Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Zoya
Posts: 23399
Joined: 09/06/2008 14:54

#38552 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Zoya »

Image
shandrprcSA wrote: 24/02/2020 20:27 Image
Image
Image
Ne izgledaju tako dobro kao tvoje no nema veze. I nije od danas.
User avatar
cendlerbing
Posts: 15622
Joined: 17/08/2017 03:43

#38553 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by cendlerbing »

samsonsam wrote: 22/02/2020 23:25
cendlerbing wrote: 21/02/2020 15:04 Njami, pileću salatu sam poželjela jesti

Evo prve štrudle (koju sam pravila) u životu :diva: :lol:

Image
ako je ti je ovo prva,nece biti posljednja sigurno ;-) :mrgreen: ...dobro je uspjela :thumbup:

sad nesto kontam, a zasto ja takva strudlu nisam nikad ni pravio ni jeo :oops: ...volim sljive,jedem ih cesto,volim orahe ,jedem i njih cesto...pa moracu ih i u ovoj formi probati :izet:...sad se svakako "igramo" u kuhinji sa poznatim jelima a drugacijim sastojcima :)
Super sam zadovoljna ukusom dok je vruća bila ali kad je prenoćila, malo sam se razočarala jer se nekako osušila al valjda je to sa štrudlama tako. Drugima se svidjela i ohlađena.

Samo ne znam kako bih uspjela u tome da mi pri pečenju ne prepukne a da ostanr ovako tanka kora...da li bi pomoglo da sam je izbocala viljuškom, šta misliš?
User avatar
Nisrin
Posts: 5495
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#38554 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Nisrin »

moonca wrote: 24/02/2020 15:41
Mozes pripremiti samo meso u pretisu - i drzati u frizideru- ova kolicina na slici, je mogla biti za dva dana- kad dodjes kuci, dok grijes meso-dodas,zamrznuto povrce- meso mora da vri nekoliko minuta, zbog bakterija.
.. kao , sto mozes, nakuvati - rizu -po uputama na omotu- i dodavati jelima -- kao i tjestenine- :-D
..

Ova kolicina na slici je JEDAN OBROK, ne jedem hljeb...ali sam napravila vise pa imala dva dana, da :D Ma ne volim ja kuhati toliko kao vi drui :D
Radije odem prosetati ili na kafu, nego da stojim 2h kuham, cistim, perem..Da se kile ne primaju ne bih kuhala ni ovo, nego nezdravo jela :evil:
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#38555 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by vjesticanametli »

Zoya wrote: 24/02/2020 20:34 Image
shandrprcSA wrote: 24/02/2020 20:27 Image
Image
Image
Ne izgledaju tako dobro kao tvoje no nema veze. I nije od danas.
haj dajte recept cicije da Imam sta u nedjelju raditi :-) slike su vam :thumbup:
User avatar
lasakad
Posts: 87
Joined: 06/05/2011 10:56

#38556 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by lasakad »

samsonsam wrote: 24/02/2020 15:21
lasakad wrote: 24/02/2020 13:42
Image

i štrudla
Image
dobre kifle ali strudla je top :thumbup: ...nama valja cekati do bosne da se mak mljeveni mak uzme :(
Hvala :) .. ne kupujem mljeveni mak , ne sviđa mi se ,ima mi neki čudan ukus .. ili sam potrefila neki
sa čudnim ukusom , uglavnom meljem ga .
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#38557 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

Nisrin wrote: 25/02/2020 10:37 Ova kolicina na slici je JEDAN OBROK, ne jedem hljeb...ali sam napravila vise pa imala dva dana, da :D Ma ne volim ja kuhati toliko kao vi drui :D
Radije odem prosetati ili na kafu, nego da stojim 2h kuham, cistim, perem..Da se kile ne primaju ne bih kuhala ni ovo, nego nezdravo jela
Sve lijepo radis i naravno bolje kuci, nego vani gdje se izgubi kontrola unosa hrane.
:thumbup: :)
User avatar
ćiribiribela
Posts: 14373
Joined: 04/03/2013 02:53
Location: Gotham

#38558 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by ćiribiribela »

Image

Danas veganski, riza, quinoa i jackfruit (nemam pojma kako se kaze na nasem) :mrgreen:

