ZAKON O RADU ZAHTJEV EU

Locked
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#2601 Re: ZAKON O RADU ZAHTJEV EU

Post by Alfons Kauders »

Drinski wrote: Za pola stvari uopće ne trebaju pare (kakve ti pare trebaju da kazes: od danas sve drzavne institucije i drzavni organi imaju da drze pare u Union banci ili da das ono celulozno drvo Natronu i sl.), a osim toga ima masa neneplaćenih prihoda.
znam da je KS, onako ispod zita, drzao neke pare u Unionci...

(zato da ih sakriju od izvrsenja presuda po tuzbama za krsenje kolektivnog hahaha)
User avatar
edo_79
Posts: 43549
Joined: 14/10/2009 11:10
Location: I tam i vam... a ni tam ni vam

#2602 Re: ZAKON O RADU ZAHTJEV EU

Post by edo_79 »

Pa jel tako il nije .... ja sam seljak čovjek, sjebah se živ s ocem i materom, poslije posla trči zalivaj baštu nebil barem nešto ostalo za zime, jer što moja nana kaže ''zaebano je sine kad u nebu smrkne a u zemlji smrzne'' .... a on meni naš'o pričat o agraru, čuo on na tv eto agrara pa hajd poljoprivreda, sve bi ja ove zastupnike samo jedan dan na njivu, motiku brale i okopavat žito il zagrtat krompir, da vidiš miline pajdo, e ma krompir sam raste i zaliva se i skače u gajbe dok ti guziš jedru seljančicu u hladu oraha ... ma ej divota od života ....
Drinski
Posts: 6281
Joined: 25/03/2014 10:24

#2603 Re: ZAKON O RADU ZAHTJEV EU

Post by Drinski »

edo_79 wrote:
A kako misliš zaštititi radnika ako povećaš namete relanom sektoru kroz povećanje naplate prihoda? Jarane de se malo skonta šta pišeš, državnom aparatu kakav je sad kod nas nemože ni Allah dragi pomoć a kamoli privatni sektor.


E ovdje si se usr'o k'o grlica jarane... znači radnik kad postane invalid rada jebi ga nek crkne, ali zato šalteruaš koja tovi guzove svaki dan i gleda te mrko kad joj dođeš po jebeni pečat mora imat 2 milje maraka platu ..... Jarane jebo ti svoj obraz
pa ja upravo kazem da ovaj ZOR ne nudi zastitu na radu, kada se postane invalid kasno je. i naravno, tada ne treba da se o njemu brine poslodavac nego drzava, ali vidis da oni to uopće nece da urade, iz cegfa slijedi da ih to ne zanima.

inace, previse se kod nas "udaraju pečati", isto ko kad konkurises za posao kod ADS i svaki put moras da kopiras i ovjeravas isprave, a to kosta i tebe i drazvu.
User avatar
edo_79
Posts: 43549
Joined: 14/10/2009 11:10
Location: I tam i vam... a ni tam ni vam

#2604 Re: ZAKON O RADU ZAHTJEV EU

Post by edo_79 »

Drinski wrote: nije bas sve tako, jer bolje obrazovanje u tvom kantonu nema veze da Dodikom, ali nema vete skontao sam sta kazes: zbog toga sam ti i kazao, moramo mnogo vise da ucimo i radimo, to je vec stvar nekog mentaliteta i svijesti u narodu a ne u politickim elitama (jer su te elite na ovaj ili onaj nacin dio tog naroda).
i ovo sa poljoprivredom, da kazem Alfonsu, treba bolan ici na povecanje broja sadnica (zbog kvota za EU), na hidro-melioracne radove i sl. projekte. time drzava treba da se bavi a ne da dijeli 5 kosacica.
Slažem se da nije baš sve tako .... GORE JE!

Nisam spomenuo Dodika, vidim spinuješ odmah na kartu nacionalizma, ja hoću kad mi danas sutra dijete krene u školu da to bude obrazovni sistem jednak u cijeloj državi a ne ovako, nezna se ko kosi a tko vodu nosi .....

