Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)
Moderator: anex
- mO k3
- Posts: 34082
- Joined: 23/09/2009 14:16
- Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg
#37226 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
@loo
Saft je klasicna Jus posto radim dosta od kuce home office imam tako i vremena neke stvari da spremim kuci i onda dok ja "radim" ono se krcka .....
uzmem vise kg kostiju i polako pecem i onda poslije skuham vise litara jus i zamrzne pa po potrebi izvadim
Pire da jesam pravio sa dodatkom graska , djumbir volim gotivim sve sa njim fan sam azijatske kuhinje , ali nikad ga ne bi stavio u pire od kropmira ....
Saft je klasicna Jus posto radim dosta od kuce home office imam tako i vremena neke stvari da spremim kuci i onda dok ja "radim" ono se krcka .....
uzmem vise kg kostiju i polako pecem i onda poslije skuham vise litara jus i zamrzne pa po potrebi izvadim
Pire da jesam pravio sa dodatkom graska , djumbir volim gotivim sve sa njim fan sam azijatske kuhinje , ali nikad ga ne bi stavio u pire od kropmira ....
- Loo
- Posts: 6486
- Joined: 09/04/2012 12:10
#37227 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
nisi dodavao c vino?mO k3 wrote: ↑19/01/2020 22:10 @loo
Saft je klasicna Jus posto radim dosta od kuce home office imam tako i vremena neke stvari da spremim kuci i onda dok ja "radim" ono se krcka .....
uzmem vise kg kostiju i polako pecem i onda poslije skuham vise litara jus i zamrzne pa po potrebi izvadim
Pire da jesam pravio sa dodatkom graska , djumbir volim gotivim sve sa njim fan sam azijatske kuhinje , ali nikad ga ne bi stavio u pire od kropmira ....
ne puno..mrvu
il muskatni orascic
sad kad graknu
-
moonca
- Posts: 88063
- Joined: 20/12/2016 20:16
- mO k3
- Posts: 34082
- Joined: 23/09/2009 14:16
- Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg
#37229 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
@loo spremao sam klasicno jus kosti , mire poix , paradajssos iz tube, crveno vino i onda vodu na kraju i to sve vise sati kuahoLoo wrote: ↑19/01/2020 22:12nisi dodavao c vino?mO k3 wrote: ↑19/01/2020 22:10 @loo
Saft je klasicna Jus posto radim dosta od kuce home office imam tako i vremena neke stvari da spremim kuci i onda dok ja "radim" ono se krcka .....
uzmem vise kg kostiju i polako pecem i onda poslije skuham vise litara jus i zamrzne pa po potrebi izvadim
Pire da jesam pravio sa dodatkom graska , djumbir volim gotivim sve sa njim fan sam azijatske kuhinje , ali nikad ga ne bi stavio u pire od kropmira ....
ne puno..mrvu
il muskatni orascic![]()
sad kad graknu![]()
- samsonsam
- Posts: 1820
- Joined: 18/09/2008 01:19
- mO k3
- Posts: 34082
- Joined: 23/09/2009 14:16
- Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg
-
Zizi505
- Posts: 9330
- Joined: 25/04/2011 14:06
#37232 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Patlidžan se ispeče u žaru, to je ključno, a ostalo je jednostavno.
Napravi se bešamel, doda u njega skroz sitno isjecakan patlidžan (prethodno oguljen, info za početnike u kuhanju
Prilog su pileći karabatci, bez kože i kostiju, koji su isjeckani na sitnije komadiće, isprženi, te u njih dodana, sol, biber i crvena paprika (ovo je proizvoljno, meso dodaj ko kakvo voli s ovom kombinacijom)
Evo kako izgleda

-
Zizi505
- Posts: 9330
- Joined: 25/04/2011 14:06
-
moonca
- Posts: 88063
- Joined: 20/12/2016 20:16
- Loo
- Posts: 6486
- Joined: 09/04/2012 12:10
#37235 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
moglo bi se ovo probat
svidjaju mi se sastojci
.i da..patlidzan pecen na zaru je kljucan momenat
.i da..patlidzan pecen na zaru je kljucan momenat
-
moonca
- Posts: 88063
- Joined: 20/12/2016 20:16
- mO k3
- Posts: 34082
- Joined: 23/09/2009 14:16
- Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg
#37237 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
e to
jeo sam jednom vrstu krompira zove se anden gold , wooooow tesko je naci samo online i kada bude na prodaju proda se ubrzo 1kg 4 euro ...
izvinjava, se 5.9€/ kg ....
https://www.erlesene-kartoffeln.de/pfla ... -pflanzgut
Last edited by mO k3 on 19/01/2020 22:21, edited 1 time in total.
- exliberal-ex
- Posts: 7707
- Joined: 11/04/2013 00:01
- Loo
- Posts: 6486
- Joined: 09/04/2012 12:10
#37239 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
u kakvim vi mukama kuhate
lijepi moj romanijski krompir
lijepi moj romanijski krompir
-
moonca
- Posts: 88063
- Joined: 20/12/2016 20:16
- mO k3
- Posts: 34082
- Joined: 23/09/2009 14:16
- Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg
#37241 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
hahhaha
- mO k3
- Posts: 34082
- Joined: 23/09/2009 14:16
- Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg
- exliberal-ex
- Posts: 7707
- Joined: 11/04/2013 00:01
- mO k3
- Posts: 34082
- Joined: 23/09/2009 14:16
- Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg
#37244 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
- Loo
- Posts: 6486
- Joined: 09/04/2012 12:10
#37245 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
provjeren i siguran krompir. ne mjenjam
kesten mu nije ravan
-
moonca
- Posts: 88063
- Joined: 20/12/2016 20:16
#37246 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Vjerujem da o istom krompiru pisemo- mada , kad se tek pojavio, Kanadjani ga - odgojili- bio je super- sada vec ima varijanti- tak... nadjem najbolji u nasem walmartu -organski..oh- prosle sedmice pravila krompirusu- nevjerovatan ukus..
.
- Santic_Aleksa
- Posts: 5381
- Joined: 10/12/2018 16:02
- Location: Razlivena tinta
#37247 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
sočnije zlatice budu u romanijskom 
- Loo
- Posts: 6486
- Joined: 09/04/2012 12:10
#37248 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
aha. debele mesnate plus made in bih
- mO k3
- Posts: 34082
- Joined: 23/09/2009 14:16
- Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg
#37249 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
upravo sam gledao yukongold i andengold , jeste krompir ali , ali ..
- Santic_Aleksa
- Posts: 5381
- Joined: 10/12/2018 16:02
- Location: Razlivena tinta
#37250 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
zar nisi rekla da ne ideš u walmart iz principa 

