Kako ce biti skoncentrisani, valja pratiti instagram, fb, tik tok, nije lako usput i voziti.
SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
- Ateista
- Posts: 51664
- Joined: 18/01/2009 00:29
- Location: rajvosa-x.com
#64501 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
- Logovan
- Posts: 102745
- Joined: 15/05/2010 00:44
- Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png
#64502 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Mozes ti savrseno organizovati, ali ako ljudi ne gledaju, ne paze, da ne govorim o prljavim, zaledjenjim sajbama dzaba ti onda sve.vjeshalica wrote: ↑23/02/2023 10:33Ima pjesacki, ali tu je sada privremeno stajaliste autobusa, tako da oni u pravilu ne mogu tu biti na pjesackom parkirani niti ga zaklapati odnosno tu vise pjesackog ne bi trebalo biti ako gledamo realno, a kretanje pjesaka tu gdje se ulazi je sada komplimovanije radi autobusa, o tome sokolacki strucljaci nisu razmisljali. Kako organizovati saobracaj na tom mjestu da neko ne pogine???????
- Laplace
- Posts: 14684
- Joined: 19/11/2012 18:37
#64503 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Ne možeš našem čovjeku objasniti da ne može izaći iz autobusa pa pravo na cestu, bez ikakvog gledanja i provjere.
- vjeshalica
- Posts: 20766
- Joined: 31/03/2019 14:56
#64504 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Odkud znas da je izasao iz autobusa pravo na cestu? Autobusi tu zaklapaju signalizaciju shvatite, tu fakticki pjesacki nema nikakvu ulogu. Besmisleno je da tu stoji, i kretanje i zavlacenje pjesaka na mjestu gdje ima 4,5 zglobnih autobusa parkiranih je nesigurno iz vise razloga. Treba sve okolnosti uzeti u obzir, a ne samo vidjeti sliku sa Avaza. Sta ako vozac nije vidio signalizaciju koja je ometena autobusima?
-
mali_balon
- Posts: 14559
- Joined: 12/09/2012 09:57
#64505 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Ma treba ovdje nas sve da neko porobi i da nas ugnjetava.....i jebe kako hoce....jutros na a.polju kod asa banke na glavnoj dzadi....pali se pjesacima zelenomi dva lika se sreli na sred pjesackog (znaci stednja traka) i fino carljaju auta usporavaju prialze semaforu...e sta da se neko nije naspavo pa ne pazi, ili drka mobitel ili pijan..imali bi dvije dzenaze.....i nama se pali zuto i oni se ko pozdravise i potrcase svak ma svoju stranu....pa kakvi su ovo momenti to je meni novo, ja to nigdje nisam vidio da se radi niti sma cuo da se negdje radi....ja ne znam vise kako da se ponasam...saku apaurina popit pije izlaska iz kuce.....jbte hiljade km predjem po evropi rahat, cim ovdje dodjem drugi dan mos me jebat
- Laplace
- Posts: 14684
- Joined: 19/11/2012 18:37
#64506 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
To nisam ni tvrdio. Govorim uopšteno. Više puta sam morao izbjegavati pješake koji samo iskoče iza autobusa na cestu van pješačkog, bez ikakve provjere, kao sumanuti. Uspio samih izbjeći samo zato što sam pojačano oprezan kad prolazim pored autobusa.vjeshalica wrote: ↑23/02/2023 11:26Odkud znas da je izasao iz autobusa pravo na cestu? Autobusi tu zaklapaju signalizaciju shvatite, tu fakticki pjesacki nema nikakvu ulogu. Besmisleno je da tu stoji, i kretanje i zavlacenje pjesaka na mjestu gdje ima 4,5 zglobnih autobusa parkiranih je nesigurno iz vise razloga. Treba sve okolnosti uzeti u obzir, a ne samo vidjeti sliku sa Avaza. Sta ako vozac nije vidio signalizaciju koja je ometena autobusima?
