Sta vas najvise nervira kod vozaca

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#26901 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by amar1994 »

Ako cu pit imalo idem autobusom a vracam se taxijem,jeftinije me izadje nego parking+gorivo+eventualna kazna ili nesto gore :thumbup:
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#26902 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by seoBIH »

Eno milicije ispred naplatnih, pa svi koji odmarate i imate viška vremena, slobodno se ptovozajte i testirajte radar, posebno oko koji ne usporavaju xd
Naslovnica
Posts: 35422
Joined: 20/03/2013 15:38

#26903 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Naslovnica »

amar1994 wrote: 01/03/2020 16:10 Ako cu pit imalo idem autobusom a vracam se taxijem,jeftinije me izadje nego parking+gorivo+eventualna kazna ili nesto gore :thumbup:
Upravo tako.
Komercijala ugrad, crveni izgrada (ili kočije ako se zarakijamo u Bačkoj).
:serbo: :janpi:
User avatar
Laplace
Posts: 14684
Joined: 19/11/2012 18:37

#26904 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Laplace »

mk ultra wrote: 29/02/2020 12:55 https://www.klix.ba/vijesti/regija/hrva ... /200229031

Propade i osiguranje...
Novi nivo idiotizma: pijan vozi kamion sa natovarenim autima.
User avatar
Laplace
Posts: 14684
Joined: 19/11/2012 18:37

#26905 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Laplace »

zdruzdjo wrote: 29/02/2020 21:21
Naslovnica wrote: 29/02/2020 12:40 Ajde ba, to se ti nikada nisi napio i sjeo za volan?!
8-)
:-)
Elem, imao sam i ja takvih doživljaja sa pijanim vozačima i udesima, provjeriš kakvo je stanje vozača, eventualno zoveš hitnu, policiju obavezno, gledaš da ostaneš sa njim, malo šuplje ako nije agresiva, ako jeste produži dalje. Ko zna kakve su mu namjere, možda je i naoružan...
Nemaš se šta tući sa njim.
Vjeruj za volanom sam od 1996. Mlad lud svasta radio. Ali eto ilustracije radi u kafani "CBS" koja je radila u post ratno vrijeme(oni stariji ce se sjetiti) konobari me zvali mr sprite kad izadjem sa rajom a vozim. Dva puta sjeo pijan i drugi put sebi obecao nikad vise. Ne kazem, popijem. Ali vec nakon druge pive predajem kljuceve suprugi ili se hvatam taxi-ja.
Ne bih se tukao eto da ga naucim pameti nego "konju imas 50 godina u guzici i kreten je tako mogao i pokupiti nekoga". Pravo cesto pjesaci idu tuda sa tramvajske na stupu u ona naselja oko binga i kasindolske.
Nedavno sam i ja pješačio od stupske petlje do Binga, onako da malo prošetam. Znači, više nije sigurno bježati ni u kanal?
User avatar
Travnički Noćni Šetač
Posts: 3925
Joined: 13/01/2006 20:48
Location: Travnik
Contact:

#26906 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Travnički Noćni Šetač »

Skretanja u zabranjenom smjeru, pogrešna parkiranja ovaj put sa izdatom kaznom, preticanja preko pune linije - kombi uvijek negdje žuri, sječenje / peglanje krivine ovaj put još jedan "stručnjak" koji komplet vozilom prelazi na drugu stranu, jedno opasno uključenje na glavnu magistralu na Stupskoj petlji, prizor nakon udarca vozilom u pješaka na pješačkom prelazu, vožnja kontra smjerom kroz jednosmjernu ulicu, skretanje lijevo i oduzimanje prava prvenstva vozilu koje skreće desno, ... jedna moglo bi se reći obična sedmica na našim putevima...

User avatar
Laplace
Posts: 14684
Joined: 19/11/2012 18:37

#26907 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Laplace »

Travnički Noćni Šetač wrote: 01/03/2020 20:38 Skretanja u zabranjenom smjeru, pogrešna parkiranja ovaj put sa izdatom kaznom, preticanja preko pune linije - kombi uvijek negdje žuri, sječenje / peglanje krivine ovaj put još jedan "stručnjak" koji komplet vozilom prelazi na drugu stranu, jedno opasno uključenje na glavnu magistralu na Stupskoj petlji, prizor nakon udarca vozilom u pješaka na pješačkom prelazu, vožnja kontra smjerom kroz jednosmjernu ulicu, skretanje lijevo i oduzimanje prava prvenstva vozilu koje skreće desno, ... jedna moglo bi se reći obična sedmica na našim putevima...

Ovim peglačima krivina treba poništavati vozačke dozvole, pa neka polažu sve dok ne nauče proturiti auto između dviju linija. Čovjek mora da štreca na svakoj nepreglednoj krivini jer debili peglaju krivine i ne vraćaju se (često to i nemaju vremena) na svoju stranu, a ti bježi ako stignš i ako imaš gdje - ko ti je kriv što voziš svojom stranom dok on pegla krivinu, jer bitnija je njegova udobnost u vožnji nego tvoj život.

