Moze biti prilog... meni glavno jelo--
Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)
Moderator: anex
-
moonca
- Posts: 88063
- Joined: 20/12/2016 20:16
-
Guadalajara
- Posts: 32809
- Joined: 24/04/2019 18:10
- Contact:
#37327 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Opet mikro porcije @moonca 
-
moonca
- Posts: 88063
- Joined: 20/12/2016 20:16
#37328 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
..porcija za zene..
- klixoris
- Posts: 6396
- Joined: 07/11/2012 09:36
- Location: u zavoju....na koljenu
#37329 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Ja kada vidim njene porcije toliko se sazalim da mi dodje da joj posaljem paket hrane preko ADRA-e
-
moonca
- Posts: 88063
- Joined: 20/12/2016 20:16
#37330 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
-
Guadalajara
- Posts: 32809
- Joined: 24/04/2019 18:10
- Contact:
#37331 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
-
Guadalajara
- Posts: 32809
- Joined: 24/04/2019 18:10
- Contact:
#37332 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Kad si otisla u cemeriku @moonca a ?
-
moonca
- Posts: 88063
- Joined: 20/12/2016 20:16
#37333 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
sta je . hoces da 'kontash'
- Loo
- Posts: 6486
- Joined: 09/04/2012 12:10
#37334 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

porcija za velike zene
. gladna
- alibaba_i_30_godina
- Posts: 16995
- Joined: 16/01/2010 19:15
#37335 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Ma 'ta ce ti ta jaja?!

- Loo
- Posts: 6486
- Joined: 09/04/2012 12:10
#37336 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
bilo me strah da mi ne bude malo
- bunk
- Posts: 8774
- Joined: 16/07/2016 19:58
- animals
- Posts: 21613
- Joined: 19/04/2013 22:13
#37338 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
- Santic_Aleksa
- Posts: 5381
- Joined: 10/12/2018 16:02
- Location: Razlivena tinta
- Maraschino
- Posts: 18997
- Joined: 10/11/2006 16:15
- Location: ...
#37340 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Prije dva tri dana sam jeo puru sa bijelim lukom.
Ta pura/kacamak ili kako ko vec zove se pravi na razne nacine. Meni zena zamijesi kukuruzno brasno u vodi i onda mijesa do neke gustoce. Skida sa vatre i kasikom vadi u tanjir, preliva masnocom/maslo/puter, iz druge zdjelice preliva sa sirom i kajmakom i odozgo bijeli luk(po zelji).
Ta pura/kacamak ili kako ko vec zove se pravi na razne nacine. Meni zena zamijesi kukuruzno brasno u vodi i onda mijesa do neke gustoce. Skida sa vatre i kasikom vadi u tanjir, preliva masnocom/maslo/puter, iz druge zdjelice preliva sa sirom i kajmakom i odozgo bijeli luk(po zelji).
- cendlerbing
- Posts: 15622
- Joined: 17/08/2017 03:43
#37341 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Kakva pura ja samo vidim ulje i pavlaku 
- Santic_Aleksa
- Posts: 5381
- Joined: 10/12/2018 16:02
- Location: Razlivena tinta
#37342 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
kakvo ulje bonanebila 
- Santic_Aleksa
- Posts: 5381
- Joined: 10/12/2018 16:02
- Location: Razlivena tinta
#37343 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Nisam probo nikad sa bijelim lukom, ako garantuješ da valja, sljedeći put ću stavit.Maraschino wrote: ↑21/01/2020 23:43 Prije dva tri dana sam jeo puru sa bijelim lukom.
Ta pura/kacamak ili kako ko vec zove se pravi na razne nacine. Meni zena zamijesi kukuruzno brasno u vodi i onda mijesa do neke gustoce. Skida sa vatre i kasikom vadi u tanjir, preliva masnocom/maslo/puter, iz druge zdjelice preliva sa sirom i kajmakom i odozgo bijeli luk(po zelji).
-
moonca
- Posts: 88063
- Joined: 20/12/2016 20:16
#37344 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
.Hvala...
..jao - ne vidi se pura- probala bih...
- Santic_Aleksa
- Posts: 5381
- Joined: 10/12/2018 16:02
- Location: Razlivena tinta
#37345 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
ako se dobro zagledate, na šest sati se vidi malo i pure 
- Maraschino
- Posts: 18997
- Joined: 10/11/2006 16:15
- Location: ...
#37346 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
probaj, isjecka se ili samelje i odozgo malo pobaca.Santic_Aleksa wrote: ↑21/01/2020 23:47Nisam probo nikad sa bijelim lukom, ako garantuješ da valja, sljedeći put ću stavit.Maraschino wrote: ↑21/01/2020 23:43 Prije dva tri dana sam jeo puru sa bijelim lukom.
Ta pura/kacamak ili kako ko vec zove se pravi na razne nacine. Meni zena zamijesi kukuruzno brasno u vodi i onda mijesa do neke gustoce. Skida sa vatre i kasikom vadi u tanjir, preliva masnocom/maslo/puter, iz druge zdjelice preliva sa sirom i kajmakom i odozgo bijeli luk(po zelji).![]()
taj bijeli luk jedino i jedem sa purom i kljukusom obarenusom.
- Santic_Aleksa
- Posts: 5381
- Joined: 10/12/2018 16:02
- Location: Razlivena tinta
#37347 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Nemoj mi reć da klepe ne jedeš sa bijelim lukom 
-
moonca
- Posts: 88063
- Joined: 20/12/2016 20:16
#37348 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Tacno, ali mislim da je previse 1:1 ...
- alibaba_i_30_godina
- Posts: 16995
- Joined: 16/01/2010 19:15
#37349 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Od ove masnoće momentalno mi posta loše. Mogu misliti kako je tek jako kad se jede. 
- Maraschino
- Posts: 18997
- Joined: 10/11/2006 16:15
- Location: ...
#37350 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
pura ne moze bez masnoce i ne jede se svaki dan. taman koliko je masnoce potrebno organizmu.alibaba_i_30_godina wrote: ↑21/01/2020 23:59 Od ove masnoće momentalno mi posta loše. Mogu misliti kako je tek jako kad se jede.![]()
@Santic_Aleksa , klepe me rijetko zapadnu.

