Sta vas najvise nervira kod vozaca

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#25001 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by tempuser »

Laplace wrote: 19/12/2019 12:53
Koliko ja vidim, to su Opel Meriva (ili Corsa) i neki auto čiju marku ne raspoznajem - uglavnom, nijedno nije falschwagen.
Meriva i amarova FGR u Mazdi CX7 koje su BTW po pravilu 2,3 turbobenzinci (ovo je bilo za druga profija)! :D
DonieBrasco
Posts: 20140
Joined: 31/08/2016 16:09

#25002 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by DonieBrasco »



Evo malo za ove sto svakodnevno ugrozavaju tuđe zivote i svoj, i sto se prave pametni u određnim situacijama u saobracaju.

Mada ima i normalnih vozaca koji bi trebali da malo ponove gradivo.
User avatar
drug_profi
Posts: 65445
Joined: 16/07/2012 16:00

#25003 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by drug_profi »

tempuser wrote: 19/12/2019 15:02
Laplace wrote: 19/12/2019 12:53
Koliko ja vidim, to su Opel Meriva (ili Corsa) i neki auto čiju marku ne raspoznajem - uglavnom, nijedno nije falschwagen.
Meriva i amarova FGR u Mazdi CX7 koje su BTW po pravilu 2,3 turbobenzinci (ovo je bilo za druga profija)! :D
E ali benzinac se mora pomnoziti sa koeficijentom suva. Narocito ako je hendikepirani suv.
Pa dobijes rezultat jednak vw dizel pameti.
:mrgreen:
A meriva je dizel 1.7 ko da gledam.
Vidis da je povodljiv.
Znaci kupio je malog opela ali je makar dizel da mu se ne rugaju. :mrgreen:
A morebit i da je Mazga 2.2 turbodizel....
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#25004 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by tempuser »

Jesi ga smislio da dodjes do fauve dizel sofera alal ti kanafa! :lol:
User avatar
drug_profi
Posts: 65445
Joined: 16/07/2012 16:00

#25005 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by drug_profi »

Kakva je to teza ako nisi u stanju da je branis do zadnje kapi dizela u plucima?
User avatar
Laplace
Posts: 14706
Joined: 19/11/2012 18:37

#25006 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Laplace »

drug_profi wrote: 19/12/2019 15:42

A meriva je dizel 1.7 ko da gledam.
Šta ti imaš protiv 1.7 CDTI motora? :D

#vozimjedantakav
User avatar
drug_profi
Posts: 65445
Joined: 16/07/2012 16:00

#25007 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by drug_profi »

Laplace wrote: 19/12/2019 16:17
drug_profi wrote: 19/12/2019 15:42

A meriva je dizel 1.7 ko da gledam.
Šta ti imaš protiv 1.7 CDTI motora? :D

#vozimjedantakav
Protiv motora nista. Samo protiv onoga sto izlazi iz auspuha tog motora. :mrgreen:
User avatar
vjeshalica
Posts: 20769
Joined: 31/03/2019 14:56

#25008 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by vjeshalica »

nepass1 wrote: 19/12/2019 10:37 Ma nece kod nas policija kurcem da mrdne, ono postavi radar ispise 10ak kazni i kuci. Sad jos kamere nabavili jos manje ce raditi. Pa jbt kontrola autosjedalica to se u novinama najavljuje. Kad prodje akcija onda opet nikad nikog nece pogledati
Da pocnu klepat po 400 maraka odma bi lole otisle komandirima i nacelnicima da nagaze prasinare jer ih maltretiraju kao posten svijeta haaa jaaa
User avatar
Laplace
Posts: 14706
Joined: 19/11/2012 18:37

#25009 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Laplace »

drug_profi wrote: 19/12/2019 18:36
Laplace wrote: 19/12/2019 16:17
drug_profi wrote: 19/12/2019 15:42

A meriva je dizel 1.7 ko da gledam.
Šta ti imaš protiv 1.7 CDTI motora? :D

#vozimjedantakav
Protiv motora nista. Samo protiv onoga sto izlazi iz auspuha tog motora. :mrgreen:
U principu, da. Samo, kod mene DPF nije izvađen, sve je po PS-u i u uokivima EURO4 norme, tako da mi iz auspuha ne izlazi nukklearni otpad.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50580
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#25010 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Bloo »

DonieBrasco wrote: 19/12/2019 15:24

Evo malo za ove sto svakodnevno ugrozavaju tuđe zivote i svoj, i sto se prave pametni u određnim situacijama u saobracaju.

Mada ima i normalnih vozaca koji bi trebali da malo ponove gradivo.
Oplakah, pogotovo dio sa ležećim policajcem. :mrgreen:
User avatar
drug_profi
Posts: 65445
Joined: 16/07/2012 16:00

#25011 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by drug_profi »

Laplace wrote: 20/12/2019 07:35

U principu, da. Samo, kod mene DPF nije izvađen, sve je po PS-u i u uokivima EURO4 norme, tako da mi iz auspuha ne izlazi nukklearni otpad.
Ma dzaba drug. Smrdi, gusi...
User avatar
Laplace
Posts: 14706
Joined: 19/11/2012 18:37

#25012 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Laplace »

drug_profi wrote: 20/12/2019 08:23
Laplace wrote: 20/12/2019 07:35

U principu, da. Samo, kod mene DPF nije izvađen, sve je po PS-u i u uokivima EURO4 norme, tako da mi iz auspuha ne izlazi nukklearni otpad.
Ma dzaba drug. Smrdi, gusi...
Izvinjavam se javnosti. Imaću to u vidu kad se sljedeći put odlučim za kupovinu auta. Mislim da ću se odlučiti za Toyotin hibrid.
User avatar
drug_profi
Posts: 65445
Joined: 16/07/2012 16:00

