Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Locked
guruguru95
Posts: 2829
Joined: 09/05/2022 23:20

#68026 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by guruguru95 »

Cheers, laku noć :thumbup: 🍻
Last edited by guruguru95 on 16/12/2022 05:51, edited 1 time in total.
guruguru95
Posts: 2829
Joined: 09/05/2022 23:20

#68027 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by guruguru95 »

General poslije bitke:

User avatar
tataćusak
Posts: 2463
Joined: 05/05/2011 17:18

#68028 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by tataćusak »

MarlboroGold wrote: 15/12/2022 23:50
tataćusak wrote: 15/12/2022 23:45 Djeca ti se smiju Nikšiću.
Nikšić je tip kojeg je sdp trebao otjerati još davno. Pa frajer ne može osvojiti 1000 glasova i on nam vodi bošnjačku politiku
Pa sad jel vodi bošnjačku je upitno. Više građansku s obzirom kako je formirana osmorka.
Ali da je niškorist i nepismena kabadahija je tačno. Da ne bi Vojina da ga pogura glasovima iz RS za rukovodstvo SDP-a ne bi ni postao predsjednik stranke.
Jedini razlog zašto on predstavlja osmorku u ovim pregovorima sa HDZ-om i SNSD-om je što je on jedini od lidera stranaka koji već ima iskustva u radu sa tom dvojicom. 2014-e je usko sarađivao sa Dodikom i on sam uporno ponavlja da je ta saradnja bila odlična.

Haman da su u međuvremenu doživjeli amneziju, pa se ne sjećaju da su iste godine bili najveći protesti ikad poslije rata.

On je biraz uzeo bošnjački dio vlasti može on govorriti i da je svemirac. Osmorka je bošnjačka
sakib_jebivjetric
Posts: 369
Joined: 09/02/2021 18:52

#68029 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by sakib_jebivjetric »

SDA-ovci se bune što je Osmorka isto uradila što i SDA da uđu u vlast. :D
I oni bi to isto uradili, čak i više, ali eto, ne dade im se :lol:
User avatar
dr_Evil
Posts: 21774
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Gdje je proslost neizvjesnija od buducnosti!

#68030 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by dr_Evil »

Point. wrote: 15/12/2022 15:54
dr_Evil wrote: 15/12/2022 12:38

Hajde vala red ti je. Ja svaki tvoj post mogu prijavit za fake news i prodavanje misljenja pod cinjenicu.

:bih:
Zašto uvijek kad ostaneš bez argumenata kreneš sa ovom šupljom o duplim nalozima? Možeš li dokazati?
Vecinom sam upravu, vidi se po stilu pisanja, istim gramatickim greskama(svi ih imamo), quote samog sebe, odgovaranja na pitanje drugom.. i tako slicno.
Point. wrote: 15/12/2022 16:20
dr_Evil wrote: 15/12/2022 13:54

Mislim da je kolega asurban bio cak i suzdrzan u ovome gore opisu.

Bez rata mali begovat, knezovat, knjezovat ne bi bio moguc, trebalo je prethodno pomjeriti stanovnistvo i osigurati etnicki ciste teritorije gddje se narod nece vratit.

Nazalost nece se vratiti.
Momak, jesi ti uopšte bio rođen za vrijeme ratnih zbivanja? Ovakve priče kako je Alija kriv za rat i da je on, odnosno Bošnjaci, krivi za vlastita etnička čišćenja i progone pričaju po Manjači i sličnim vrletima.

Kako te nije sramota ovakve brlje pisati.
Nah, to pricaju u Bosnjackoj akademiji nauka i umjetnosti, ne na Manjaci. Bio rodjen i proveo lude i nezaboravne dane u logoru kao dijete.

Nije kriv Alija, on je sukrivac. A ja osjecam susramlje jer moramo sutit o nepogresivom dedici.
User avatar
dr_Evil
Posts: 21774
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Gdje je proslost neizvjesnija od buducnosti!

