SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
Ateista
Posts: 51652
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#64501 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Ateista »

Laplace wrote: 23/02/2023 09:48 Dosta vozača nije više od 20% koncentrisana na vožnju, gleda se svuda osim u smjeru kretanja, misli se na sve osim na vožnju, ne prate saobraćaj niti dešavanja oko vozila itd.
Kako ce biti skoncentrisani, valja pratiti instagram, fb, tik tok, nije lako usput i voziti.
User avatar
Logovan
Posts: 102719
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#64502 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Logovan »

vjeshalica wrote: 23/02/2023 10:33
Ateista wrote: 23/02/2023 08:31 Ispravka, moja greska, ipak ima pjesacki.
Ima pjesacki, ali tu je sada privremeno stajaliste autobusa, tako da oni u pravilu ne mogu tu biti na pjesackom parkirani niti ga zaklapati odnosno tu vise pjesackog ne bi trebalo biti ako gledamo realno, a kretanje pjesaka tu gdje se ulazi je sada komplimovanije radi autobusa, o tome sokolacki strucljaci nisu razmisljali. Kako organizovati saobracaj na tom mjestu da neko ne pogine???????
Mozes ti savrseno organizovati, ali ako ljudi ne gledaju, ne paze, da ne govorim o prljavim, zaledjenjim sajbama dzaba ti onda sve.
User avatar
Laplace
Posts: 14677
Joined: 19/11/2012 18:37

#64503 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Laplace »

Ne možeš našem čovjeku objasniti da ne može izaći iz autobusa pa pravo na cestu, bez ikakvog gledanja i provjere.
User avatar
vjeshalica
Posts: 20766
Joined: 31/03/2019 14:56

#64504 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by vjeshalica »

Laplace wrote: 23/02/2023 11:21 Ne možeš našem čovjeku objasniti da ne može izaći iz autobusa pa pravo na cestu, bez ikakvog gledanja i provjere.
Odkud znas da je izasao iz autobusa pravo na cestu? Autobusi tu zaklapaju signalizaciju shvatite, tu fakticki pjesacki nema nikakvu ulogu. Besmisleno je da tu stoji, i kretanje i zavlacenje pjesaka na mjestu gdje ima 4,5 zglobnih autobusa parkiranih je nesigurno iz vise razloga. Treba sve okolnosti uzeti u obzir, a ne samo vidjeti sliku sa Avaza. Sta ako vozac nije vidio signalizaciju koja je ometena autobusima?
mali_balon
Posts: 14557
Joined: 12/09/2012 09:57

#64505 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by mali_balon »

Ma treba ovdje nas sve da neko porobi i da nas ugnjetava.....i jebe kako hoce....jutros na a.polju kod asa banke na glavnoj dzadi....pali se pjesacima zelenomi dva lika se sreli na sred pjesackog (znaci stednja traka) i fino carljaju auta usporavaju prialze semaforu...e sta da se neko nije naspavo pa ne pazi, ili drka mobitel ili pijan..imali bi dvije dzenaze.....i nama se pali zuto i oni se ko pozdravise i potrcase svak ma svoju stranu....pa kakvi su ovo momenti to je meni novo, ja to nigdje nisam vidio da se radi niti sma cuo da se negdje radi....ja ne znam vise kako da se ponasam...saku apaurina popit pije izlaska iz kuce.....jbte hiljade km predjem po evropi rahat, cim ovdje dodjem drugi dan mos me jebat
User avatar
Laplace
Posts: 14677
Joined: 19/11/2012 18:37

#64506 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Laplace »

vjeshalica wrote: 23/02/2023 11:26
Laplace wrote: 23/02/2023 11:21 Ne možeš našem čovjeku objasniti da ne može izaći iz autobusa pa pravo na cestu, bez ikakvog gledanja i provjere.
Odkud znas da je izasao iz autobusa pravo na cestu? Autobusi tu zaklapaju signalizaciju shvatite, tu fakticki pjesacki nema nikakvu ulogu. Besmisleno je da tu stoji, i kretanje i zavlacenje pjesaka na mjestu gdje ima 4,5 zglobnih autobusa parkiranih je nesigurno iz vise razloga. Treba sve okolnosti uzeti u obzir, a ne samo vidjeti sliku sa Avaza. Sta ako vozac nije vidio signalizaciju koja je ometena autobusima?
To nisam ni tvrdio. Govorim uopšteno. Više puta sam morao izbjegavati pješake koji samo iskoče iza autobusa na cestu van pješačkog, bez ikakve provjere, kao sumanuti. Uspio samih izbjeći samo zato što sam pojačano oprezan kad prolazim pored autobusa.
l33t
Posts: 4783
Joined: 04/09/2011 22:15
Location: Sarajevo

#64507 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by l33t »

