Zato se i preuzeo mandat u skupstini. Kao sigurica ako se tako odigra.
Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
- Haris.ba
- Posts: 35306
- Joined: 08/09/2005 20:08
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83515
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#59677 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
I ezdea da nastavi pruzati stabilizirajucu ulogu. Odgovorno!
-
Spit_fire
- Posts: 3325
- Joined: 27/07/2022 00:06
#59678 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Nece..al ako je sudit po dini prodace je ta koaliciju. Nisam ocekivo da yebe mater covicu javno, al cuj nisam ja upoznat sa radom HdZ pa ne mogu rec jesu li korumpirani ili nisuStyling wrote: ↑19/11/2022 07:32Hajde da ti odgovorim kad si navalio.Spit_fire wrote: ↑18/11/2022 15:48
Cuj sta sad ???!! Pa eto nista...
Pa ti ne vidis nista sporno u tome sto dino ne vidi nista lose u HDZu? Ako ne vidis sta se onda ljutis kad vam velikog vodju neko nazove glasonovornikom HDZa
Koji sarkazam? Postavila je dva konkretna pitanja.
1.Da li smatrate da je i HDZ bio dio tr koruptivne i mafijaske vlasti s obzirom da su bili dio iste?
2.Da li postoji ista sto zamjerete HDZu ?
I jedno i drugo je odgovorio sa Ne
Sta sad i N1 je rezimski mediji? Mozda Dinu niko ni sta ne smije pitati vec samo slusati?
Znaci HDZ je ustvari fina stranka koju je SDA koristila za svoje prljave rabote, a nemaju uopste dodira ni sa korpucijom ni antidrzavnim djelovanjem
Isto ko sunce iz banovica sto rece, citiram "HDZ NIJE KRIV ZA BLOKADU"
Ovo je stvarno novi nivo bezobrazluk..sad me ubjedjujete i da sam gluh
SDA je decenijama sa HDZ u vlasti bez zamjerke. Sada kad su došle neke druge snage, sada im se kao nešto treba zamjerati. Zamjerali, ne zamjerali s njima se mora u vlast.
Samo što ovaj put Osmorka neće prodavati državu za Sebijinu funkciju.
Brate ba branite neodbranjivo, al ok
- Sanjarko
- Posts: 28466
- Joined: 17/02/2015 19:32
- Location: U snu
#59679 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Cuj nismo upoznati s kriminalom HDZ-a. Poglavnik im ima vila kamaru. 5-6 minimalno. Kradu na sve strane. Od kladionica, bolnica, puteva, telekoma, EP-a itd. Zaboravit cu sta. Dodik u Panama Papers obiljezen da ima 300 miliona € imovine kojoj su usli u trag. Ali DF kriv.
Hajde SDA jest kriva i hostaplerska stranka je kao i ove HDZ/SNSD, ali opet ni blizu. SNSD i Dodik su dva puta na bankama u RS-u maznuli samo tako love koje smo mi morali nadoknaditi. Tj CB BiH.
Ali Zeljko kriv. Tjera HDZ u kriminal itd.
Hajde SDA jest kriva i hostaplerska stranka je kao i ove HDZ/SNSD, ali opet ni blizu. SNSD i Dodik su dva puta na bankama u RS-u maznuli samo tako love koje smo mi morali nadoknaditi. Tj CB BiH.
Ali Zeljko kriv. Tjera HDZ u kriminal itd.
- Sanjarko
- Posts: 28466
- Joined: 17/02/2015 19:32
- Location: U snu
#59680 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Nisi upoznat. A nisu ni presudzeni za kriminal itd.Spit_fire wrote: ↑19/11/2022 10:56Nece..al ako je sudit po dini prodace je ta koaliciju. Nisam ocekivo da yebe mater covicu javno, al cuj nisam ja upoznat sa radom HdZ pa ne mogu rec jesu li korumpirani ili nisuStyling wrote: ↑19/11/2022 07:32
Hajde da ti odgovorim kad si navalio.
SDA je decenijama sa HDZ u vlasti bez zamjerke. Sada kad su došle neke druge snage, sada im se kao nešto treba zamjerati. Zamjerali, ne zamjerali s njima se mora u vlast.
