profiSantic_Aleksa wrote: ↑28/01/2020 19:07 Teleća džigi bau, hljeba i umakat dok se boje ne rastope. :roza:
![]()
Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)
Moderator: anex
- mO k3
- Posts: 34082
- Joined: 23/09/2009 14:16
- Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg
#37751 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
- Santic_Aleksa
- Posts: 5381
- Joined: 10/12/2018 16:02
- Location: Razlivena tinta
#37752 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
evo odnio sam, dođoh kući, sad mogu i preselit
- Tomahawk11
- Globalni moderator
- Posts: 109749
- Joined: 14/08/2009 14:51
#37753 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Nikud ne seli, sad si se riješio te opasnosti, znači na mjestu sveSantic_Aleksa wrote: ↑29/01/2020 15:19evo odnio sam, dođoh kući, sad mogu i preselit![]()
Imal džigerice
- Santic_Aleksa
- Posts: 5381
- Joined: 10/12/2018 16:02
- Location: Razlivena tinta
#37754 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
bilo je prije po sata...
umrooooooooo mlaaaaaaaaaaaaaaaadi pjesnik
umrooooooooo mlaaaaaaaaaaaaaaaadi pjesnik
-
Zizi505
- Posts: 9330
- Joined: 25/04/2011 14:06
#37755 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Sam probajSantic_Aleksa wrote: ↑29/01/2020 15:23 bilo je prije po sata...
umrooooooooo mlaaaaaaaaaaaaaaaadi pjesnik![]()
-
Zizi505
- Posts: 9330
- Joined: 25/04/2011 14:06
-
moonca
- Posts: 88063
- Joined: 20/12/2016 20:16
- Santic_Aleksa
- Posts: 5381
- Joined: 10/12/2018 16:02
- Location: Razlivena tinta
#37758 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Ma ja, sam i kontam, neću nikog teglit.zizi505 wrote: ↑29/01/2020 17:09Sam probajSantic_Aleksa wrote: ↑29/01/2020 15:23 bilo je prije po sata...
umrooooooooo mlaaaaaaaaaaaaaaaadi pjesnik![]()
![]()
-
Zizi505
- Posts: 9330
- Joined: 25/04/2011 14:06
#37759 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Santic_Aleksa wrote: ↑29/01/2020 17:58Ma ja, sam i kontam, neću nikog teglit.zizi505 wrote: ↑29/01/2020 17:09Sam probajSantic_Aleksa wrote: ↑29/01/2020 15:23 bilo je prije po sata...
umrooooooooo mlaaaaaaaaaaaaaaaadi pjesnik![]()
![]()
![]()
- Maraschino
- Posts: 18997
- Joined: 10/11/2006 16:15
- Location: ...
#37760 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
mO k3 wrote: ↑29/01/2020 14:52profiSantic_Aleksa wrote: ↑28/01/2020 19:07 Teleća džigi bau, hljeba i umakat dok se boje ne rastope. :roza:
![]()
![]()
bas po mojoj volji, ona fino pecena a luk na providno
samo rekose da treba biti oprezan sa ovim dzigama zbog holesterola.
-
Zizi505
- Posts: 9330
- Joined: 25/04/2011 14:06
#37761 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Imaš zato malo laganiji recept.Maraschino wrote: ↑29/01/2020 19:08mO k3 wrote: ↑29/01/2020 14:52profiSantic_Aleksa wrote: ↑28/01/2020 19:07 Teleća džigi bau, hljeba i umakat dok se boje ne rastope. :roza:
![]()
![]()
bas po mojoj volji, ona fino pecena a luk na providno![]()
samo rekose da treba biti oprezan sa ovim dzigama zbog holesterola.
Nasiječeš džigericu, pa je preliješ s dvije do tri kašike jabukovog sirćeta (ako je količina džigerice pola kg) i s dvije kašike suncokretovog ili maslinovog ulja. Dobro izmiješaš i ostaviš da odstoji jedno desetak minuta, a može i duže.
Tavu kada ugriješ ne dodaješ nikakvu masnoću.
Meni je ovako napravljena najukusnija.
- Maraschino
- Posts: 18997
- Joined: 10/11/2006 16:15
- Location: ...
#37762 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Ako si ovo isprobala, vjerujem da je dobro jer jetrica je ''jaka''.zizi505 wrote: ↑29/01/2020 19:19
Imaš zato malo laganiji recept.
Nasiječeš džigericu, pa je preliješ s dvije do tri kašike jabukovog sirćeta (ako je količina džigerice pola kg) i s dvije kašike suncokretovog ili maslinovog ulja. Dobro izmiješaš i ostaviš da odstoji jedno desetak minuta, a može i duže.
