Sta vas najvise nervira kod vozaca

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

zdruzdjo
Posts: 5921
Joined: 16/08/2009 00:27

#26076 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by zdruzdjo »

Romeo 80 wrote: 24/01/2020 23:05 Slobodno mozete zamisljati da to ja govorim, jer identicno razmisljam :mrgreen:

volim njega gledati samo zbog toga sto se vidi da njemu te teme tako zivku vade da je na rubu.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#26077 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by amar1994 »

konektovan wrote: 24/01/2020 23:41
zdruzdjo wrote: 24/01/2020 22:44

Ali nabolje je kod peug 206 i 306.
Imaju one "torzije" nazad umjesto klasicnih amortizera. To kad ode isto kakva dobro debela mlada kad obuce uske tole a koljena kresu jedno o drugo a dole se none izkrivile u zglobovima.
Ruku na srce znam da je to zajexxx zahvat kad treba popravljati(citaj skup) Nekad davno imao to na peug 205. Znam da sam svaki cas gledao kako stoje tockovi iz straha od posjete majstoru sa tim problemom.
Ne znam koje generacije imaju to i da li su prestali sa ugradjivanjem.
Peugeot je prestao sa 306, 206, 106 modelima, a noviji modeli od 307, 207 idu sa oprugama....citroen je sa modelima xsarom, picassom zavrsio sa torzijom.
i presao na polukrutu 8-) :-D
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 32751
Joined: 16/04/2011 18:46

#26078 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by skafiskafsnjak »

Nervira me sto u ovoj drzavi svaka budala i seljacina auto ima...

Automobil vukao muškarca na sankama autoputem kod Sarajeva
http://www.klix.ba/clanak/200125055
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#26079 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by tempuser »

skafiskafsnjak wrote: 25/01/2020 15:19 Nervira me sto u ovoj drzavi svaka budala i seljacina auto ima...
Kupvina socijalnog mira i glasova na izborima!
Da je drugacije bio bi ugrozen vitalni nac. interes sva 3 naroda! :D
User avatar
Travnički Noćni Šetač
Posts: 3925
Joined: 13/01/2006 20:48
Location: Travnik
Contact:

#26080 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Travnički Noćni Šetač »

skafiskafsnjak wrote: 25/01/2020 15:19 Nervira me sto u ovoj drzavi svaka budala i seljacina auto ima...

Automobil vukao muškarca na sankama autoputem kod Sarajeva
http://www.klix.ba/clanak/200125055
:facepalm: :facepalm: :facepalm:
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#26081 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Throttle »

Lajkovi su bitni a kad zavrsi pod tockovima onda kuknjava
User avatar
Logovan
Posts: 102777
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#26082 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Logovan »

skafiskafsnjak wrote: 25/01/2020 15:19 Nervira me sto u ovoj drzavi svaka budala i seljacina auto ima...

Automobil vukao muškarca na sankama autoputem kod Sarajeva
http://www.klix.ba/clanak/200125055
Jebo te, sta je ovo :shock: :shock: :shock:

Odmah uzeti vozacku, bez mogucnosti vracanja i spucati debelu novcanu kaznu.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#26083 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by bitanga_sa_otesa »

ovakvima treba uzeti zivot da ne trose zrak ostalima ...voze oni i bez vozacke..
Naslovnica
Posts: 35443
Joined: 20/03/2013 15:38

#26084 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Naslovnica »

Đe piše u zakonu da se ne smiju šlepati sanke po autoputu?
8-)
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#26085 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by bitanga_sa_otesa »

upra vusi niĐe :thumbup:
poyyy
Naslovnica
Posts: 35443
Joined: 20/03/2013 15:38

#26086 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Naslovnica »

pajel
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#26087 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by bitanga_sa_otesa »

pajes jos dasu svaĆetri upali li nikoih nebi vidijo
Naslovnica
Posts: 35443
Joined: 20/03/2013 15:38

#26088 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Naslovnica »

takoe
User avatar
Optimist
Posts: 15523
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#26089 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Optimist »

Naslovnica wrote: 25/01/2020 17:00 Đe piše u zakonu da se ne smiju šlepati sanke po autoputu?
8-)
Hahahaha :lol: :lol:
:thumbup: :thumbup:
User avatar
Laplace
Posts: 14690
Joined: 19/11/2012 18:37

#26090 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Laplace »

Romeo 80 wrote: 24/01/2020 23:05

Slobodno mozete zamisljati da to ja govorim, jer identicno razmisljam :mrgreen:
Kad je već čovjek pomenuo u video klipu: nerviraju me i ovi što ispred tržnog centra ostave kolica na parking mjestu. Ono, pretovari robu u auto i kolica ostavi tu gdje su se zadesila. Klasičan primjer nedostatka osnovne kulture ponašanja.

