: mislim na vas ostale, za moniku znam :lol:

kod mene danas saft od junetine i pire krumpir.. prosta duša seljačka :lol: :mrgreen:
Mecala sam ja slike variva, bamije i mesa s povrcem. Ostarilo se, ne mogu ovu grilano-przenu hranu cesto jesti :mrgreen:
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#38764 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by zlo zlo »

znam da bilo variva, bamije itd.. :D ja pitam za saft, ono saft od junetine, piletine itd, s nekim prostim prilogom tipa krumpira, tjestenine itd :D to nisam upratila bila.
User avatar
wewa
Posts: 14767
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#38765 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by wewa »

zlo zlo wrote: 05/03/2020 13:32 znam da bilo variva, bamije itd.. :D ja pitam za saft, ono saft od junetine, piletine itd, s nekim prostim prilogom tipa krumpira, tjestenine itd :D to nisam upratila bila.
pravim ja junece snicle u saftu, i to puno safta - pa ih jedemo s tim skrobnastim prilozima
User avatar
dobar osjecaj
Posts: 3957
Joined: 01/08/2014 11:31

#38766 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by dobar osjecaj »

zlo zlo wrote: 05/03/2020 13:13 sam da pitam.. ne mislim vam vrijeđati oči slikama :lol: jede li tko od vas ikad neki saftić s pire krumpirom, makaronima i takve to? :oops: mislim na vas ostale, za moniku znam :lol:

kod mene danas saft od junetine i pire krumpir.. prosta duša seljačka :lol: :mrgreen:
Meni je najdraže kad kod mame upadnem iznenada i nađem ostatke njenih makarona ili riže s najukusnijim saftom u frižideru. Mama često kaže "to je za mačke, staro je ima x dana da sam to pravila" a ja to tako slasno pojedem.
User avatar
VenomousV
Posts: 13244
Joined: 30/11/2010 15:45
Location: where oceans bleed into the sky

#38767 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by VenomousV »

samsonsam wrote: 04/03/2020 18:58 halloumi zaprzen i presvucen mjesavinom meda,ljute paprike,maslinovog ulja,krupno sjeckanih oraha i lista persuna, basmati kuhana u temeljcu sa komadima dzumbira,brokoli isto u temeljcu pa preko istisnut bjeli luk :gladna: ...kombinacija je mrOk :izet:

Image
:smajli koji bali:

ima li gdje kod nas halloumi sir? :sad:
User avatar
samsonsam
Posts: 1820
Joined: 18/09/2008 01:19

#38768 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by samsonsam »

moonca wrote: 04/03/2020 19:14
:thumbup:
Aj- dobro je sve- volim taj sir- al' -- nikako ga ne jedem.. :-) (ja volim bez ikakvih zacina--samo u senedvicu )
Slika dobra- :plavaruza: imas li neki drugi tanjir za prezentaciju- te jagode me ...hmmmmm :-D :zoka:

tanjiri koji dodju na red se koriste :mrgreen: ...imamo 4 kompleta tanjira pa dok se masina za sudje ne napuni,idemo redom po tanjurima :izet:
User avatar
samsonsam
Posts: 1820
Joined: 18/09/2008 01:19

#38769 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by samsonsam »

VenomousV wrote: 05/03/2020 14:34
:smajli koji bali:

ima li gdje kod nas halloumi sir? :sad:
u bih?...nemam pojma...u hr mozda kad naleti (lidl,spar), u srbiji isto tako...bar tako kaze teta google :wink:
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#38770 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

samsonsam wrote: 05/03/2020 15:42 tanjiri koji dodju na red se koriste ...imamo 4 kompleta tanjira pa dok se masina za sudje ne napuni,idemo redom po tanjurima
:oops: . i koja slucajnost- uvijek taj s -jagodama.. :lol:
..sala... naravno-- :thumbup:- hrana je -super..
User avatar
plain vanilla
Posts: 70284
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#38771 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by plain vanilla »

dobar osjecaj wrote: 05/03/2020 14:21
zlo zlo wrote: 05/03/2020 13:13 sam da pitam.. ne mislim vam vrijeđati oči slikama :lol: jede li tko od vas ikad neki saftić s pire krumpirom, makaronima i takve to? :oops: mislim na vas ostale, za moniku znam :lol:

kod mene danas saft od junetine i pire krumpir.. prosta duša seljačka :lol: :mrgreen:
Meni je najdraže kad kod mame upadnem iznenada i nađem ostatke njenih makarona ili riže s najukusnijim saftom u frižideru. Mama često kaže "to je za mačke, staro je ima x dana da sam to pravila" a ja to tako slasno pojedem.
Udjes i kazes mjauu :mrgreen:
User avatar
sadie_forever
Posts: 6009
Joined: 24/08/2014 21:34

#38772 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by sadie_forever »

Ja pravim gulas i ne znam hocul pire ili rizu,ako budem lijena,rizu :D
User avatar
Euphoria
Posts: 10680
Joined: 15/11/2018 23:40
Location: Samo drsko na fin način!

#38773 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Euphoria »

User avatar
VenomousV
Posts: 13244
Joined: 30/11/2010 15:45
Location: where oceans bleed into the sky

#38774 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by VenomousV »

samsonsam wrote: 05/03/2020 15:47
VenomousV wrote: 05/03/2020 14:34
:smajli koji bali:

ima li gdje kod nas halloumi sir? :sad:
u bih?...nemam pojma...u hr mozda kad naleti (lidl,spar), u srbiji isto tako...bar tako kaze teta google :wink:
isto mi je rek'o cika gugl al' reko da ne neko nema bolju informaciju...
Post Reply