#25013 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by drug_profi »

Eh, vozao sam ljetos jednog aurisa hibridnog, malo. Od Mdvora do Otoke. Ma kako to lijepo povuce....
Ali ne vjerujem da cu uspjeti dobaciti do tog.
adisonE
Posts: 159
Joined: 17/04/2008 20:16

#25014 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by adisonE »

https://faktor.ba/vijest/za-devet-mjese ... saja/63219

Vidi ba sta ih je bez polozenog i neregistrovanih?!?!
User avatar
mk ultra
Posts: 24041
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#25015 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by mk ultra »

ko da je neka razlika što ima položeno :lol:
User avatar
Logovan
Posts: 102869
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#25016 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Logovan »

adisonE wrote: 20/12/2019 09:33 https://faktor.ba/vijest/za-devet-mjese ... saja/63219

Vidi ba sta ih je bez polozenog i neregistrovanih?!?!
Debilan narod, ovo dovoljno govori o nama.
User avatar
Travnički Noćni Šetač
Posts: 3925
Joined: 13/01/2006 20:48
Location: Travnik
Contact:

#25017 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Travnički Noćni Šetač »

Ima li danas gužve, trebam nešto službeno put Sarajeva... Barem u BBI parkirati pa malo prošvrljati usput, bingo kupiti i tako to...
NediM17
Posts: 26454
Joined: 05/11/2009 11:49

#25018 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by NediM17 »

Travnički Noćni Šetač wrote: 20/12/2019 10:15 Ima li danas gužve, trebam nešto službeno put Sarajeva... Barem u BBI parkirati pa malo prošvrljati usput, bingo kupiti i tako to...
Ako sve obavis i napustis sarajevo prije 15h.
User avatar
konektovan
Posts: 51481
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#25019 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by konektovan »

Travnički Noćni Šetač wrote: 20/12/2019 10:15 Ima li danas gužve, trebam nešto službeno put Sarajeva... Barem u BBI parkirati pa malo prošvrljati usput, bingo kupiti i tako to...
Ako mozes sve to do dzume obaviti, ok..... :mrgreen:
User avatar
Logovan
Posts: 102869
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#25020 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Logovan »

Travnički Noćni Šetač wrote: 20/12/2019 10:15 Ima li danas gužve, trebam nešto službeno put Sarajeva... Barem u BBI parkirati pa malo prošvrljati usput, bingo kupiti i tako to...
Petak je, biće gužve pogotovo iza 2, 3 sata.
Naslovnica
Posts: 35481
Joined: 20/03/2013 15:38

#25021 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Naslovnica »

Travnički Noćni Šetač wrote: 20/12/2019 10:15 Ima li danas gužve, trebam nešto službeno put Sarajeva... Barem u BBI parkirati pa malo prošvrljati usput, bingo kupiti i tako to...
Svaki dan ima gužve
User avatar
drug_profi
Posts: 65445
Joined: 16/07/2012 16:00

#25022 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by drug_profi »

Travnički Noćni Šetač wrote: 20/12/2019 10:15 Ima li danas gužve, trebam nešto službeno put Sarajeva... Barem u BBI parkirati pa malo prošvrljati usput, bingo kupiti i tako to...
Petak. Krkljanac od podne...
User avatar
Laplace
Posts: 14706
Joined: 19/11/2012 18:37

#25023 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Laplace »

drug_profi wrote: 20/12/2019 09:14 Eh, vozao sam ljetos jednog aurisa hibridnog, malo. Od Mdvora do Otoke. Ma kako to lijepo povuce....
Ali ne vjerujem da cu uspjeti dobaciti do tog.
I ja bih voliop hibrida. Najbolja stvar, benzinac jednostavniji od dizelaša a kroz grad na elektro pogon, na nizbrdici i pri kočenju lagano puniš baterije (+ što ti je, dok kočiš za guslačem, utjeha da usput dopunjavaš bateriju :D ).
kakaljin
Posts: 13503
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#25024 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by kakaljin »

adisonE wrote: 20/12/2019 09:33 https://faktor.ba/vijest/za-devet-mjese ... saja/63219

Vidi ba sta ih je bez polozenog i neregistrovanih?!?!
342 -vozila isključena su iz saobraćaja zbog tehničke neispravnosti.

1.353 -osobe upravljale su vozilom bez položenog vozačkog ispita. Kazna je 400 maraka.

454 - vozača zatečeni su u vožnji iako im je oduzeta vozačka dozvola. Kazna je 400 maraka, dva mjeseca zabrane vožnje i dva kaznena boda.

2.810- vozača kažnjeni su jer su u toku vožnje koristili mobitel. Kazna 100 maraka i jedan kazneni bod.

5.106- automobila učestvovalo je u saobraćaju, a nisu bila registrovani. Kazna je 400 maraka, dva mjeseca zabrane vožnje i dva kaznena boda.

Ovi podaci su previse porazavajuci, znaci i pored kaznjavanja ljudi i dalje to rade. Treba policiji narediti da samo ovih 5 kazni pise a da ostale ne gledaju narednih 4 mjeseca minimalno,
User avatar
dobar osjecaj
Posts: 3957
Joined: 01/08/2014 11:31

#25025 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by dobar osjecaj »

kakaljin wrote: 20/12/2019 11:54 2.810- vozača kažnjeni su jer su u toku vožnje koristili mobitel. Kazna 100 maraka i jedan kazneni bod.
Ovo je premalo izrečenih kazni.
Post Reply