Zeničani

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
Sanjarko
Posts: 28458
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#66326 Re: Zeničani

Post by Sanjarko »

Bobi wrote: 07/05/2024 16:52
kakavdanakneiskustvu wrote: 07/05/2024 16:50
Sanjarko wrote: 07/05/2024 13:25 Mislim da psima u gradu nije mjesto, barem ne po manjim stanbenim jedinicama.

U avliji i kući uredu, ali po zgradama i stanovima?
šta ti konkretno smeta kad neko ima malog psa u zgradi?
Ne smeta mu, objasnio je, smatra da psi u stanovima nemaju prostora za svoje aktivnosti i da imaju vise slobode u avlijama kuća.
:thumbup:
kakavdanakneiskustvu
Posts: 66020
Joined: 03/08/2010 19:04

#66327 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

Bobi wrote: 07/05/2024 16:52
kakavdanakneiskustvu wrote: 07/05/2024 16:50
Sanjarko wrote: 07/05/2024 13:25 Mislim da psima u gradu nije mjesto, barem ne po manjim stanbenim jedinicama.

U avliji i kući uredu, ali po zgradama i stanovima?
šta ti konkretno smeta kad neko ima malog psa u zgradi?
Ne smeta mu, objasnio je, smatra da psi u stanovima nemaju prostora za svoje aktivnosti i da imaju vise slobode u avlijama kuća.
ž

nemaju u garsonjeri u kojoj živi npr. 4 osobe, kako neće mali pas imati prostora u stanu od 60 kvadrata u kojem žive dvije osobe
User avatar
-Chesterfield-
Posts: 6916
Joined: 04/08/2020 19:22

#66328 Re: Zeničani

Post by -Chesterfield- »

Bobi wrote: 07/05/2024 15:31
-Chesterfield- wrote: 07/05/2024 15:15
Bobi wrote: 07/05/2024 14:34 Dobro ljudi, sta treba graditi u gradu osim podzemnih garaza sto je enormno velika investicija a upitno je koliko bi se iste koristile jer ipak treba platit koristenje ?
Treba graditi stambene objekte. Puno ljudi sa sela čeka nešto povoljno da kupi u gradu.
Cekam i ja povoljno da uzmem kakvu njivu po marke kvadrat.
:D

"Kakva korist od toga na koga će se knjižiti neka njiva, ako nema ljudi u Bosni i Hercegovini".
User avatar
Sanjarko
Posts: 28458
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#66329 Re: Zeničani

Post by Sanjarko »

kakavdanakneiskustvu wrote: 07/05/2024 17:01
Bobi wrote: 07/05/2024 16:52
kakavdanakneiskustvu wrote: 07/05/2024 16:50

šta ti konkretno smeta kad neko ima malog psa u zgradi?
Ne smeta mu, objasnio je, smatra da psi u stanovima nemaju prostora za svoje aktivnosti i da imaju vise slobode u avlijama kuća.
ž

nemaju u garsonjeri u kojoj živi npr. 4 osobe, kako neće mali pas imati prostora u stanu od 60 kvadrata u kojem žive dvije osobe
Pa u stanu od 60 m2 s dvije osobe hoce, ono se odnosilo vise na prirodno okruzenje i sl. Nisi upratio tok razgovora sav ili se ja nisam dobro izrazio. Kazem ja teska tema, ali da se rijesit i ovo.
User avatar
Casual's
Posts: 6723
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#66330 Re: Zeničani

Post by Casual's »

N.N. wrote: 07/05/2024 14:31 Grad je svakako u qurcu, kerovi su tu samo bonus :mrgreen:

Đe su mu pare od suficita, neki milioni kamioni !?
Nikakvih radova u gradu.
Cak i one tribine na setalistu vec mjesec napustene.

Jeben je Fadil Opančić.
Negdje sam vidio da su radovi stali jer su vidjeli da su iza cijevi od grijanja. :mrgreen: :mrgreen:
User avatar
Sanjarko
Posts: 28458
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#66331 Re: Zeničani

Post by Sanjarko »

-Chesterfield- wrote: 07/05/2024 17:04
Bobi wrote: 07/05/2024 15:31
-Chesterfield- wrote: 07/05/2024 15:15

Treba graditi stambene objekte. Puno ljudi sa sela čeka nešto povoljno da kupi u gradu.
Cekam i ja povoljno da uzmem kakvu njivu po marke kvadrat.
:D

"Kakva korist od toga na koga će se knjižiti neka njiva, ako nema ljudi u Bosni i Hercegovini".
Bit ce robota, B.I.
User avatar
-Chesterfield-
Posts: 6916
Joined: 04/08/2020 19:22

#66332 Re: Zeničani

Post by -Chesterfield- »



Je li neko radio ovu protezu za kutnjake?
Bobi
Forum administrator
Posts: 38021
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#66333 Re: Zeničani

Post by Bobi »

-Chesterfield- wrote: 07/05/2024 17:25 Je li neko radio ovu protezu za kutnjake?
Šta ce ti..neces zivo meso žvakat..dosta ti to sto imas :D.
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#66334 Re: Zeničani

Post by Throttle »

anex wrote: 07/05/2024 09:14 A što se tiče B. rijeke ... tu sam cijeli život komšija moj :D samo malo bliže do bazena, druga zgrada :)
Crvena ili žuta? :D
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#66335 Re: Zeničani

Post by Throttle »

Sta se ovo ravna prekoputa Ine u Raspotočju?
Zgrada ili neka ogromna firma?
Image
Jučer nije bilo, bar ja nisam vidio
Na fotki je pola samo od ovog što je trenutno skinuto
belfy
Posts: 9827
Joined: 06/08/2007 09:00

#66336 Re: Zeničani

Post by belfy »

koliko ja vidim ravna se zemlja... :D :run:
User avatar
Ja_Ja
Posts: 2829
Joined: 07/03/2006 06:59
Location: tamo daleko...

#66337 Re: Zeničani

Post by Ja_Ja »

-Chesterfield- wrote: 07/05/2024 15:15
Bobi wrote: 07/05/2024 14:34 Dobro ljudi, sta treba graditi u gradu osim podzemnih garaza sto je enormno velika investicija a upitno je koliko bi se iste koristile jer ipak treba platit koristenje ?
Treba graditi stambene objekte. Puno ljudi sa sela čeka nešto povoljno da kupi u gradu.
Garaze i te kako trebaju. Gradnja garaza tj. nedostajuceg parking prostora daje osnovu da se suzbije ova indijanstina od parkiranja po trotoarima, ulicama i zelenim povrsinama. Sada nemamo dovoljno parkinga i nemoguce je od ljudi traziti da postuju pravila i parkiraju samo na za parking oznacenim povrsinama. Kada se stvore uslovi, tj. kada se izgrade parking mjesta onda se mogu lupati kazne, dizati auta i na kraju tako prisiliti ljude da ista koriste. Nije to uopste tako losa investicija samo da ima malo vizije izmedju gradske administracije i investitora. Nas problem je sada sto grad uslovljava investitora potpunom kontrolom cijene na novom parkingu. Kada bi se nasli na pola puta i ostavili mogucnost kreiranja trzisnih cijena uz nadzor grada (da to nebi skroz podivljalo) mogao bi se napraviti koncept koji bi bio itekao isplativ i za grad i za investitora a doveo bi do uredovanja zivotne sredine za sve.

Tesko da se u ovim uslovima moze ocekivati povoljnija stanogradnja. Cijene materijala pa i radne snage je otisla do neba od korone na ovamo, tako da nek vam je bog dragi na pomoci ako sada trazite nesto. Mi smo sada u tom stanju da je bilo pametnije gradu da su spucali taj milion+ suficita na subvencije za mlade ili one koji kupuju prvi stan/kucu nego sto krpe asfalt, al et.
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#66338 Re: Zeničani

Post by Throttle »

belfy wrote: 07/05/2024 18:22 koliko ja vidim ravna se zemlja... :D :run:
:D
Bobi
Forum administrator
Posts: 38021
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#66339 Re: Zeničani

Post by Bobi »

To se ravna ima mjesec..samo chekam kishu da se one kuće srolaju dolje da bude malo frke :D.
User avatar
N.N.
Posts: 3553
Joined: 04/04/2012 19:27
Location: 072

#66340 Re: Zeničani

Post by N.N. »

Toplota.ba pravi halu. Valjda :D
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83507
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#66341 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

N.N. wrote: 07/05/2024 19:03 Toplota.ba pravi halu. Valjda :D
Ko i sta su oni
User avatar
N.N.
Posts: 3553
Joined: 04/04/2012 19:27
Location: 072

#66342 Re: Zeničani

Post by N.N. »

_BataZiv_0809 wrote: 07/05/2024 19:05
N.N. wrote: 07/05/2024 19:03 Toplota.ba pravi halu. Valjda :D
Ko i sta su oni
:D :novine1:

https://toplota.ba/
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83507
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#66343 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

Top
Nikad cuo
Cudi me da nisu u poslovnoj zoni
User avatar
N.N.
Posts: 3553
Joined: 04/04/2012 19:27
Location: 072

#66344 Re: Zeničani

Post by N.N. »

Gore su na na Bristu haman, ispod Aid Opel servisa, Dzananovica i tih objekata...
Ja sam cuo da oni rade ovo preko puta Ina pumpe, ali opet haj' ga znaj.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83507
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#66345 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

Napokon i kod nas da se krenu otvarat firme
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#66346 Re: Zeničani

Post by Throttle »

Pa onda se nista nece otvorit, vjerovatno samo prelaze na novu lokaciju.
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#66347 Re: Zeničani

Post by Throttle »

_BataZiv_0809 wrote: 07/05/2024 19:11 Top
Nikad cuo
Cudi me da nisu u poslovnoj zoni
Posluju oni duže vremena, prije nego što se poslovna zona počela gradit. A mislim i da nema slobodnih placeva u zoni vec odavno
User avatar
N.N.
Posts: 3553
Joined: 04/04/2012 19:27
Location: 072

#66348 Re: Zeničani

Post by N.N. »

Sta treba za pasos !? :D
Licna, uplatnica i stari pasos @?
Ne treba vise drzavljanstvo, rodni listovi i te zajebancije, a !?

@kakavdanakneiskustvu
kakavdanakneiskustvu
Posts: 66020
Joined: 03/08/2010 19:04

#66349 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

N.N. wrote: 07/05/2024 21:12 Sta treba za pasos !? :D
Licna, uplatnica i stari pasos @?
Ne treba vise drzavljanstvo, rodni listovi i te zajebancije, a !?

@kakavdanakneiskustvu
i fotografirati se mislim trebaš, a mozda i ne,nisam siguran
User avatar
Sanjarko
Posts: 28458
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#66350 Re: Zeničani

Post by Sanjarko »

kakavdanakneiskustvu wrote: 07/05/2024 21:17
N.N. wrote: 07/05/2024 21:12 Sta treba za pasos !? :D
Licna, uplatnica i stari pasos @?
Ne treba vise drzavljanstvo, rodni listovi i te zajebancije, a !?

@kakavdanakneiskustvu
i fotografirati se mislim trebaš, a mozda i ne,nisam siguran
ZK izvadak?
Post Reply