-
l33t
- Posts: 4786
- Joined: 04/09/2011 22:15
- Location: Sarajevo
#64507 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Ja kad vozim pored trolejbusa i autobusa koji stoje, pretpostavljam da ce izletit neko ispred i tako i bude, vozim 15-20 kmh maksimalno. A kao pješak ne ponašam se tako, stariji izlete iz trole i krenu ispred torle onako spori da prelaze cestu od 10+metara
- Laplace
- Posts: 14684
- Joined: 19/11/2012 18:37
#64508 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Te razgovore na sredini pješačkog sam ja vidio u Visokom prije nekoliko godina. I to pješački bez semafora, dvije djevojke sa suprotnih strana se srele i razvezale priču na sredini pješačkog. Ja stojim i čekam, one ni da pogledaju ni da se maknu nego ti čekaj da završe.mali_balon wrote: ↑23/02/2023 11:36 Ma treba ovdje nas sve da neko porobi i da nas ugnjetava.....i jebe kako hoce....jutros na a.polju kod asa banke na glavnoj dzadi....pali se pjesacima zelenomi dva lika se sreli na sred pjesackog (znaci stednja traka) i fino carljaju auta usporavaju prialze semaforu...e sta da se neko nije naspavo pa ne pazi, ili drka mobitel ili pijan..imali bi dvije dzenaze.....i nama se pali zuto i oni se ko pozdravise i potrcase svak ma svoju stranu....pa kakvi su ovo momenti to je meni novo, ja to nigdje nisam vidio da se radi niti sma cuo da se negdje radi....ja ne znam vise kako da se ponasam...saku apaurina popit pije izlaska iz kuce.....jbte hiljade km predjem po evropi rahat, cim ovdje dodjem drugi dan mos me jebat
-
PM72
- Posts: 19933
- Joined: 30/04/2012 16:54
#64509 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Za takve je sevap imat zračnu sirenu od vozaLaplace wrote: ↑23/02/2023 11:44Te razgovore na sredini pješačkog sam ja vidio u Visokom prije nekoliko godina. I to pješački bez semafora, dvije djevojke sa suprotnih strana se srele i razvezale priču na sredini pješačkog. Ja stojim i čekam, one ni da pogledaju ni da se maknu nego ti čekaj da završe.mali_balon wrote: ↑23/02/2023 11:36 Ma treba ovdje nas sve da neko porobi i da nas ugnjetava.....i jebe kako hoce....jutros na a.polju kod asa banke na glavnoj dzadi....pali se pjesacima zelenomi dva lika se sreli na sred pjesackog (znaci stednja traka) i fino carljaju auta usporavaju prialze semaforu...e sta da se neko nije naspavo pa ne pazi, ili drka mobitel ili pijan..imali bi dvije dzenaze.....i nama se pali zuto i oni se ko pozdravise i potrcase svak ma svoju stranu....pa kakvi su ovo momenti to je meni novo, ja to nigdje nisam vidio da se radi niti sma cuo da se negdje radi....ja ne znam vise kako da se ponasam...saku apaurina popit pije izlaska iz kuce.....jbte hiljade km predjem po evropi rahat, cim ovdje dodjem drugi dan mos me jebat
- Laplace
- Posts: 14684
- Joined: 19/11/2012 18:37
#64510 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Ili kao kolega koji je na biciklo umjesto zvona ugradio zvučnik koji pušta lavež psa.PM72 wrote: ↑23/02/2023 11:46Za takve je sevap imat zračnu sirenu od vozaLaplace wrote: ↑23/02/2023 11:44
Te razgovore na sredini pješačkog sam ja vidio u Visokom prije nekoliko godina. I to pješački bez semafora, dvije djevojke sa suprotnih strana se srele i razvezale priču na sredini pješačkog. Ja stojim i čekam, one ni da pogledaju ni da se maknu nego ti čekaj da završe.![]()
- Logovan
- Posts: 102745
- Joined: 15/05/2010 00:44
- Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png
