Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#37326 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

klixoris wrote: 21/01/2020 16:27

Ovo prilog neki ? :mrgreen: Izgleda kao pire koji je neko zalio sa malo safta od gulasa. Gdje je meso ? :? :mrgreen:
Moze biti prilog... meni glavno jelo-- :lol: -- ostatak gulasha...- :-D
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#37328 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

Guadalajara wrote: 21/01/2020 16:38 Opet mikro porcije @moonca :(
..porcija za zene.. :wink:
User avatar
klixoris
Posts: 6396
Joined: 07/11/2012 09:36
Location: u zavoju....na koljenu

#37329 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by klixoris »

Guadalajara wrote: 21/01/2020 16:38 Opet mikro porcije @moonca :(
Ja kada vidim njene porcije toliko se sazalim da mi dodje da joj posaljem paket hrane preko ADRA-e
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#37330 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

klixoris wrote: 21/01/2020 16:49
Guadalajara wrote: 21/01/2020 16:38 Opet mikro porcije @moonca :(
Ja kada vidim njene porcije toliko se sazalim da mi dodje da joj posaljem paket hrane preko ADRA-e
:-D
Bas ADRA- ..jedini, koji su sve pakete koje sam poslala za vrijeme rata - i isporucili.
Veliki Respekt.. :thumbup:
Guadalajara
Posts: 32809
Joined: 24/04/2019 18:10
Contact:

#37331 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Guadalajara »

moonca wrote: 21/01/2020 16:49
Guadalajara wrote: 21/01/2020 16:38 Opet mikro porcije @moonca :(
..porcija za zene.. :wink:
Malo je i za dijete :(
klixoris wrote: 21/01/2020 16:49
Guadalajara wrote: 21/01/2020 16:38 Opet mikro porcije @moonca :(
Ja kada vidim njene porcije toliko se sazalim da mi dodje da joj posaljem paket hrane preko ADRA-e
:lol:
Guadalajara
Posts: 32809
Joined: 24/04/2019 18:10
Contact:

#37332 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Guadalajara »

Kad si otisla u cemeriku @moonca a ?
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#37333 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

Guadalajara wrote: 21/01/2020 17:35 Kad si otisla u cemeriku @moonca a ?
sta je . hoces da 'kontash' :lol: :oops:
User avatar
Loo
Posts: 6486
Joined: 09/04/2012 12:10

#37334 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Loo »

Image

porcija za velike zene :skoljka: :mrgreen:
. gladna :|
User avatar
Loo
Posts: 6486
Joined: 09/04/2012 12:10

#37336 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Loo »

alibaba_i_30_godina wrote: 21/01/2020 18:25 Ma 'ta ce ti ta jaja?! :oops: :roll:
bilo me strah da mi ne bude malo
:|
:mrgreen:
User avatar
bunk
Posts: 8774
Joined: 16/07/2016 19:58

#37337 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by bunk »

Loo wrote: 21/01/2020 18:22 Image

porcija za velike zene :skoljka: :mrgreen:
. gladna :|
Ovo je ok porcija.
Moonca ili nas mezi ili ima 45kg ..mislim sa onim svojim porcijama za vrapce :D
User avatar
animals
Posts: 21613
Joined: 19/04/2013 22:13

#37338 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by animals »

Loo wrote: 21/01/2020 18:33
alibaba_i_30_godina wrote: 21/01/2020 18:25 Ma 'ta ce ti ta jaja?! :oops: :roll:
bilo me strah da mi ne bude malo
:|
:mrgreen:
Ti povazdan jedes..
jesi poguzija :mrgreen:
User avatar
Santic_Aleksa
Posts: 5381
Joined: 10/12/2018 16:02
Location: Razlivena tinta

#37339 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Santic_Aleksa »

Image

Hajte pure, de i ti moonco kus, neće ti ništa bit od putera.
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#37340 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Maraschino »