Nije lose, ali ovo definitivno nije nacin ishrane na koji bih se svojevoljno odlucila (veliki vegan hejter) :mrgreen:
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#38559 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

jackfruit- ima -uzasan miris -- kako si to ukonponovala.. :shock:
. koji je sastojak- veci komadi?
User avatar
ćiribiribela
Posts: 14373
Joined: 04/03/2013 02:53
Location: Gotham

#38560 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by ćiribiribela »

Chilli, persun, malo kokos ekstrakta, ulje od kokosa, luk u prahu i naravno bog zacina- curry :mrgreen:
User avatar
pizarro
Posts: 4194
Joined: 11/01/2018 21:33
Location: Ruhrgebiet

#38561 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by pizarro »

to onaj jackfruit iz dm-a gdje za 200 grama moras dati bubreg :D
User avatar
samsonsam
Posts: 1820
Joined: 18/09/2008 01:19

#38562 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by samsonsam »

lasakad wrote: 25/02/2020 11:29 [
dobre kifle ali strudla je top :thumbup: ...nama valja cekati do bosne da se mak mljeveni mak uzme :(
Hvala :) .. ne kupujem mljeveni mak , ne sviđa mi se ,ima mi neki čudan ukus .. ili sam potrefila neki
sa čudnim ukusom , uglavnom meljem ga .
[/quote]

moracemo i mi uzeti pa mljeti :)
User avatar
ćiribiribela
Posts: 14373
Joined: 04/03/2013 02:53
Location: Gotham

#38563 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by ćiribiribela »

pizarro wrote: 25/02/2020 16:31 to onaj jackfruit iz dm-a gdje za 200 grama moras dati bubreg :D
Aha :lol:
User avatar
bunk
Posts: 8774
Joined: 16/07/2016 19:58

#38564 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by bunk »

ćiribiribela wrote: 25/02/2020 16:07 Image

Danas veganski, riza, quinoa i jackfruit (nemam pojma kako se kaze na nasem) :mrgreen:

Nije lose, ali ovo definitivno nije nacin ishrane na koji bih se svojevoljno odlucila (veliki vegan hejter) :mrgreen:
Ovo mi lici na izdrobljenu riznu cokoladu :mrgreen: ..samo bih odozgo posuo medom i njam.. :lol:
User avatar
samsonsam
Posts: 1820
Joined: 18/09/2008 01:19

#38565 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by samsonsam »

cendlerbing wrote: 24/02/2020 20:42

Super sam zadovoljna ukusom dok je vruća bila ali kad je prenoćila, malo sam se razočarala jer se nekako osušila al valjda je to sa štrudlama tako. Drugima se svidjela i ohlađena.

Samo ne znam kako bih uspjela u tome da mi pri pečenju ne prepukne a da ostanr ovako tanka kora...da li bi pomoglo da sam je izbocala viljuškom, šta misliš?
da nisi tijesto tvrdo umjesila? tijesto mora da bude meko i elasticno...jel' tijesto sa mlakim mlijekom pravljeno?...prije pecenja premazala uljem?

bockanje viljuskom pomaze kod lisnatog tijesta ako neces da se razlista (npr. za quiche) ,mislim da kod ovakvog tijesta ne bi nesto pomoglo...

prva ti je strudla,znaci ima prostora za poboljsanje pa eksperimentisi dok ne nadodjes kako tebi odgovara :)
User avatar
cendlerbing
Posts: 15622
Joined: 17/08/2017 03:43

#38566 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by cendlerbing »

ćiribiribela wrote: 25/02/2020 16:07 Image

Danas veganski, riza, quinoa i jackfruit (nemam pojma kako se kaze na nasem) :mrgreen:

Nije lose, ali ovo definitivno nije nacin ishrane na koji bih se svojevoljno odlucila (veliki vegan hejter) :mrgreen:
Tobejarabi, ja ne znam bih li ovo mogla jesti :lol:
Eh evo i prevoda na naš :? jezik

Image
User avatar
cendlerbing
Posts: 15622
Joined: 17/08/2017 03:43

#38567 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by cendlerbing »

samsonsam wrote: 25/02/2020 16:44
cendlerbing wrote: 24/02/2020 20:42

Super sam zadovoljna ukusom dok je vruća bila ali kad je prenoćila, malo sam se razočarala jer se nekako osušila al valjda je to sa štrudlama tako. Drugima se svidjela i ohlađena.