Samo što ovaj put Osmorka neće prodavati državu za Sebijinu funkciju.![]()
Brate ba branite neodbranjivo, al ok![]()
- laserShow
- Posts: 4719
- Joined: 30/04/2022 22:10
- Grijem se na: nacionalizam
#59681 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Vjera i politika. Odraz vjernika na baterije.Str0nz wrote: ↑18/11/2022 17:21Placem, nemoj tako![]()
Mozda mi bude lakse kada konvertiram u vjeru trojke pod svjetlom ambasada pa onda mogu rahat pljuvati na sve na supratnoj strani sa aminom vladajuce struje na forumu kao odgovorno i korektno ponasanje, mozda jednog ljepog dana oprobam i to, ali ne danas.
- Login77777
- Posts: 8778
- Joined: 18/05/2021 09:11
#59682 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Hoce Vojin da uvuce SDA po svaku cijenu…
U manjem entitetu je SDP trebao praviti zajednicku listu sa svim pro bh partijama izuzev SDA. A ne ove glupost sa SDA. I naravno bez Vojina.
Ovo SDA-SNSD jaje treba odstraniti iz SDPa.Mijatović je zatim pozvao, kako je rekao, najodgovornije bh. političke lidere tri najveće političke stranke Bakira Izetbegovića (SDA), Nermina Nikšića (SDP) i Željka Komšića (DF) da sa zajedničkim stavom jako stanu iza Pokreta za državu.
U manjem entitetu je SDP trebao praviti zajednicku listu sa svim pro bh partijama izuzev SDA. A ne ove glupost sa SDA. I naravno bez Vojina.
Last edited by Login77777 on 19/11/2022 12:30, edited 1 time in total.
-
Spit_fire
- Posts: 3325
- Joined: 27/07/2022 00:06
#59683 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Tako dino rece kae nemam uvid u poslovanje EronetaSanjarko wrote: ↑19/11/2022 11:08 Cuj nismo upoznati s kriminalom HDZ-a. Poglavnik im ima vila kamaru. 5-6 minimalno. Kradu na sve strane. Od kladionica, bolnica, puteva, telekoma, EP-a itd. Zaboravit cu sta. Dodik u Panama Papers obiljezen da ima 300 miliona € imovine kojoj su usli u trag. Ali DF kriv.
Hajde SDA jest kriva i hostaplerska stranka je kao i ove HDZ/SNSD, ali opet ni blizu. SNSD i Dodik su dva puta na bankama u RS-u maznuli samo tako love koje smo mi morali nadoknaditi. Tj CB BiH.
Ali Zeljko kriv. Tjera HDZ u kriminal itd.
-
noviforumas
- Posts: 3187
- Joined: 12/08/2016 22:28
#59684 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
https://www.klix.ba/vijesti/bih/covic-p ... /221119042Čović: Partnerstvo SNSD-a i HDZ-a nema alternativu, ono je nedodirljivo
De nam opet objasnite kako su stranci smirili Covica, kako ce se sad zalagati za euroatlanske integracije i tako to.
- ABH017
- Posts: 3620
- Joined: 18/05/2010 00:20
#59685 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Šta uradi trečerazredni političar, bivši miljenik sultanije, propali košarkaš, DIF-ovac sa diplomom od 10 dana....
armiji najjačoj, najjačoj stranci, bedemu, simbolu opstanka i organizatoru otpora. Nevjerovatno. Podkapacitirani političar, jedva skupio glasove da pređe cenzus, ali da zavrće uši, zavrće. Bride uši samo tako.
armiji najjačoj, najjačoj stranci, bedemu, simbolu opstanka i organizatoru otpora. Nevjerovatno. Podkapacitirani političar, jedva skupio glasove da pređe cenzus, ali da zavrće uši, zavrće. Bride uši samo tako.
- Login77777
- Posts: 8778
- Joined: 18/05/2021 09:11
#59686 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
SDA i DF nije nista sprijecavalo da idu u koaliciju sa HDZ i SNSD kada su ovi sve radili protiv drzave. Zasto tad niste bili glasni? Evo i danas su oni koalicija dok Covic ovo prica. Zasto ne napuste koaliciju drzavotvorci iz SDA i DF?noviforumas wrote: ↑19/11/2022 13:03https://www.klix.ba/vijesti/bih/covic-p ... /221119042Čović: Partnerstvo SNSD-a i HDZ-a nema alternativu, ono je nedodirljivo
De nam opet objasnite kako su stranci smirili Covica, kako ce se sad zalagati za euroatlanske integracije i tako to.![]()
-
noviforumas
- Posts: 3187
- Joined: 12/08/2016 22:28
#59687 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Boli me karina za SDA i DF, nisam nikad glasao za njih. Govorim o tome da nas se danima uvjerava da je Covic novi covjek, da je pod pritiskom MZ, da ce se smiriti posto je dobio izborni zakon, da ce se obnoviti saveznistvo Bosnjaka i Hrvata, da se HDZ udaljiti od SNSD-a... a desava se suprotno.
