Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

noviclan
Posts: 15031
Joined: 31/10/2013 06:48

#25976 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by noviclan »

LikeLike wrote: 25/02/2020 18:53
konektovan wrote: 25/02/2020 16:34
LikeLike wrote: 25/02/2020 16:29 Kakva je kombinacija Brembo diskovi i Bosh disk plocice? U Unitrade to imaju i nije losa cijena ili ipak da uzmem Textar komplet?
Ja sam imao tu kombinaciju naprijed, vozio 6 godina i presao oko 80 000 km, i to bas u unitrade zamijenio.
Mene jedino odbija sto nisu diskovi i disk plocice ista marka. Jesi bio zadovoljan? Je li bilo skripe prilikom kocenja?
Ako mislis da je brembo kako brembo huuh ne znam iskreno ne znam na mom disku ista kombinacija bosch plocice brembo disk ciza kroz sredinu diska se pojavila, e sada da te ne lazem ate kazu da su dobri i ne znam zimmerman :?
User avatar
konektovan
Posts: 51469
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#25977 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

LikeLike wrote: 25/02/2020 18:53
konektovan wrote: 25/02/2020 16:34
LikeLike wrote: 25/02/2020 16:29 Kakva je kombinacija Brembo diskovi i Bosh disk plocice? U Unitrade to imaju i nije losa cijena ili ipak da uzmem Textar komplet?
Ja sam imao tu kombinaciju naprijed, vozio 6 godina i presao oko 80 000 km, i to bas u unitrade zamijenio.
Mene jedino odbija sto nisu diskovi i disk plocice ista marka. Jesi bio zadovoljan? Je li bilo skripe prilikom kocenja?
Nije bilo nikakve skripe. Cak se ta kombinacija pokazala bolje od brembo diskovi/brembo plocice, tako su mi rekli i u unitrade i 206 servisu....
LikeLike
Posts: 2301
Joined: 10/09/2013 15:59

#25978 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by LikeLike »

Ma meni je bitno samo da ne uzmem neko smece koje ce cviliti i skripati. Textar komplet je sa rukama oko 250KM, Brembo diskovi i Bosch plocice su 200KM sa postavljanjem. Cisto me zanima sta je od ovo dvoje bolje, ako je bolji Textar platicu 50KM vise, nisu neke pare.
LikeLike
Posts: 2301
Joined: 10/09/2013 15:59

#25979 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by LikeLike »

U Unitradeu je akcija do kraja marta cini mi se pa bih pravo zamijenio i ulje i filtere. Prosli servis radio 03.03.2019. i od tad sam presao citavih 6 i po hiljada km :-D
User avatar
konektovan
Posts: 51469
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#25980 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

LikeLike wrote: 25/02/2020 19:06 Ma meni je bitno samo da ne uzmem neko smece koje ce cviliti i skripati. Textar komplet je sa rukama oko 250KM, Brembo diskovi i Bosch plocice su 200KM sa postavljanjem. Cisto me zanima sta je od ovo dvoje bolje, ako je bolji Textar platicu 50KM vise, nisu neke pare.
Imas razlicita iskustva, od auta do auta. Imas slucajeve gdje skripi i textar, i ate, i trw, i meyle, i delphi, i brembo, hebiga. U mom slucaju ta kombinaciha je bila izuzetno dobra i povoljna, takodjer neka akcija bila.
LikeLike
Posts: 2301
Joined: 10/09/2013 15:59

#25981 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by LikeLike »

Naletio sam na jos par komentara na forumu da su prezadovoljni ovom kombinacijom Brembo diskovi i Bosch plocice. Vjerovatno cu to nabaciti, ne da mi se ici kupovati dijelove pa ganjati majstora da mi postavlja, ovako sve odjednom zavrsim i imam garanciju.
User avatar
konektovan
Posts: 51469
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#25982 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

Unitrade je skroz ok.
User avatar
mk ultra
Posts: 24038
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#25983 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by mk ultra »

