volim njega gledati samo zbog toga sto se vidi da njemu te teme tako zivku vade da je na rubu.
Sta vas najvise nervira kod vozaca
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#26077 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
i presao na polukrutukonektovan wrote: ↑24/01/2020 23:41Peugeot je prestao sa 306, 206, 106 modelima, a noviji modeli od 307, 207 idu sa oprugama....citroen je sa modelima xsarom, picassom zavrsio sa torzijom.zdruzdjo wrote: ↑24/01/2020 22:44
Ali nabolje je kod peug 206 i 306.
Imaju one "torzije" nazad umjesto klasicnih amortizera. To kad ode isto kakva dobro debela mlada kad obuce uske tole a koljena kresu jedno o drugo a dole se none izkrivile u zglobovima.
Ruku na srce znam da je to zajexxx zahvat kad treba popravljati(citaj skup) Nekad davno imao to na peug 205. Znam da sam svaki cas gledao kako stoje tockovi iz straha od posjete majstoru sa tim problemom.
Ne znam koje generacije imaju to i da li su prestali sa ugradjivanjem.
- skafiskafsnjak
- Posts: 32751
- Joined: 16/04/2011 18:46
#26078 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Nervira me sto u ovoj drzavi svaka budala i seljacina auto ima...
Automobil vukao muškarca na sankama autoputem kod Sarajeva
http://www.klix.ba/clanak/200125055
Automobil vukao muškarca na sankama autoputem kod Sarajeva
http://www.klix.ba/clanak/200125055
-
tempuser
- Posts: 17100
- Joined: 08/04/2015 10:35
#26079 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Kupvina socijalnog mira i glasova na izborima!skafiskafsnjak wrote: ↑25/01/2020 15:19 Nervira me sto u ovoj drzavi svaka budala i seljacina auto ima...
Da je drugacije bio bi ugrozen vitalni nac. interes sva 3 naroda!
- Travnički Noćni Šetač
- Posts: 3925
- Joined: 13/01/2006 20:48
- Location: Travnik
- Contact:
#26080 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
skafiskafsnjak wrote: ↑25/01/2020 15:19 Nervira me sto u ovoj drzavi svaka budala i seljacina auto ima...
Automobil vukao muškarca na sankama autoputem kod Sarajeva
http://www.klix.ba/clanak/200125055
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#26081 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Lajkovi su bitni a kad zavrsi pod tockovima onda kuknjava
- Logovan
- Posts: 102777
- Joined: 15/05/2010 00:44
- Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png
#26082 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Jebo te, sta je ovoskafiskafsnjak wrote: ↑25/01/2020 15:19 Nervira me sto u ovoj drzavi svaka budala i seljacina auto ima...
Automobil vukao muškarca na sankama autoputem kod Sarajeva
http://www.klix.ba/clanak/200125055
Odmah uzeti vozacku, bez mogucnosti vracanja i spucati debelu novcanu kaznu.
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39556
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#26083 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
ovakvima treba uzeti zivot da ne trose zrak ostalima ...voze oni i bez vozacke..
-
Naslovnica
- Posts: 35446
- Joined: 20/03/2013 15:38
#26084 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Đe piše u zakonu da se ne smiju šlepati sanke po autoputu?

- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39556
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#26085 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
upra vusi niĐe
poyyy
poyyy
-
Naslovnica
- Posts: 35446
- Joined: 20/03/2013 15:38
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39556
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#26087 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
pajes jos dasu svaĆetri upali li nikoih nebi vidijo
-
Naslovnica
- Posts: 35446
- Joined: 20/03/2013 15:38
- Optimist
- Posts: 15523
- Joined: 08/02/2010 19:01
- Location: Sarajevo
- Laplace
- Posts: 14690
- Joined: 19/11/2012 18:37
#26090 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Kad je već čovjek pomenuo u video klipu: nerviraju me i ovi što ispred tržnog centra ostave kolica na parking mjestu. Ono, pretovari robu u auto i kolica ostavi tu gdje su se zadesila. Klasičan primjer nedostatka osnovne kulture ponašanja.
I onda naiđem na jedino parking mjesto, krenem da parkiram i usred radnje vidim kolica (nisam ih prije vidio od auta). I onda ja izađem, pomjerim kolica, parkiram i umjesto mutanta (kako ih ovaj naziva) ja kolica vraćam na njihovo mjesto.
Zato mi je drago kad vidim da su radnici tržnog centra na kolica postavili mehanizam sa taocem (moraš ubaciti kovanicu da bi uzeo kolica, a moraš ih vratiti na mjesto da bi uzeo nazad kovanicu). U pravilu mehanizam radi svoj posao: isti oni koji su suviše lijeni da vrate kolica na mjesto su oni koji bi rođenu majku prodali za 10 feninga, nema šanse da će taj ostaviti marku u kolicima.
- Laplace
- Posts: 14690
- Joined: 19/11/2012 18:37
#26091 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Ta torzija je slaba tačka tih modela. Zato su se neki specijalizirali u pakovanju torzija (ako se dobro sjećam, jedan je bio negdje oko Mostarskog raskršća).konektovan wrote: ↑24/01/2020 23:41Peugeot je prestao sa 306, 206, 106 modelima, a noviji modeli od 307, 207 idu sa oprugama....citroen je sa modelima xsarom, picassom zavrsio sa torzijom.zdruzdjo wrote: ↑24/01/2020 22:44
Ali nabolje je kod peug 206 i 306.