Tavu kada ugriješ ne dodaješ nikakvu masnoću.
Meni je ovako napravljena najukusnija.
Skoro nekako sjedim sa jednim prijateljem u njegovom restoranu i on je neko meso drzao u sircetu(vjerujem malo duze) i kada je ispekao dao da probamo. Odmah sam se izvinio i rekao da to nije to. Ispalo je kao da je meso oprato. Bez okusa i mirisa nikakvog. Nije mi to vise nudio a mozda je i prestao to raditi.
Ovo desetak minuta mozda moze i proci jer je sirce jako.
-
Zizi505
- Posts: 9330
- Joined: 25/04/2011 14:06
#37763 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Može s jetrom, a i s drugim mesom, samo treba paziti na količinu koja se stavi.Maraschino wrote: ↑29/01/2020 19:27Ako si ovo isprobala, vjerujem da je dobro jer jetrica je ''jaka''.zizi505 wrote: ↑29/01/2020 19:19
Imaš zato malo laganiji recept.
Nasiječeš džigericu, pa je preliješ s dvije do tri kašike jabukovog sirćeta (ako je količina džigerice pola kg) i s dvije kašike suncokretovog ili maslinovog ulja. Dobro izmiješaš i ostaviš da odstoji jedno desetak minuta, a može i duže.
Tavu kada ugriješ ne dodaješ nikakvu masnoću.
Meni je ovako napravljena najukusnija.
Skoro nekako sjedim sa jednim prijateljem u njegovom restoranu i on je neko meso drzao u sircetu(vjerujem malo duze) i kada je ispekao dao da probamo. Odmah sam se izvinio i rekao da to nije to. Ispalo je kao da je meso oprato. Bez okusa i mirisa nikakvog. Nije mi to vise nudio a mozda je i prestao to raditi.
Ovo desetak minuta mozda moze i proci jer je sirce jako.
- Santic_Aleksa
- Posts: 5381
- Joined: 10/12/2018 16:02
- Location: Razlivena tinta
- Loo
- Posts: 6486
- Joined: 09/04/2012 12:10
#37765 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
sircetna kiselina. kao i mlijecna .omekne meso
lovač se potopi da prenoci u mlijeku..
a govedji frikando za pasticadu obavezno stavim da prenoci 12 h u mjesavini sirceta i vode
djigericu ako je teleca..dovoljno je samo prepasti sa obje strane na jakoj temp da se zatvore pore.onda smanjiti i jos par minuta da omekne
lovač se potopi da prenoci u mlijeku..
a govedji frikando za pasticadu obavezno stavim da prenoci 12 h u mjesavini sirceta i vode
djigericu ako je teleca..dovoljno je samo prepasti sa obje strane na jakoj temp da se zatvore pore.onda smanjiti i jos par minuta da omekne
- Santic_Aleksa
- Posts: 5381
- Joined: 10/12/2018 16:02
- Location: Razlivena tinta
#37766 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
ješta frikando teta loo? 
- mO k3
- Posts: 34082
- Joined: 23/09/2009 14:16
- Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg
#37767 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
@maraschin meso u sircetu je klasično jelo za nedjelju u podne kod svabi sa knedlama i crvenim kupusom ja gotivim ...
- Loo
- Posts: 6486
- Joined: 09/04/2012 12:10
- zlo zlo
- Posts: 4485
- Joined: 28/10/2012 16:01
#37769 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Kakvo sirce..jetra se omekšava ako je potrebno u mlijeku i samo u mlijeku. 
- Santic_Aleksa
- Posts: 5381
- Joined: 10/12/2018 16:02
- Location: Razlivena tinta
#37770 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
De ti nama reci šta si danas jela, i obavezno nemoj sliku postavit. 
- Loo
- Posts: 6486
- Joined: 09/04/2012 12:10
#37771 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
ups
ovo kuhanje
ja kontala
izjave.

ovo kuhanje
ja kontala
izjave.
- zlo zlo
- Posts: 4485
- Joined: 28/10/2012 16:01
#37772 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
jel ja?..ništa posebnoSantic_Aleksa wrote: ↑29/01/2020 23:22 De ti nama reci šta si danas jela, i obavezno nemoj sliku postavit.![]()
- mO k3
- Posts: 34082
- Joined: 23/09/2009 14:16
- Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg
-
moonca
- Posts: 88063
- Joined: 20/12/2016 20:16
#37774 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
mislila sam ---vichyssoise supa...
- Sarah24
- Posts: 10149
- Joined: 08/06/2010 11:12
- Location: Somewhere over the rainbow




