Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

User avatar
Nisrin
Posts: 5495
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#38276 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Nisrin »

Odoh opet da ga biram poslije posla :-D Ma ja kad vidim ove recepte, kako namazu preko tosta i na sta to lici..kod mene ili je smedj ili kamen, sredine nema :shock:
Sad cu po moonca-inim uputama :D
User avatar
Nisrin
Posts: 5495
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#38277 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Nisrin »

musicman80 wrote: 12/02/2020 14:51


Sto me nerviraju ovi komentari: "nije ti dedo jeo avokado", "nije ti dedo jeo curry", pa ne moras ni ti. Ljudi, 2020 je godina! Da je dedo mogao u svoje vrijeme, odnosno da je Austro-Ugarska bila pomorska sila, i dedo bi jeo avokado i mnogo toga sto nije imao priliku da jede.

Ma to su stari sarajevski fazoni, ne kontas ti, apropo toga sto je komad 5KM :D
User avatar
musicman80
Posts: 943
Joined: 28/07/2015 10:02
Location: Sarajevo,BiH

#38278 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by musicman80 »

Nisrin wrote: 12/02/2020 15:23
musicman80 wrote: 12/02/2020 14:51


Sto me nerviraju ovi komentari: "nije ti dedo jeo avokado", "nije ti dedo jeo curry", pa ne moras ni ti. Ljudi, 2020 je godina! Da je dedo mogao u svoje vrijeme, odnosno da je Austro-Ugarska bila pomorska sila, i dedo bi jeo avokado i mnogo toga sto nije imao priliku da jede.

Ma to su stari sarajevski fazoni, ne kontas ti, apropo toga sto je komad 5KM :D

Sto to ja ne bi kontao? Ja zivim i rodjen sam u Sarajevu 1980.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#38279 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

Nisrin wrote: 12/02/2020 15:22 Odoh opet da ga biram poslije posla :-D Ma ja kad vidim ove recepte, kako namazu preko tosta i na sta to lici..kod mene ili je smedj ili kamen, sredine nema :shock:
Sad cu po moonca-inim uputama :D
:)
..Nisrin,ja ga kupujem, samo ako je cijena spod $1, inace je standardno -do $1.5...
Zadnji koji sam kupila -bio je 2 za dollar, ok je, ali mu je velika kospa. dakle-- ima ih sa vecom ili manjom.. tako, vjerujem da si i to primjetila- koliku ces jestivu masu dobiti.. :)
i kad ga prepolovish - moras ga i cijelog pojesti-- ostaviti u frizideru i ako ga limunovim sokom, nastrcas- ne bude ok ...
User avatar
Nisrin
Posts: 5495
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#38280 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Nisrin »

musicman80 wrote: 12/02/2020 15:25




Sto to ja ne bi kontao? Ja zivim i rodjen sam u Sarajevu 1980.
Imas li kakvu fotografiju sta se jede? :D
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#38281 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Tomahawk11 »

Ramzess Veliki wrote: 12/02/2020 09:57 Nisam nista kuhao, bio na veceri sa kinezima, konobari su samo donosili i donosili hranu ... a onda sam pitao od cega je salata jer mi je bila neobicna, kazu od meduze. Vise nista nisam pitao, nekad je bolje ne znati previse. :sad:
Pih...
immuno
Posts: 2041
Joined: 07/04/2010 11:05

#38282 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by immuno »

Nisrin kod avocada ti je kao i kod kivia nesmije biti tvrd a ni premeHkan 😲
User avatar
samsonsam
Posts: 1820
Joined: 18/09/2008 01:19

#38283 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by samsonsam »

rodilo kod cika turcina svega :-D

Image

sampinjon mashala pravo :mrgreen:

Image

i zavrsise sampinjoni neprepoznatljivi kao burger :mrgreen:

Image
User avatar
cendlerbing
Posts: 15622
Joined: 17/08/2017 03:43

#38285 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by cendlerbing »

Šta je ovo kod turčina sve jeftinjaka :eh:

Image
User avatar
samsonsam
Posts: 1820
Joined: 18/09/2008 01:19

#38286 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by samsonsam »

zlo zlo wrote: 12/02/2020 19:31 barbarizam :lol:
neprostivo :mrgreen: ...nisam mislio ali vega djavo mi na ramenu zasjeo i sve sapuce po tiho na uvce :evil:
User avatar
samsonsam
Posts: 1820
Joined: 18/09/2008 01:19

#38287 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by samsonsam »

cendlerbing wrote: 12/02/2020 19:41 Šta je ovo kod turčina sve jeftinjaka :eh:

Image
u odnosu na markete i pijacu jeste jeftiniji i puno izbora ima :izet:

btw. dobra ti kombinacija :thumbup: povrce u glavnoj ulozi :)
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#38288 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

samsonsam wrote: 12/02/2020 19:16 rodilo kod cika turcina svega :-D


i zavrsise sampinjoni neprepoznatljivi kao burger :mrgreen:

