Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#37226 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by mO k3 »

@loo

Saft je klasicna Jus posto radim dosta od kuce home office imam tako i vremena neke stvari da spremim kuci i onda dok ja "radim" ono se krcka .....
uzmem vise kg kostiju i polako pecem i onda poslije skuham vise litara jus i zamrzne pa po potrebi izvadim


Pire da jesam pravio sa dodatkom graska , djumbir volim gotivim sve sa njim fan sam azijatske kuhinje , ali nikad ga ne bi stavio u pire od kropmira ....
User avatar
Loo
Posts: 6486
Joined: 09/04/2012 12:10

#37227 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Loo »

mO k3 wrote: 19/01/2020 22:10 @loo

Saft je klasicna Jus posto radim dosta od kuce home office imam tako i vremena neke stvari da spremim kuci i onda dok ja "radim" ono se krcka .....
uzmem vise kg kostiju i polako pecem i onda poslije skuham vise litara jus i zamrzne pa po potrebi izvadim


Pire da jesam pravio sa dodatkom graska , djumbir volim gotivim sve sa njim fan sam azijatske kuhinje , ali nikad ga ne bi stavio u pire od kropmira ....
nisi dodavao c vino?

ne puno..mrvu
il muskatni orascic :mrgreen:

sad kad graknu :lol:
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#37228 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

mO k3 wrote: 19/01/2020 22:03 Image
nije slika ispala , ali je bilo ukusno
obraz od bika sa pire i mrkvicom :)

:thumbup: dobra kombinacija..
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#37229 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by mO k3 »

Loo wrote: 19/01/2020 22:12
mO k3 wrote: 19/01/2020 22:10 @loo

Saft je klasicna Jus posto radim dosta od kuce home office imam tako i vremena neke stvari da spremim kuci i onda dok ja "radim" ono se krcka .....
uzmem vise kg kostiju i polako pecem i onda poslije skuham vise litara jus i zamrzne pa po potrebi izvadim


Pire da jesam pravio sa dodatkom graska , djumbir volim gotivim sve sa njim fan sam azijatske kuhinje , ali nikad ga ne bi stavio u pire od kropmira ....
nisi dodavao c vino?

ne puno..mrvu
il muskatni orascic :mrgreen:

sad kad graknu :lol:
@loo spremao sam klasicno jus kosti , mire poix , paradajssos iz tube, crveno vino i onda vodu na kraju i to sve vise sati kuaho
User avatar
samsonsam
Posts: 1820
Joined: 18/09/2008 01:19

#37230 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by samsonsam »

mO k3 wrote: 19/01/2020 22:03 Image
nije slika ispala , ali je bilo ukusno
obraz od bika sa pire i mrkvicom :)
nema veze za sliku, opet izgleda ukusno :thumbup:
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#37231 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by mO k3 »

moonca wrote: 19/01/2020 22:13
mO k3 wrote: 19/01/2020 22:03 Image
nije slika ispala , ali je bilo ukusno
obraz od bika sa pire i mrkvicom :)

:thumbup: dobra kombinacija..
:) hvala
krompir i putar 4:1 :) ,
Zizi505
Posts: 9330
Joined: 25/04/2011 14:06

#37232 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Zizi505 »

Loo wrote: 19/01/2020 22:04
mO k3 wrote: 19/01/2020 22:00
zizi505 wrote: 19/01/2020 21:58 Uh, ja imam odličan recept s pireom od patlidžana. To ko god je probao, obavezno je tražio recept.
sta stavis sve ??
i mene zanima.
ja pravim malidzano
Patlidžan se ispeče u žaru, to je ključno, a ostalo je jednostavno.
Napravi se bešamel, doda u njega skroz sitno isjecakan patlidžan (prethodno oguljen, info za početnike u kuhanju :mrgreen: ), kratko ukuha miješajući stalno i na kraju se doda rendani dimljeni sir, koji se dobro istopi (ja stavim karavan).
Prilog su pileći karabatci, bez kože i kostiju, koji su isjeckani na sitnije komadiće, isprženi, te u njih dodana, sol, biber i crvena paprika (ovo je proizvoljno, meso dodaj ko kakvo voli s ovom kombinacijom)

Evo kako izgleda

Image
Zizi505
Posts: 9330
Joined: 25/04/2011 14:06

#37233 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Zizi505 »

mO k3 wrote: 19/01/2020 22:03 Image
nije slika ispala , ali je bilo ukusno
obraz od bika sa pire i mrkvicom :)
Odlično :thumbup:
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#37234 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

mO k3 wrote: 19/01/2020 22:14
krompir i putar 4:1 :) ,
Odvikla sam se ukusa putera. malo ulja mi bude .super...mada, bitan je kvalitet krompira..
User avatar
Loo
Posts: 6486
Joined: 09/04/2012 12:10

#37235 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Loo »

moglo bi se ovo probat :thumbup: svidjaju mi se sastojci
.i da..patlidzan pecen na zaru je kljucan momenat :mrgreen:
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#37236 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

zizi505 wrote: 19/01/2020 22:16
Evo kako izgleda

Image
ovo je jako ukusno.. :thumbup:
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#37237 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by mO k3 »

moonca wrote: 19/01/2020 22:18
mO k3 wrote: 19/01/2020 22:14
krompir i putar 4:1 :) ,
Odvikla sam se ukusa putera. malo ulja mi bude .super...mada, bitan je kvalitet krompira..
e to :)
jeo sam jednom vrstu krompira zove se anden gold , wooooow tesko je naci samo online i kada bude na prodaju proda se ubrzo 1kg 4 euro ...