I onda naiđem na jedino parking mjesto, krenem da parkiram i usred radnje vidim kolica (nisam ih prije vidio od auta). I onda ja izađem, pomjerim kolica, parkiram i umjesto mutanta (kako ih ovaj naziva) ja kolica vraćam na njihovo mjesto.

Zato mi je drago kad vidim da su radnici tržnog centra na kolica postavili mehanizam sa taocem (moraš ubaciti kovanicu da bi uzeo kolica, a moraš ih vratiti na mjesto da bi uzeo nazad kovanicu). U pravilu mehanizam radi svoj posao: isti oni koji su suviše lijeni da vrate kolica na mjesto su oni koji bi rođenu majku prodali za 10 feninga, nema šanse da će taj ostaviti marku u kolicima.
User avatar
Laplace
Posts: 14690
Joined: 19/11/2012 18:37

#26091 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Laplace »

konektovan wrote: 24/01/2020 23:41
zdruzdjo wrote: 24/01/2020 22:44

Ali nabolje je kod peug 206 i 306.
Imaju one "torzije" nazad umjesto klasicnih amortizera. To kad ode isto kakva dobro debela mlada kad obuce uske tole a koljena kresu jedno o drugo a dole se none izkrivile u zglobovima.
Ruku na srce znam da je to zajexxx zahvat kad treba popravljati(citaj skup) Nekad davno imao to na peug 205. Znam da sam svaki cas gledao kako stoje tockovi iz straha od posjete majstoru sa tim problemom.
Ne znam koje generacije imaju to i da li su prestali sa ugradjivanjem.
Peugeot je prestao sa 306, 206, 106 modelima, a noviji modeli od 307, 207 idu sa oprugama....citroen je sa modelima xsarom, picassom zavrsio sa torzijom.
Ta torzija je slaba tačka tih modela. Zato su se neki specijalizirali u pakovanju torzija (ako se dobro sjećam, jedan je bio negdje oko Mostarskog raskršća).
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#26092 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Throttle »

To je vise bauk u raji nego sto je problem. Rijesis jednom i miran 10 godina. Isto da crkava svake godine
User avatar
Laplace
Posts: 14690
Joined: 19/11/2012 18:37

#26093 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Laplace »

Throttle wrote: 25/01/2020 21:04 To je vise bauk u raji nego sto je problem. Rijesis jednom i miran 10 godina. Isto da crkava svake godine
Da. Čovjek mi je predlagao da ga (Peogeot 206) riješi za nekih 200-tinjak do max. 300 KM, originalni dijelovi, ali sa u međuvremenu promijenio auto.
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#26094 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by tempuser »

Laplace wrote: 25/01/2020 22:15
Throttle wrote: 25/01/2020 21:04 To je vise bauk u raji nego sto je problem. Rijesis jednom i miran 10 godina. Isto da crkava svake godine
Da. Čovjek mi je predlagao da ga (Peogeot 206) riješi za nekih 200-tinjak do max. 300 KM, originalni dijelovi, ali sa u međuvremenu promijenio auto.
Meni je za 12,5 god koliko je kod mene 3 x pucala torzija na Kangoo-u, 2 x lijeva i 1 x desna. Ne mogu da se sjetim koliko sam platio reparaciju, tako nesto oko 300. Jbga za te pare na autu sa obicnim oprugama moze zamjeniti i opruge i amortizere! Druga stvar je kad pukne opruga auto je koliko-toliko upotrebljiv, u gro slucajeva se vidi tek na servisu, kad pukne torzija "cucne" da ga ne mozes voziti.
User avatar
Optimist
Posts: 15523
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#26095 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Optimist »

Pukla opruga na jednom autu iz moje okoline i naslonila se na gumu. Auto morali natovariti na slepu i odvuci majstoru. Nije ga bilo moguce voziti.
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#26096 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by tempuser »