#68031 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by dr_Evil »

HAhhha
Kako sam se smijao, jao Neke prenijelo ga, zaboravio s kim sjedi : D

Popravi mi jutro :D Sad cu ovaj video kacit svaki dan :D


sajber87
Posts: 4325
Joined: 25/07/2008 13:14

#68032 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by sajber87 »

sehohari wrote: 16/12/2022 03:07
mistek wrote: 16/12/2022 02:18

Zastava s ljiljanima jeste zvanična zastava bošnjačkog naroda izglasana na Svjetskom bošnjačkom kongresu. Tada se upozoravalo na to da se radi o grešci, jer se srednjovjekovna zastava BiH i zastava koja je bila državna svodi na nivo ovih gore spomenutih, ali ona je danas u funkciji zastave bošnjačkog naroda. Dakle, veze nemaš, ali baljezgaš. Helem, poenta je da nema problema u zastavi s ljiljanima (čak i da nije zastava bošnjačkog naroda, ali kao takva ne bi je imalo smisla koristiti, sad ovako ima), ni u bilo kojoj od navedenih.

Oko tog šta je iz rata legitimno, šta ne, ne treba puno ulaziti u diskusiju. Nažalost, OS BiH uključuju i neke druge komponente i onda bi i oni mogli pričati da je sasvim ok koristiti neke zastave.

Nametanje nije dobro. Ljudi imaju zastave svog naroda i to je ok. Isto kao što je ok da navijaju za Hrvatsku ili Srbiju i tu nema nikakvog problema, osim što biste vi opet da im namećete kako to ne treba tako i kako trebaju vjerovatno navijati protiv. Isto ko što su kreteni iz SDA na silu ugurali priču o Hrvatima kao separatistima, a ljudi više vole ovu državu nego imbecilčine koje podržavaju tu istu SDA.



Pa to je samo pokazatelj kako nisi izašao iz svog tora vjerovatno dugi niz godina. Eto gore ti je okačen link gdje svečanost godišnjice osnivanja HVO počinje himnom BiH i gdje je vazda zastava BiH u sredini. Nije teško naći i svečane sjednice sa dana bilo koje općine na internetu, pa se onda grohotom smiji.
Čitao sam ovo i ne vjerujem kako se lik provaljuje.

Image
Image
Image

Bh. zastava ne stoji tu iz ljubavi, kao što je npr. vidiš u nekim mjestima srednje Bosne, već kao rezultat političkog uticaja Bošnjaka u tim mjestima. Jebiga, ne možeš 24/7 imati zastave HB ako misliš da će ti u jednom trenutku trebati Mehina ruka u gradskom vijeću.

Dok u nekom mjestu Hrvati čine isključivi narod, varta leti u kantu.
Ne samo to, već Hrvati npr. u Mostaru čak ni grb ujedinjene opštine ne koriste, na javnim manifestacijama se potencira ratni grb, isto kao što je na onom spomeniku gore slučaj.
Image

Image
Image

Priznajem da ipak ta mržnja prema BiH kod Hrvata nije izražena kao kod Srba, kao i da postoje znatne razlike između Posavine i Hercegovaca.
Ali nemoj pucati priče kako eto svi Hrvati BiH iz duše vole, samo im zla SDA to brani. Uradila su oni tu to dosta grešaka, ali ovo što ti prosipaš graniči sa vrijeđanjem inteligencije.
Mene samo zanima odgovor na pitanje, kako sda i df u ovo stanje sa zastavama nije smetalo dok su godinama bili u koaliciji sa hdz om. Da li bi ponovo zeljeli da budu u koaliciji sa bilo kojom hrvatskom strankom u bosni koja bi iste zastave ostavila
User avatar
Truba
Posts: 93802
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#68033 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Truba »

Hocu plin jeftin
Jebe mi se za ratne zastave
Ocu autoput a ne suplju o ratu prije 30 godina
To je za poviesnicare
User avatar
dustaban
Posts: 6516
Joined: 10/07/2012 10:55

#68034 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by dustaban »

Čitam ovu gore raspravu o ljiljanima i ne znam bil se smijo il plako.
A stvar je vrlo prosta - Bosnjaci NEMAJU svoju zastavu vec prisvajaju sve sta je drzavno. Tako su sjebali ljiljane i bogami će i ovaj trokut zavrsiti isto tako.
Tip se hvali kako je na svojoj svadbi pronoso drzavnu zastavu kroz zapadni mostar?! I sta ocekuje? Da ja zbog toga zavole i oni tamo?

