Sta vas najvise nervira kod vozaca
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- Travnički Noćni Šetač
- Posts: 3925
- Joined: 13/01/2006 20:48
- Location: Travnik
- Contact:
-
Naslovnica
- Posts: 35422
- Joined: 20/03/2013 15:38
#26752 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Nadam se da će ovaj touchscreen trend nestati, ima li ko pametan da skonta gdje je mjera?!BadBoy wrote: ↑23/02/2020 14:16 Pa zar se baš ta odgovornost i zrelost ne očituje u tome što znaš da nećeš biti sposoban za sigurnu vožnju i što unaprijed sebe onemogućavaš da napraviš glupost? To je, po meni, definicija zrelosti - kad svoju sigurnost i sigurnost svih drugih nedužnih ljudi staviš ispred svog ega i mačo razmišljanja "ma ja toliko dobro vozim da mogu i mrtav pijan vozit bolje nego pola ljudi kad su trijezni".
To je po meni najveći stepen zrelosti i samospoznaje.
Mala digresija, ali povezana sa ovom temom: zabrinjava me trend touchscreen kontrola u novijim autima. Kolega nedavno kupio novog DS7, nema niti jedan "gumb", sve se radi preko touchscreena. Trebaš tri puta tipnuti po ekranu da pojačaš temperaturu, a naše ceste, grbave kakve jesu, taj zadatak znatno otežavaju jer ti prst skače okolo dok pokušavaš kliknuti na znak "+". Istovremeno, to ne možeš uraditi a da ne skreneš pogled sa ceste na ekran čime si, efektino uradio istu stvar kao da tipkaš na Viber...
Jbni hipsteraj!
- drug_profi
- Posts: 65404
- Joined: 16/07/2012 16:00
#26753 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
I ja licno mislim da je touch losa ideja. Iz istih razloga.
A u vezi cuge. Govorim za sebe. Ja imam mjeru i kad pijem. Nisam nikad komiran i olesen. Ne posrcem. Hodam pravo. Mislim da bih sasvim ok vozio. Ali necu da vozim pod gasom iz 100 razloga.
A u vezi cuge. Govorim za sebe. Ja imam mjeru i kad pijem. Nisam nikad komiran i olesen. Ne posrcem. Hodam pravo. Mislim da bih sasvim ok vozio. Ali necu da vozim pod gasom iz 100 razloga.
- nepass1
- Posts: 14671
- Joined: 06/07/2017 07:35
#26754 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Ima + i - na volanu valjda. Ima i dugme za izbor opcija radio, mobitel, navigacija.
-
BadBoy
- Posts: 9606
- Joined: 01/11/2005 21:55
#26755 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Ima za pojačavanje i smanjivanje muzike i mjenjanje pjesama. Javljanje na telefon i mijenjanje opcija na komandnoj ploči ispred vozača. Ostalo se sve radi preko centralnog touchscreena.
Po meni nešto od tih stvari fakat treba ostati na fizičkim dugmadima koje možeš manipulisati bez skretanja pogleda sa ceste.
Po meni nešto od tih stvari fakat treba ostati na fizičkim dugmadima koje možeš manipulisati bez skretanja pogleda sa ceste.
- drug_profi
- Posts: 65404
- Joined: 16/07/2012 16:00
#26756 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Sinoc ja sa cukom na pjesacki bez semafora. Ide neki saudijac bijeli q5 mislim
Kontam dal da zagazim sa cukom. Sporo vozi.
U tom ugledam odsjaj displeja mobitela na licu vozaca.
Stani, reko', sacekaj.
Da smo krenuli sumnjam da bi nas registrovao, a ne znam da li bi stigli preci.
Posast su telefoni. Jedva cekam te neke kamere.
Kontam dal da zagazim sa cukom. Sporo vozi.
U tom ugledam odsjaj displeja mobitela na licu vozaca.
Stani, reko', sacekaj.
Da smo krenuli sumnjam da bi nas registrovao, a ne znam da li bi stigli preci.
Posast su telefoni. Jedva cekam te neke kamere.