Također, i ovima što na semaforu stanu na pješačkom prelazu bih poništavao vozačke, pa neka polažu dok ne nauče liniju zaustavljanja.

Mogao bih još nabrajati, ali bi stvarno bilo korisno kada vozačke dozvole ne bi dobijali (kupovali?) oni koji nemaju nimalo smisla za vožnju.
User avatar
vjeshalica
Posts: 20766
Joined: 31/03/2019 14:56

#26908 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by vjeshalica »

Ja kad sam davno nekad pomenula nedrzanje vozila uz desnu ivicu zbog udesa kad je skuterista preticao i nakalemio se na auto koje haman vozi uz razdjelnu liniju to se nije smjela rijec reci...svadja bila na 5 stranica
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#26909 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by tempuser »

vjeshalica wrote: 02/03/2020 00:32 Ja kad sam davno nekad pomenula nedrzanje vozila uz desnu ivicu zbog udesa kad je skuterista preticao i nakalemio se na auto koje haman vozi uz razdjelnu liniju to se nije smjela rijec reci...svadja bila na 5 stranica
I sta je tu sporno? Pravilo "uz desnu ivicu kolovoza" je ta osnovne situacije gdje se saobraca jednom trakom u dva smjera ili nema ocrtanik kolovoznih traka. Sve dok je u svojoj traci je u skladu s propisima, a duznost onoga ko pretice je da se uvjeri da taj manevar moze obaviti sigurno
User avatar
vjeshalica
Posts: 20766
Joined: 31/03/2019 14:56

#26910 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by vjeshalica »

tempuser wrote: 02/03/2020 00:41
vjeshalica wrote: 02/03/2020 00:32 Ja kad sam davno nekad pomenula nedrzanje vozila uz desnu ivicu zbog udesa kad je skuterista preticao i nakalemio se na auto koje haman vozi uz razdjelnu liniju to se nije smjela rijec reci...svadja bila na 5 stranica
I sta je tu sporno? Pravilo "uz desnu ivicu kolovoza" je ta osnovne situacije gdje se saobraca jednom trakom u dva smjera ili nema ocrtanik kolovoznih traka. Sve dok je u svojoj traci je u skladu s propisima, a duznost onoga ko pretice je da se uvjeri da taj manevar moze obaviti sigurno
Kad te rokne na razdjelnoj liniji kamioncina ili autobuscina zbog gabaria onda ti pricaj da moze ko i dosad....
Ako je neko budala ne moram biti ja
Sto se tice preticanja i sudara kao u slucaju onog sa skuterom moglo je sve proci bolje jer vozac ispred je bjezao u desno a onaj iza njega imao isto misljenje ko ti pa ostao bez auta i jos ima mrtvog lika
User avatar
drug_profi
Posts: 65407
Joined: 16/07/2012 16:00

#26911 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by drug_profi »

Bio covjek u svojoj traci. Daj ne pretjeruj. Sve dok ne gazi liniju on je po zakonu.
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#26912 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by tempuser »

vjeshalica wrote: 02/03/2020 00:44
tempuser wrote: 02/03/2020 00:41
vjeshalica wrote: 02/03/2020 00:32 Ja kad sam davno nekad pomenula nedrzanje vozila uz desnu ivicu zbog udesa kad je skuterista preticao i nakalemio se na auto koje haman vozi uz razdjelnu liniju to se nije smjela rijec reci...svadja bila na 5 stranica
I sta je tu sporno? Pravilo "uz desnu ivicu kolovoza" je ta osnovne situacije gdje se saobraca jednom trakom u dva smjera ili nema ocrtanik kolovoznih traka. Sve dok je u svojoj traci je u skladu s propisima, a duznost onoga ko pretice je da se uvjeri da taj manevar moze obaviti sigurno
Kad te rokne na razdjelnoj liniji kamioncina ili autobuscina zbog gabaria onda ti pricaj da moze ko i dosad....
Ako je neko budala ne moram biti ja
Sto se tice preticanja i sudara kao u slucaju onog sa skuterom moglo je sve proci bolje jer vozac ispred je bjezao u desno a onaj iza njega imao isto misljenje ko ti pa ostao bez auta i jos ima mrtvog lika
Moze me roknut i ako sam skroz desnoj u svojoj traci.
Nije poenta moze li me roknut nego sta je tu nepropisno i pogresno.
Artikulisi se malo ziva bila...
User avatar
Laplace
Posts: 14684
Joined: 19/11/2012 18:37

#26913 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Laplace »

vjeshalica wrote: 02/03/2020 00:32 Ja kad sam davno nekad pomenula nedrzanje vozila uz desnu ivicu zbog udesa kad je skuterista preticao i nakalemio se na auto koje haman vozi uz razdjelnu liniju to se nije smjela rijec reci...svadja bila na 5 stranica
... i bila si 100% u pravu.
User avatar
Laplace
Posts: 14684
Joined: 19/11/2012 18:37

#26914 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Laplace »

Tanka je linija između vožnje u liniji (gdje si još uvijek na svojoj strani, dakle po zaonu) i prelaska preko linije na suprotnu stranu.

