Sta vas najvise nervira kod vozaca
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#26901 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Ako cu pit imalo idem autobusom a vracam se taxijem,jeftinije me izadje nego parking+gorivo+eventualna kazna ili nesto gore 
- seoBIH
- Posts: 8414
- Joined: 22/03/2003 00:00
#26902 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Eno milicije ispred naplatnih, pa svi koji odmarate i imate viška vremena, slobodno se ptovozajte i testirajte radar, posebno oko koji ne usporavaju xd
-
Naslovnica
- Posts: 35422
- Joined: 20/03/2013 15:38
- Laplace
- Posts: 14678
- Joined: 19/11/2012 18:37
#26904 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Novi nivo idiotizma: pijan vozi kamion sa natovarenim autima.mk ultra wrote: ↑29/02/2020 12:55 https://www.klix.ba/vijesti/regija/hrva ... /200229031
Propade i osiguranje...
- Laplace
- Posts: 14678
- Joined: 19/11/2012 18:37
#26905 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Nedavno sam i ja pješačio od stupske petlje do Binga, onako da malo prošetam. Znači, više nije sigurno bježati ni u kanal?zdruzdjo wrote: ↑29/02/2020 21:21Vjeruj za volanom sam od 1996. Mlad lud svasta radio. Ali eto ilustracije radi u kafani "CBS" koja je radila u post ratno vrijeme(oni stariji ce se sjetiti) konobari me zvali mr sprite kad izadjem sa rajom a vozim. Dva puta sjeo pijan i drugi put sebi obecao nikad vise. Ne kazem, popijem. Ali vec nakon druge pive predajem kljuceve suprugi ili se hvatam taxi-ja.Naslovnica wrote: ↑29/02/2020 12:40 Ajde ba, to se ti nikada nisi napio i sjeo za volan?!
![]()
![]()
Elem, imao sam i ja takvih doživljaja sa pijanim vozačima i udesima, provjeriš kakvo je stanje vozača, eventualno zoveš hitnu, policiju obavezno, gledaš da ostaneš sa njim, malo šuplje ako nije agresiva, ako jeste produži dalje. Ko zna kakve su mu namjere, možda je i naoružan...
Nemaš se šta tući sa njim.
Ne bih se tukao eto da ga naucim pameti nego "konju imas 50 godina u guzici i kreten je tako mogao i pokupiti nekoga". Pravo cesto pjesaci idu tuda sa tramvajske na stupu u ona naselja oko binga i kasindolske.
- Travnički Noćni Šetač
- Posts: 3925
- Joined: 13/01/2006 20:48
- Location: Travnik
- Contact:
#26906 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Skretanja u zabranjenom smjeru, pogrešna parkiranja ovaj put sa izdatom kaznom, preticanja preko pune linije - kombi uvijek negdje žuri, sječenje / peglanje krivine ovaj put još jedan "stručnjak" koji komplet vozilom prelazi na drugu stranu, jedno opasno uključenje na glavnu magistralu na Stupskoj petlji, prizor nakon udarca vozilom u pješaka na pješačkom prelazu, vožnja kontra smjerom kroz jednosmjernu ulicu, skretanje lijevo i oduzimanje prava prvenstva vozilu koje skreće desno, ... jedna moglo bi se reći obična sedmica na našim putevima...
- Laplace
- Posts: 14678
- Joined: 19/11/2012 18:37
#26907 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Ovim peglačima krivina treba poništavati vozačke dozvole, pa neka polažu sve dok ne nauče proturiti auto između dviju linija. Čovjek mora da štreca na svakoj nepreglednoj krivini jer debili peglaju krivine i ne vraćaju se (često to i nemaju vremena) na svoju stranu, a ti bježi ako stignš i ako imaš gdje - ko ti je kriv što voziš svojom stranom dok on pegla krivinu, jer bitnija je njegova udobnost u vožnji nego tvoj život.Travnički Noćni Šetač wrote: ↑01/03/2020 20:38 Skretanja u zabranjenom smjeru, pogrešna parkiranja ovaj put sa izdatom kaznom, preticanja preko pune linije - kombi uvijek negdje žuri, sječenje / peglanje krivine ovaj put još jedan "stručnjak" koji komplet vozilom prelazi na drugu stranu, jedno opasno uključenje na glavnu magistralu na Stupskoj petlji, prizor nakon udarca vozilom u pješaka na pješačkom prelazu, vožnja kontra smjerom kroz jednosmjernu ulicu, skretanje lijevo i oduzimanje prava prvenstva vozilu koje skreće desno, ... jedna moglo bi se reći obična sedmica na našim putevima...
Također, i ovima što na semaforu stanu na pješačkom prelazu bih poništavao vozačke, pa neka polažu dok ne nauče liniju zaustavljanja.