De ti burazeru kad padne snijeg, lijepo sebi nareži sadnica, stavi u rernu i posoli malo ..... znaš kako su dobre jarane .... e 'vake su :thumbup:
Drinski
Posts: 6281
Joined: 25/03/2014 10:24

#2605 Re: ZAKON O RADU ZAHTJEV EU

Post by Drinski »

edo_79 wrote:Pa jel tako il nije .... ja sam seljak čovjek, sjebah se živ s ocem i materom, poslije posla trči zalivaj baštu nebil barem nešto ostalo za zime, jer što moja nana kaže ''zaebano je sine kad u nebu smrkne a u zemlji smrzne'' .... a on meni naš'o pričat o agraru, čuo on na tv eto agrara pa hajd poljoprivreda, sve bi ja ove zastupnike samo jedan dan na njivu, motiku brale i okopavat žito il zagrtat krompir, da vidiš miline pajdo, e ma krompir sam raste i zaliva se i skače u gajbe dok ti guziš jedru seljančicu u hladu oraha ... ma ej divota od života ....
ma nisam uopće mislio na te radove na dva dunuma (iako su i oni bitni, naravno), nego na komplekse tipa starog HEPOK-a.
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#2606 Re: ZAKON O RADU ZAHTJEV EU

Post by Alfons Kauders »

Drinski wrote:
edo_79 wrote:
Reforma obrazovanja - nemere jer se nemože usuglasiti jedinstvani sistem obrazovanja na nivou države radi koga predstavnika vlasti - butžetlije

Reforma uprave - jopet problem na nivou vlasti

Uvođenje EU standarda u radu policije :pisnuo: - da ti za prekršaj umjesto cvaje kermi uzimaju cvaju ojra??

Bolja naplata prihoda - nemere opet - sjeti se onog hita grupe Karne ''Imal mene tu'' ;-)

Politička i pravna klima za strane investicije s našom administracijom i političkim aparatom čini klimu Sibira tropskom .... neš jebat

Državna komercijalna banka - materemi pa ja se kontam jel ti uopšte živiš u BiH, šta će nama državna banka kad ima more stranih banaka, zavališ se k'o čoek u kredite, nek narod vraća ha ya.

Supstitucija uvoza - neće da može jer nema naših političara i ekonomista u talovima ako domaća firma radi, što pravit i izvozit domaće kad se može lijepo uvozit strano i još pri tome bit ''dobar'' brdo para

Razvoj agrara - hoćeš ti ići na njivu sa motikom ili u plastenik? ... Nećeš prema tome kani se te priče agrar, svi bi vi poljoprivredu a mrsko vam paradajz gotov isjeć a kamoli posadit ga i uzgajat.


Poređenje je loše, jer nemožeš povećati standard života ljudi zato što si pare koje su za to bile namijenjene spuc'o na rastrošni život te šalteruše, mora ona imat 2 milje platu, jebeš narod oni mogu i sa 5 kermi .... ha ya .... loše ti rezonovanje skroz prijatelju ....
nije bas sve tako, jer bolje obrazovanje u tvom kantonu nema veze da Dodikom, ali nema vete skontao sam sta kazes: zbog toga sam ti i kazao, moramo mnogo vise da ucimo i radimo, to je vec stvar nekog mentaliteta i svijesti u narodu a ne u politickim elitama (jer su te elite na ovaj ili onaj nacin dio tog naroda).
i ovo sa poljoprivredom, da kazem Alfonsu, treba bolan ici na povecanje broja sadnica (zbog kvota za EU), na hidro-melioracne radove i sl. projekte. time drzava treba da se bavi a ne da dijeli 5 kosacica.
ok onda.... smanjimo plate u javnom sektoru za jedno 10% i taj novac upumpamo u agrar kroz pomenute radove, povoljne kreditne linije za poljoprivrednike, plavi dizel i ozbiljnije subvencije

vazi, ja sam za, dje da potpisem?
Drinski
Posts: 6281
Joined: 25/03/2014 10:24

#2607 Re: ZAKON O RADU ZAHTJEV EU

Post by Drinski »

edo_79 wrote:
Nisam spomenuo Dodika, vidim spinuješ odmah na kartu nacionalizma, ja hoću kad mi danas sutra dijete krene u školu da to bude obrazovni sistem jednak u cijeloj državi a ne ovako, nezna se ko kosi a tko vodu nosi .....
Cekaj bolan, pa ti si kazao da je problem na drzavnom nivou, a znamo ko ga koci.
Ja opet mislim, da to moze biti rjeseno na nizim nivoima dovoljno dobro i sad.
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#2608 Re: ZAKON O RADU ZAHTJEV EU

Post by Fudo387 »

Alfons Kauders wrote:
Drinski wrote:
edo_79 wrote:
Reforma obrazovanja - nemere jer se nemože usuglasiti jedinstvani sistem obrazovanja na nivou države radi koga predstavnika vlasti - butžetlije

Reforma uprave - jopet problem na nivou vlasti

Uvođenje EU standarda u radu policije :pisnuo: - da ti za prekršaj umjesto cvaje kermi uzimaju cvaju ojra??