Image
Lijepo izgleda -- i ukusno :thumbup: -----

:oops: zasto tanjir s jagodama za jelo... :wink: :-D
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#38289 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

cendlerbing wrote: 12/02/2020 19:41 Šta je ovo kod turčina sve jeftinjaka :eh:

Image
Sve izgleda ukusno.. :thumbup:

. sugestija- Ako pravis corbasto jelo, ..- imas meso- gljive , luk vjerujem... dodala si krompir sa strane- dakle jos jednu serpu upotrijebila, a mogla si ga dodati u corbu ili nikako .Kao i cream spinat- nije ti neophodan uz ovakvo jelo - ili si mogla saku -ako je baby- ubaciti na kraju kuvanja u corbu -- ili si mogla kao salatu - preliti s malo ulja , limuna i soli- ukusna je..a i treba ti neki crunch.. nesto i svjeze /nekuvno

:wink: :-D
User avatar
samsonsam
Posts: 1820
Joined: 18/09/2008 01:19

#38290 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by samsonsam »

moonca wrote: 12/02/2020 19:54

:oops: zasto tanjir s jagodama za jelo... :wink: :-D
prizivam proljece :mrgreen: 8-)
User avatar
samsonsam
Posts: 1820
Joined: 18/09/2008 01:19

#38291 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by samsonsam »

jedna vrsta kolaca od jabuka :krofna: sa kamaru cimeta :roll:

Image

Image
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#38292 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

.jao -- uz kavicu .. :thumbup: :oops:
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#38293 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

Lunch.. gazpacho...uz dodatak fete..sira..& pola rolice.
Image
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#38294 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by exliberal-ex »

moonca wrote: 12/02/2020 20:27 Lunch.. gazpacho...uz dodatak fete..sira..& pola rolice.
Image
Ovo dovoljno za dva dana :D
User avatar
cendlerbing
Posts: 15622
Joined: 17/08/2017 03:43

#38295 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by cendlerbing »

samsonsam wrote: 12/02/2020 19:48

u odnosu na markete i pijacu jeste jeftiniji i puno izbora ima :izet:

btw. dobra ti kombinacija :thumbup: povrce u glavnoj ulozi :)
Bio bi moj prvi izbor.. :eh:

Ja bih voljela da mi je pijaca pred zgradom, toliko je bolji i jeftiniji izbor povrća nego u prodavnicama.
User avatar
cendlerbing
Posts: 15622
Joined: 17/08/2017 03:43

#38296 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by cendlerbing »

moonca wrote: 12/02/2020 20:01
cendlerbing wrote: 12/02/2020 19:41 Šta je ovo kod turčina sve jeftinjaka :eh:

Image
Sve izgleda ukusno.. :thumbup:

. sugestija- Ako pravis corbasto jelo, ..- imas meso- gljive , luk vjerujem... dodala si krompir sa strane- dakle jos jednu serpu upotrijebila, a mogla si ga dodati u corbu ili nikako .Kao i cream spinat- nije ti neophodan uz ovakvo jelo - ili si mogla saku -ako je baby- ubaciti na kraju kuvanja u corbu -- ili si mogla kao salatu - preliti s malo ulja , limuna i soli- ukusna je..a i treba ti neki crunch.. nesto i svjeze /nekuvno

:wink: :-D
Pa nekako sam baš i ja kontala da mi se ne slaže jelo sa ovim prilozima, ali mi se sve ovo jelo i to na ove načine napravljeno, i tako...nisam odoljela :lol:

Prvi put sam probala praviti špinat sa mlijekom i oduševljena sam ukusom.
Monco pitaj me jesam li stavljala putera? :trep1:
User avatar
cendlerbing
Posts: 15622
Joined: 17/08/2017 03:43

#38297 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by cendlerbing »

moonca wrote: 12/02/2020 20:27 Lunch.. gazpacho...uz dodatak fete..sira..& pola rolice.
Image
Kakav gazipaćo štaeovo, pura nekakva?
Imalputera :oops:
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#38298 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by zlo zlo »

cendlerbing wrote: 12/02/2020 21:47
moonca wrote: 12/02/2020 20:27 Lunch.. gazpacho...uz dodatak fete..sira..& pola rolice.
Image
Kakav gazipaćo štaeovo, pura nekakva?
Imalputera :oops:
juha od pure :D
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#38299 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by mO k3 »

cendlerbing wrote: 12/02/2020 21:47
moonca wrote: 12/02/2020 20:27 Lunch.. gazpacho...uz dodatak fete..sira..& pola rolice.
Image
Kakav gazipaćo štaeovo, pura nekakva?
Imalputera :oops:


Fakat sta je ovo ??

Da budemo jasni ovo nije vidjelo gazpacho :) googlaj gazpacho :mrgreen:
Last edited by mO k3 on 12/02/2020 23:35, edited 1 time in total.
Post Reply