"Majstori" parkiranja

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Locked
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39550
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#24276 Re: "Majstori" parkiranja

Post by bitanga_sa_otesa »

beni-bu-man wrote: 18/12/2019 15:31

spucat ga frontalno :mrgreen:
s fap cisterom iz zaleta i odgurat do mental sitija :lol:
she+
Posts: 478
Joined: 08/12/2017 18:31

#24277 Re: "Majstori" parkiranja

Post by she+ »

Sta sa ovima sto se parkiraju po sredini parkinga? Moze li im se zvati policija? Il ima neko efikasnije rjesenje?

Znaci, imas parking mjesta lijevo i desno i kad se napune onda ostavis auto na sredini pa nek te zaobilaze.. i tako duz cijelog parkinga.
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#24278 Re: "Majstori" parkiranja

Post by tempuser »

she+ wrote: 19/12/2019 15:25 Sta sa ovima sto se parkiraju po sredini parkinga? Moze li im se zvati policija? Il ima neko efikasnije rjesenje?

Znaci, imas parking mjesta lijevo i desno i kad se napune onda ostavis auto na sredini pa nek te zaobilaze.. i tako duz cijelog parkinga.
Nema! Na parkingu ispred moje zgrade komsije muku muce zbgo toga jer im se naredaju po sredini prije nego krenu na posao!
noviclan
Posts: 15008
Joined: 31/10/2013 06:48

#24279 Re: "Majstori" parkiranja

Post by noviclan »

tempuser wrote: 19/12/2019 15:59
she+ wrote: 19/12/2019 15:25 Sta sa ovima sto se parkiraju po sredini parkinga? Moze li im se zvati policija? Il ima neko efikasnije rjesenje?

Znaci, imas parking mjesta lijevo i desno i kad se napune onda ostavis auto na sredini pa nek te zaobilaze.. i tako duz cijelog parkinga.
Nema! Na parkingu ispred moje zgrade komsije muku muce zbgo toga jer im se naredaju po sredini prije nego krenu na posao!

Ovo je katastrofa kada stanu konji u sredinu i onda ne mozes da izmotas sa lijeve odnosno desne strane to mi se desilo na ilidzi parkig ibrahima ljubovica samo skalpel ili zilet i po ventilima nema druge
adodbr
Posts: 351
Joined: 17/09/2017 16:33

#24280 Re: "Majstori" parkiranja

Post by adodbr »

U Novom Gradu je 90% parkinga takvo
shandrprcSA
Posts: 10219
Joined: 23/02/2013 08:16

#24281 Re: "Majstori" parkiranja

Post by shandrprcSA »

she+ wrote: 19/12/2019 15:25 Sta sa ovima sto se parkiraju po sredini parkinga? Moze li im se zvati policija? Il ima neko efikasnije rjesenje?

Znaci, imas parking mjesta lijevo i desno i kad se napune onda ostavis auto na sredini pa nek te zaobilaze.. i tako duz cijelog parkinga.
mozes zvati
User avatar
muha_sa
Posts: 140369
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#24282 Re: "Majstori" parkiranja

Post by muha_sa »

shandrprcSA wrote: 19/12/2019 18:55
she+ wrote: 19/12/2019 15:25 Sta sa ovima sto se parkiraju po sredini parkinga? Moze li im se zvati policija? Il ima neko efikasnije rjesenje?

Znaci, imas parking mjesta lijevo i desno i kad se napune onda ostavis auto na sredini pa nek te zaobilaze.. i tako duz cijelog parkinga.
mozes zvati
I šta ce bit kad nazove :?
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65950
Joined: 03/08/2010 19:04

#24283 Re: "Majstori" parkiranja

Post by kakavdanakneiskustvu »

e to je vec druga priča
noviclan
Posts: 15008
Joined: 31/10/2013 06:48

#24284 Re: "Majstori" parkiranja

Post by noviclan »

Moze ih zvati i ja sam ih zvao ali nikad ne dodjose pri cemu rekose to je javni parking
User avatar
muha_sa
Posts: 140369
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#24285 Re: "Majstori" parkiranja