- hopi
- Posts: 7255
- Joined: 05/03/2009 23:03
- Location: zemlja moja
#26757 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
ma to s tačom u autima je neviđena glupost.
pa jbte ja u starom fordu iz 98 imao tipke sa udubljnjem kao za minus i ispupčenjem za pojačavanje, to je recimo bilo za prozore gore dole i +- za muziku, logično da možeš bez gledanja naći i pod prstom osjetiti šta si pritisnuo. A ne danas, daj nač tač da ljepše izgleda, šta će nam tipke, daj i volan na tač ako može nekako.
pa jbte ja u starom fordu iz 98 imao tipke sa udubljnjem kao za minus i ispupčenjem za pojačavanje, to je recimo bilo za prozore gore dole i +- za muziku, logično da možeš bez gledanja naći i pod prstom osjetiti šta si pritisnuo. A ne danas, daj nač tač da ljepše izgleda, šta će nam tipke, daj i volan na tač ako može nekako.
- Travnički Noćni Šetač
- Posts: 3925
- Joined: 13/01/2006 20:48
- Location: Travnik
- Contact:
#26758 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Ford i sada ima i dugmiće za sve opcije koje se mogu izabrati i na touch screenu... Prakticno je sve poduplano...
EDIT: ne znam za posljednje modele.... pretposljednji su imali sve duplo....
EDIT: ne znam za posljednje modele.... pretposljednji su imali sve duplo....
-
BadBoy
- Posts: 9606
- Joined: 01/11/2005 21:55
#26759 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Prijatelj mi ima A4 2018 godište, sa full digitalnom centralnom konzolom i display-em ispred vozača (znači digitalni brzinomjeri). Taj auto po meni ima super riješen infotainment sistem. Nema touchscreen, kontroliše se pomoću "joysticka" i još uvijek ima odvojena dugma i puljke za većinu funkcija. A u isto vrijeme ima i ogroman centralni display.Travnički Noćni Šetač wrote: ↑23/02/2020 15:22 Ford i sada ima i dugmiće za sve opcije koje se mogu izabrati i na touch screenu... Prakticno je sve poduplano...
EDIT: ne znam za posljednje modele.... pretposljednji su imali sve duplo....
- Travnički Noćni Šetač
- Posts: 3925
- Joined: 13/01/2006 20:48
- Location: Travnik
- Contact:
#26760 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Malo smo bili i južnije ovaj put... Preticanje preko pune linije, promjena saobraćajne trake neposredno ispred vozila, parkiranje u kružnom toku, skretanje iz pogrešne saobraćajne trake, pješaci koji odnekud iskaču na cestu između vozila, sječenje ( peglanje ) krivina, vožnja bez upaljenih svjetala...
-
zdruzdjo
- Posts: 5921
- Joined: 16/08/2009 00:27
#26761 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Kao sto rekoh na "Gif dana" malo je falilo da jutros izadjem i hamsu celom otresem od znak baklave njenog megan-a.
Znaci
Idem od binga na stupu prema aerodromu.
cca50-ak km/h Prilazim ukljucenju sa "aleja bosne sreberene". Stoji auto na ukljucenju i ceka one iz pravca aerodroma da prodju i da se ukljuci. Hamsa sa plavim meganom mimo njega prolazi ne gledajuci uopste u desno da li joj dolazi neko ko bi je mogao raznjeti . kontam skontace me pa ce ili ubrzati da mi pobjegne ili ce zakociti. Ma jooooook, laaaagano skretanje a u tom momentu je i ovaj lik izletio kojeg je cekala pa je naglo zakocila ispred mene da ne bi njega opalila. skocih po kocinici. da je malo mokro bilo sigurno bih joj usao u vrata desna svojim coskom.
Drzim se za volan jednom rukom a druga mi na rucki za otvaranje vrata gledam dole i brojim u sebi do 10-15-20.....i kontam da li da izadjem i glavom joj probijem staklo. krenu. sjednem na sirenu a ona ono u retrovizoru mase rukom ko "sta je sta sviras, jesi lud".
Neki dan me je jaran nagovarao da uzmem dozvolu za pistolj jer ima jarana koji jeftino prodaje neku 9-ku. vozeci odatle dalje skontao sam da necu.