A tanka je linija i između peglanja krivine kad nema nikoga i peglanja krivine dok ti vozilo dolazi u susret.
User avatar
vjeshalica
Posts: 20766
Joined: 31/03/2019 14:56

#26915 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by vjeshalica »

Laplace wrote: 02/03/2020 08:36 Tanka je linija između vožnje u liniji (gdje si još uvijek na svojoj strani, dakle po zaonu) i prelaska preko linije na suprotnu stranu.

A tanka je linija i između peglanja krivine kad nema nikoga i peglanja krivine dok ti vozilo dolazi u susret.
Peglanje krivine brzo udje u naviku pa postane pravilo, pa dok isto ne naletis na peglača slicnog sebi pa se ne ispeglate zajedno....
User avatar
vjeshalica
Posts: 20766
Joined: 31/03/2019 14:56

#26916 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by vjeshalica »

drug_profi wrote: 02/03/2020 02:16 Bio covjek u svojoj traci. Daj ne pretjeruj. Sve dok ne gazi liniju on je po zakonu.
Jasta...clan 39
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#26917 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by tempuser »

9.
57) saobraćajna traka je obilježeni ili neobilježeni uzdužni dio kolovoza čija je širina dovoljna za nesmetan saobraćaj jednog reda vozila;

39.
(2) Vozač je dužan da drži vozilo u kretanju što bliže desnoj ivici kolovoza i na tolikoj udaljenosti od nje da, s obzirom na brzinu kretanja vozila, uslove saobraćaja i stanje i osobine puta, ne ugrožava druge učesnike u saobraćaju i sebe ne izlaže opasnosti.

Sve dok je u svojoj traci se smatra voznjom uz desnu ivicu kolovoza.
Ljudi nesto povrsno procitaju pa glumataju pamet, a treba sabrati 2 + 2 jer nije zakon svaki clan za sebe...
Naslovnica
Posts: 35422
Joined: 20/03/2013 15:38

#26918 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Naslovnica »

Već sam pisao da peglam, ali samo tamo gdje je 100% pregledno i gdje niko neće doći u opasnost.
:arrow:
User avatar
Laplace
Posts: 14684
Joined: 19/11/2012 18:37

#26919 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Laplace »

Problem je u tom što "peglanjem" krivina, a i vožnjom blizu središnje linije, ugrožavaš ostale učesnike u saobraćaju.

Kako rekoh, ja bih vozače natjerao da polažu sve dok ne nauče protjerati auto između dviju linija. Pa kad ga uhvate da nepotrebno gazi liniju, sve ispočetka.

Nije ni vožnja za svakoga, pa ni za one koji kroz krivinu nisu sposobni proći a da ne pređu na suprotnu traku.
zigson
Posts: 4817
Joined: 04/04/2015 22:17

#26920 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by zigson »

Razumijem i nekako sto pegla kad divlja i brzo vozi, al kad vozi 40-50 sto pegla.. mene srkleti iza njega sto idem a kamo li vozace iz suprotnog smjera
User avatar
mk ultra
Posts: 24032
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#26921 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by mk ultra »

Da izvines na pravcu prvo, pa onda krivine :mrgreen:
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#26922 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by tempuser »

Laplace wrote: 02/03/2020 10:06 Problem je ..., a i vožnjom blizu središnje linije, ugrožavaš ostale učesnike u saobraćaju.
Ako sam je najistureniji dio mog vozila unutar moje trake i ako je isto tako i kod tebe koji vozis meni u susret, gdje je tu ugrozavanje ucesnika?
zigson
Posts: 4817
Joined: 04/04/2015 22:17

#26923 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by zigson »

tempuser wrote: 02/03/2020 10:14
Laplace wrote: 02/03/2020 10:06 Problem je ..., a i vožnjom blizu središnje linije, ugrožavaš ostale učesnike u saobraćaju.
Ako sam je najistureniji dio mog vozila unutar moje trake i ako je isto tako i kod tebe koji vozis meni u susret, gdje je tu ugrozavanje ucesnika?
Rupa, hop ode volan lijevo, hop ode lijevi tocak, hop ode koji zub od airbaga :lol:
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#26924 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by tempuser »

zigson wrote: 02/03/2020 10:16
tempuser wrote: 02/03/2020 10:14
Laplace wrote: 02/03/2020 10:06 Problem je ..., a i vožnjom blizu središnje linije, ugrožavaš ostale učesnike u saobraćaju.
Ako sam je najistureniji dio mog vozila unutar moje trake i ako je isto tako i kod tebe koji vozis meni u susret, gdje je tu ugrozavanje ucesnika?
Rupa, hop ode volan lijevo, hop ode lijevi tocak, hop ode koji zub od airbaga :lol:
Hop padne ti klavir na glavu kad izadjes iz haustora!
zigson
Posts: 4817
Joined: 04/04/2015 22:17

#26925 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by zigson »

To isto ko da kazes, idem ja trotoarom ne viri mi nista na cesti, dodje tramvaj ili centro komercijala i pukne te retrovizor po glavi. Nepredvidljivo, ne. Trebao si malo vise desno ici :-D
Post Reply