Image

Pežovski problemi
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#25984 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Maraschino »

mk ultra wrote: 25/02/2020 20:02

Pežovski problemi
rezervoar adblue?
User avatar
mk ultra
Posts: 24038
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#25985 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by mk ultra »

Maraschino wrote: 25/02/2020 20:31
mk ultra wrote: 25/02/2020 20:02

Pežovski problemi
rezervoar adblue?
Da, komplet se rezervoar vadi, zadnji most skinut :shock:

Sjebo se kad sam vidio danas
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#25986 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Maraschino »

mk ultra wrote: 25/02/2020 20:32
Maraschino wrote: 25/02/2020 20:31
mk ultra wrote: 25/02/2020 20:02

Pežovski problemi
rezervoar adblue?
Da, komplet se rezervoar vadi, zadnji most skinut :shock:

Sjebo se kad sam vidio danas
zasto, sta se desilo da se sve mora mijenjati?
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39563
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#25987 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

mk ultra wrote: 25/02/2020 20:32
Sjebo se kad sam vidio danas
sva nova govna su takva.... pola auta moras rastaviti da dodjes do necega ...samo da bi zaradili na norma satu servisa...
User avatar
mk ultra
Posts: 24038
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#25988 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by mk ultra »

Maraschino wrote: 25/02/2020 20:33
mk ultra wrote: 25/02/2020 20:32
Maraschino wrote: 25/02/2020 20:31

rezervoar adblue?
Da, komplet se rezervoar vadi, zadnji most skinut :shock:

Sjebo se kad sam vidio danas
zasto, sta se desilo da se sve mora mijenjati?
Nisam zapitkivao mnogo, ali koliko sam vidio da je adblue rezervoar iznad rezervoara goriva i uklopljen sa rezervoarom...
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#25989 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Maraschino »

bitanga_sa_otesa wrote: 25/02/2020 20:39
mk ultra wrote: 25/02/2020 20:32
Sjebo se kad sam vidio danas
sva nova govna su takva.... pola auta moras rastaviti da dodjes do necega ...samo da bi zaradili na norma satu servisa...
ima i toga.
do 2015.god. ovaj rezervoar se punio iz gepeka pored rezervne gume bio cep pa su nekako skontali da ga izmjeste(cep i mjesto punjenja) pored normalnog cepa od goriva.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39563
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#25990 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

Maraschino wrote: 25/02/2020 22:37

ima i toga.
do 2015.god. ovaj rezervoar se punio iz gepeka pored rezervne gume bio cep pa su nekako skontali da ga izmjeste(cep i mjesto punjenja) pored normalnog cepa od goriva.
ma na vecini novijih auta sat vremena skidam plasticurine da zamijenim kvacilo...fuj..
dragonborn2712
Posts: 21
Joined: 23/02/2020 20:23

#25991 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by dragonborn2712 »

Pozdrav.Zna li neko kako se provjerava ispravnost protokomjera tj. maf senzora na 1.6 hdi motoru?Posjedujem i dijagnostiku(diagbox).Hvala
User avatar
RagibUzoriti
Posts: 2658
Joined: 05/12/2018 14:07
Location: Zemlja snijega,lososa i plavusa
Vozim: Vozim se na struju

#25992 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by RagibUzoriti »

dragonborn2712 wrote: 26/02/2020 08:52 Pozdrav.Zna li neko kako se provjerava ispravnost protokomjera tj. maf senzora na 1.6 hdi motoru?Posjedujem i dijagnostiku(diagbox).Hvala
Dijagnostikom :)

Ides u "live parametre",mjerenja i pratis vrijednosti senzora

Jel ti prijavljuje gresku senzora pri opterecenju?
dragonborn2712
Posts: 21
Joined: 23/02/2020 20:23

#25993 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by dragonborn2712 »