Ja kad vozim pored trolejbusa i autobusa koji stoje, pretpostavljam da ce izletit neko ispred i tako i bude, vozim 15-20 kmh maksimalno. A kao pješak ne ponašam se tako, stariji izlete iz trole i krenu ispred torle onako spori da prelaze cestu od 10+metara
User avatar
Laplace
Posts: 14677
Joined: 19/11/2012 18:37

#64508 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Laplace »

mali_balon wrote: 23/02/2023 11:36 Ma treba ovdje nas sve da neko porobi i da nas ugnjetava.....i jebe kako hoce....jutros na a.polju kod asa banke na glavnoj dzadi....pali se pjesacima zelenomi dva lika se sreli na sred pjesackog (znaci stednja traka) i fino carljaju auta usporavaju prialze semaforu...e sta da se neko nije naspavo pa ne pazi, ili drka mobitel ili pijan..imali bi dvije dzenaze.....i nama se pali zuto i oni se ko pozdravise i potrcase svak ma svoju stranu....pa kakvi su ovo momenti to je meni novo, ja to nigdje nisam vidio da se radi niti sma cuo da se negdje radi....ja ne znam vise kako da se ponasam...saku apaurina popit pije izlaska iz kuce.....jbte hiljade km predjem po evropi rahat, cim ovdje dodjem drugi dan mos me jebat
Te razgovore na sredini pješačkog sam ja vidio u Visokom prije nekoliko godina. I to pješački bez semafora, dvije djevojke sa suprotnih strana se srele i razvezale priču na sredini pješačkog. Ja stojim i čekam, one ni da pogledaju ni da se maknu nego ti čekaj da završe.
PM72
Posts: 19933
Joined: 30/04/2012 16:54

#64509 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by PM72 »

Laplace wrote: 23/02/2023 11:44
mali_balon wrote: 23/02/2023 11:36 Ma treba ovdje nas sve da neko porobi i da nas ugnjetava.....i jebe kako hoce....jutros na a.polju kod asa banke na glavnoj dzadi....pali se pjesacima zelenomi dva lika se sreli na sred pjesackog (znaci stednja traka) i fino carljaju auta usporavaju prialze semaforu...e sta da se neko nije naspavo pa ne pazi, ili drka mobitel ili pijan..imali bi dvije dzenaze.....i nama se pali zuto i oni se ko pozdravise i potrcase svak ma svoju stranu....pa kakvi su ovo momenti to je meni novo, ja to nigdje nisam vidio da se radi niti sma cuo da se negdje radi....ja ne znam vise kako da se ponasam...saku apaurina popit pije izlaska iz kuce.....jbte hiljade km predjem po evropi rahat, cim ovdje dodjem drugi dan mos me jebat
Te razgovore na sredini pješačkog sam ja vidio u Visokom prije nekoliko godina. I to pješački bez semafora, dvije djevojke sa suprotnih strana se srele i razvezale priču na sredini pješačkog. Ja stojim i čekam, one ni da pogledaju ni da se maknu nego ti čekaj da završe.
Za takve je sevap imat zračnu sirenu od voza :-D
User avatar
Laplace
Posts: 14677
Joined: 19/11/2012 18:37

#64510 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Laplace »

PM72 wrote: 23/02/2023 11:46
Laplace wrote: 23/02/2023 11:44

Te razgovore na sredini pješačkog sam ja vidio u Visokom prije nekoliko godina. I to pješački bez semafora, dvije djevojke sa suprotnih strana se srele i razvezale priču na sredini pješačkog. Ja stojim i čekam, one ni da pogledaju ni da se maknu nego ti čekaj da završe.
Za takve je sevap imat zračnu sirenu od voza :-D
Ili kao kolega koji je na biciklo umjesto zvona ugradio zvučnik koji pušta lavež psa.
User avatar
Logovan
Posts: 102719
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#64511 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Logovan »

Laplace wrote: 23/02/2023 11:44
mali_balon wrote: 23/02/2023 11:36 Ma treba ovdje nas sve da neko porobi i da nas ugnjetava.....i jebe kako hoce....jutros na a.polju kod asa banke na glavnoj dzadi....pali se pjesacima zelenomi dva lika se sreli na sred pjesackog (znaci stednja traka) i fino carljaju auta usporavaju prialze semaforu...e sta da se neko nije naspavo pa ne pazi, ili drka mobitel ili pijan..imali bi dvije dzenaze.....i nama se pali zuto i oni se ko pozdravise i potrcase svak ma svoju stranu....pa kakvi su ovo momenti to je meni novo, ja to nigdje nisam vidio da se radi niti sma cuo da se negdje radi....ja ne znam vise kako da se ponasam...saku apaurina popit pije izlaska iz kuce.....jbte hiljade km predjem po evropi rahat, cim ovdje dodjem drugi dan mos me jebat
Te razgovore na sredini pješačkog sam ja vidio u Visokom prije nekoliko godina. I to pješački bez semafora, dvije djevojke sa suprotnih strana se srele i razvezale priču na sredini pješačkog. Ja stojim i čekam, one ni da pogledaju ni da se maknu nego ti čekaj da završe.
Meni su jos gori oni koji stoje u traci i ti onda bukvalno ne mozes proci od njih. Makni se bolan, stani na trotoar ziv bio.
User avatar
Ateista
Posts: 51652
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#64512 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Ateista »