Znaci dosta sam bio miran, hamse su mi opet "on the road"
Znaci
Idem od binga na stupu prema aerodromu.
cca50-ak km/h Prilazim ukljucenju sa "aleja bosne sreberene". Stoji auto na ukljucenju i ceka one iz pravca aerodroma da prodju i da se ukljuci. Hamsa sa plavim meganom mimo njega prolazi ne gledajuci uopste u desno da li joj dolazi neko ko bi je mogao raznjeti . kontam skontace me pa ce ili ubrzati da mi pobjegne ili ce zakociti. Ma jooooook, laaaagano skretanje a u tom momentu je i ovaj lik izletio kojeg je cekala pa je naglo zakocila ispred mene da ne bi njega opalila. skocih po kocinici. da je malo mokro bilo sigurno bih joj usao u vrata desna svojim coskom.
Drzim se za volan jednom rukom a druga mi na rucki za otvaranje vrata gledam dole i brojim u sebi do 10-15-20.....i kontam da li da izadjem i glavom joj probijem staklo. krenu. sjednem na sirenu a ona ono u retrovizoru mase rukom ko "sta je sta sviras, jesi lud".
Neki dan me je jaran nagovarao da uzmem dozvolu za pistolj jer ima jarana koji jeftino prodaje neku 9-ku. vozeci odatle dalje skontao sam da necu.
Znaci dosta sam bio miran, hamse su mi opet "on the road"
-
kakaljin
- Posts: 13493
- Joined: 14/03/2008 12:30
- Location: Sarajevo
- Contact:
#26762 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
A sto nisi popustio kocnicu kada si skoro stao i udario je u ta desna vrata, da se ona prepadne i da dodje polcija i da je kazne i da se mozda opametizdruzdjo wrote: ↑24/02/2020 22:28 Kao sto rekoh na "Gif dana" malo je falilo da jutros izadjem i hamsu celom otresem od znak baklave njenog megan-a.
Znaci
Idem od binga na stupu prema aerodromu.
cca50-ak km/h Prilazim ukljucenju sa "aleja bosne sreberene". Stoji auto na ukljucenju i ceka one iz pravca aerodroma da prodju i da se ukljuci. Hamsa sa plavim meganom mimo njega prolazi ne gledajuci uopste u desno da li joj dolazi neko ko bi je mogao raznjeti . kontam skontace me pa ce ili ubrzati da mi pobjegne ili ce zakociti. Ma jooooook, laaaagano skretanje a u tom momentu je i ovaj lik izletio kojeg je cekala pa je naglo zakocila ispred mene da ne bi njega opalila. skocih po kocinici. da je malo mokro bilo sigurno bih joj usao u vrata desna svojim coskom.
Drzim se za volan jednom rukom a druga mi na rucki za otvaranje vrata gledam dole i brojim u sebi do 10-15-20.....i kontam da li da izadjem i glavom joj probijem staklo. krenu. sjednem na sirenu a ona ono u retrovizoru mase rukom ko "sta je sta sviras, jesi lud".
Neki dan me je jaran nagovarao da uzmem dozvolu za pistolj jer ima jarana koji jeftino prodaje neku 9-ku. vozeci odatle dalje skontao sam da necu.
Znaci dosta sam bio miran, hamse su mi opet "on the road"
-
komsinica_s_drugog
- Posts: 885
- Joined: 23/12/2018 19:16
#26763 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Eh, ovo stvarno ne razumijem.Napravis sranje, pogrijesis, i jos se nesto kocoperis, kao svadjao/svadjala bi se.Nabraja, razmahuje rukama.De budi insan, pa se izvini.
Ja sam se neki dan na semaforu zapricala s mamom, kad je vozac iza svirnuo, pogledam, ono zeleno se upalilo.Krenem i dignem ruku u znak izvinjenja.
Svakom se desi da pogrijesi, ali ne tersaj onda, vec uvidi gresku i izvini se.
Ja sam se neki dan na semaforu zapricala s mamom, kad je vozac iza svirnuo, pogledam, ono zeleno se upalilo.Krenem i dignem ruku u znak izvinjenja.
Svakom se desi da pogrijesi, ali ne tersaj onda, vec uvidi gresku i izvini se.
