https://youtu.be/a8cFvPR0VgM?t=330
Ljetne gume
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- emotivac
- Posts: 1612
- Joined: 01/03/2013 14:24
#8401 Re: Ljetne gume
Probaj ti uz Šije-Karaula, između šuma, da vidiš šta je brdo kralju

https://youtu.be/a8cFvPR0VgM?t=330
https://youtu.be/a8cFvPR0VgM?t=330
-
Leon16v
- Posts: 7019
- Joined: 02/04/2015 13:27
- Location: Ilidza إليدزا
- Vozim: Staro željezo
#8402 Re: Ljetne gume
Hankook pravi skroz dobre gume, mogli bi uskoro u premium segment
- konektovan
- Posts: 51388
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#8403 Re: Ljetne gume
Dobar vozac s trayalom nema problema,..ovi sto su polozili poslije 2010 i poslije, njima ni conti, michelin ne mogu pomoci.
-
Naslovnica
- Posts: 35422
- Joined: 20/03/2013 15:38
-
Naslovnica
- Posts: 35422
- Joined: 20/03/2013 15:38
#8405 Re: Ljetne gume
Itekako imaš problema sa lošom gumom, koliko god da si dobar/loš.konektovan wrote: ↑29/04/2023 12:11 Dobar vozac s trayalom nema problema,..ovi sto su polozili poslije 2010 i poslije, njima ni conti, michelin ne mogu pomoci.
Od odlaska na planinu, do akvaplaninga.
Jebo me to koliko god da sam dobar ili loš vozač, ako pred svakom lokvom moram usporiti zbog akvaplaninga.
Sa ovim Premacy 4, ide ko vreo nož kroz puter.
- konektovan
- Posts: 51388
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#8406 Re: Ljetne gume
Ljudi su prije na trayalu i borovo gumama isli na planine, vozili po kisi...samo prilagodi se uslovima na cesti. To da primacy reze ko vreo noz puter kroz vodu, macku o' rep..
- kabal1337
- Posts: 13444
- Joined: 11/02/2012 21:08
#8407 Re: Ljetne gume
bome ja vozio onaj el tigar pa nisam zagino, niti sam glavu izgubio zbog aquaplaning-a a vozilo se i zesce kroz krivine i po suhom i kad velike kise padaju.
zavrsava posao pogotovo ako normalno vozis
zavrsava posao pogotovo ako normalno vozis
Last edited by kabal1337 on 29/04/2023 13:25, edited 1 time in total.
- basicm
- Posts: 11634
- Joined: 16/01/2012 21:38
#8408 Re: Ljetne gume
Ja sam imao ljetne matador gume 3 godine na autu, nikakve mane ja njima nisam nasao. Odlicna guma, i bile su kao nove i nakon 3 godine. I to na suv autu koji ih dere vise od normalnog auta.
-
mali_balon
- Posts: 14559
- Joined: 12/09/2012 09:57
#8409 Re: Ljetne gume
Ja 1999 kad je na snjezina pala od krupca do bjelasnice doso na savi eskimo....golf2 dizel 1986 leptir staklo, 4 vrata, standgas i lagano se popeo nigdje nije proklizo nit zasladjro...da sam stavio dasku mogo sam zgrtat snjeg
-
mali_balon
- Posts: 14559
- Joined: 12/09/2012 09:57
#8410 Re: Ljetne gume
Cuj uspori...pa jaruga tu se po gasu opali da ko gliser predjes da je guma sto manje u vodi.....e svasta cu procitatNaslovnica wrote: ↑29/04/2023 12:47Itekako imaš problema sa lošom gumom, koliko god da si dobar/loš.konektovan wrote: ↑29/04/2023 12:11 Dobar vozac s trayalom nema problema,..ovi sto su polozili poslije 2010 i poslije, njima ni conti, michelin ne mogu pomoci.
Od odlaska na planinu, do akvaplaninga.
Jebo me to koliko god da sam dobar ili loš vozač, ako pred svakom lokvom moram usporiti zbog akvaplaninga.
Sa ovim Premacy 4, ide ko vreo nož kroz puter.
- basicm
- Posts: 11634
- Joined: 16/01/2012 21:38
#8411 Re: Ljetne gume
To te je leptir staklo izvuklo, kakva sava i gluposti.mali_balon wrote: ↑29/04/2023 13:32 Ja 1999 kad je na snjezina pala od krupca do bjelasnice doso na savi eskimo....golf2 dizel 1986 leptir staklo, 4 vrata, standgas i lagano se popeo nigdje nije proklizo nit zasladjro...da sam stavio dasku mogo sam zgrtat snjeg
- emotivac
- Posts: 1612
- Joined: 01/03/2013 14:24
#8412 Re: Ljetne gume
Šta će joj biti za 2-3 godine ? Ako skidaš zimske kad je vrijeme i ljetne isto, i ako ih skladištiš kako treba ništa im neće biti. Ako voziš zimske i ljeti to će je uništiti za jednu godinu. Zato su te gume i na lošem glasu, ne može i jare i pare, u ostalom sj3bat će se i conti i michelin i bilo koja skuplja guma ako se tako voziNaslovnica wrote: ↑29/04/2023 12:39A šta ćemo kada guma bude 2-3 godine stara?
Nije valjda da svake godine kupuješ nove gume?
-
Naslovnica
- Posts: 35422
- Joined: 20/03/2013 15:38
#8413 Re: Ljetne gume
Ništa onda.emotivac wrote: ↑29/04/2023 13:37Šta će joj biti za 2-3 godine ? Ako skidaš zimske kad je vrijeme i ljetne isto, i ako ih skladištiš kako treba ništa im neće biti. Ako voziš zimske i ljeti to će je uništiti za jednu godinu. Zato su te gume i na lošem glasu, ne može i jare i pare, u ostalom sj3bat će se i conti i michelin i bilo koja skuplja guma ako se tako voziNaslovnica wrote: ↑29/04/2023 12:39
A šta ćemo kada guma bude 2-3 godine stara?
Nije valjda da svake godine kupuješ nove gume?![]()
![]()
Od sada kupujem najjeftinije gume.
Za početak Double Coin DC99.
-
Naslovnica
- Posts: 35422
- Joined: 20/03/2013 15:38
#8414 Re: Ljetne gume
Reže sestrem.konektovan wrote: ↑29/04/2023 13:07 Ljudi su prije na trayalu i borovo gumama isli na planine, vozili po kisi...samo prilagodi se uslovima na cesti. To da primacy reze ko vreo noz puter kroz vodu, macku o' rep..
Baš sam bio fasciniran.
Govorim o autoputu, 110-120.