izvinjava, se 5.9€/ kg ....



https://www.erlesene-kartoffeln.de/pfla ... -pflanzgut
Last edited by mO k3 on 19/01/2020 22:21, edited 1 time in total.
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#37238 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by exliberal-ex »

moonca wrote: 19/01/2020 22:18
mO k3 wrote: 19/01/2020 22:14
krompir i putar 4:1 :) ,
Odvikla sam se ukusa putera. malo ulja mi bude .super...mada, bitan je kvalitet krompira..
Upravo hocu da napisem cek da @moonca procita ....nagrabusio si.
User avatar
Loo
Posts: 6486
Joined: 09/04/2012 12:10

#37239 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Loo »

u kakvim vi mukama kuhate :| :mrgreen:
lijepi moj romanijski krompir :mrgreen:
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#37240 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

mO k3 wrote: 19/01/2020 22:20
e to :)
jeo sam jednom vrstu krompira zove se anden gold , wooooow tesko je naci samo online i kada bude na prodaju proda se ubrzo 1kg 4 euro ...
yukon gold-- je kod mene- jel' ti zivis u EU?
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#37241 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by mO k3 »

exliberal-ex wrote: 19/01/2020 22:20
moonca wrote: 19/01/2020 22:18
mO k3 wrote: 19/01/2020 22:14
krompir i putar 4:1 :) ,
Odvikla sam se ukusa putera. malo ulja mi bude .super...mada, bitan je kvalitet krompira..
Upravo hocu da napisem cek da @moonca procita ....nagrabusio si.
hahhaha :) da da par kapljica maslinovog ulja :mrgreen:
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#37242 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by mO k3 »

moonca wrote: 19/01/2020 22:22
mO k3 wrote: 19/01/2020 22:20
e to :)
jeo sam jednom vrstu krompira zove se anden gold , wooooow tesko je naci samo online i kada bude na prodaju proda se ubrzo 1kg 4 euro ...
yukon gold-- je kod mene- jel' ti zivis u EU?
da ....
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#37243 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by exliberal-ex »

Loo wrote: 19/01/2020 22:21 u kakvim vi mukama kuhate :| :mrgreen:
lijepi moj romanijski krompir :mrgreen:
nekoristis glamocki ?!.......sramota kuharice :lol:
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#37244 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by mO k3 »

exliberal-ex wrote: 19/01/2020 22:23
Loo wrote: 19/01/2020 22:21 u kakvim vi mukama kuhate :| :mrgreen:
lijepi moj romanijski krompir :mrgreen:
nekoristis glamocki ?!.......sramota kuharice :lol:
:shock: sram da je bude :lol:
User avatar
Loo
Posts: 6486
Joined: 09/04/2012 12:10

#37245 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Loo »

exliberal-ex wrote: 19/01/2020 22:23
Loo wrote: 19/01/2020 22:21 u kakvim vi mukama kuhate :| :mrgreen:
lijepi moj romanijski krompir :mrgreen:
nekoristis glamocki ?!.......sramota kuharice :lol:
provjeren i siguran krompir. ne mjenjam
:skoljka: :mrgreen:

kesten mu nije ravan
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#37246 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

mO k3 wrote: 19/01/2020 22:22
moonca wrote: 19/01/2020 22:22
mO k3 wrote: 19/01/2020 22:20
e to :)
jeo sam jednom vrstu krompira zove se anden gold , wooooow tesko je naci samo online i kada bude na prodaju proda se ubrzo 1kg 4 euro ...
yukon gold-- je kod mene- jel' ti zivis u EU?
da ....
Vjerujem da o istom krompiru pisemo- mada , kad se tek pojavio, Kanadjani ga - odgojili- bio je super- sada vec ima varijanti- tak... nadjem najbolji u nasem walmartu -organski..oh- prosle sedmice pravila krompirusu- nevjerovatan ukus..

.
User avatar
Santic_Aleksa
Posts: 5381
Joined: 10/12/2018 16:02
Location: Razlivena tinta

#37247 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Santic_Aleksa »

sočnije zlatice budu u romanijskom :lol:
User avatar
Loo
Posts: 6486
Joined: 09/04/2012 12:10

#37248 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Loo »

Santic_Aleksa wrote: 19/01/2020 22:26 sočnije zlatice budu u romanijskom :lol:
aha. debele mesnate plus made in bih :mrgreen:
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#37249 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by mO k3 »

moonca wrote: 19/01/2020 22:26
mO k3 wrote: 19/01/2020 22:22
moonca wrote: 19/01/2020 22:22

yukon gold-- je kod mene- jel' ti zivis u EU?
da ....
Vjerujem da o istom krompiru pisemo- mada , kad se tek pojavio, Kanadjani ga - odgojili- bio je super- sada vec ima varijanti- tak... nadjem najbolji u nasem walmartu -organski..oh- prosle sedmice pravila krompirusu- nevjerovatan ukus..

.
upravo sam gledao yukongold i andengold , jeste krompir ali , ali ..
User avatar
Santic_Aleksa
Posts: 5381
Joined: 10/12/2018 16:02
Location: Razlivena tinta

#37250 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Santic_Aleksa »

zar nisi rekla da ne ideš u walmart iz principa :oops:
Post Reply