Ad blocker detected: Our website is made possible by displaying online advertisements to our visitors. Please consider supporting us by disabling your ad blocker on our website.
cendlerbing wrote: ↑21/02/2020 15:04
Njami, pileću salatu sam poželjela jesti
Evo prve štrudle (koju sam pravila) u životu
ako je ti je ovo prva,nece biti posljednja sigurno ...dobro je uspjela
sad nesto kontam, a zasto ja takva strudlu nisam nikad ni pravio ni jeo ...volim sljive,jedem ih cesto,volim orahe ,jedem i njih cesto...pa moracu ih i u ovoj formi probati ...sad se svakako "igramo" u kuhinji sa poznatim jelima a drugacijim sastojcima
Super sam zadovoljna ukusom dok je vruća bila ali kad je prenoćila, malo sam se razočarala jer se nekako osušila al valjda je to sa štrudlama tako. Drugima se svidjela i ohlađena.
Samo ne znam kako bih uspjela u tome da mi pri pečenju ne prepukne a da ostanr ovako tanka kora...da li bi pomoglo da sam je izbocala viljuškom, šta misliš?
moonca wrote: ↑24/02/2020 15:41
Mozes pripremiti samo meso u pretisu - i drzati u frizideru- ova kolicina na slici, je mogla biti za dva dana- kad dodjes kuci, dok grijes meso-dodas,zamrznuto povrce- meso mora da vri nekoliko minuta, zbog bakterija.
.. kao , sto mozes, nakuvati - rizu -po uputama na omotu- i dodavati jelima -- kao i tjestenine-
..
Ova kolicina na slici je JEDAN OBROK, ne jedem hljeb...ali sam napravila vise pa imala dva dana, da Ma ne volim ja kuhati toliko kao vi drui
Radije odem prosetati ili na kafu, nego da stojim 2h kuham, cistim, perem..Da se kile ne primaju ne bih kuhala ni ovo, nego nezdravo jela
Nisrin wrote: ↑25/02/2020 10:37
Ova kolicina na slici je JEDAN OBROK, ne jedem hljeb...ali sam napravila vise pa imala dva dana, da Ma ne volim ja kuhati toliko kao vi drui
Radije odem prosetati ili na kafu, nego da stojim 2h kuham, cistim, perem..Da se kile ne primaju ne bih kuhala ni ovo, nego nezdravo jela
Sve lijepo radis i naravno bolje kuci, nego vani gdje se izgubi kontrola unosa hrane.
Super sam zadovoljna ukusom dok je vruća bila ali kad je prenoćila, malo sam se razočarala jer se nekako osušila al valjda je to sa štrudlama tako. Drugima se svidjela i ohlađena.
Samo ne znam kako bih uspjela u tome da mi pri pečenju ne prepukne a da ostanr ovako tanka kora...da li bi pomoglo da sam je izbocala viljuškom, šta misliš?
da nisi tijesto tvrdo umjesila? tijesto mora da bude meko i elasticno...jel' tijesto sa mlakim mlijekom pravljeno?...prije pecenja premazala uljem?
bockanje viljuskom pomaze kod lisnatog tijesta ako neces da se razlista (npr. za quiche) ,mislim da kod ovakvog tijesta ne bi nesto pomoglo...
prva ti je strudla,znaci ima prostora za poboljsanje pa eksperimentisi dok ne nadodjes kako tebi odgovara
Super sam zadovoljna ukusom dok je vruća bila ali kad je prenoćila, malo sam se razočarala jer se nekako osušila al valjda je to sa štrudlama tako. Drugima se svidjela i ohlađena.
Samo ne znam kako bih uspjela u tome da mi pri pečenju ne prepukne a da ostanr ovako tanka kora...da li bi pomoglo da sam je izbocala viljuškom, šta misliš?
da nisi tijesto tvrdo umjesila? tijesto mora da bude meko i elasticno...jel' tijesto sa mlakim mlijekom pravljeno?...prije pecenja premazala uljem?
bockanje viljuskom pomaze kod lisnatog tijesta ako neces da se razlista (npr. za quiche) ,mislim da kod ovakvog tijesta ne bi nesto pomoglo...
prva ti je strudla,znaci ima prostora za poboljsanje pa eksperimentisi dok ne nadodjes kako tebi odgovara
Pa stvarno ne bih rekla ni za jednu opciju da je krivac, pravim jufke otkad znam za sebe otprilike, pa imam osjećaj za to...Moja pretpostavka je da je to zbog velike količine fila koji je svojom težinom razvukao tijesto previše sa strana i onda tako tanko, ono odozgo popucalo.
Hajd helenejse
cendlerbing wrote: ↑25/02/2020 16:47
...
da nisi tijesto tvrdo umjesila? tijesto mora da bude meko i elasticno...jel' tijesto sa mlakim mlijekom pravljeno?...prije pecenja premazala uljem?
bockanje viljuskom pomaze kod lisnatog tijesta ako neces da se razlista (npr. za quiche) ,mislim da kod ovakvog tijesta ne bi nesto pomoglo...
prva ti je strudla,znaci ima prostora za poboljsanje pa eksperimentisi dok ne nadodjes kako tebi odgovara
Pa stvarno ne bih rekla ni za jednu opciju da je krivac, pravim jufke otkad znam za sebe otprilike, pa imam osjećaj za to...Moja pretpostavka je da je to zbog velike količine fila koji je svojom težinom razvukao tijesto previše sa strana i onda tako tanko, ono odozgo popucalo.
Hajd helenejse
[/quote]
moze biti,sto kazes, da je previse fila ali ukus je dobar i sad znas za sljedecu strudlu