Bolja naplata prihoda - nemere opet - sjeti se onog hita grupe Karne ''Imal mene tu'' ;-)

Politička i pravna klima za strane investicije s našom administracijom i političkim aparatom čini klimu Sibira tropskom .... neš jebat

Državna komercijalna banka - materemi pa ja se kontam jel ti uopšte živiš u BiH, šta će nama državna banka kad ima more stranih banaka, zavališ se k'o čoek u kredite, nek narod vraća ha ya.

Supstitucija uvoza - neće da može jer nema naših političara i ekonomista u talovima ako domaća firma radi, što pravit i izvozit domaće kad se može lijepo uvozit strano i još pri tome bit ''dobar'' brdo para

Razvoj agrara - hoćeš ti ići na njivu sa motikom ili u plastenik? ... Nećeš prema tome kani se te priče agrar, svi bi vi poljoprivredu a mrsko vam paradajz gotov isjeć a kamoli posadit ga i uzgajat.


Poređenje je loše, jer nemožeš povećati standard života ljudi zato što si pare koje su za to bile namijenjene spuc'o na rastrošni život te šalteruše, mora ona imat 2 milje platu, jebeš narod oni mogu i sa 5 kermi .... ha ya .... loše ti rezonovanje skroz prijatelju ....
nije bas sve tako, jer bolje obrazovanje u tvom kantonu nema veze da Dodikom, ali nema vete skontao sam sta kazes: zbog toga sam ti i kazao, moramo mnogo vise da ucimo i radimo, to je vec stvar nekog mentaliteta i svijesti u narodu a ne u politickim elitama (jer su te elite na ovaj ili onaj nacin dio tog naroda).
i ovo sa poljoprivredom, da kazem Alfonsu, treba bolan ici na povecanje broja sadnica (zbog kvota za EU), na hidro-melioracne radove i sl. projekte. time drzava treba da se bavi a ne da dijeli 5 kosacica.
ok onda.... smanjimo plate u javnom sektoru za jedno 10% i taj novac upumpamo u agrar kroz pomenute radove, povoljne kreditne linije za poljoprivrednike, plavi dizel i ozbiljnije subvencije

vazi, ja sam za, dje da potpisem?
Ja mislim da on nas zeza, sad ce opet smisliti nesta nidje veze i sve tako u krug...bjezi :lol:
User avatar
edo_79
Posts: 43549
Joined: 14/10/2009 11:10
Location: I tam i vam... a ni tam ni vam

#2609 Re: ZAKON O RADU ZAHTJEV EU

Post by edo_79 »

Drinski wrote:
edo_79 wrote:Pa jel tako il nije .... ja sam seljak čovjek, sjebah se živ s ocem i materom, poslije posla trči zalivaj baštu nebil barem nešto ostalo za zime, jer što moja nana kaže ''zaebano je sine kad u nebu smrkne a u zemlji smrzne'' .... a on meni naš'o pričat o agraru, čuo on na tv eto agrara pa hajd poljoprivreda, sve bi ja ove zastupnike samo jedan dan na njivu, motiku brale i okopavat žito il zagrtat krompir, da vidiš miline pajdo, e ma krompir sam raste i zaliva se i skače u gajbe dok ti guziš jedru seljančicu u hladu oraha ... ma ej divota od života ....
ma nisam uopće mislio na te radove na dva dunuma (iako su i oni bitni, naravno), nego na komplekse tipa starog HEPOK-a.
Nebitno dali su dva dunuma ili HEPOK kompleks ..... ja se opet vraćam na isto pitanje .... hoćeš ti uzet motiku i ić radit u tom kompleksu? Nećeš jer ste vi navikli guzovače jarane, uđeš u trgovinu pa prebiraš po povrću i voću, te ovo hoću te ovo ima fleku te ovo mi nije baš zrelo, ma šta je ovolika cijena, nemože to tako. A sve uzrokovano preusmjeravanjem para iz poljoprivrede na namirivanje šalteruše da bi imala 2 milje maraka i da nebi kukala no nejebana mlada nakon prve bračne noći. Sve bih ja to pošamar'o. Ako ti se ne sviđa bujrum zapljuj u šake, uzgoji i oznoji se dobro, vidjećeš onda kako je sladak i paradajz i kako zamiriše paprika kad je pržiš u tavi, kako su jabuke dobre ma ej nema ih boljih na dunjaluku ...
dpjokala26
Posts: 697
Joined: 23/02/2011 14:34

