Najveca sreca za Bosnjake, unatoc nasoj beskrajnoj naivnosti i samoponizavanju, je da pravoslavne i katolicke politike obozavaju ponizavati nas i kurciti se preko mjere cak i kada im to ne ide u korist.
Zamisli, mogla je tzv. Osmorka mudro komunicirati u medijima, uraditi istu izdaju sustinski, ali makar imati malo ponosa u javnom nastupu. A HDZ i SNSD sutiti i komentarisati kako su u toku "teski pregovori". Samo bismo se probudili u Gazi sa Kiflin banom kao ministrom vanjskih poslova na relaciji Listica - Laktasi.
Ali avaj, zelja za kurcenjem dok su Bosnjaci na podu nadvladava. A Bosnjak ne voli kurcenje i uoci ga. I sad se polako budimo...