#64511 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Meni su jos gori oni koji stoje u traci i ti onda bukvalno ne mozes proci od njih. Makni se bolan, stani na trotoar ziv bio.Laplace wrote: ↑23/02/2023 11:44Te razgovore na sredini pješačkog sam ja vidio u Visokom prije nekoliko godina. I to pješački bez semafora, dvije djevojke sa suprotnih strana se srele i razvezale priču na sredini pješačkog. Ja stojim i čekam, one ni da pogledaju ni da se maknu nego ti čekaj da završe.mali_balon wrote: ↑23/02/2023 11:36 Ma treba ovdje nas sve da neko porobi i da nas ugnjetava.....i jebe kako hoce....jutros na a.polju kod asa banke na glavnoj dzadi....pali se pjesacima zelenomi dva lika se sreli na sred pjesackog (znaci stednja traka) i fino carljaju auta usporavaju prialze semaforu...e sta da se neko nije naspavo pa ne pazi, ili drka mobitel ili pijan..imali bi dvije dzenaze.....i nama se pali zuto i oni se ko pozdravise i potrcase svak ma svoju stranu....pa kakvi su ovo momenti to je meni novo, ja to nigdje nisam vidio da se radi niti sma cuo da se negdje radi....ja ne znam vise kako da se ponasam...saku apaurina popit pije izlaska iz kuce.....jbte hiljade km predjem po evropi rahat, cim ovdje dodjem drugi dan mos me jebat
- Ateista
- Posts: 51664
- Joined: 18/01/2009 00:29
- Location: rajvosa-x.com
#64512 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Pjesacki mora biti zbog prelaza sa tramvaj na autobus i obrnuto, ali definitivno moraju bolje rijesiti autobusko stajaliste, ne samo da stanu na trofoar vec su autobusi znali blokirafi i radkrsnicu jer ne mogu stati na improvizovano stajaliste. Jako rizican dio za pjesake definitivno.vjeshalica wrote: ↑23/02/2023 10:33Ima pjesacki, ali tu je sada privremeno stajaliste autobusa, tako da oni u pravilu ne mogu tu biti na pjesackom parkirani niti ga zaklapati odnosno tu vise pjesackog ne bi trebalo biti ako gledamo realno, a kretanje pjesaka tu gdje se ulazi je sada komplimovanije radi autobusa, o tome sokolacki strucljaci nisu razmisljali. Kako organizovati saobracaj na tom mjestu da neko ne pogine???????
- Ateista
- Posts: 51664
- Joined: 18/01/2009 00:29
- Location: rajvosa-x.com
#64513 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Treba tu cijeli dan policija da bude, da kaznjava pjesake koji pretrcavaju ko muhe bez glave, vozace koji blokiraju radlrsnicu i slicno, par njih bi moglo uspostaviti red tu.vjeshalica wrote: ↑23/02/2023 11:26Odkud znas da je izasao iz autobusa pravo na cestu? Autobusi tu zaklapaju signalizaciju shvatite, tu fakticki pjesacki nema nikakvu ulogu. Besmisleno je da tu stoji, i kretanje i zavlacenje pjesaka na mjestu gdje ima 4,5 zglobnih autobusa parkiranih je nesigurno iz vise razloga. Treba sve okolnosti uzeti u obzir, a ne samo vidjeti sliku sa Avaza. Sta ako vozac nije vidio signalizaciju koja je ometena autobusima?
- darius_maximus
- Posts: 4485
- Joined: 22/01/2007 02:18
- Location: Sarajevo
#64514 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Ma ono je generalno glup dio ceste, jer se ulazi u onu okuku na glavnoj, a pješaci ondje kao da žele izgubiti glavu.Ateista wrote: ↑23/02/2023 12:49Pjesacki mora biti zbog prelaza sa tramvaj na autobus i obrnuto, ali definitivno moraju bolje rijesiti autobusko stajaliste, ne samo da stanu na trofoar vec su autobusi znali blokirafi i radkrsnicu jer ne mogu stati na improvizovano stajaliste. Jako rizican dio za pjesake definitivno.vjeshalica wrote: ↑23/02/2023 10:33
Ima pjesacki, ali tu je sada privremeno stajaliste autobusa, tako da oni u pravilu ne mogu tu biti na pjesackom parkirani niti ga zaklapati odnosno tu vise pjesackog ne bi trebalo biti ako gledamo realno, a kretanje pjesaka tu gdje se ulazi je sada komplimovanije radi autobusa, o tome sokolacki strucljaci nisu razmisljali. Kako organizovati saobracaj na tom mjestu da neko ne pogine???????
Zbog okuke nemaju punu preglednost, kao ni vozači i belaj je ondje vazda.
Nije mi se jednom desilo da neko pretrčava.
Slična stvar je i s onom okukom "kod Biće".
Tačno svugdje treba ograde podići, pa onda pretrčavaj materi.
