Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#37751 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by mO k3 »

Santic_Aleksa wrote: 28/01/2020 19:07 Teleća džigi bau, hljeba i umakat dok se boje ne rastope. :roza:


Image
profi :thumbup:
User avatar
Santic_Aleksa
Posts: 5381
Joined: 10/12/2018 16:02
Location: Razlivena tinta

#37752 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Santic_Aleksa »

Tomahawk11 wrote: 29/01/2020 14:44
Santic_Aleksa wrote: 29/01/2020 14:42 a eo saću mu odnijet, neam mira vazdan :cry:
Nosi bogme, nedobog preselit, a ostat dužan :cry:
evo odnio sam, dođoh kući, sad mogu i preselit :eh:
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#37753 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Tomahawk11 »

Santic_Aleksa wrote: 29/01/2020 15:19
Tomahawk11 wrote: 29/01/2020 14:44
Santic_Aleksa wrote: 29/01/2020 14:42 a eo saću mu odnijet, neam mira vazdan :cry:
Nosi bogme, nedobog preselit, a ostat dužan :cry:
evo odnio sam, dođoh kući, sad mogu i preselit :eh:
Nikud ne seli, sad si se riješio te opasnosti, znači na mjestu sve :thumbup:

Imal džigerice :?
User avatar
Santic_Aleksa
Posts: 5381
Joined: 10/12/2018 16:02
Location: Razlivena tinta

#37754 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Santic_Aleksa »

bilo je prije po sata...

umrooooooooo mlaaaaaaaaaaaaaaaadi pjesnik :cry:
Zizi505
Posts: 9330
Joined: 25/04/2011 14:06

#37755 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Zizi505 »

Santic_Aleksa wrote: 29/01/2020 15:23 bilo je prije po sata...

umrooooooooo mlaaaaaaaaaaaaaaaadi pjesnik :cry:
Sam probaj :twisted:
Zizi505
Posts: 9330
Joined: 25/04/2011 14:06

#37756 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Zizi505 »

moonca wrote: 28/01/2020 19:20 ~~~pileca dzigerica& kiseli kupus& karfiol& mlkvica


:-D

Image
Lijepo izgleda, samo mi djeluje da ti je suhlja džigerica :hm:
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#37757 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

zizi505 wrote: 29/01/2020 17:10
Lijepo izgleda, samo mi djeluje da ti je suhlja džigerica :hm:
Da, suva je bila( rostilj ) - takve i volim- ali ...nikad ukusnija... eh.. :-D
User avatar
Santic_Aleksa
Posts: 5381
Joined: 10/12/2018 16:02
Location: Razlivena tinta

#37758 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Santic_Aleksa »

zizi505 wrote: 29/01/2020 17:09
Santic_Aleksa wrote: 29/01/2020 15:23 bilo je prije po sata...

umrooooooooo mlaaaaaaaaaaaaaaaadi pjesnik :cry:
Sam probaj :twisted:
Ma ja, sam i kontam, neću nikog teglit. :|
Zizi505
Posts: 9330
Joined: 25/04/2011 14:06

#37759 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Zizi505 »

Santic_Aleksa wrote: 29/01/2020 17:58
zizi505 wrote: 29/01/2020 17:09
Santic_Aleksa wrote: 29/01/2020 15:23 bilo je prije po sata...

umrooooooooo mlaaaaaaaaaaaaaaaadi pjesnik :cry:
Sam probaj :twisted:
Ma ja, sam i kontam, neću nikog teglit. :|
:shmizla1:
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#37760 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Maraschino »

mO k3 wrote: 29/01/2020 14:52
Santic_Aleksa wrote: 28/01/2020 19:07 Teleća džigi bau, hljeba i umakat dok se boje ne rastope. :roza:


Image
profi :thumbup:

bas po mojoj volji, ona fino pecena a luk na providno :thumbup:

samo rekose da treba biti oprezan sa ovim dzigama zbog holesterola.
Zizi505
Posts: 9330
Joined: 25/04/2011 14:06

#37761 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Zizi505 »

Maraschino wrote: 29/01/2020 19:08
mO k3 wrote: 29/01/2020 14:52
Santic_Aleksa wrote: 28/01/2020 19:07 Teleća džigi bau, hljeba i umakat dok se boje ne rastope. :roza:


Image
profi :thumbup:

bas po mojoj volji, ona fino pecena a luk na providno :thumbup:

samo rekose da treba biti oprezan sa ovim dzigama zbog holesterola.
Imaš zato malo laganiji recept.

Nasiječeš džigericu, pa je preliješ s dvije do tri kašike jabukovog sirćeta (ako je količina džigerice pola kg) i s dvije kašike suncokretovog ili maslinovog ulja. Dobro izmiješaš i ostaviš da odstoji jedno desetak minuta, a može i duže.
Tavu kada ugriješ ne dodaješ nikakvu masnoću.

