SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
- Truba
- Posts: 93848
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#62676 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Koliki pozudni manijak moras biti da to radis zadovoljavas svojealanimalisticke insekte
Dok sam isao u teretanu klosari skontali da imam pretplatu non stop me zicali i naravno klosarke sve polugole na viberu kad ukucas broj koji su zvale sve sam blokirao i prestao nosati mob
Dok sam isao u teretanu klosari skontali da imam pretplatu non stop me zicali i naravno klosarke sve polugole na viberu kad ukucas broj koji su zvale sve sam blokirao i prestao nosati mob
-
Drugclanbiblioteke
- Posts: 350
- Joined: 06/10/2020 17:51
#62677 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Meni se isto desilo prije par godina. Divlji Taksi, zagradio me, svirao sam 20min, čekao drotove 20min. Kad su došli pred drotovima skinuo Taxi znak, meni nešto rekao da se pazim, ja odgovorio a drot meni rekao da ću dobiti prekršajni nalog. Kad je pomaknuo auto vidim rukuje se drotom. Raja iz mahale valjda. Nazvao stanicu, svi redom nenadležni.
-
el_bake007
- Posts: 1094
- Joined: 16/03/2017 15:26
#62678 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
sarajevo je sigurniji grad od brisela, berlina, bremena, roterdama, malmea cak i londona, u tim gradovima postoje podrucja u koje cak ni domorodci se ne usude uci sami , policiju je strah patrolirati a turisti odma bivaju opljackani/ izbodeni, pogotovo u podrucjima oko zeljeznickih/autobuskih stanica. u malmeu bombe uljecu kroz prozore ljudima. a to su sve "evropske" metropole gdje bi pojedinci dali guzice da zive i rade jer racunaju da ce im ostat vise para za markiranu odjecu i iphone pro max
- DEMONIKA
- Posts: 3542
- Joined: 06/03/2016 02:35
#62679 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
- DEMONIKA
- Posts: 3542
- Joined: 06/03/2016 02:35
#62680 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
ti pardona nemaš trunke, što je meni skroz ok:Dvjeshalica wrote: ↑15/12/2022 09:30Ma vidjelo se na snimku da je neki balavac klošo. Staces nije ni njima lako sa kakvom furdom imaju posla. Tako da iskreno,podrzavam. Jbg sto mene niko ne namlati, udjes pristojno,kupis kartu sjednes ko covjek, i dodje ti neki kokosar da ponasanjem uvodi strah.
ali je ovo i meni zanimljivo pitanje, ako igdje u prevoznom sredstvu imaš stav kao kad pišeš, onda je čudo da nisu
valjda još naši geliptreri ne udaraju žene
ne zamjeri, moradoh
-
Spit_fire
- Posts: 3325
- Joined: 27/07/2022 00:06
#62681 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Sto nisi prodo sliku pod "Cudne situacije u Sarajevu" ili Cudo nevidjenoNaslovnica wrote: ↑15/12/2022 15:09 Vidio sam ja nedavno par policajaca na nogama, idi Titovom, muškarac i žena.
Baš se vidi da su u patroli, na nogama.
Nemalo sam se iznenadio.
- vjeshalica
- Posts: 20769
- Joined: 31/03/2019 14:56
#62682 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
kakve veze imaju moji stavovi sa mojom voznjom u autobusu? moje je da postujem red,pristojno se smjestim do svog odredista,za razliku od pijanica koji prave probleme svima u prevozu, i sta na kraju ocekuju? da im se potepa?
- vjeshalica
- Posts: 20769
- Joined: 31/03/2019 14:56
#62683 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
sta ocekujes, osim toga sporno je to da je sud izdao uvjerenje o nekaznjavanju, to uvjerenje je mogao mozda prvi put da dobije,ali status taj nije trajan tako da ga nije vise mogao dobiti nakon sto je pravosnazno osudjen za to krivicno djelo...tumacenja kretena su fascinantna,samo traze razloge da ovakve likove drze po skolama...sjetimo se sude lavica i njegove seks kancelarije sa maloljetnicom....Dr. Kuca wrote: ↑15/12/2022 22:52 https://avaz.ba/vijesti/crna-hronika/79 ... en-u-skolu
Gdje mi zivimo!
