Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

User avatar
mali Ninja
Posts: 2144
Joined: 22/09/2007 21:10

#38726 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by mali Ninja »

dobar osjecaj wrote: 02/03/2020 20:16 Ko ima srca, cak i tovljena zecetina je jako ukusna skuhana u pretisu.
A ne znam jesam li dobro objasnio, ali ovo nije kuhano ono kao lesho meso i to, nego bas peceno, kosti su spale kao suho lisce...
Fol je sto moonca rece u to malo vode i masnoce...
User avatar
dobar osjecaj
Posts: 3957
Joined: 01/08/2014 11:31

#38727 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by dobar osjecaj »

mali Ninja wrote: 02/03/2020 20:28
dobar osjecaj wrote: 02/03/2020 20:16 Ko ima srca, cak i tovljena zecetina je jako ukusna skuhana u pretisu.
A ne znam jesam li dobro objasnio, ali ovo nije kuhano ono kao lesho meso i to, nego bas peceno, kosti su spale kao suho lisce...
Fol je sto moonca rece u to malo vode i masnoce...
Znam. Pretis koristim svakodnevno i taj zec se topio. Savrseno zapecen a socan.
User avatar
DeNiro
Posts: 10907
Joined: 12/03/2007 10:31

#38729 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by DeNiro »

bravo zizi .. klepe volim, ali nemam ja zivaca za to :D
Zizi505
Posts: 9330
Joined: 25/04/2011 14:06

#38730 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Zizi505 »

Hvala ti.

Nisam ni ja bolja, imam za njih živaca dva puta godišnje :D
User avatar
DeNiro
Posts: 10907
Joined: 12/03/2007 10:31

#38731 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by DeNiro »

zizi505 wrote: 02/03/2020 22:43 Hvala ti.

Nisam ni ja bolja, imam za njih živaca dva puta godišnje :D
tako i ja .. ali u zadnje vrijeme jos rjedje :D
Zoya
Posts: 23399
Joined: 09/06/2008 14:54

#38732 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Zoya »

zizi505 wrote: 02/03/2020 22:37 Image

Image
Ja ovo ni ne znam da napravim a ne bih se ni usudila da probam.

I glede senfa, senf mrzim iz dna duše. Dok sam čitala ovdje temu danas pravila sam ćufte i iz nekog razloga stavim senf u saftu, sve pod uticajem priče o tome. Zeznuh sve. Užas.

BTW, ona vanilina kljukusa meni i dalje kinky izgleda.
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#38733 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by vjesticanametli »

zlo zlo wrote: 02/03/2020 18:28
Sarah24 wrote: 02/03/2020 18:23 Ja sam jednom probala nešto da mariniram sa senfom... nisam dobro podnijela niti voljela ukus ..od tad nikad više..ali kod tebe lijepo izgleda barem a ukus ne znam.. :thumbup: :mrgreen:
ako ide na grill tavu ili roštilj fantastično je, ako ovako u pećnici ili s nečim skupa, onda nije senf baš za to.
ja uzmem juneci vrat i posenfim ga i svega naguram u taj pajc....sutradan rerna 3 sata :-) raspada se a senf se i ne osjeti....uglavnom zene super ste :) :thumbup:
djecak sa zigicama tebe cu ocerat sad mi se jede pica :-x
extra je pica :thumbup:
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 51241
Joined: 29/06/2011 23:39

#38734 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by dječak sa šibicama »

super klepe, ali ko ce to praviti.. ima kupiti, 10 km kilogram, domace odlicne
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#38735 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

zizi505 wrote: 02/03/2020 22:37 Image

Image
:shock:
ko minsko polje. ... :oops:
.. :wink: gotove izgledaju vece-- jel' to s praskom za pecivo se pravi....
:thumbup:
no, sve pohvale- lijepo izgledaju gotove-- ^^samo da nije meso u... :zoka:
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#38736 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

DeNiro wrote: 02/03/2020 22:40 bravo zizi .. klepe volim, ali nemam ja zivaca za to :D
..dobro si napisao- to, je odlicno za zivce.. :lol: il' ih sve lijepo slozis ili pobacas... :angry:
User avatar
GandalfSivi
Posts: 22781
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#38737 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by GandalfSivi »

zlo zlo wrote: 02/03/2020 18:21 kad već nije vrijeme za roštilj.. upravo se peče na grill tavi.. krilca marinirana u senfu i češnjaku :mrgreen:

Image
:D

Image

Krilca u rerni. Pola u crvenom curryju, pola u sosu od maslinovog ulja, senfa, meda, limuna, alejeve paprike i bibera...
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#38738 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

exliberal-ex wrote: 28/02/2020 01:29 Fettuchine Alfredo...ovo me bolja polovina naucila pravit
Image
..bila je inspiracija-- al' kupih ovu siru....

