Ljetne gume

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
emotivac
Posts: 1612
Joined: 01/03/2013 14:24

#8401 Re: Ljetne gume

Post by emotivac »

Probaj ti uz Šije-Karaula, između šuma, da vidiš šta je brdo kralju :thumbup: :thumbup:

https://youtu.be/a8cFvPR0VgM?t=330
Leon16v
Posts: 7019
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#8402 Re: Ljetne gume

Post by Leon16v »

nitro_90 wrote: 29/04/2023 09:42
emotivac wrote: 29/04/2023 09:29 A šta fali kelly i matador gumama ? Šta mora biti conti ili michelin ? Ajde ne serite, bitno da su gume nove ili mladog dot-a, nije audi a3 aston martin :-) :-)
Kelly je sranje kao i Matador. Ne mora biti premium, ali moze barem Uniroyal ili Hankook, koji su malo skuplji, a puno bolji. Probao sam sranja poput Aplusa, Sportive, Kelly i slicnih, po kisi proklizavaju u trecoj.
Hankook pravi skroz dobre gume, mogli bi uskoro u premium segment
User avatar
konektovan
Posts: 51387
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#8403 Re: Ljetne gume

Post by konektovan »

Dobar vozac s trayalom nema problema,..ovi sto su polozili poslije 2010 i poslije, njima ni conti, michelin ne mogu pomoci.
Naslovnica
Posts: 35422
Joined: 20/03/2013 15:38

#8404 Re: Ljetne gume

Post by Naslovnica »

emotivac wrote: 29/04/2023 09:29 A šta fali kelly i matador gumama ? Šta mora biti conti ili michelin ? Ajde ne serite, bitno da su gume nove ili mladog dot-a, nije audi a3 aston martin :-) :-)
A šta ćemo kada guma bude 2-3 godine stara?
Nije valjda da svake godine kupuješ nove gume?
Naslovnica
Posts: 35422
Joined: 20/03/2013 15:38

#8405 Re: Ljetne gume

Post by Naslovnica »

konektovan wrote: 29/04/2023 12:11 Dobar vozac s trayalom nema problema,..ovi sto su polozili poslije 2010 i poslije, njima ni conti, michelin ne mogu pomoci.
Itekako imaš problema sa lošom gumom, koliko god da si dobar/loš.
Od odlaska na planinu, do akvaplaninga.
Jebo me to koliko god da sam dobar ili loš vozač, ako pred svakom lokvom moram usporiti zbog akvaplaninga.
Sa ovim Premacy 4, ide ko vreo nož kroz puter.
User avatar
konektovan
Posts: 51387
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#8406 Re: Ljetne gume

Post by konektovan »

Ljudi su prije na trayalu i borovo gumama isli na planine, vozili po kisi...samo prilagodi se uslovima na cesti. To da primacy reze ko vreo noz puter kroz vodu, macku o' rep..
User avatar
kabal1337
Posts: 13443
Joined: 11/02/2012 21:08

#8407 Re: Ljetne gume

Post by kabal1337 »

bome ja vozio onaj el tigar pa nisam zagino, niti sam glavu izgubio zbog aquaplaning-a a vozilo se i zesce kroz krivine i po suhom i kad velike kise padaju.
zavrsava posao pogotovo ako normalno vozis
Last edited by kabal1337 on 29/04/2023 13:25, edited 1 time in total.
User avatar
basicm
Posts: 11633
Joined: 16/01/2012 21:38

#8408 Re: Ljetne gume

Post by basicm »

Ja sam imao ljetne matador gume 3 godine na autu, nikakve mane ja njima nisam nasao. Odlicna guma, i bile su kao nove i nakon 3 godine. I to na suv autu koji ih dere vise od normalnog auta.
mali_balon
Posts: 14559
Joined: 12/09/2012 09:57

#8409 Re: Ljetne gume

Post by mali_balon »

