Sad cu po moonca-inim uputama
Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)
Moderator: anex
- Nisrin
- Posts: 5495
- Joined: 26/04/2009 15:40
- Location: Bistrik, RajvoSA
#38276 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Odoh opet da ga biram poslije posla
Ma ja kad vidim ove recepte, kako namazu preko tosta i na sta to lici..kod mene ili je smedj ili kamen, sredine nema
Sad cu po moonca-inim uputama
Sad cu po moonca-inim uputama
- Nisrin
- Posts: 5495
- Joined: 26/04/2009 15:40
- Location: Bistrik, RajvoSA
#38277 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
musicman80 wrote: ↑12/02/2020 14:51
Sto me nerviraju ovi komentari: "nije ti dedo jeo avokado", "nije ti dedo jeo curry", pa ne moras ni ti. Ljudi, 2020 je godina! Da je dedo mogao u svoje vrijeme, odnosno da je Austro-Ugarska bila pomorska sila, i dedo bi jeo avokado i mnogo toga sto nije imao priliku da jede.
Ma to su stari sarajevski fazoni, ne kontas ti, apropo toga sto je komad 5KM
- musicman80
- Posts: 943
- Joined: 28/07/2015 10:02
- Location: Sarajevo,BiH
#38278 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Nisrin wrote: ↑12/02/2020 15:23musicman80 wrote: ↑12/02/2020 14:51
Sto me nerviraju ovi komentari: "nije ti dedo jeo avokado", "nije ti dedo jeo curry", pa ne moras ni ti. Ljudi, 2020 je godina! Da je dedo mogao u svoje vrijeme, odnosno da je Austro-Ugarska bila pomorska sila, i dedo bi jeo avokado i mnogo toga sto nije imao priliku da jede.
Ma to su stari sarajevski fazoni, ne kontas ti, apropo toga sto je komad 5KM![]()
Sto to ja ne bi kontao? Ja zivim i rodjen sam u Sarajevu 1980.
-
moonca
- Posts: 88063
- Joined: 20/12/2016 20:16
#38279 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
..Nisrin,ja ga kupujem, samo ako je cijena spod $1, inace je standardno -do $1.5...
Zadnji koji sam kupila -bio je 2 za dollar, ok je, ali mu je velika kospa. dakle-- ima ih sa vecom ili manjom.. tako, vjerujem da si i to primjetila- koliku ces jestivu masu dobiti..
i kad ga prepolovish - moras ga i cijelog pojesti-- ostaviti u frizideru i ako ga limunovim sokom, nastrcas- ne bude ok ...
- Nisrin
- Posts: 5495
- Joined: 26/04/2009 15:40
- Location: Bistrik, RajvoSA
#38280 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Imas li kakvu fotografiju sta se jede?
- Tomahawk11
- Globalni moderator
- Posts: 109749
- Joined: 14/08/2009 14:51
#38281 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Pih...Ramzess Veliki wrote: ↑12/02/2020 09:57 Nisam nista kuhao, bio na veceri sa kinezima, konobari su samo donosili i donosili hranu ... a onda sam pitao od cega je salata jer mi je bila neobicna, kazu od meduze. Vise nista nisam pitao, nekad je bolje ne znati previse.![]()
-
immuno
- Posts: 2041
- Joined: 07/04/2010 11:05
#38282 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Nisrin kod avocada ti je kao i kod kivia nesmije biti tvrd a ni premeHkan 
- samsonsam
- Posts: 1820
- Joined: 18/09/2008 01:19
#38283 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
rodilo kod cika turcina svega

sampinjon mashala pravo

i zavrsise sampinjoni neprepoznatljivi kao burger


sampinjon mashala pravo

i zavrsise sampinjoni neprepoznatljivi kao burger

- zlo zlo
- Posts: 4485
- Joined: 28/10/2012 16:01
- cendlerbing
- Posts: 15622
- Joined: 17/08/2017 03:43
#38285 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Šta je ovo kod turčina sve jeftinjaka 


- samsonsam
- Posts: 1820
- Joined: 18/09/2008 01:19
- samsonsam
- Posts: 1820
- Joined: 18/09/2008 01:19
#38287 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
u odnosu na markete i pijacu jeste jeftiniji i puno izbora ima
btw. dobra ti kombinacija
-
moonca
- Posts: 88063
- Joined: 20/12/2016 20:16
-
moonca
- Posts: 88063
- Joined: 20/12/2016 20:16
#38289 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Sve izgleda ukusno..
. sugestija- Ako pravis corbasto jelo, ..- imas meso- gljive , luk vjerujem... dodala si krompir sa strane- dakle jos jednu serpu upotrijebila, a mogla si ga dodati u corbu ili nikako .Kao i cream spinat- nije ti neophodan uz ovakvo jelo - ili si mogla saku -ako je baby- ubaciti na kraju kuvanja u corbu -- ili si mogla kao salatu - preliti s malo ulja , limuna i soli- ukusna je..a i treba ti neki crunch.. nesto i svjeze /nekuvno
- samsonsam
- Posts: 1820
- Joined: 18/09/2008 01:19
- samsonsam
- Posts: 1820
- Joined: 18/09/2008 01:19
#38291 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
jedna vrsta kolaca od jabuka
sa kamaru cimeta




-
moonca
- Posts: 88063
- Joined: 20/12/2016 20:16
#38292 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
.jao -- uz kavicu ..

-
moonca
- Posts: 88063
- Joined: 20/12/2016 20:16
#38293 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Lunch.. gazpacho...uz dodatak fete..sira..& pola rolice.


- exliberal-ex
- Posts: 7707
- Joined: 11/04/2013 00:01
- cendlerbing
- Posts: 15622
- Joined: 17/08/2017 03:43
- cendlerbing
- Posts: 15622
- Joined: 17/08/2017 03:43
#38296 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Pa nekako sam baš i ja kontala da mi se ne slaže jelo sa ovim prilozima, ali mi se sve ovo jelo i to na ove načine napravljeno, i tako...nisam odoljelamoonca wrote: ↑12/02/2020 20:01Sve izgleda ukusno..![]()
. sugestija- Ako pravis corbasto jelo, ..- imas meso- gljive , luk vjerujem... dodala si krompir sa strane- dakle jos jednu serpu upotrijebila, a mogla si ga dodati u corbu ili nikako .Kao i cream spinat- nije ti neophodan uz ovakvo jelo - ili si mogla saku -ako je baby- ubaciti na kraju kuvanja u corbu -- ili si mogla kao salatu - preliti s malo ulja , limuna i soli- ukusna je..a i treba ti neki crunch.. nesto i svjeze /nekuvno
![]()
![]()
Prvi put sam probala praviti špinat sa mlijekom i oduševljena sam ukusom.
Monco pitaj me jesam li stavljala putera?
- cendlerbing
- Posts: 15622
- Joined: 17/08/2017 03:43
- zlo zlo
- Posts: 4485
- Joined: 28/10/2012 16:01
#38298 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
juha od pure
- mO k3
- Posts: 34082
- Joined: 23/09/2009 14:16
- Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg
#38299 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Fakat sta je ovo ??
Da budemo jasni ovo nije vidjelo gazpacho
Last edited by mO k3 on 12/02/2020 23:35, edited 1 time in total.
- mO k3
- Posts: 34082
- Joined: 23/09/2009 14:16
- Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