Prije dva tri dana sam jeo puru sa bijelim lukom.
Ta pura/kacamak ili kako ko vec zove se pravi na razne nacine. Meni zena zamijesi kukuruzno brasno u vodi i onda mijesa do neke gustoce. Skida sa vatre i kasikom vadi u tanjir, preliva masnocom/maslo/puter, iz druge zdjelice preliva sa sirom i kajmakom i odozgo bijeli luk(po zelji).
User avatar
cendlerbing
Posts: 15622
Joined: 17/08/2017 03:43

#37341 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by cendlerbing »

Kakva pura ja samo vidim ulje i pavlaku :zoka:
User avatar
Santic_Aleksa
Posts: 5381
Joined: 10/12/2018 16:02
Location: Razlivena tinta

#37342 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Santic_Aleksa »

kakvo ulje bonanebila :oops:
User avatar
Santic_Aleksa
Posts: 5381
Joined: 10/12/2018 16:02
Location: Razlivena tinta

#37343 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Santic_Aleksa »

Maraschino wrote: 21/01/2020 23:43 Prije dva tri dana sam jeo puru sa bijelim lukom.
Ta pura/kacamak ili kako ko vec zove se pravi na razne nacine. Meni zena zamijesi kukuruzno brasno u vodi i onda mijesa do neke gustoce. Skida sa vatre i kasikom vadi u tanjir, preliva masnocom/maslo/puter, iz druge zdjelice preliva sa sirom i kajmakom i odozgo bijeli luk(po zelji).
Nisam probo nikad sa bijelim lukom, ako garantuješ da valja, sljedeći put ću stavit. :mrgreen:
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#37344 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

Santic_Aleksa wrote: 21/01/2020 23:17 Image

Hajte pure, de i ti moonco kus, neće ti ništa bit od putera.
Image

.Hvala...
..jao - ne vidi se pura- probala bih... :thumbup:
User avatar
Santic_Aleksa
Posts: 5381
Joined: 10/12/2018 16:02
Location: Razlivena tinta

#37345 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Santic_Aleksa »

ako se dobro zagledate, na šest sati se vidi malo i pure :lol:
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#37346 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Maraschino »

Santic_Aleksa wrote: 21/01/2020 23:47
Maraschino wrote: 21/01/2020 23:43 Prije dva tri dana sam jeo puru sa bijelim lukom.
Ta pura/kacamak ili kako ko vec zove se pravi na razne nacine. Meni zena zamijesi kukuruzno brasno u vodi i onda mijesa do neke gustoce. Skida sa vatre i kasikom vadi u tanjir, preliva masnocom/maslo/puter, iz druge zdjelice preliva sa sirom i kajmakom i odozgo bijeli luk(po zelji).
Nisam probo nikad sa bijelim lukom, ako garantuješ da valja, sljedeći put ću stavit. :mrgreen:
probaj, isjecka se ili samelje i odozgo malo pobaca.
taj bijeli luk jedino i jedem sa purom i kljukusom obarenusom.
User avatar
Santic_Aleksa
Posts: 5381
Joined: 10/12/2018 16:02
Location: Razlivena tinta

#37347 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Santic_Aleksa »

Nemoj mi reć da klepe ne jedeš sa bijelim lukom :oops:
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#37348 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

Santic_Aleksa wrote: 21/01/2020 23:49 ako se dobro zagledate, na šest sati se vidi malo i pure :lol:
Tacno, ali mislim da je previse 1:1 ... :-D
User avatar
alibaba_i_30_godina
Posts: 16995
Joined: 16/01/2010 19:15

#37349 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by alibaba_i_30_godina »

Od ove masnoće momentalno mi posta loše. Mogu misliti kako je tek jako kad se jede. :mrgreen:
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#37350 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Maraschino »

alibaba_i_30_godina wrote: 21/01/2020 23:59 Od ove masnoće momentalno mi posta loše. Mogu misliti kako je tek jako kad se jede. :mrgreen:
pura ne moze bez masnoce i ne jede se svaki dan. taman koliko je masnoce potrebno organizmu. :D

@Santic_Aleksa , klepe me rijetko zapadnu. :roll:
Post Reply