Ja 1999 kad je na snjezina pala od krupca do bjelasnice doso na savi eskimo....golf2 dizel 1986 leptir staklo, 4 vrata, standgas i lagano se popeo nigdje nije proklizo nit zasladjro...da sam stavio dasku mogo sam zgrtat snjeg
mali_balon
Posts: 14559
Joined: 12/09/2012 09:57

#8410 Re: Ljetne gume

Post by mali_balon »

Naslovnica wrote: 29/04/2023 12:47
konektovan wrote: 29/04/2023 12:11 Dobar vozac s trayalom nema problema,..ovi sto su polozili poslije 2010 i poslije, njima ni conti, michelin ne mogu pomoci.
Itekako imaš problema sa lošom gumom, koliko god da si dobar/loš.
Od odlaska na planinu, do akvaplaninga.
Jebo me to koliko god da sam dobar ili loš vozač, ako pred svakom lokvom moram usporiti zbog akvaplaninga.
Sa ovim Premacy 4, ide ko vreo nož kroz puter.
Cuj uspori...pa jaruga tu se po gasu opali da ko gliser predjes da je guma sto manje u vodi.....e svasta cu procitat
User avatar
basicm
Posts: 11633
Joined: 16/01/2012 21:38

#8411 Re: Ljetne gume

Post by basicm »

mali_balon wrote: 29/04/2023 13:32 Ja 1999 kad je na snjezina pala od krupca do bjelasnice doso na savi eskimo....golf2 dizel 1986 leptir staklo, 4 vrata, standgas i lagano se popeo nigdje nije proklizo nit zasladjro...da sam stavio dasku mogo sam zgrtat snjeg
To te je leptir staklo izvuklo, kakva sava i gluposti.
User avatar
emotivac
Posts: 1612
Joined: 01/03/2013 14:24

#8412 Re: Ljetne gume

Post by emotivac »

Naslovnica wrote: 29/04/2023 12:39
emotivac wrote: 29/04/2023 09:29 A šta fali kelly i matador gumama ? Šta mora biti conti ili michelin ? Ajde ne serite, bitno da su gume nove ili mladog dot-a, nije audi a3 aston martin :-) :-)
A šta ćemo kada guma bude 2-3 godine stara?
Nije valjda da svake godine kupuješ nove gume?
Šta će joj biti za 2-3 godine ? Ako skidaš zimske kad je vrijeme i ljetne isto, i ako ih skladištiš kako treba ništa im neće biti. Ako voziš zimske i ljeti to će je uništiti za jednu godinu. Zato su te gume i na lošem glasu, ne može i jare i pare, u ostalom sj3bat će se i conti i michelin i bilo koja skuplja guma ako se tako vozi :thumbup: :thumbup:
Naslovnica
Posts: 35422
Joined: 20/03/2013 15:38

#8413 Re: Ljetne gume

Post by Naslovnica »

emotivac wrote: 29/04/2023 13:37
Naslovnica wrote: 29/04/2023 12:39
A šta ćemo kada guma bude 2-3 godine stara?
Nije valjda da svake godine kupuješ nove gume?
Šta će joj biti za 2-3 godine ? Ako skidaš zimske kad je vrijeme i ljetne isto, i ako ih skladištiš kako treba ništa im neće biti. Ako voziš zimske i ljeti to će je uništiti za jednu godinu. Zato su te gume i na lošem glasu, ne može i jare i pare, u ostalom sj3bat će se i conti i michelin i bilo koja skuplja guma ako se tako vozi :thumbup: :thumbup:
Ništa onda.
Od sada kupujem najjeftinije gume.
Za početak Double Coin DC99.
:thumbup:
Naslovnica
Posts: 35422
Joined: 20/03/2013 15:38