RagibUzoriti wrote: 26/02/2020 09:46
dragonborn2712 wrote: 26/02/2020 08:52 Pozdrav.Zna li neko kako se provjerava ispravnost protokomjera tj. maf senzora na 1.6 hdi motoru?Posjedujem i dijagnostiku(diagbox).Hvala
Dijagnostikom :)

Ides u "live parametre",mjerenja i pratis vrijednosti senzora

Jel ti prijavljuje gresku senzora pri opterecenju?
Ne javlja gresku vec ima knedlu kad se ubrzava posebno iz 3ce u 4tu..
User avatar
RagibUzoriti
Posts: 2658
Joined: 05/12/2018 14:07
Location: Zemlja snijega,lososa i plavusa
Vozim: Vozim se na struju

#25994 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by RagibUzoriti »

Pa zasto onda mislis da je senzor protoka? :shock:
dragonborn2712
Posts: 21
Joined: 23/02/2020 20:23

#25995 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by dragonborn2712 »

RagibUzoriti wrote: 26/02/2020 10:36 Pa zasto onda mislis da je senzor protoka? :shock:
Zato sto je turbina otvarana(potpuno ispravna),dizne provjerene i one ispravne,zamjenut vakum ventil,egr radi normalno..Ali opet isto.
Matrix89
Posts: 117
Joined: 26/05/2019 21:27

#25996 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Matrix89 »

Ima li neko iskustva sa daco amortizerima?
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39563
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#25997 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

prvi put cujem
Matrix89
Posts: 117
Joined: 26/05/2019 21:27

#25998 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Matrix89 »

Imam u ponudi daco, sbb i ashika, sta da uzmem
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39563
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#25999 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

mescini sve kineska smetlja ... :(
sarajlija120
Posts: 370
Joined: 13/07/2016 11:23

#26000 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by sarajlija120 »

Pozdrav ljudi, napisao sam nekoliko postova na temi Citroen All About i objasnio svoj problem. Mislio sam da sam ga riješio, ali ne.

Auto je Citroen Xsara, 1.9 dizel sa 51kW.

Kada upalim auto, radi na leru 5 sekundi i ugasi se. Ne dešava se uvijek, ali učestalo da. Poslije nema šanse da ga upalim dok ne napumpam ručnu pumpu. Jasno mi je da je problem u dovodu goriva. Išao sam majstorima, 5 ili 6 različitih majstora je reklo da je bosch pumpa u pitanju, čak i iz drugog grada su dvojica majstora potvrdila. Našao sam drugu pumpu i zamijenio, činilo mi se ok nekoliko dana i tad sam mislio da sam problem riješio.

Prije zamjene pumpe ustanovio sam da ne odrađuje povrat goriva kako treba i katkad se znalo desiti da izbacuje plavičasti dim na auspuh. Sad kad sam pumpu uradio to mi se nije dešavalo.

Jutros evo, upalim, kad ono opet na leru odradio 5 sekundi i ugasio se. Moram napomenuti da mi obrtaji variraju kad se to dešava. Na svakom semaforu strahujem da se ne ugasi, a dešavalo se i to. Katkad prije zamjene pumpe znao je sam dodati gasa i povećati broj obrtaja. Mislim da sam bezveze bacio pare na pumpu i više ne znam ni gdje da idem ni kome da se obratim.

Ubijeđen sam da negdje uvlači zrak i miješa ga sa gorivom. Možda je neki od senzora stradao ili neki od kontrolnih ventila. Možda je i neko crijevo na skrivenom mjestu. Auto sam palio na -17 bez problema isprve, čak i kad je imao ovaj problem, što je pokazatelj da je motor dobar i da se vrijedi za njega boriti i uložiti, ali da se problem riješi. Problem naših majstora je što neće da se potrude i nagađaju, to su bar moja iskustva. Otišlo ti je ovo, otišlo ti je ono, ti promijeniš pola stvari i kad vidi da to nije to, ne pita te kako si te pare zaradio.

Je li neko imao sličnih iskustava?
Post Reply