Mogao bih još nabrajati, ali bi stvarno bilo korisno kada vozačke dozvole ne bi dobijali (kupovali?) oni koji nemaju nimalo smisla za vožnju.
- vjeshalica
- Posts: 20766
- Joined: 31/03/2019 14:56
#26908 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Ja kad sam davno nekad pomenula nedrzanje vozila uz desnu ivicu zbog udesa kad je skuterista preticao i nakalemio se na auto koje haman vozi uz razdjelnu liniju to se nije smjela rijec reci...svadja bila na 5 stranica
-
tempuser
- Posts: 17100
- Joined: 08/04/2015 10:35
#26909 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
I sta je tu sporno? Pravilo "uz desnu ivicu kolovoza" je ta osnovne situacije gdje se saobraca jednom trakom u dva smjera ili nema ocrtanik kolovoznih traka. Sve dok je u svojoj traci je u skladu s propisima, a duznost onoga ko pretice je da se uvjeri da taj manevar moze obaviti sigurnovjeshalica wrote: ↑02/03/2020 00:32 Ja kad sam davno nekad pomenula nedrzanje vozila uz desnu ivicu zbog udesa kad je skuterista preticao i nakalemio se na auto koje haman vozi uz razdjelnu liniju to se nije smjela rijec reci...svadja bila na 5 stranica
- vjeshalica
- Posts: 20766
- Joined: 31/03/2019 14:56
#26910 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Kad te rokne na razdjelnoj liniji kamioncina ili autobuscina zbog gabaria onda ti pricaj da moze ko i dosad....tempuser wrote: ↑02/03/2020 00:41I sta je tu sporno? Pravilo "uz desnu ivicu kolovoza" je ta osnovne situacije gdje se saobraca jednom trakom u dva smjera ili nema ocrtanik kolovoznih traka. Sve dok je u svojoj traci je u skladu s propisima, a duznost onoga ko pretice je da se uvjeri da taj manevar moze obaviti sigurnovjeshalica wrote: ↑02/03/2020 00:32 Ja kad sam davno nekad pomenula nedrzanje vozila uz desnu ivicu zbog udesa kad je skuterista preticao i nakalemio se na auto koje haman vozi uz razdjelnu liniju to se nije smjela rijec reci...svadja bila na 5 stranica
Ako je neko budala ne moram biti ja
Sto se tice preticanja i sudara kao u slucaju onog sa skuterom moglo je sve proci bolje jer vozac ispred je bjezao u desno a onaj iza njega imao isto misljenje ko ti pa ostao bez auta i jos ima mrtvog lika
- drug_profi
- Posts: 65402
- Joined: 16/07/2012 16:00
#26911 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Bio covjek u svojoj traci. Daj ne pretjeruj. Sve dok ne gazi liniju on je po zakonu.
-
tempuser
- Posts: 17100
- Joined: 08/04/2015 10:35
#26912 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Moze me roknut i ako sam skroz desnoj u svojoj traci.vjeshalica wrote: ↑02/03/2020 00:44Kad te rokne na razdjelnoj liniji kamioncina ili autobuscina zbog gabaria onda ti pricaj da moze ko i dosad....tempuser wrote: ↑02/03/2020 00:41I sta je tu sporno? Pravilo "uz desnu ivicu kolovoza" je ta osnovne situacije gdje se saobraca jednom trakom u dva smjera ili nema ocrtanik kolovoznih traka. Sve dok je u svojoj traci je u skladu s propisima, a duznost onoga ko pretice je da se uvjeri da taj manevar moze obaviti sigurnovjeshalica wrote: ↑02/03/2020 00:32 Ja kad sam davno nekad pomenula nedrzanje vozila uz desnu ivicu zbog udesa kad je skuterista preticao i nakalemio se na auto koje haman vozi uz razdjelnu liniju to se nije smjela rijec reci...svadja bila na 5 stranica
Ako je neko budala ne moram biti ja
Sto se tice preticanja i sudara kao u slucaju onog sa skuterom moglo je sve proci bolje jer vozac ispred je bjezao u desno a onaj iza njega imao isto misljenje ko ti pa ostao bez auta i jos ima mrtvog lika
Nije poenta moze li me roknut nego sta je tu nepropisno i pogresno.
Artikulisi se malo ziva bila...
- Laplace
- Posts: 14678
- Joined: 19/11/2012 18:37
#26913 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
... i bila si 100% u pravu.vjeshalica wrote: ↑02/03/2020 00:32 Ja kad sam davno nekad pomenula nedrzanje vozila uz desnu ivicu zbog udesa kad je skuterista preticao i nakalemio se na auto koje haman vozi uz razdjelnu liniju to se nije smjela rijec reci...svadja bila na 5 stranica
- Laplace
- Posts: 14678
- Joined: 19/11/2012 18:37
#26914 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Tanka je linija između vožnje u liniji (gdje si još uvijek na svojoj strani, dakle po zaonu) i prelaska preko linije na suprotnu stranu.