Post by muha_sa »

noviclan wrote: 19/12/2019 19:25 Moze ih zvati i ja sam ih zvao ali nikad ne dodjose pri cemu rekose to je javni parking
Svaki dan ih gledam kako prolaze pored auta koji su parkirani na trotoaru i nikom ništa :-) podjahkad se sjete pa nekom cestitku zakace
User avatar
drug_profi
Posts: 65403
Joined: 16/07/2012 16:00

#24286 Re: "Majstori" parkiranja

Post by drug_profi »

Cuj javni parking je izgovor? Pa ko treba da provodi red na javnom parkingu?
Da je privatni, rekli bi to je privatni, nemamo mi s tim nista.
User avatar
muha_sa
Posts: 140369
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#24287 Re: "Majstori" parkiranja

Post by muha_sa »

drug_profi wrote: 19/12/2019 19:41 Cuj javni parking je izgovor? Pa ko treba da provodi red na javnom parkingu?
Da je privatni, rekli bi to je privatni, nemamo mi s tim nista.
Da rade svoj poso--a ja sam za to da rade i sve redom kažnjavaju pa i mene ako ima osnova--svaki dan bi od pijace nekdašnjeg Hepoka pa do Bosmala kamaru love uzeli
User avatar
drug_profi
Posts: 65403
Joined: 16/07/2012 16:00

#24288 Re: "Majstori" parkiranja

Post by drug_profi »

Ma za sav svakodnevni kolaps su oni i krivi.
Evo gledam popodne, spica iz vogosce i prema vogosci. Oni stoje na prosirenju na vrh KG. Stoji kolona. Kad sta je, lik hoce preko pune da smota pred pekaru pa stao i ceka da ga neko pusti. Odmah zasutavio 50 auta, sto provocira dalji impuls i najednom vidis auta se zaustavljaju na Barama...
A njima nit je palo na pamet da pridju liku da ga upozore, niti ne daj boze da ga kazne.
Naravno parkiranih u stealth modu posvuda... pa moras stati jer ti otme sirinu ulice i onda cekas da ti beskrajna kolona iz suprotnog smjera prodje, dok se iza tebe pravi jos jedna ista takva.... ali jebe se njima.
noviclan
Posts: 15008
Joined: 31/10/2013 06:48

#24289 Re: "Majstori" parkiranja

Post by noviclan »

Pa mozda kad bi im dao minimalac 350km + topli a ostalo sto nafata na procenat vidjela bi se efikasnost policije
User avatar
muha_sa
Posts: 140369
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#24290 Re: "Majstori" parkiranja

Post by muha_sa »

noviclan wrote: 19/12/2019 19:50 Pa mozda kad bi im dao minimalac 350km + topli a ostalo sto nafata na procenat vidjela bi se efikasnost policije
:thumbup:
she+
Posts: 478
Joined: 08/12/2017 18:31

#24291 Re: "Majstori" parkiranja

Post by she+ »

Nije valjda da ni policija ne zeli dolaziti? Ja sam bila na tom parkingu kad je neka policajka djelila cestitke za hajvane na mjestima za invalide, koji to, jel, nisu. Vjerovatno je neko zvao, sumnjam da je sama dosla. Znaju u blizini podijeliti cestitke i onima sto se parkiraju negdje na putu do tog parkinga al dzabe, opet isto. Obzirom da je noviji parking, do sada se desavalo da ovako po sredini parkiraju auto - dva, i to ajd i nekako, al danas je bilo duz cijelog usranog parkinga.. Vala cu iduci put zvati policiju bas da vidim sta ce reci i hoce li iko doci.
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3753
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#24292 Re: "Majstori" parkiranja

Post by JavierBosnia »

Ako parking mjesta nisu ocrtana, parkiranje po sredini je normalna stvar i nema se tu sta zvati policija. Svaki psrking u novom gradu je haman takav kao sto rece neko
she+
Posts: 478
Joined: 08/12/2017 18:31

#24293 Re: "Majstori" parkiranja

Post by she+ »

Ocrtana su uredno.. spomenuh vec i tih par mjesta za invalide zbog kojih je dolazila policija.
User avatar
nepass1
Posts: 14670
Joined: 06/07/2017 07:35

