Kako su krenuli, mogli bi.nauticamid wrote: ↑11/01/2025 15:01Isto sam rekao cim su dobili posao. Samo bi debili raskopali i ostavili nezavrseno. Istu stvar ocekujem i sa stadionom jer je to jako rizican posao jer se misli raditi u dijelovima gdje nisu osigurana sredstva i kad imas dvije budale na dvije strane. Pukne im tikva u jednom danu 5 puta, a zamisli da ti kopaju u centru 10 godina.
Kriticno je ovo i na carini. Ovu su sve preveliki zalogaji za seoske menadzere.
Da li dubina kopanja ovog kompleksa na carini moze ugroziti temelje okolnih zgrada?
Ako idu 4 etaže ispod zemlje (pa čak i 2) široki iskop s pokosima ne dolazi u obzir, a pogotovo jer je parcela uska a dugačka.
Mora se radit armiranobetonska dijafragma, tj. obodni zid dubine 20 ak metara unutar kojeg kopaš, koji sprječava prodor podzemne vode i unutar kojeg gradiš zgradu. I to rade ozbiljne firme kojih ima šačica.
Ovo šta sad rade meni nikako nije jasno.
Ovo vam je primjer toga:
