Zeničani

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

kakavdanakneiskustvu
Posts: 66026
Joined: 03/08/2010 19:04

#66351 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

Sanjarko wrote: 07/05/2024 21:19
kakavdanakneiskustvu wrote: 07/05/2024 21:17
N.N. wrote: 07/05/2024 21:12 Sta treba za pasos !? :D
Licna, uplatnica i stari pasos @?
Ne treba vise drzavljanstvo, rodni listovi i te zajebancije, a !?

@kakavdanakneiskustvu
i fotografirati se mislim trebaš, a mozda i ne,nisam siguran
ZK izvadak?

ne,šta će ti to za pasoš?
User avatar
Sanjarko
Posts: 28466
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#66352 Re: Zeničani

Post by Sanjarko »

kakavdanakneiskustvu wrote: 07/05/2024 21:20
Sanjarko wrote: 07/05/2024 21:19
kakavdanakneiskustvu wrote: 07/05/2024 21:17

i fotografirati se mislim trebaš, a mozda i ne,nisam siguran
ZK izvadak?

ne,šta će ti to za pasoš?
Za licnu meni trebao, ne znam da li taj dokumenat, ali nesto tako.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 66026
Joined: 03/08/2010 19:04

#66353 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

za ličnu da, za pasoš ne
User avatar
Sanjarko
Posts: 28466
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#66354 Re: Zeničani

Post by Sanjarko »

kakavdanakneiskustvu wrote: 07/05/2024 21:28 za ličnu da, za pasoš ne
👍 Ja produzio svoju prije ovih sad guzvi, kaze stara navalio narod sad.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83515
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#66355 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

Throttle wrote: 07/05/2024 20:49
_BataZiv_0809 wrote: 07/05/2024 19:11 Top
Nikad cuo
Cudi me da nisu u poslovnoj zoni
Posluju oni duže vremena, prije nego što se poslovna zona počela gradit. A mislim i da nema slobodnih placeva u zoni vec odavno
Hej hvala bogu
Jebalo mater sta god krenem kupit ili koju god uslugu krenem nabaviti nema firme iz Zenice da kazes da prednjaci u tome
Toliki grad a nijedne prominentnije firme
Zato mi je drago da se to mijenja laga(no) :mrgreen:
Bobi
Forum administrator
Posts: 38021
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#66356 Re: Zeničani

Post by Bobi »

Sanjarko wrote: 07/05/2024 21:30
kakavdanakneiskustvu wrote: 07/05/2024 21:28 za ličnu da, za pasoš ne
👍 Ja produzio svoju prije ovih sad guzvi, kaze stara navalio narod sad.
Navala je zato sto je vecina licnih karti ovog novijeg tipa bilo izvadjeno kad je bila ona totalna zamjena svi odjednom bas negdje u maju :D.
Bobi
Forum administrator
Posts: 38021
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#66357 Re: Zeničani

Post by Bobi »

N.N. wrote: 07/05/2024 21:12 Sta treba za pasos !? :D
Licna, uplatnica i stari pasos @?
Ne treba vise drzavljanstvo, rodni listovi i te zajebancije, a !?

@kakavdanakneiskustvu
da, ako imas noviju licnu ne moras se ni slikat,nisi se promijenio nista :mrgreen:
User avatar
N.N.
Posts: 3554
Joined: 04/04/2012 19:27
Location: 072

#66358 Re: Zeničani

Post by N.N. »

Hvala na info :D
Bobi
Forum administrator
Posts: 38021
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#66359 Re: Zeničani

Post by Bobi »

Za LK obavezno ZK i ako niste vlasnik kuće ili stana izjava gazde da zivis na toj adresi, muz za zenu mora pisat izjavu...samo da znate.
User avatar
Sanjarko
Posts: 28466
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#66360 Re: Zeničani

Post by Sanjarko »

Bobi wrote: 07/05/2024 21:50
Sanjarko wrote: 07/05/2024 21:30
kakavdanakneiskustvu wrote: 07/05/2024 21:28 za ličnu da, za pasoš ne
👍 Ja produzio svoju prije ovih sad guzvi, kaze stara navalio narod sad.
Navala je zato sto je vecina licnih karti ovog novijeg tipa bilo izvadjeno kad je bila ona totalna zamjena svi odjednom bas negdje u maju :D.
Znam da sam se za prvu licnu nacekao i ja i stara, cekalo se od jutra do podneva, ispred poste kod stanice, jedva i zadnji dosli na red, jedva nas pustilo, srecom staroj licna tek istice sljedece godine.
Bobi
Forum administrator
Posts: 38021
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#66361 Re: Zeničani

Post by Bobi »

Ja nesto kontam da je to bilo 2004 godine, jel se sjeca još neko kad je bila ona ludnica s licnim ?
User avatar
Sanjarko
Posts: 28466
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#66362 Re: Zeničani

Post by Sanjarko »

Bobi wrote: 07/05/2024 21:57 Ja nesto kontam da je to bilo 2004 godine, jel se sjeca još neko kad je bila ona ludnica s licnim ?
Tako nesto, 2003 ili 2004 godina. Jedva usli, od jutra cekali do podneva i jedva nas pustilo zadnje.
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#66363 Re: Zeničani

Post by ZoomZoomKiwi »

Bobi wrote: 07/05/2024 21:54 Za LK obavezno ZK i ako niste vlasnik kuće ili stana izjava gazde da zivis na toj adresi, muz za zenu mora pisat izjavu...samo da znate.
Ne mora, dovoljno frišak vjenčani list.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83515
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#66364 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