Lako je lajati po drugima, ima li ovdje iko ogledalo?
sajber87
Posts: 4325
Joined: 25/07/2008 13:14

#68035 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by sajber87 »

dustaban wrote: 16/12/2022 07:46 Čitam ovu gore raspravu o ljiljanima i ne znam bil se smijo il plako.
A stvar je vrlo prosta - Bosnjaci NEMAJU svoju zastavu vec prisvajaju sve sta je drzavno. Tako su sjebali ljiljane i bogami će i ovaj trokut zavrsiti isto tako.
Tip se hvali kako je na svojoj svadbi pronoso drzavnu zastavu kroz zapadni mostar?! I sta ocekuje? Da ja zbog toga zavole i oni tamo?

Lako je lajati po drugima, ima li ovdje iko ogledalo?
:thumbup: sve bi bilo jednostavno kada bi ljudi iz sda i df rekli nikad necemo u koaliciju ni sa jednom strankom sa hrvatskim predznakom i iz rs a sve dok se njihove zastave ne poskidaju ili dok se uz njih okaci i drzavna.
User avatar
dr_Evil
Posts: 21774
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Gdje je proslost neizvjesnija od buducnosti!

#68036 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by dr_Evil »

dustaban wrote: 16/12/2022 07:46 Čitam ovu gore raspravu o ljiljanima i ne znam bil se smijo il plako.
A stvar je vrlo prosta - Bosnjaci NEMAJU svoju zastavu vec prisvajaju sve sta je drzavno. Tako su sjebali ljiljane i bogami će i ovaj trokut zavrsiti isto tako.
Tip se hvali kako je na svojoj svadbi pronoso drzavnu zastavu kroz zapadni mostar?! I sta ocekuje? Da ja zbog toga zavole i oni tamo?

Lako je lajati po drugima, ima li ovdje iko ogledalo?
Ne znam ko je to napisao, ali sam je i ja pronosao kroz zapadni Mostar kad je bila moja svadba, i svi su znali koja budala se zeni pa nikoga nije bolio qrc :D Et koliko sam bitan :D :bih:
plavi_E
Posts: 7613
Joined: 18/10/2021 19:47

#68037 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by plavi_E »

Point. wrote: 16/12/2022 01:12 Znači 8orka je spremna dati Boga oca samo da se dočepaju komada vlasti. Da su oni potpisivali Dejton danas bi imali nezavisnu RS, neovisnu HB i Republiku Sarajevo. Veće ublehe od ovog prosjećnog bivšeg košarkaša nema na bh političkom nebu.
Konaković je također tvrdio da su Izetbegović i Komšić "napravili najslabiji sastav u historiji Vijeća ministara", te da su izabrali "nebitna ministarstva".

Nekoliko mjeseci kasnije imali smo priliku vidjeti kakvi su to novi pregovarači. Dodik je preuzeo ministarstvo sigurnosti, a Osmorka ministarstvo prometa i komunikacija. Ostalo je ostalo isto.

Također, iz sporazuma je izbačen NATO put, a podsjećamo šta je Konaković ranije rekao:

"Mi kažemo ovako: Ako Srbi neće u NATO, a mi hoćemo, čekat ćemo. Nema silaska sa NATO puta", govorio je ranije Konaković.