Naravno da ima varijacija na temu, ali su moja iskustva onako kako sam napisao. Astri Gna redovnom servisu (ulje itd) vidjeli da su obje zadnje pukle, doduse pri dnu. Bog te pitaj kad i vjerovatno ne istovremeno, niakvih simptoma i problema. Na Kangoo-u pukla prednja lijeva na dva mjesta, vidjeli kad smo dosli amorzitere da mijenjamo. Ko zna kolikose auto tako vozio, vjerovatno je bilo nesto buke ali je amortizer vise klepetao. Prednja desna ljetos pukla, auto bio kod jarana, ne znam kako je skontao, ali ga je redovno vozio.
Kad su pucale turzije svaki put bi cucnuo i naslonio se na gumu.
User avatar
Laplace
Posts: 14690
Joined: 19/11/2012 18:37

#26097 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Laplace »

tempuser wrote: 25/01/2020 22:32
Laplace wrote: 25/01/2020 22:15
Throttle wrote: 25/01/2020 21:04 To je vise bauk u raji nego sto je problem. Rijesis jednom i miran 10 godina. Isto da crkava svake godine
Da. Čovjek mi je predlagao da ga (Peogeot 206) riješi za nekih 200-tinjak do max. 300 KM, originalni dijelovi, ali sa u međuvremenu promijenio auto.
Meni je za 12,5 god koliko je kod mene 3 x pucala torzija na Kangoo-u, 2 x lijeva i 1 x desna. Ne mogu da se sjetim koliko sam platio reparaciju, tako nesto oko 300. Jbga za te pare na autu sa obicnim oprugama moze zamjeniti i opruge i amortizere! Druga stvar je kad pukne opruga auto je koliko-toliko upotrebljiv, u gro slucajeva se vidi tek na servisu, kad pukne torzija "cucne" da ga ne mozes voziti.
Meni nije baš pukla, ali su oni igličasti ležajevi stradali. Set ležajeva na obje strane + dodatni dijelovi mu dođu (ako se dobro sjećam) oko 160 KM + rad + ako još nešto nađe (čovjek koji sad vozi je našao neki mali dio, kao čašicu, ali je teško naći polovan a novi ide u setu).
Uglavnom, cijena popravke je duplo manja nego npr. reparacija turbine.
User avatar
Laplace
Posts: 14690
Joined: 19/11/2012 18:37

#26098 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Laplace »

Optimist wrote: 26/01/2020 08:09 Pukla opruga na jednom autu iz moje okoline i naslonila se na gumu. Auto morali natovariti na slepu i odvuci majstoru. Nije ga bilo moguce voziti.
Kod mene je (nekad davno) na fiesti 3 pukla opruga, ali nije toliko legao. Ne bih ni primijetio da žena nije vidjela da je zadnji lijevi kraj malo niži od desnog. Odvezao auto, našao polovnu oprugu i zamijenio.
User avatar
Laplace
Posts: 14690
Joined: 19/11/2012 18:37

#26099 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Laplace »

tempuser wrote: 26/01/2020 08:56 Naravno da ima varijacija na temu, ali su moja iskustva onako kako sam napisao. Astri Gna redovnom servisu (ulje itd) vidjeli da su obje zadnje pukle, doduse pri dnu. Bog te pitaj kad i vjerovatno ne istovremeno, niakvih simptoma i problema. Na Kangoo-u pukla prednja lijeva na dva mjesta, vidjeli kad smo dosli amorzitere da mijenjamo. Ko zna kolikose auto tako vozio, vjerovatno je bilo nesto buke ali je amortizer vise klepetao. Prednja desna ljetos pukla, auto bio kod jarana, ne znam kako je skontao, ali ga je redovno vozio.
Kad su pucale turzije svaki put bi cucnuo i naslonio se na gumu.
Pitam se kako to amotrizeri i torzije pucaju na ovako dobrim putevima... :skoljka:
User avatar
konektovan
Posts: 51427
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#26100 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by konektovan »

Prije par dana, u servis dodje momak sa citroenom c4 coupe, sa puknutom oprugom. Dosao zbog zvuka koji mu se javlja dok vozi i mota, nije uopšte znao sta je, dok nije dosao u servis. Sreca nije se spustila na gumu, oa bi steta bila i veca.
Post Reply