Samo ne znam kako bih uspjela u tome da mi pri pečenju ne prepukne a da ostanr ovako tanka kora...da li bi pomoglo da sam je izbocala viljuškom, šta misliš?
da nisi tijesto tvrdo umjesila? tijesto mora da bude meko i elasticno...jel' tijesto sa mlakim mlijekom pravljeno?...prije pecenja premazala uljem?

bockanje viljuskom pomaze kod lisnatog tijesta ako neces da se razlista (npr. za quiche) ,mislim da kod ovakvog tijesta ne bi nesto pomoglo...

prva ti je strudla,znaci ima prostora za poboljsanje pa eksperimentisi dok ne nadodjes kako tebi odgovara :)
Pa stvarno ne bih rekla ni za jednu opciju da je krivac, pravim jufke otkad znam za sebe otprilike, pa imam osjećaj za to...Moja pretpostavka je da je to zbog velike količine fila koji je svojom težinom razvukao tijesto previše sa strana i onda tako tanko, ono odozgo popucalo. :hm:
Hajd helenejse :lol:
User avatar
bunk
Posts: 8774
Joined: 16/07/2016 19:58

#38568 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by bunk »

Porodica dudovke.
Imam i bijeli i crni dud na porodicnom imanju.Ogromni a niko ih nikada ne bere..
User avatar
ćiribiribela
Posts: 14373
Joined: 04/03/2013 02:53
Location: Gotham

#38569 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by ćiribiribela »

Nangka, nikad cula. Ne znam, treba probavati novu hranu, vise se onda cijeni burek i cevap. :mrgreen:
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#38570 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

ćiribiribela wrote: 25/02/2020 16:51 Nangka
jesi li navela da je i to sastojak -jackfruit
User avatar
Sarah24
Posts: 10149
Joined: 08/06/2010 11:12
Location: Somewhere over the rainbow

#38571 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Sarah24 »

Crveno meso sam u potpunosti zamjenila jackfruit-om... i ja ga tako zovem.. kakva nangka, kakvi bakrači... meni je ukusan :zzzz: :mrgreen:
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#38572 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

dajte sliku tog vaseg voca.. :-) :roll:
User avatar
Sarah24
Posts: 10149
Joined: 08/06/2010 11:12
Location: Somewhere over the rainbow

#38573 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Sarah24 »

Ne znam smijemo li mi amateri stavljati nasa jela :-) :lol: ali hajd’ ...

Od neki dan .. kad budem sta drugo napravila postavit cu... kad se u tavi isprzi..mmmm top! :thumbup: :mrgreen:

Image
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#38574 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

Sarah24 wrote: 25/02/2020 17:33 Ne znam smijemo li mi amateri stavljati nasa jela :-) :lol: ali hajd’ ...

Od neki dan .. kad budem sta drugo napravila postavit cu... kad se u tavi isprzi..mmmm top! :thumbup: :mrgreen:

Image
oh. ovo mi se jako svidja.. :thumbup: nema ulja.. :lol:
User avatar
samsonsam
Posts: 1820
Joined: 18/09/2008 01:19

#38575 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by samsonsam »

cendlerbing wrote: 25/02/2020 16:47 ...
da nisi tijesto tvrdo umjesila? tijesto mora da bude meko i elasticno...jel' tijesto sa mlakim mlijekom pravljeno?...prije pecenja premazala uljem?

bockanje viljuskom pomaze kod lisnatog tijesta ako neces da se razlista (npr. za quiche) ,mislim da kod ovakvog tijesta ne bi nesto pomoglo...

prva ti je strudla,znaci ima prostora za poboljsanje pa eksperimentisi dok ne nadodjes kako tebi odgovara :)
Pa stvarno ne bih rekla ni za jednu opciju da je krivac, pravim jufke otkad znam za sebe otprilike, pa imam osjećaj za to...Moja pretpostavka je da je to zbog velike količine fila koji je svojom težinom razvukao tijesto previše sa strana i onda tako tanko, ono odozgo popucalo. :hm:
Hajd helenejse :lol:
[/quote]

moze biti,sto kazes, da je previse fila ali ukus je dobar i sad znas za sljedecu strudlu :izet:
Post Reply