Rijec "euroatlanske" integracije je izbacena iz politickog zivota na zahtjev nekog veoma mocnog. Nisu to ni Covic ni Dodik. Strah koji hvata Niksica kad mu ta rijec izleti dovoljno govori. I Bosnjaci moraju shvatiti da NATO ne moze primiti jos jednu drzaavu i dati joj pravo veta preko koje Rusija onda moze stavljati veto na NATO odluke.
Last edited by plavi_E on 16/12/2022 08:27, edited 1 time in total.
laik1981
Posts: 14854
Joined: 05/12/2012 13:04

#68038 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by laik1981 »

Kako ono ide?
Spoiler
Show
Image
Ali nista je ovo u odnosu kako ce da ih boli gubitak vlasti u federaciji.. Tek tad ce biti
Spoiler
Show
Image
A onda kad krene raspad sistema i na kantonalnim nivoima.. Pa odlete sa viskokih pozicija u javnim preduzecima.. A tek kada im krenu montirani sudski procesi :-)
Last edited by laik1981 on 16/12/2022 08:20, edited 2 times in total.
plavi_E
Posts: 7613
Joined: 18/10/2021 19:47

#68039 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by plavi_E »

Bosnjaci moraju razumijeti i EU i NATO da oni ne mogu primiti zemlju u svoje clanstvo sa ovako nakaradnim uredjenjem kao sto je ovo dejtonsko. Sve blokade iz BiH bi se prenjele i na NATO i na EU. Posto shmitovi amandmani i najavljenai nacin izmjene clanova Presjednistva jos vise betoniraju vec nakaradno dejtonsko uredjenje onda se mora shvatiti da ni od NATO ni od EU clanstva nema nista za duze vremena. I to je razlog ove promjene politike Amerikanaca prema BiH. Jedniostavno i NATO i EU imaju i previse problema i zadnje sto im treba je ovakva nakaradna BiH u njihovim redovima.
plavi_E
Posts: 7613
Joined: 18/10/2021 19:47

#68040 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by plavi_E »

Neki se pitaju kako Amerikanci mogu predati BiH u ruke Srbije i Hrvatske. Pa isto tako kako su mogli predati Afganistan ponovo Talibanma. Prakticno u nasem slucaju Covic i Dodik dodju "vodje Talibana" a Niksic je predstavnik tadasnji "demokratski" vlasti Afganistana. Vjerujem da je otici na neki afganistanski politicki forum da bi i tamo vrvilo od kme.kme forumasa.
sajber87
Posts: 4325
Joined: 25/07/2008 13:14

#68041 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by sajber87 »

Neki ne shvataju da je NATO u bosni i da ce tu biti sve dok ne budemo clan istog, do njihove procjene je vrijeme zvanicnog ulaska
plavi_E
Posts: 7613
Joined: 18/10/2021 19:47

#68042 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by plavi_E »

Najvise sto Bosnjaci trenutno mogu ocekivati od EU I NATO je da ce biti sadake. Ni blizu onih 20 milijardi EUR sto Dodik trazi ali bit ce sigurno sta za podijeliti izmedju tri etnije. A od NATO se moze ocekivati daljnja pomoc OS BiH u obimu kao i do sada. I da ce se slati onaj sifetov papir u Brisel svake godine.
sumirprimus
Posts: 88917
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#68043 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by sumirprimus »

plavi_E wrote: 16/12/2022 08:24 Neki se pitaju kako Amerikanci mogu predati BiH u ruke Srbije i Hrvatske. Pa isto tako kako su mogli predati Afganistan ponovo Talibanma. Prakticno u nasem slucaju Covic i Dodik dodju "vodje Talibana" a Niksic je predstavnik tadasnji "demokratski" vlasti Afganistana. Vjerujem da je otici na neki afganistanski politicki forum da bi i tamo vrvilo od kme.kme forumasa.
ne mozes nas poredit sa talibanima i avganistanom. nema boga. prvo nije predata drzava talibanima, jer ovde u bih niko nema apsolutnu vlast. drugo daj ba talibani i njihovi zakoni iz srednjeg vijeka ovde jednostavno ne piju vode. ne mozes narod sibat na ulici nekaznjeno :lol:
i trece, neka nije ko afganska demokratska vlast, jer nije pobjegao helikopterom iz bosne, nego ce biti premijer federacije. dakle pauvr šering sto bi rekli... :)
mislim izbori su jebte, svake 4 god, sta sad nece zivot stati, kako je nama koji nismo za sda sve ove godine onda? :-)
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 17040
Joined: 27/04/2021 22:52