- nepass1
- Posts: 14671
- Joined: 06/07/2017 07:35
#26764 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
E ja ne kontam potrebu da se sa najblizim raspricas na semaforu. Imate citav zivot da pricate jbtkomsinica_s_drugog wrote: ↑25/02/2020 07:16 Eh, ovo stvarno ne razumijem.Napravis sranje, pogrijesis, i jos se nesto kocoperis, kao svadjao/svadjala bi se.Nabraja, razmahuje rukama.De budi insan, pa se izvini.
Ja sam se neki dan na semaforu zapricala s mamom, kad je vozac iza svirnuo, pogledam, ono zeleno se upalilo.Krenem i dignem ruku u znak izvinjenja.
Svakom se desi da pogrijesi, ali ne tersaj onda, vec uvidi gresku i izvini se.
Last edited by nepass1 on 25/02/2020 07:21, edited 1 time in total.
-
komsinica_s_drugog
- Posts: 885
- Joined: 23/12/2018 19:16
#26765 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Ne znas ti moju mamu 
- muha_sa
- Posts: 140370
- Joined: 12/11/2004 23:33
- Location: rajvosa
#26766 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
dobro si prošlakomsinica_s_drugog wrote: ↑25/02/2020 07:16 Eh, ovo stvarno ne razumijem.Napravis sranje, pogrijesis, i jos se nesto kocoperis, kao svadjao/svadjala bi se.Nabraja, razmahuje rukama.De budi insan, pa se izvini.
Ja sam se neki dan na semaforu zapricala s mamom, kad je vozac iza svirnuo, pogledam, ono zeleno se upalilo.Krenem i dignem ruku u znak izvinjenja.
Svakom se desi da pogrijesi, ali ne tersaj onda, vec uvidi gresku i izvini se.
-
komsinica_s_drugog
- Posts: 885
- Joined: 23/12/2018 19:16
#26767 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Nisam u Sarajevu.Kod nas nisu tako nestrpljivi 
- muha_sa
- Posts: 140370
- Joined: 12/11/2004 23:33
- Location: rajvosa
#26768 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Ovdje sve mahnito
-
komsinica_s_drugog
- Posts: 885
- Joined: 23/12/2018 19:16
#26769 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Bio moj coJk prije par dana u Sarajevu.Izludio u guzvi
Citam ja ovaj forum godinama, a ovaj podforum najvise.I vazda se pitala o kakvom ubacivanju u brzinu na semaforu ljudi pisu.Prije par dana se potrefim ovdje u spici, tek na cetvrto zeleno prosla.Otpala mi noga na kvacilu.Onda sam skontala
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39551
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#26770 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
jadan tvoj druk lezaj 
-
zdruzdjo
- Posts: 5921
- Joined: 16/08/2009 00:27
- nepass1
- Posts: 14671
- Joined: 06/07/2017 07:35
#26772 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Ma ja sto puta covjek pomisli sto nisam pustio da udari. Ali evo ja nor nikad se bezveze ne vozikam, uvijek imam cilj. Onda zajebaji se sa popravkom, osiguranjem. Jos je kod mene kasko ali opet jebada. Prosli put mjesec bez auta dok nisam od svojih para napravio pa zaganjao advokata da dobijem pare od osiguranja.
Neki dan pa vozim 50, guzva kolona, prestize me nako djete sa audijem a3 preko autobuske stanice na malti, da nisam po kocnici nema sanse da bi prosao da mu ne zakacim zadnji kraj. Sreca da sam ga prqtio u retrovizoru da divlja iz trake u traku, a tom prestizanju se nisam nadao a rijetko ko drugi bi. Dijete mi od 1g u autu. Haj sad rizikuj udes, prevrtanje, on vozio 70-80 bog zna gdje bi zavrsio da me zakacio zadnjim krajem.
-
tempuser
- Posts: 17100
- Joined: 08/04/2015 10:35
#26773 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
U Sarajevu se pitanje matera i punica rjesava "imas tramvaj pa bujrum"!
- muha_sa
- Posts: 140370
- Joined: 12/11/2004 23:33
- Location: rajvosa
-
suit_up
- Posts: 846
- Joined: 31/12/2019 11:25