...rapini & kozice & mjesavina 2-3 vrste sira...

~~~Image
User avatar
samsonsam
Posts: 1820
Joined: 18/09/2008 01:19

#38739 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by samsonsam »

Sarah24 wrote: 02/03/2020 12:53
Hvalaa ... vjeruj kad je ostojao jos je bolji 8-) A recept je sa kesice brasna od spelte :mrgreen: haha... ja tako ako ne mogu zapisati slikam sebi pa nekad kasnije prepišem, i ovo sam slikala kad sam htjela baciti fisek :mrgreen:

Image

Sastojci:
150gr brasna od spelte
125gr mljevenih ljesnjaka
100gr secera ( ja koristila smedji )
1 pecivo
100gr putera rastopljenog
200ml mlijeka
3 jaja
100gr mrvica od cokolade (ja isjekla tamnu za kuhanje)
75gr ljesnjaka u komadicima ( ja sam ovo zamjenila sa sumskim vocem koje sam malo ... kako bih rekla.. prokuhala u tavi jer je bilo zaledjeno a i malo da pusti sok) :-)


Priprema:
Zagrijati rernu na 180 stepeni. Umutiti jaja sa secerom, dodati mlijeko, puter, potom brasno sa pecivom i mljevene ljesnjake. Na kraju dodati mrvice cokolade i komadice ljesnjaka ( u mom slucaju voce) promjesati dobro, presuti u kalup i peci nekih 40,45 min...
hvala :thumbup: ide na to-do listu :izet:
User avatar
lasakad
Posts: 87
Joined: 06/05/2011 10:56

#38740 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by lasakad »

lasakad wrote: 26/02/2020 16:19
dječak sa šibicama wrote: 26/02/2020 15:41 Image

neka pogaca, pletenica, od tijesta sa jajima i pavlakom, mlijekom, punjena sirom, dao sam joj ime Korona <3
Dobra , zamišljam pržene paprike i mileram uz nju :-D
ImageImage
Bile su i pržene paprike :)
User avatar
lasakad
Posts: 87
Joined: 06/05/2011 10:56

#38741 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by lasakad »

Pošto je bio produčeni vikend bile su i klepe
Image
Zizi505
Posts: 9330
Joined: 25/04/2011 14:06

#38742 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Zizi505 »

moonca wrote: 03/03/2020 00:51
:shock:
ko minsko polje. ... :oops:
.. :wink: gotove izgledaju vece-- jel' to s praskom za pecivo se pravi....
:thumbup:
no, sve pohvale- lijepo izgledaju gotove-- ^^samo da nije meso u... :zoka:
Možda su veće zbog kuta fotografisanja. Nisam stavljala prašak za pecivo :)
Zizi505
Posts: 9330
Joined: 25/04/2011 14:06

#38743 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Zizi505 »

Mladi kupus s janjetinom

Image
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#38744 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

:thumbup:
Odlican zizi-- ah.......

..nejagnjetina ;-)
User avatar
Nisrin
Posts: 5495
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#38745 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Nisrin »

Image

nekakav chuck eye steak i schnupfnudle :D
User avatar
pizarro
Posts: 4194
Joined: 11/01/2018 21:33
Location: Ruhrgebiet

#38746 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by pizarro »

schupf* :D
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#38747 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Maraschino »

Zahladnilo malo pa reko da potpalim vatru


kad vec gore drva da ih iskoristim


Image
Image

Image


Image


Image
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#38748 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Tomahawk11 »

Aman kakva je pastrmka bila sinoć :shock:

Nisam slikao :mrgreen:
User avatar
nevidljiva_
Posts: 39327
Joined: 17/09/2010 21:38
Location: tamo gdje snovi postaju stvarnost, gdje mašta nema granica, a zvijezde mogu da se dohvate........

#38749 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by nevidljiva_ »

Tomahawk11 wrote: 04/03/2020 08:11 Aman kakva je pastrmka bila sinoć :shock:

Nisam slikao :mrgreen:
Ne pika se kad ne slikaš :mrgreen:
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#38750 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Tomahawk11 »

nevidljiva_ wrote: 04/03/2020 08:15
Tomahawk11 wrote: 04/03/2020 08:11 Aman kakva je pastrmka bila sinoć :shock:

Nisam slikao :mrgreen:
Ne pika se kad ne slikaš :mrgreen:
:(
Post Reply