#68044 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by tramvajtrojka »

plavi_E wrote: 16/12/2022 08:24 Neki se pitaju kako Amerikanci mogu predati BiH u ruke Srbije i Hrvatske. Pa isto tako kako su mogli predati Afganistan ponovo Talibanma. Prakticno u nasem slucaju Covic i Dodik dodju "vodje Talibana" a Niksic je predstavnik tadasnji "demokratski" vlasti Afganistana. Vjerujem da je otici na neki afganistanski politicki forum da bi i tamo vrvilo od kme.kme forumasa.
zato se treba rijesiti hambasada i preci na stranu istoku borba protiv krsta kako vi to volite reci

Image

odavno ide spin sa ovakvim narativom da su nam amerikanci neprijatelji prvo je krenulo po ovim opskurnim fb stranicama, pa su stranacki kadrovi počeli to govoriti i sad je evo postao to i forumski mainstream kod patriota :-) :-)
sumirprimus
Posts: 88917
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#68045 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by sumirprimus »

a jeko ova vildana?
plavi_E
Posts: 7613
Joined: 18/10/2021 19:47

#68046 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by plavi_E »

Poredjenje sa Afganistano se odnosi na politiku amerikanaca i kako je moguce da se ona promjeni iz pragmaticnosti. Slicnost sa Afganistanom je u tome da su obje drzave izgradjene na etnicko-plemenskom principu i da bez dogovora plemenskih litera nema nikakve odluke. Prednost Afganistana sto tamo najbrojnija plemena imaju najveci uticaj na politicka desavanja sto u BiH nije slucaj. Demokratsko pravo vecine se vise postuje u Afganistanu nego u BiH.
sumirprimus
Posts: 88917
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#68047 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by sumirprimus »

plavi_E wrote: 16/12/2022 08:38 Poredjenje sa Afganistano se odnosi na politiku amerikanaca i kako je moguce da se ona promjeni iz pragmaticnosti. Slicnost sa Afganistanom je u tome da su obje drzave izgradjene na etnicko-plemenskom principu i da bez dogovora plemenskih litera nema nikakve odluke. Prednost Afganistana sto tamo najbrojnija plemena imaju najveci uticaj na politicka desavanja sto u BiH nije slucaj. Demokratsko pravo vecine se vise postuje u Afganistanu nego u BiH.
aha znaci afganistan imo srece mi nismo? :D
de ba kakav afganistan, kakvi god da smo, evropa smo za njihtamo
User avatar
duh_sa_sjekirom
Posts: 5421
Joined: 24/05/2007 17:50
Location: tamo gdje se vali lome...

#68048 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by duh_sa_sjekirom »

Pa realno, tzv MZ jeste nagradila i HDZ i SNSD, osobito Schmidt svojim nametanjem izmjena IZ.
Na kraju je samo SDA popušila, iako realno, snosi manje krivice za blokade i nazadovanje od gore navedenih.
Ono što SDA čini u posljednje vrijeme preko svojih botova i dupeglavaca na društvenim mrežama je potez očajnika, isfrustriranog (iz njegove perspektive) nepravdom i sve to u konačnici, na svoju štetu...
laik1981
Posts: 14854
Joined: 05/12/2012 13:04

#68049 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by laik1981 »

duh_sa_sjekirom wrote: 16/12/2022 08:41 Pa realno, tzv MZ jeste nagradila i HDZ i SNSD, osobito Schmidt svojim nametanjem izmjena IZ.
Na kraju je samo SDA popušila, iako realno, snosi manje krivice za blokade i nazadovanje od gore navedenih.
Ono što SDA čini u posljednje vrijeme preko svojih botova i dupeglavaca na društvenim mrežama je potez očajnika, isfrustriranog (iz njegove perspektive) nepravdom i sve to u konačnici, na svoju štetu...
Za sad SDA jedina ima koristi od Smitovog nametanja izbornog zakona..
plavi_E
Posts: 7613
Joined: 18/10/2021 19:47

#68050 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by plavi_E »

SDA srecom nece jos dugo postojati. Raspast ce se na nekoliko stranaka kad krene gubitak budzeta. Ovoliku SDA je na okupu drzao samo budzet.
Locked