Imaju one "torzije" nazad umjesto klasicnih amortizera. To kad ode isto kakva dobro debela mlada kad obuce uske tole a koljena kresu jedno o drugo a dole se none izkrivile u zglobovima.
Ruku na srce znam da je to zajexxx zahvat kad treba popravljati(citaj skup) Nekad davno imao to na peug 205. Znam da sam svaki cas gledao kako stoje tockovi iz straha od posjete majstoru sa tim problemom.
Ne znam koje generacije imaju to i da li su prestali sa ugradjivanjem.
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#26092 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
To je vise bauk u raji nego sto je problem. Rijesis jednom i miran 10 godina. Isto da crkava svake godine
- Laplace
- Posts: 14690
- Joined: 19/11/2012 18:37
-
tempuser
- Posts: 17100
- Joined: 08/04/2015 10:35
#26094 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Meni je za 12,5 god koliko je kod mene 3 x pucala torzija na Kangoo-u, 2 x lijeva i 1 x desna. Ne mogu da se sjetim koliko sam platio reparaciju, tako nesto oko 300. Jbga za te pare na autu sa obicnim oprugama moze zamjeniti i opruge i amortizere! Druga stvar je kad pukne opruga auto je koliko-toliko upotrebljiv, u gro slucajeva se vidi tek na servisu, kad pukne torzija "cucne" da ga ne mozes voziti.
- Optimist
- Posts: 15523
- Joined: 08/02/2010 19:01
- Location: Sarajevo
#26095 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Pukla opruga na jednom autu iz moje okoline i naslonila se na gumu. Auto morali natovariti na slepu i odvuci majstoru. Nije ga bilo moguce voziti.
-
tempuser
- Posts: 17100
- Joined: 08/04/2015 10:35
#26096 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Naravno da ima varijacija na temu, ali su moja iskustva onako kako sam napisao. Astri Gna redovnom servisu (ulje itd) vidjeli da su obje zadnje pukle, doduse pri dnu. Bog te pitaj kad i vjerovatno ne istovremeno, niakvih simptoma i problema. Na Kangoo-u pukla prednja lijeva na dva mjesta, vidjeli kad smo dosli amorzitere da mijenjamo. Ko zna kolikose auto tako vozio, vjerovatno je bilo nesto buke ali je amortizer vise klepetao. Prednja desna ljetos pukla, auto bio kod jarana, ne znam kako je skontao, ali ga je redovno vozio.
Kad su pucale turzije svaki put bi cucnuo i naslonio se na gumu.
Kad su pucale turzije svaki put bi cucnuo i naslonio se na gumu.
- Laplace
- Posts: 14690
- Joined: 19/11/2012 18:37
#26097 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Meni nije baš pukla, ali su oni igličasti ležajevi stradali. Set ležajeva na obje strane + dodatni dijelovi mu dođu (ako se dobro sjećam) oko 160 KM + rad + ako još nešto nađe (čovjek koji sad vozi je našao neki mali dio, kao čašicu, ali je teško naći polovan a novi ide u setu).tempuser wrote: ↑25/01/2020 22:32Meni je za 12,5 god koliko je kod mene 3 x pucala torzija na Kangoo-u, 2 x lijeva i 1 x desna. Ne mogu da se sjetim koliko sam platio reparaciju, tako nesto oko 300. Jbga za te pare na autu sa obicnim oprugama moze zamjeniti i opruge i amortizere! Druga stvar je kad pukne opruga auto je koliko-toliko upotrebljiv, u gro slucajeva se vidi tek na servisu, kad pukne torzija "cucne" da ga ne mozes voziti.
Uglavnom, cijena popravke je duplo manja nego npr. reparacija turbine.
- Laplace
- Posts: 14690
- Joined: 19/11/2012 18:37
#26098 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Kod mene je (nekad davno) na fiesti 3 pukla opruga, ali nije toliko legao. Ne bih ni primijetio da žena nije vidjela da je zadnji lijevi kraj malo niži od desnog. Odvezao auto, našao polovnu oprugu i zamijenio.
- Laplace
- Posts: 14690
- Joined: 19/11/2012 18:37
#26099 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Pitam se kako to amotrizeri i torzije pucaju na ovako dobrim putevima...tempuser wrote: ↑26/01/2020 08:56 Naravno da ima varijacija na temu, ali su moja iskustva onako kako sam napisao. Astri Gna redovnom servisu (ulje itd) vidjeli da su obje zadnje pukle, doduse pri dnu. Bog te pitaj kad i vjerovatno ne istovremeno, niakvih simptoma i problema. Na Kangoo-u pukla prednja lijeva na dva mjesta, vidjeli kad smo dosli amorzitere da mijenjamo. Ko zna kolikose auto tako vozio, vjerovatno je bilo nesto buke ali je amortizer vise klepetao. Prednja desna ljetos pukla, auto bio kod jarana, ne znam kako je skontao, ali ga je redovno vozio.
Kad su pucale turzije svaki put bi cucnuo i naslonio se na gumu.
- konektovan
- Posts: 51427
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#26100 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Prije par dana, u servis dodje momak sa citroenom c4 coupe, sa puknutom oprugom. Dosao zbog zvuka koji mu se javlja dok vozi i mota, nije uopšte znao sta je, dok nije dosao u servis. Sreca nije se spustila na gumu, oa bi steta bila i veca.