vjeshalica wrote: 23/02/2023 10:33
Ateista wrote: 23/02/2023 08:31 Ispravka, moja greska, ipak ima pjesacki.
Ima pjesacki, ali tu je sada privremeno stajaliste autobusa, tako da oni u pravilu ne mogu tu biti na pjesackom parkirani niti ga zaklapati odnosno tu vise pjesackog ne bi trebalo biti ako gledamo realno, a kretanje pjesaka tu gdje se ulazi je sada komplimovanije radi autobusa, o tome sokolacki strucljaci nisu razmisljali. Kako organizovati saobracaj na tom mjestu da neko ne pogine???????
Pjesacki mora biti zbog prelaza sa tramvaj na autobus i obrnuto, ali definitivno moraju bolje rijesiti autobusko stajaliste, ne samo da stanu na trofoar vec su autobusi znali blokirafi i radkrsnicu jer ne mogu stati na improvizovano stajaliste. Jako rizican dio za pjesake definitivno.
User avatar
Ateista
Posts: 51652
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#64513 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Ateista »

vjeshalica wrote: 23/02/2023 11:26
Laplace wrote: 23/02/2023 11:21 Ne možeš našem čovjeku objasniti da ne može izaći iz autobusa pa pravo na cestu, bez ikakvog gledanja i provjere.
Odkud znas da je izasao iz autobusa pravo na cestu? Autobusi tu zaklapaju signalizaciju shvatite, tu fakticki pjesacki nema nikakvu ulogu. Besmisleno je da tu stoji, i kretanje i zavlacenje pjesaka na mjestu gdje ima 4,5 zglobnih autobusa parkiranih je nesigurno iz vise razloga. Treba sve okolnosti uzeti u obzir, a ne samo vidjeti sliku sa Avaza. Sta ako vozac nije vidio signalizaciju koja je ometena autobusima?
Treba tu cijeli dan policija da bude, da kaznjava pjesake koji pretrcavaju ko muhe bez glave, vozace koji blokiraju radlrsnicu i slicno, par njih bi moglo uspostaviti red tu.
User avatar
darius_maximus
Posts: 4484
Joined: 22/01/2007 02:18
Location: Sarajevo

#64514 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by darius_maximus »

Ateista wrote: 23/02/2023 12:49
vjeshalica wrote: 23/02/2023 10:33

Ima pjesacki, ali tu je sada privremeno stajaliste autobusa, tako da oni u pravilu ne mogu tu biti na pjesackom parkirani niti ga zaklapati odnosno tu vise pjesackog ne bi trebalo biti ako gledamo realno, a kretanje pjesaka tu gdje se ulazi je sada komplimovanije radi autobusa, o tome sokolacki strucljaci nisu razmisljali. Kako organizovati saobracaj na tom mjestu da neko ne pogine???????
Pjesacki mora biti zbog prelaza sa tramvaj na autobus i obrnuto, ali definitivno moraju bolje rijesiti autobusko stajaliste, ne samo da stanu na trofoar vec su autobusi znali blokirafi i radkrsnicu jer ne mogu stati na improvizovano stajaliste. Jako rizican dio za pjesake definitivno.
Ma ono je generalno glup dio ceste, jer se ulazi u onu okuku na glavnoj, a pješaci ondje kao da žele izgubiti glavu.
Zbog okuke nemaju punu preglednost, kao ni vozači i belaj je ondje vazda.
Nije mi se jednom desilo da neko pretrčava.
Slična stvar je i s onom okukom "kod Biće".
Tačno svugdje treba ograde podići, pa onda pretrčavaj materi.
User avatar
vjeshalica
Posts: 20766
Joined: 31/03/2019 14:56

#64515 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by vjeshalica »