#8414 Re: Ljetne gume

Post by Naslovnica »

konektovan wrote: 29/04/2023 13:07 Ljudi su prije na trayalu i borovo gumama isli na planine, vozili po kisi...samo prilagodi se uslovima na cesti. To da primacy reze ko vreo noz puter kroz vodu, macku o' rep..
Reže sestrem.
Baš sam bio fasciniran.
Govorim o autoputu, 110-120.
Image
User avatar
emotivac
Posts: 1612
Joined: 01/03/2013 14:24

#8415 Re: Ljetne gume

Post by emotivac »

Ma nema šta, preleti lokvu vode, a tek rupe :lol: :lol:
Naslovnica
Posts: 35422
Joined: 20/03/2013 15:38

#8416 Re: Ljetne gume

Post by Naslovnica »

:thumbup:
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#8417 Re: Ljetne gume

Post by citroen xm »

Ovde je interesantno što stalno ide to ubjeđivanje šta ko treba da kupi, a opet ljudi kupe ono što su mislili kupiti i prije raspitivanja. :mrgreen:
User avatar
kravamuzara
Posts: 10206
Joined: 15/03/2022 11:18

#8418 Re: Ljetne gume

Post by kravamuzara »

Image

Tracmax X Privilo TX3.
Na G31 530xd M paket.

80 eura komad prednje, Michelin i Goodyear 250.
100 eura komad zadnje, Michelin i Goodyear 300.
User avatar
nitro_90
Posts: 1115
Joined: 28/09/2020 21:48
Location: Eau Rouge
Grijem se na: Dizel
Vozim: Na benzin

#8419 Re: Ljetne gume

Post by nitro_90 »

kravamuzara wrote: 29/04/2023 14:43 Image

Tracmax X Privilo TX3.
Na G31 530xd M paket.

80 eura komad prednje, Michelin i Goodyear 250.
100 eura komad zadnje, Michelin i Goodyear 300.
To kralju, nek selo prica da je bemvej. Cestitam.
User avatar
kravamuzara
Posts: 10206
Joined: 15/03/2022 11:18

#8420 Re: Ljetne gume

Post by kravamuzara »

Kaze se benvej.
Jos dodatno spusten i ćipovan.

Za zaobici primjerak u sirokom luku :run:
Naslovnica
Posts: 35422
Joined: 20/03/2013 15:38

#8421 Re: Ljetne gume

Post by Naslovnica »

citroen xm wrote: 29/04/2023 14:42 Ovde je interesantno što stalno ide to ubjeđivanje šta ko treba da kupi, a opet ljudi kupe ono što su mislili kupiti i prije raspitivanja. :mrgreen:
:thumbup:
User avatar
kabal1337
Posts: 13443
Joined: 11/02/2012 21:08

#8422 Re: Ljetne gume

Post by kabal1337 »

opasne felne na bemburi
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#8423 Re: Ljetne gume

Post by Evolution_IV »

kravamuzara wrote: 29/04/2023 15:19 Kaze se benvej.
Jos dodatno spusten i ćipovan.

Za zaobici primjerak u sirokom luku :run:
leshiĆ tek razradjen :lol:
User avatar
Truba
Posts: 93788
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#8424 Re: Ljetne gume

Post by Truba »

mali_balon wrote: 29/04/2023 13:32 Ja 1999 kad je na snjezina pala od krupca do bjelasnice doso na savi eskimo....golf2 dizel 1986 leptir staklo, 4 vrata, standgas i lagano se popeo nigdje nije proklizo nit zasladjro...da sam stavio dasku mogo sam zgrtat snjeg
Ja jednoga dana 3 dana nisam palio zbog snijega :mrgreen:
User avatar
kravamuzara
Posts: 10206
Joined: 15/03/2022 11:18

#8425 Re: Ljetne gume

Post by kravamuzara »

Svi ti eskimi i keliji jedino po snijegu valjaju, a po snijegu se vozi jedno 0,01% vremena.
kabal1337 wrote: 29/04/2023 16:43 opasne felne na bemburi
Valjda nisu fejk :zzzz:
Post Reply