A tanka je linija i između peglanja krivine kad nema nikoga i peglanja krivine dok ti vozilo dolazi u susret.
A tanka je linija i između peglanja krivine kad nema nikoga i peglanja krivine dok ti vozilo dolazi u susret.
- vjeshalica
- Posts: 20766
- Joined: 31/03/2019 14:56
#26915 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Peglanje krivine brzo udje u naviku pa postane pravilo, pa dok isto ne naletis na peglača slicnog sebi pa se ne ispeglate zajedno....
- vjeshalica
- Posts: 20766
- Joined: 31/03/2019 14:56
#26916 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Jasta...clan 39drug_profi wrote: ↑02/03/2020 02:16 Bio covjek u svojoj traci. Daj ne pretjeruj. Sve dok ne gazi liniju on je po zakonu.
-
tempuser
- Posts: 17100
- Joined: 08/04/2015 10:35
#26917 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
9.
57) saobraćajna traka je obilježeni ili neobilježeni uzdužni dio kolovoza čija je širina dovoljna za nesmetan saobraćaj jednog reda vozila;
39.
(2) Vozač je dužan da drži vozilo u kretanju što bliže desnoj ivici kolovoza i na tolikoj udaljenosti od nje da, s obzirom na brzinu kretanja vozila, uslove saobraćaja i stanje i osobine puta, ne ugrožava druge učesnike u saobraćaju i sebe ne izlaže opasnosti.
Sve dok je u svojoj traci se smatra voznjom uz desnu ivicu kolovoza.
Ljudi nesto povrsno procitaju pa glumataju pamet, a treba sabrati 2 + 2 jer nije zakon svaki clan za sebe...
57) saobraćajna traka je obilježeni ili neobilježeni uzdužni dio kolovoza čija je širina dovoljna za nesmetan saobraćaj jednog reda vozila;
39.
(2) Vozač je dužan da drži vozilo u kretanju što bliže desnoj ivici kolovoza i na tolikoj udaljenosti od nje da, s obzirom na brzinu kretanja vozila, uslove saobraćaja i stanje i osobine puta, ne ugrožava druge učesnike u saobraćaju i sebe ne izlaže opasnosti.
Sve dok je u svojoj traci se smatra voznjom uz desnu ivicu kolovoza.
Ljudi nesto povrsno procitaju pa glumataju pamet, a treba sabrati 2 + 2 jer nije zakon svaki clan za sebe...
-
Naslovnica
- Posts: 35422
- Joined: 20/03/2013 15:38
#26918 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Već sam pisao da peglam, ali samo tamo gdje je 100% pregledno i gdje niko neće doći u opasnost.

- Laplace
- Posts: 14678
- Joined: 19/11/2012 18:37
#26919 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Problem je u tom što "peglanjem" krivina, a i vožnjom blizu središnje linije, ugrožavaš ostale učesnike u saobraćaju.
Kako rekoh, ja bih vozače natjerao da polažu sve dok ne nauče protjerati auto između dviju linija. Pa kad ga uhvate da nepotrebno gazi liniju, sve ispočetka.
Nije ni vožnja za svakoga, pa ni za one koji kroz krivinu nisu sposobni proći a da ne pređu na suprotnu traku.
Kako rekoh, ja bih vozače natjerao da polažu sve dok ne nauče protjerati auto između dviju linija. Pa kad ga uhvate da nepotrebno gazi liniju, sve ispočetka.
Nije ni vožnja za svakoga, pa ni za one koji kroz krivinu nisu sposobni proći a da ne pređu na suprotnu traku.
-
zigson
- Posts: 4816
- Joined: 04/04/2015 22:17
#26920 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Razumijem i nekako sto pegla kad divlja i brzo vozi, al kad vozi 40-50 sto pegla.. mene srkleti iza njega sto idem a kamo li vozace iz suprotnog smjera
- mk ultra
- Posts: 24032
- Joined: 31/12/2012 14:05
- Location: Fiume
- Grijem se na: Ugalj
- Vozim: Bahato
- Horoskop: Maćak
#26921 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Da izvines na pravcu prvo, pa onda krivine 
-
tempuser
- Posts: 17100
- Joined: 08/04/2015 10:35
-
zigson
- Posts: 4816
- Joined: 04/04/2015 22:17
#26923 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
-
tempuser
- Posts: 17100
- Joined: 08/04/2015 10:35
#26924 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Hop padne ti klavir na glavu kad izadjes iz haustora!
-
zigson
- Posts: 4816
- Joined: 04/04/2015 22:17
#26925 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
To isto ko da kazes, idem ja trotoarom ne viri mi nista na cesti, dodje tramvaj ili centro komercijala i pukne te retrovizor po glavi. Nepredvidljivo, ne. Trebao si malo vise desno ici 