- emotivac
- Posts: 1612
- Joined: 01/03/2013 14:24
#8415 Re: Ljetne gume
Ma nema šta, preleti lokvu vode, a tek rupe

-
citroen xm
- Posts: 20441
- Joined: 17/04/2012 22:57
#8417 Re: Ljetne gume
Ovde je interesantno što stalno ide to ubjeđivanje šta ko treba da kupi, a opet ljudi kupe ono što su mislili kupiti i prije raspitivanja. 
- kravamuzara
- Posts: 10206
- Joined: 15/03/2022 11:18
#8418 Re: Ljetne gume

Tracmax X Privilo TX3.
Na G31 530xd M paket.
80 eura komad prednje, Michelin i Goodyear 250.
100 eura komad zadnje, Michelin i Goodyear 300.
- nitro_90
- Posts: 1115
- Joined: 28/09/2020 21:48
- Location: Eau Rouge
- Grijem se na: Dizel
- Vozim: Na benzin
#8419 Re: Ljetne gume
To kralju, nek selo prica da je bemvej. Cestitam.kravamuzara wrote: ↑29/04/2023 14:43
Tracmax X Privilo TX3.
Na G31 530xd M paket.
80 eura komad prednje, Michelin i Goodyear 250.
100 eura komad zadnje, Michelin i Goodyear 300.
- kravamuzara
- Posts: 10206
- Joined: 15/03/2022 11:18
#8420 Re: Ljetne gume
Kaze se benvej.
Jos dodatno spusten i ćipovan.
Za zaobici primjerak u sirokom luku
Jos dodatno spusten i ćipovan.
Za zaobici primjerak u sirokom luku
-
Naslovnica
- Posts: 35422
- Joined: 20/03/2013 15:38
#8421 Re: Ljetne gume
citroen xm wrote: ↑29/04/2023 14:42 Ovde je interesantno što stalno ide to ubjeđivanje šta ko treba da kupi, a opet ljudi kupe ono što su mislili kupiti i prije raspitivanja.![]()
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#8423 Re: Ljetne gume
leshiĆ tek razradjenkravamuzara wrote: ↑29/04/2023 15:19 Kaze se benvej.
Jos dodatno spusten i ćipovan.
Za zaobici primjerak u sirokom luku![]()
- Truba
- Posts: 93788
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#8424 Re: Ljetne gume
Ja jednoga dana 3 dana nisam palio zbog snijegamali_balon wrote: ↑29/04/2023 13:32 Ja 1999 kad je na snjezina pala od krupca do bjelasnice doso na savi eskimo....golf2 dizel 1986 leptir staklo, 4 vrata, standgas i lagano se popeo nigdje nije proklizo nit zasladjro...da sam stavio dasku mogo sam zgrtat snjeg
- kravamuzara
- Posts: 10206
- Joined: 15/03/2022 11:18