Ateista wrote: 23/02/2023 12:51
vjeshalica wrote: 23/02/2023 11:26

Odkud znas da je izasao iz autobusa pravo na cestu? Autobusi tu zaklapaju signalizaciju shvatite, tu fakticki pjesacki nema nikakvu ulogu. Besmisleno je da tu stoji, i kretanje i zavlacenje pjesaka na mjestu gdje ima 4,5 zglobnih autobusa parkiranih je nesigurno iz vise razloga. Treba sve okolnosti uzeti u obzir, a ne samo vidjeti sliku sa Avaza. Sta ako vozac nije vidio signalizaciju koja je ometena autobusima?
Treba tu cijeli dan policija da bude, da kaznjava pjesake koji pretrcavaju ko muhe bez glave, vozace koji blokiraju radlrsnicu i slicno, par njih bi moglo uspostaviti red tu.
Na CH ima bolja slika, covjek je ocito pogazen NA pjesackom, pitanje je da li je trcao na crveno ili zeleno. Ja mislim da ondje imaju kamere velike pa se moze vidjeti snimak.
User avatar
vjeshalica
Posts: 20766
Joined: 31/03/2019 14:56

#64517 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by vjeshalica »

Mishelinke wrote: 23/02/2023 14:20 https://radiosarajevo.ba/vijesti/crna-h ... ium=Uvod_3

Zna li neko razlog marisane?
Putnik mislio da je moguce u Centri ponasati se kao u Grasu. Ali to nije slucaj.
User avatar
Ateista
Posts: 51652
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#64518 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Ateista »

vjeshalica wrote: 23/02/2023 14:12
Ateista wrote: 23/02/2023 12:51
Treba tu cijeli dan policija da bude, da kaznjava pjesake koji pretrcavaju ko muhe bez glave, vozace koji blokiraju radlrsnicu i slicno, par njih bi moglo uspostaviti red tu.
Na CH ima bolja slika, covjek je ocito pogazen NA pjesackom, pitanje je da li je trcao na crveno ili zeleno. Ja mislim da ondje imaju kamere velike pa se moze vidjeti snimak.
Da, i kad sam vidio pjesacki vidim po polozaju da ga je sigurno na pjesackom udario.
ramizovstrasni388
Posts: 475
Joined: 18/10/2021 21:15

#64519 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by ramizovstrasni388 »

Mishelinke wrote: 23/02/2023 14:20 https://radiosarajevo.ba/vijesti/crna-h ... ium=Uvod_3

Zna li neko razlog marisane?
ovi vozači centre kao da su trenirali MMA, svaki put nabodu putnika :D
Marihuana007
Posts: 320
Joined: 03/03/2022 20:22

#64520 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Marihuana007 »

Uvijek navijam za slabije. U ovom slučaju putnika. Možda je neko snimao i biće kasnije objavljenom na nekom portalu meč decenije izmedju vozača i putnika.
User avatar
Mishelinke
Posts: 2360
Joined: 16/01/2023 10:01

#64521 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Mishelinke »

vjeshalica wrote: 23/02/2023 15:06
Mishelinke wrote: 23/02/2023 14:20 https://radiosarajevo.ba/vijesti/crna-h ... ium=Uvod_3

Zna li neko razlog marisane?
Putnik mislio da je moguce u Centri ponasati se kao u Grasu. Ali to nije slucaj.
:lol: :lol: :lol:

Svaka čast vozaču
Marihuana007
Posts: 320
Joined: 03/03/2022 20:22

#64522 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Marihuana007 »

Mishelinke wrote: 23/02/2023 15:20
vjeshalica wrote: 23/02/2023 15:06

Putnik mislio da je moguce u Centri ponasati se kao u Grasu. Ali to nije slucaj.
:lol: :lol: :lol:

Svaka čast vozaču
Otkaz vozaču.Nasilje nije rješenje.
Last edited by Marihuana007 on 23/02/2023 15:25, edited 1 time in total.
User avatar
Mishelinke
Posts: 2360
Joined: 16/01/2023 10:01

#64523 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Mishelinke »

Marihuana007 wrote: 23/02/2023 15:23
Mishelinke wrote: 23/02/2023 15:20

:lol: :lol: :lol:

Svaka čast vozaču
Zašto? Što je dobio batine. Nasilje nije rješenje.
Pa zar ne piše da je vozač namarisao putnika, a putnik izvukao deblji kraj?
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 52662
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#64524 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Chmoljo »

par vozača centre je izuzetno nadrkano svako jutro. ok, shvatam, gužva, haos, narod stoka, ali majku mu jebem, je li baš svaki dan morate biti nadrkani.
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 17035
Joined: 27/04/2021 22:52

#64525 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by tramvajtrojka »

Marihuana007 wrote: 23/02/2023 15:23
Mishelinke wrote: 23/02/2023 15:20

:lol: :lol: :lol:

Svaka čast vozaču
Otkaz vozaču.Nasilje nije rješenje.
kad ti pravi probleme zbog 1.40 i ne zeli da plati kartu lijepa riječ nije solucija kakva se sve stoka vozi u nasem javnom prevozu svaki dan se vozam u njemu i znam da ni za pet milja ne bih prevozio ovaj narod
Post Reply