- DEMONIKA
- Posts: 3542
- Joined: 06/03/2016 02:35
#62684 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
ma slažem se skrozvjeshalica wrote: ↑16/12/2022 00:50kakve veze imaju moji stavovi sa mojom voznjom u autobusu? moje je da postujem red,pristojno se smjestim do svog odredista,za razliku od pijanica koji prave probleme svima u prevozu, i sta na kraju ocekuju? da im se potepa?![]()
do momenta stavova
smjestim se i ja pristojno
i onda me moji stavovi dovedu do frke
ono što mi je ovdje bilo nekako meh
lik, manijak, pijan, napadač s nožem, šta god da je...
već je na zemlji i našutan (i neka je, dosta je okretanja glave od svakojakih spodoba koje siluju grad svojim nasiljem)
svezati ga za sjedište, za točkove i čekati policiju, to bi mi bio logičan slijed stvari
a ne nastavak šutiranja i paličarenje
- drug_profi
- Posts: 65441
- Joined: 16/07/2012 16:00
#62685 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Narodna medicina pomaze tamo gdje ne pomaze savremena.
Tako isto i degenek je terapija koja lijeci ono sto nije izlijecio sud i policija.
To je tako i to treba prihvatiti i podrzati. Nikad niko nije dobio terapiju bez bolesti.
Tako isto i degenek je terapija koja lijeci ono sto nije izlijecio sud i policija.
To je tako i to treba prihvatiti i podrzati. Nikad niko nije dobio terapiju bez bolesti.
-
Messier
- Posts: 3012
- Joined: 06/10/2011 23:39
#62686 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Postoje i ovdje podrucja gdje nisi siguran.el_bake007 wrote: ↑15/12/2022 23:47 sarajevo je sigurniji grad od brisela, berlina, bremena, roterdama, malmea cak i londona, u tim gradovima postoje podrucja u koje cak ni domorodci se ne usude uci sami , policiju je strah patrolirati a turisti odma bivaju opljackani/ izbodeni, pogotovo u podrucjima oko zeljeznickih/autobuskih stanica. u malmeu bombe uljecu kroz prozore ljudima. a to su sve "evropske" metropole gdje bi pojedinci dali guzice da zive i rade jer racunaju da ce im ostat vise para za markiranu odjecu i iphone pro max
U svim ostalim si siguran. U trezoru narodne banke, recimo, si bas siguran.
-
el_bake007
- Posts: 1094
- Joined: 16/03/2017 15:26
#62687 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Messier wrote: ↑16/12/2022 01:28Postoje i ovdje podrucja gdje nisi siguran.el_bake007 wrote: ↑15/12/2022 23:47 sarajevo je sigurniji grad od brisela, berlina, bremena, roterdama, malmea cak i londona, u tim gradovima postoje podrucja u koje cak ni domorodci se ne usude uci sami , policiju je strah patrolirati a turisti odma bivaju opljackani/ izbodeni, pogotovo u podrucjima oko zeljeznickih/autobuskih stanica. u malmeu bombe uljecu kroz prozore ljudima. a to su sve "evropske" metropole gdje bi pojedinci dali guzice da zive i rade jer racunaju da ce im ostat vise para za markiranu odjecu i iphone pro max
U svim ostalim si siguran. U trezoru narodne banke, recimo, si bas siguran.
mozda jedino gdje su copori pasa lutalica . promasio si poantu, mi smo svicarsko selo za navedene evropske gradove a pojedinci kukaju i prave se kao da se mora pancir nosit do granapa
- Truba
- Posts: 93848
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#62688 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Kakav fajt verbalni s malo ganjanja zene vozacice i zene trudnicr
Utom se pojavise kola drotovska ne mogu smirit zenu vozacicu njoj se zuri pa nije htjela stati trudnici...citava kolona se stvori na ilizdi
Kakve ljudi imaju frustracije jbt
Utom se pojavise kola drotovska ne mogu smirit zenu vozacicu njoj se zuri pa nije htjela stati trudnici...citava kolona se stvori na ilizdi
Kakve ljudi imaju frustracije jbt
- Laplace
- Posts: 14706
- Joined: 19/11/2012 18:37
#62689 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Treba u autobuse, trolejbuse i tramvaje ugraditi tihi alarm kao u bankama. U slučaju gužve vozač pritisne tihi alarm pa policija sačeka autobus/trolejbus/tramvaj na sljedećoj stanici - to jest, tako bi bilo da naša policija nema politiku da sačeka da se sve smiri pa posle uzima izjave.dulekrele wrote: ↑15/12/2022 14:03 Ma šofer nije smio ni u kojem slucaju da tuce putnika. Jedino u slucaju da je napadnut i da je u sluzbi samoodbrane. Njegovo je bilo da zaustavi vozilo i pokusa izbaciti putnika koji pravi pobleme. Ako to ne moze da uradi onda se zove policija. I ako je policiju mogao zvati odmah.