- vjeshalica
- Posts: 20766
- Joined: 31/03/2019 14:56
#64515 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Na CH ima bolja slika, covjek je ocito pogazen NA pjesackom, pitanje je da li je trcao na crveno ili zeleno. Ja mislim da ondje imaju kamere velike pa se moze vidjeti snimak.Ateista wrote: ↑23/02/2023 12:51Treba tu cijeli dan policija da bude, da kaznjava pjesake koji pretrcavaju ko muhe bez glave, vozace koji blokiraju radlrsnicu i slicno, par njih bi moglo uspostaviti red tu.vjeshalica wrote: ↑23/02/2023 11:26
Odkud znas da je izasao iz autobusa pravo na cestu? Autobusi tu zaklapaju signalizaciju shvatite, tu fakticki pjesacki nema nikakvu ulogu. Besmisleno je da tu stoji, i kretanje i zavlacenje pjesaka na mjestu gdje ima 4,5 zglobnih autobusa parkiranih je nesigurno iz vise razloga. Treba sve okolnosti uzeti u obzir, a ne samo vidjeti sliku sa Avaza. Sta ako vozac nije vidio signalizaciju koja je ometena autobusima?
- Mishelinke
- Posts: 2360
- Joined: 16/01/2023 10:01
- vjeshalica
- Posts: 20766
- Joined: 31/03/2019 14:56
#64517 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Putnik mislio da je moguce u Centri ponasati se kao u Grasu. Ali to nije slucaj.Mishelinke wrote: ↑23/02/2023 14:20 https://radiosarajevo.ba/vijesti/crna-h ... ium=Uvod_3
Zna li neko razlog marisane?
- Ateista
- Posts: 51664
- Joined: 18/01/2009 00:29
- Location: rajvosa-x.com
#64518 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Da, i kad sam vidio pjesacki vidim po polozaju da ga je sigurno na pjesackom udario.vjeshalica wrote: ↑23/02/2023 14:12Na CH ima bolja slika, covjek je ocito pogazen NA pjesackom, pitanje je da li je trcao na crveno ili zeleno. Ja mislim da ondje imaju kamere velike pa se moze vidjeti snimak.
-
ramizovstrasni388
- Posts: 475
- Joined: 18/10/2021 21:15
#64519 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
ovi vozači centre kao da su trenirali MMA, svaki put nabodu putnikaMishelinke wrote: ↑23/02/2023 14:20 https://radiosarajevo.ba/vijesti/crna-h ... ium=Uvod_3
Zna li neko razlog marisane?
-
Marihuana007
- Posts: 320
- Joined: 03/03/2022 20:22
#64520 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Uvijek navijam za slabije. U ovom slučaju putnika. Možda je neko snimao i biće kasnije objavljenom na nekom portalu meč decenije izmedju vozača i putnika.
- Mishelinke
- Posts: 2360
- Joined: 16/01/2023 10:01
#64521 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
vjeshalica wrote: ↑23/02/2023 15:06Putnik mislio da je moguce u Centri ponasati se kao u Grasu. Ali to nije slucaj.Mishelinke wrote: ↑23/02/2023 14:20 https://radiosarajevo.ba/vijesti/crna-h ... ium=Uvod_3
Zna li neko razlog marisane?
Svaka čast vozaču
-
Marihuana007
- Posts: 320
- Joined: 03/03/2022 20:22
#64522 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Otkaz vozaču.Nasilje nije rješenje.Mishelinke wrote: ↑23/02/2023 15:20vjeshalica wrote: ↑23/02/2023 15:06
Putnik mislio da je moguce u Centri ponasati se kao u Grasu. Ali to nije slucaj.![]()
![]()
![]()
Svaka čast vozaču
Last edited by Marihuana007 on 23/02/2023 15:25, edited 1 time in total.
- Mishelinke
- Posts: 2360
- Joined: 16/01/2023 10:01
#64523 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Pa zar ne piše da je vozač namarisao putnika, a putnik izvukao deblji kraj?
- Chmoljo
- Administrativni siledžija u penziji
- Posts: 52670
- Joined: 05/06/2008 03:41
- Location: i vukove stid reći odakle sam...
#64524 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
par vozača centre je izuzetno nadrkano svako jutro. ok, shvatam, gužva, haos, narod stoka, ali majku mu jebem, je li baš svaki dan morate biti nadrkani.
- tramvajtrojka
- Posts: 17039
- Joined: 27/04/2021 22:52
#64525 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
kad ti pravi probleme zbog 1.40 i ne zeli da plati kartu lijepa riječ nije solucija kakva se sve stoka vozi u nasem javnom prevozu svaki dan se vozam u njemu i znam da ni za pet milja ne bih prevozio ovaj narod