Meni je ovako napravljena najukusnija.
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#37762 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Maraschino »

zizi505 wrote: 29/01/2020 19:19
Imaš zato malo laganiji recept.

Nasiječeš džigericu, pa je preliješ s dvije do tri kašike jabukovog sirćeta (ako je količina džigerice pola kg) i s dvije kašike suncokretovog ili maslinovog ulja. Dobro izmiješaš i ostaviš da odstoji jedno desetak minuta, a može i duže.
Tavu kada ugriješ ne dodaješ nikakvu masnoću.

Meni je ovako napravljena najukusnija.
Ako si ovo isprobala, vjerujem da je dobro jer jetrica je ''jaka''.

Skoro nekako sjedim sa jednim prijateljem u njegovom restoranu i on je neko meso drzao u sircetu(vjerujem malo duze) i kada je ispekao dao da probamo. Odmah sam se izvinio i rekao da to nije to. Ispalo je kao da je meso oprato. Bez okusa i mirisa nikakvog. Nije mi to vise nudio a mozda je i prestao to raditi.

Ovo desetak minuta mozda moze i proci jer je sirce jako.
Zizi505
Posts: 9330
Joined: 25/04/2011 14:06

#37763 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Zizi505 »

Maraschino wrote: 29/01/2020 19:27
zizi505 wrote: 29/01/2020 19:19
Imaš zato malo laganiji recept.

Nasiječeš džigericu, pa je preliješ s dvije do tri kašike jabukovog sirćeta (ako je količina džigerice pola kg) i s dvije kašike suncokretovog ili maslinovog ulja. Dobro izmiješaš i ostaviš da odstoji jedno desetak minuta, a može i duže.
Tavu kada ugriješ ne dodaješ nikakvu masnoću.

Meni je ovako napravljena najukusnija.
Ako si ovo isprobala, vjerujem da je dobro jer jetrica je ''jaka''.

Skoro nekako sjedim sa jednim prijateljem u njegovom restoranu i on je neko meso drzao u sircetu(vjerujem malo duze) i kada je ispekao dao da probamo. Odmah sam se izvinio i rekao da to nije to. Ispalo je kao da je meso oprato. Bez okusa i mirisa nikakvog. Nije mi to vise nudio a mozda je i prestao to raditi.

Ovo desetak minuta mozda moze i proci jer je sirce jako.
Može s jetrom, a i s drugim mesom, samo treba paziti na količinu koja se stavi.
User avatar
Santic_Aleksa
Posts: 5381
Joined: 10/12/2018 16:02
Location: Razlivena tinta

#37764 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Santic_Aleksa »

Blasfemija!!!
User avatar
Loo
Posts: 6486
Joined: 09/04/2012 12:10

#37765 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Loo »

sircetna kiselina. kao i mlijecna .omekne meso
lovač se potopi da prenoci u mlijeku..
a govedji frikando za pasticadu obavezno stavim da prenoci 12 h u mjesavini sirceta i vode
djigericu ako je teleca..dovoljno je samo prepasti sa obje strane na jakoj temp da se zatvore pore.onda smanjiti i jos par minuta da omekne
User avatar
Santic_Aleksa
Posts: 5381
Joined: 10/12/2018 16:02
Location: Razlivena tinta

#37766 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Santic_Aleksa »

ješta frikando teta loo? :oops:
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#37767 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by mO k3 »

@maraschin meso u sircetu je klasično jelo za nedjelju u podne kod svabi sa knedlama i crvenim kupusom ja gotivim ...
User avatar
Loo
Posts: 6486
Joined: 09/04/2012 12:10

#37768 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Loo »

Santic_Aleksa wrote: 29/01/2020 19:42 ješta frikando teta loo? :oops:
nista
dok dodjes do tog gradiva ...
:mrgreen:


Image
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#37769 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by zlo zlo »

Kakvo sirce..jetra se omekšava ako je potrebno u mlijeku i samo u mlijeku. :D
User avatar
Santic_Aleksa
Posts: 5381
Joined: 10/12/2018 16:02
Location: Razlivena tinta

#37770 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Santic_Aleksa »

De ti nama reci šta si danas jela, i obavezno nemoj sliku postavit. :D
User avatar
Loo
Posts: 6486
Joined: 09/04/2012 12:10

#37771 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Loo »

ups
ovo kuhanje
ja kontala
izjave.
:lol:
:run:
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#37772 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by zlo zlo »

Santic_Aleksa wrote: 29/01/2020 23:22 De ti nama reci šta si danas jela, i obavezno nemoj sliku postavit. :D
jel ja?..ništa posebno :-D pastrva i krumpir salata.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#37774 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

:-)
mislila sam ---vichyssoise supa...
User avatar
Sarah24
Posts: 10149
Joined: 08/06/2010 11:12
Location: Somewhere over the rainbow

#37775 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Sarah24 »

Eto sto sam ja jednostavna zena... :mrgreen: od jutros 8-)


Image
Post Reply