I da, policija bi na posao trebala ići u pancirkama jer naši kriminalci se ne ustežu zapucati po policiji.
- Truba
- Posts: 93848
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#62690 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
kad ne rade ništa šoferi...trebo je intervenirat
kad leše manijake... nije trebo
kad leše manijake... nije trebo
- kabal1337
- Posts: 13449
- Joined: 11/02/2012 21:08
#62691 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Nasa policijaLaplace wrote: ↑16/12/2022 08:40Treba u autobuse, trolejbuse i tramvaje ugraditi tihi alarm kao u bankama. U slučaju gužve vozač pritisne tihi alarm pa policija sačeka autobus/trolejbus/tramvaj na sljedećoj stanici - to jest, tako bi bilo da naša policija nema politiku da sačeka da se sve smiri pa posle uzima izjave.dulekrele wrote: ↑15/12/2022 14:03 Ma šofer nije smio ni u kojem slucaju da tuce putnika. Jedino u slucaju da je napadnut i da je u sluzbi samoodbrane. Njegovo je bilo da zaustavi vozilo i pokusa izbaciti putnika koji pravi pobleme. Ako to ne moze da uradi onda se zove policija. I ako je policiju mogao zvati odmah.
I da, policija bi na posao trebala ići u pancirkama jer naši kriminalci se ne ustežu zapucati po policiji.
- Laplace
- Posts: 14706
- Joined: 19/11/2012 18:37
#62692 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Tako je, treba vozača zadužiti da svakom putniku radi alkotest na ulasku u autobus.moonca wrote: ↑15/12/2022 18:41Qt_id=18543989 wrote:15/12/2022 15:53 Ma fin ciko, od kud ti znas sta ga je natjeralo da bude alkoholicar. Treba mu pruziti ruku pomirenja, i izvinuti mu se sto se iko buni dok on napada po gradskom prevozu. On je u stvari samo provjeravao da li je vozac autobusa obucen po EU standardu.
. jedini krivac je . vozach. pustio je 'alkoholiziranu osobu' u vozilo... Centrotrans che platiti odshtetu, premlachenom putniku yt . dokaz ..Policija je identifikovalaosobu koja je u dva navrata pod dejstvom alkohola pravila probleme u autobusu "Centrotransa".
Osoba je, nakon konsultacija sa dežurnim tužiocem Kantonalnog tužilaštva Kantona Sarajevo, imajući u vidu da nije bilo obilježja krivičnog djela,
- Laplace
- Posts: 14706
- Joined: 19/11/2012 18:37
- enko 1964
- Posts: 1391
- Joined: 11/02/2010 10:45
- Grijem se na: južnu interkonekciju
#62694 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
A jbg i ovaj je nečiji zetvjeshalica wrote: ↑16/12/2022 00:54sta ocekujes, osim toga sporno je to da je sud izdao uvjerenje o nekaznjavanju, to uvjerenje je mogao mozda prvi put da dobije,ali status taj nije trajan tako da ga nije vise mogao dobiti nakon sto je pravosnazno osudjen za to krivicno djelo...tumacenja kretena su fascinantna,samo traze razloge da ovakve likove drze po skolama...sjetimo se sude lavica i njegove seks kancelarije sa maloljetnicom....Dr. Kuca wrote: ↑15/12/2022 22:52 https://avaz.ba/vijesti/crna-hronika/79 ... en-u-skolu
Gdje mi zivimo!
- Laplace
- Posts: 14706
- Joined: 19/11/2012 18:37
#62695 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Dr. Kuca wrote: ↑15/12/2022 22:52 https://avaz.ba/vijesti/crna-hronika/79 ... en-u-skolu
Gdje mi zivimo!
Kako je ovo uopšte moguće? Mislim, moguće je ako se krše propisi, ali da bi radio u nastavi moraš priložiti uvjerenje o nekažnjavanju. Iako je isplatio kaznu, ostaje pravosnažna sudska presuda sa kojom se u školi ne može legalno raditi.Ono što je skandalozno u cijelom slučaju jeste da je Alihodžić, uprkos pravosnažnoj presudi vraćen na radno mjesto!
Jeste bio u radnom odnosu, vjerovatno stalnom, ali su u školi morali znati da se protiv njega vodio sudski postupak i da je rezultovao pravosnažnom sudskom presudom.