#2610 Re: ZAKON O RADU ZAHTJEV EU

Post by dpjokala26 »

Drinski wrote:
edo_79 wrote:
Nisam spomenuo Dodika, vidim spinuješ odmah na kartu nacionalizma, ja hoću kad mi danas sutra dijete krene u školu da to bude obrazovni sistem jednak u cijeloj državi a ne ovako, nezna se ko kosi a tko vodu nosi .....
Cekaj bolan, pa ti si kazao da je problem na drzavnom nivou, a znamo ko ga koci.
Ja opet mislim, da to moze biti rjeseno na nizim nivoima dovoljno dobro i sad.
ne moze,uhljeba se mnogo nakotilo.europa nas je procitala.ovo je samo prvi u setu zakona. :)
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#2611 Re: ZAKON O RADU ZAHTJEV EU

Post by madner »

Samo da vidim, ko misli da ce novi zakon
a) povecati prava radnika
b) povecati broj radnih mjesta
c) povecati plate u realnom sektoru

Poljoprivreda nije perspektivna grana, konkurencija im je na EU budzetu.
Novak20
Posts: 13969
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#2612 Re: ZAKON O RADU ZAHTJEV EU

Post by Novak20 »

Fudo387 wrote:
Drinski wrote:pa nisu protivustavni, kako ce biti protivustavni?
a kada je rijec o iznosima, bitno je da li imaju ljudi pravo ili ne, sve je ostalo bezze.
Kako god, i vise je nego degutantno da drzava koja je po stadiju razvijenosti u rangu sa bangladesom potrosi pola milijarde na tuzbe uposlenika te iste drzave. I kad neko s pravom nadje zashodno da se te gluposti vise ne desavaju, isti likovi koju su tu drzavu zavili u crno prave proteste? Pa jebo te, to nema veze s mozgom. Zamisli molim te da nekoj Hamsi sa saltera koja je zbog mjera stednje godinama primala platu od 1800 maraka, umjesto 2000 na koju je bila navikla, neko mora isplatiti svu razliku plus kamate? A oko nje gladnih i sjebanih k'o u prici, i jos ima obraza izaci na ulicu k'o biva jer su joj radnicka prava ugrozena? To nema u tri pm.
Upitaš li se ponekad zašto smo u rangu sa Bangladešom ? (nismo još fala Bogu ali idemo k tome)

Je li Hamša sa šaltera sjebala ovu državu ili SDA koja njome vlada od 1991. Kolektivne ugovore potpisali su SDA ministri pa čak i nagovarali raju i sindikate da tuže Alijansu ne bi li ih sj... što prije. Kad je SDA došla na vlast ponovo, trebalo je pojesti govna koja su sami posrali. :D
Ovo je bio najbolji autogol stranke nesposobnih seljačića u nakaradnom državnom sistemu koji su uspjeli stvoriti za ove 24 godine. Nisu mogli bolje jer su bili zauzeti pljačkom, snalaženjem i namicanjem bogatstva kroz korupciju + privatizaciju. Takozvanu tranziciju.

A sad Hamša sa šaltera kriva za propast Energoinvesta, Hidrogradnje, rudnika, željeznica, uskoro i Telecoma i elektroprivrede....

Pa jbt. Branković kupi vozove od 100.000.000,00 eura koji nikad nisu primili putnika. Hamša parazit kriva što je jedan lopov sam na jednom "poslu" potrošio pare za 1/3 svih tužbi. Treba joj Branković i ala Branković guzove poderat. Stotine miliona bačeno na stimulativno zapošljavanje, pare pokradene, ljudi radili mjesec - dva pa otpušteni a pare uzeli poslodavci i procenat dali stimulatorima.

Gladnih i sjebanih ko u priči a 1% bosanskih feudalaca u bankama drži 10 milijardi i ne pada im na pamet da ih ulože u zapošljavanje taman ljudi radili za 200 KM.

Hamšo, kriva si jedino što se SDA sa 10% glasova 24 godine drži na vlasti. Nema to u tri pm.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45504
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#2613 Re: ZAKON O RADU ZAHTJEV EU

Post by Chmoljo »

raspravu preselite na temu ZAKON O RADU - II poluvrijeme
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45504
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#2614 Re: ZAKON O RADU ZAHTJEV EU

Post by Chmoljo »

Banned user for reason “kršenje pravila foruma”
» mmaar, Opetja033

dvije sedmice


:-)
Locked