#24294 Re: "Majstori" parkiranja

Post by nepass1 »

drug_profi wrote: 19/12/2019 19:48 Ma za sav svakodnevni kolaps su oni i krivi.
Evo gledam popodne, spica iz vogosce i prema vogosci. Oni stoje na prosirenju na vrh KG. Stoji kolona. Kad sta je, lik hoce preko pune da smota pred pekaru pa stao i ceka da ga neko pusti. Odmah zasutavio 50 auta, sto provocira dalji impuls i najednom vidis auta se zaustavljaju na Barama...
A njima nit je palo na pamet da pridju liku da ga upozore, niti ne daj boze da ga kazne.
Naravno parkiranih u stealth modu posvuda... pa moras stati jer ti otme sirinu ulice i onda cekas da ti beskrajna kolona iz suprotnog smjera prodje, dok se iza tebe pravi jos jedna ista takva.... ali jebe se njima.
Imaju i policajci obraz, gdje ce kaznjavati za nesta sto i sam radi kako sa privatnim tako i sa sluzbenim autom
User avatar
kokuz_sa
Posts: 9069
Joined: 29/05/2010 21:11
Location: nisam u inostranstvu :D

#24295 Re: "Majstori" parkiranja

Post by kokuz_sa »

Policajcima treba uveat procenat na kazne..
Napises 1 kaznu od nje imas 1KM..
Ja mialim da bi svaki dnevno pisao bar 500komada

Al sto bi tad bilo zalbi na policiju..
User avatar
mk ultra
Posts: 24032
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#24296 Re: "Majstori" parkiranja

Post by mk ultra »

Kakva zalba, sto se parkirao gdje ne smije pa da tvrdi da nije :lol:

Sve se to da regukisati, samo je previse dovedenih policajaca a dosta i onih koje znaju, pa se usluge vracaju
Prica mi covjek neki dan, kaze pise ako bas bas mora, jer pranje je stalna pojava, sto je ovom, sto si onog. Oni sami okrecu glavu od prekrsaja ;-)
Dakle, dzabe trosimo pare na policiju :mrgreen:
User avatar
Optimist
Posts: 15519
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#24297 Re: "Majstori" parkiranja

Post by Optimist »

Ima i za to rjesenje. Salji ih na razmjenu.
Ovi iz Sarajeva idu da rade u npr Zenicu a ovi iz Zenice u Sarajevo. I svako nekoliko rotacija izmedju gradova i mupova.
Labirint
Posts: 2929
Joined: 24/06/2013 14:37

#24298 Re: "Majstori" parkiranja

Post by Labirint »

Kako se to da lako riješiti, onako kroz maštu, formiraš tim 10 ljudi sa potrebnim kvalifikacijama, daš im 5 neobilježenih vozila sa aparatima za slikanje i pustiš ih na ulicu. Isključivo to da rade, po završenom poslu pišu izvještaje , prilažu dokumentaciju pa da vidim onda kako će se "parkiravati šošoni " na svakom mogućem trotoaru .
User avatar
makkaj
Posts: 222
Joined: 27/10/2009 12:04
Location: kod mene

#24299 Re: "Majstori" parkiranja

Post by makkaj »

Labirint wrote: 20/12/2019 10:22 Kako se to da lako riješiti, onako kroz maštu, formiraš tim 10 ljudi sa potrebnim kvalifikacijama, daš im 5 neobilježenih vozila sa aparatima za slikanje i pustiš ih na ulicu. Isključivo to da rade, po završenom poslu pišu izvještaje , prilažu dokumentaciju pa da vidim onda kako će se "parkiravati šošoni " na svakom mogućem trotoaru .
Ovo sam vidio u Švedskoj, stao frajko ispred grčkog restroana da preuzme hranu, minutu nakon toga staje iza njega neko malo auto, izlazi teta u pedesetim, lagano škljoc i doviđenja. Pitam rođake šta ovo bi, kažu upravo je popušena kazna.
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#24300 Re: "Majstori" parkiranja

Post by tempuser »

To gradjansko prijavljivanje postoji i u AT, ali zamisli kako bi se to zloupotrebljavalo kod nas! :-)
Legalni reket, uhvatis nekog u prekrsaju i ucjenis ga za pare da ga ne prijavis! :izet:
Locked