Biće, izgleda, još posla za sudove.
Edit: Izgleda da škola nije ni mogla drugačije, jer:
- Utvrđeno je da je sve urađeno u skladu sa zakonom. Škola se obraćala resornom ministarstvu i ministarstvo nije konstatovalo nikakav zakonski propust što se tiče postupanja škole. Prava iz radnog odnosa su minovala sve do 15. decembra, odnosno do danas. Sud je Alihodžiću izdao uvjerenje o nekažnjavanju, što je jedan od uvjeta za rad u školi. On pravno-formalno ima sve što je potrebno da bi radio u školi koliko god to nelogično zvučalo. Može se konstatovati da škola ne može ništa uraditi po tom pitanju, nego je do onih koji reguliraju propise i ovakve situacije – rekao nam je Sivro.
Last edited by Laplace on 16/12/2022 09:02, edited 1 time in total.
- Truba
- Posts: 93848
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#62696 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Da je moj ja bih ga napuco nogom iz famelije
Ajd da ne ukro nego kcer ti vara
Kakvi su to ljudi
Ajd da ne ukro nego kcer ti vara
Kakvi su to ljudi
- Laplace
- Posts: 14706
- Joined: 19/11/2012 18:37
#62697 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Nemaju šanse. Kad te opali jezikom odmah padaš u nesvijest.DEMONIKA wrote: ↑16/12/2022 00:02ti pardona nemaš trunke, što je meni skroz ok:Dvjeshalica wrote: ↑15/12/2022 09:30
Ma vidjelo se na snimku da je neki balavac klošo. Staces nije ni njima lako sa kakvom furdom imaju posla. Tako da iskreno,podrzavam. Jbg sto mene niko ne namlati, udjes pristojno,kupis kartu sjednes ko covjek, i dodje ti neki kokosar da ponasanjem uvodi strah.
ali je ovo i meni zanimljivo pitanje, ako igdje u prevoznom sredstvu imaš stav kao kad pišeš, onda je čudo da nisu![]()
valjda još naši geliptreri ne udaraju žene![]()
ne zamjeri, moradoh![]()
- Laplace
- Posts: 14706
- Joined: 19/11/2012 18:37
#62698 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
I u svoj toj žurbi je izgubila mnogo više vremena nego da je samo propustila trudnicu i nastavila dalje.
- vjeshalica
- Posts: 20769
- Joined: 31/03/2019 14:56
#62699 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Nisu mu mogli izdati uvjerenje o nekaznjavanju kad je lik kaznjen. Vjerovatno se radi o nekom starom uvjerenju kojeg je prilozio uz zasnivanje radnog odnosa!Laplace wrote: ↑16/12/2022 08:58Dr. Kuca wrote: ↑15/12/2022 22:52 https://avaz.ba/vijesti/crna-hronika/79 ... en-u-skolu
Gdje mi zivimo!Kako je ovo uopšte moguće? Mislim, moguće je ako se krše propisi, ali da bi radio u nastavi moraš priložiti uvjerenje o nekažnjavanju. Iako je isplatio kaznu, ostaje pravosnažna sudska presuda sa kojom se u školi ne može legalno raditi.Ono što je skandalozno u cijelom slučaju jeste da je Alihodžić, uprkos pravosnažnoj presudi vraćen na radno mjesto!
Jeste bio u radnom odnosu, vjerovatno stalnom, ali su u školi morali znati da se protiv njega vodio sudski postupak i da je rezultovao pravosnažnom sudskom presudom.
Biće, izgleda, još posla za sudove.
Edit: Izgleda da škola nije ni mogla drugačije, jer:
- Utvrđeno je da je sve urađeno u skladu sa zakonom. Škola se obraćala resornom ministarstvu i ministarstvo nije konstatovalo nikakav zakonski propust što se tiče postupanja škole. Prava iz radnog odnosa su minovala sve do 15. decembra, odnosno do danas. Sud je Alihodžiću izdao uvjerenje o nekažnjavanju, što je jedan od uvjeta za rad u školi. On pravno-formalno ima sve što je potrebno da bi radio u školi koliko god to nelogično zvučalo. Može se konstatovati da škola ne može ništa uraditi po tom pitanju, nego je do onih koji reguliraju propise i ovakve situacije – rekao nam je Sivro.
A promjenu cinjenicnog stanja ignorisu!
Ili Avaz i Sviro nemaju pojma sta plasiraju
- Truba
- Posts: 93848
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#62700 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
jugo... bit će danas toljaga po glavi stanovnika