Bobi wrote: 07/05/2024 21:57 Ja nesto kontam da je to bilo 2004 godine, jel se sjeca još neko kad je bila ona ludnica s licnim ?
Kad su tek uvedene ove nove
Dole se vadile u posti kod zeljeznicke
Haos
DebelinJoe
Posts: 4260
Joined: 03/03/2021 20:06

#66365 Re: Zeničani

Post by DebelinJoe »

_BataZiv_0809 wrote: 07/05/2024 21:48
Throttle wrote: 07/05/2024 20:49
_BataZiv_0809 wrote: 07/05/2024 19:11 Top
Nikad cuo
Cudi me da nisu u poslovnoj zoni
Posluju oni duže vremena, prije nego što se poslovna zona počela gradit. A mislim i da nema slobodnih placeva u zoni vec odavno
Hej hvala bogu
Jebalo mater sta god krenem kupit ili koju god uslugu krenem nabaviti nema firme iz Zenice da kazes da prednjaci u tome
Toliki grad a nijedne prominentnije firme
Zato mi je drago da se to mijenja laga(no) :mrgreen:
Meni je Zenica draga, ali nedavno sam pola dana trazio dva sijalična grla. Dvije i po godine sam ovdje, grad je OK, ali me nervira da zbog sitnica i gluposti moram ići u Žepče, Vitez i Kiseljak.

Ovo je veliki grad i trgovina, ugostiteljstvo (hrana u Zenici je ispodprosjek) i usluge mogu biti bolje.
User avatar
notsure
Posts: 1185
Joined: 31/07/2008 19:57

#66366 Re: Zeničani

Post by notsure »

Bobi wrote: 07/05/2024 14:34 Dobro ljudi, sta treba graditi u gradu osim podzemnih garaza sto je enormno velika investicija a upitno je koliko bi se iste koristile jer ipak treba platit koristenje ?
Zašto podzemne? Pravi nadzemne

https://www.glasistre.hr/pula/2023/12/2 ... u-c-904796
User avatar
Sanjarko
Posts: 28466
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#66367 Re: Zeničani

Post by Sanjarko »

Cip je na novim promjenjen. Nije vise u obliku BiH sadasnje zastave. Nego kao trobojka s krugom. A skeniraju sad kaziprste. Prosli put su mi skenirali palceve ako se ne varam, ali nisam siguran u vezi toga.
User avatar
aCme
Posts: 4542
Joined: 23/04/2010 01:06

#66368 Re: Zeničani

Post by aCme »

dacha bosanac wrote: 07/05/2024 08:06
aCme wrote: 07/05/2024 07:32 Za zbrinjavanje pasa lutalica iz budžeta 2024 izdvojeno 455.000 KM
Evo da ti odmah kažem da je ovo laž. Čovjek koji vodi azil je spreman da da zvanično podatke,a to je da su za dvije godine dobili 290.000 KM, tj. 145.000 KM godišnje. Taj ko ti je dao informaciju laže, da ne kažem 'ko pas' 😂
Infografika USAID-a
Image
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#66369 Re: Zeničani

Post by ZoomZoomKiwi »

Za jebene kerove duplo više nego za rasvjetu.

I treba da bude mrak.
User avatar
anex
Nindža revizor
Posts: 5105
Joined: 20/02/2007 13:25
Grijem se na: čumur
Vozim: Scott i Kuga
Horoskop: imam

#66370 Re: Zeničani

Post by anex »

ZoomZoomKiwi wrote: 08/05/2024 09:40 Za jebene kerove duplo više nego za rasvjetu.

I treba da bude mrak.
Nisi ti to dobro vidio... :D

Nego imali gdje kurs engleskog u Zenici?

Ili svi samo njemački uce :D
Bobi
Forum administrator
Posts: 38021
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#66371 Re: Zeničani

Post by Bobi »

Jesi sreckovic, evo ima jedna grupa 9 cura..traze jos jednog da krene kurs, 30 % jeftinije za tog 10.
User avatar
anex
Nindža revizor
Posts: 5105
Joined: 20/02/2007 13:25
Grijem se na: čumur
Vozim: Scott i Kuga
Horoskop: imam

#66372 Re: Zeničani

Post by anex »

Bobi wrote: 08/05/2024 09:58 Jesi sreckovic, evo ima jedna grupa 9 cura..traze jos jednog da krene kurs, 30 % jeftinije za tog 10.
Uj jbt...đe to :D
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#66373 Re: Zeničani

Post by ZoomZoomKiwi »

Ima li gdje da kreće B1 nivo engleskog, hoće žena malo da osvježi znanje?

Zimus krenula na A2 pa joj bilo prelagano, bezveze gubljenje vremena..
User avatar
phillie
Posts: 9493
Joined: 01/05/2008 15:32
Location: vrijeme, prostor - zdra'o

#66374 Re: Zeničani

Post by phillie »

anex wrote: 08/05/2024 09:53
ZoomZoomKiwi wrote: 08/05/2024 09:40 Za jebene kerove duplo više nego za rasvjetu.

I treba da bude mrak.
Nisi ti to dobro vidio... :D
Pa kad je mrak :D

jbt zivot, kako se krcmi javni novac.

Al bar nas snijeg nije iznenadio ove godine, milion nije ulozen bezze :D
kuglanje_ze
Posts: 1278
Joined: 17/02/2020 11:29

#66375 Re: Zeničani

Post by kuglanje_ze »

Bobi wrote: 08/05/2024 09:58 Jesi sreckovic, evo ima jedna grupa 9 cura..traze jos jednog da krene kurs, 30 % jeftinije za tog 10.
Daj tih 9 cura :izet:
Post Reply