-
zabit_mehmedov
- Posts: 204
- Joined: 13/10/2022 00:26
#59688 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Vaya wrote: ↑19/11/2022 08:48Vidi prijatelju, ja mislim da ti uopce nisi zlonamjeran ili los, ali mislim da si suvise naivan, sto je generalno karakteristika Bosnjaka/Bosanaca...ja se s tobom ne slazem u 90%, kao na primjer isto kao sto se ne slazem sa 90% stvari sto je rekao sinoc Ivo i mogu slobodno reci, da 20% koje je on rekao sinoc mi licno vrijedja...zabit_mehmedov wrote: ↑19/11/2022 01:34 "Meni je samo postalo nesnosljivo da kako god okrenes Bosnjaci su ti koji trebaju popustati, relaksirati, biti mudri i ostale gluposti, a zivis u istoj avliji sa dusmanima koji uopce ne sakrivajubda rade kontra tebe...."
I mene je to toliko nesnošljivo toliko da sam cesto puta pomislio, a, i dalje mislim da ta opcija nije iskljucena,da jedino ratom i vojnom pobjedom se stvaro mogu normalizirati, da je mozda bolji rat nego da nas hebu u zdrav mozak i da nam piju krv na slamku decenijama, da zivimo u prijetnji konstantnoj da cemo postati palestina.
al jbg, sve je valjda bolje od rata, i u hebachinu nije mudro ici ako nemas dobro napucanu prangiju, pa tako moramo neke druge taktike pokusavati
Nažalost, naša je realna situacija i historijski usud da moramo biti ti koji prvi popustaju, prvi relaksiraju i niz dlaku da idemo svojim dusmanima
cim malo pocnemo da se kurchimo, odmah moramo da se i odkurchimo jer smo tu gdje jesmo, okruzeni s dusmanima i to u nekom duplom prstenu, prvi unutar bih taj nastavak ratne rs i hzhb a onda i zemljama za koje rade ti izdajnici i dalje i hebiga, a i nase politika u nasem hajmo rec toru nije bas dokazala ni zapadu niti bilo kome da zaista jesmo spremni za neku drzavu, da zasluzujemo puno bolje od ovih kojo nas hebu, jer i nasi su u nasem toru se posvetili pljacki, uhljebljenju, rastaljivanju s ovim dusmanima, primitivizmu itd
vidjeli smo znaci pokusaj taj stvaranja hrvatske samouprave, al tad smo vidjeli i reakciju zapada i kako im je prosao taj pokusaj, kad sam govorio o tom nekom pluralizmu kod hrvata kojeg je kako tako i bilo, mislio sam na period poslije tog pokusaja, tamo period od 2005. do 2015. i jos, koja, godina sta ja znam, tad je pocinjena ta greska koju je pokrenuo lagumdzija s komsicem, mislim da je u tom periodu upravo i reuf bakrovic bio tu u toj ekipi, tad je krenulo, onda nakon 4 godine komsic ponovo pobjedjuje i tako od te 2010. godine do danas kad skontas, vise je to od decenije kako traje ta prica, a komsic je preskocio smo jedan mandat i sve kad zbrojimo, gdje smo bili tad, gdje smo sad, hebes ga ako sad nije gora i zategnutija situacija
nije da hrvati to nisu nisu zasluzili, al ono sto se pokusavalo sa njihovim dekonstituisanjem nije po meni bilo mudro i nije dalo nikakav rezultat, odnosno vecu je stetu dalo nego korist, to smo imali omjer 2:1.
ono kad ti neko kaze moras biti strpljiv 10 15 godina uvijek ces pomislih hebo to prodje zivot, no evo kad, skontas proletile su te godine od kad je komsic u toj igri, a sta bi bilo da je taktika bila drugacija, kako bi sad izgledala hdz, kakvu bi konkurenciju imala, kakve bi price pricale, ja misl da vi situacija ipak bila povoljnija, mada nikad ne mozes znat.
zalosno je sto je izgubljeno dvadeset godina ni u sta, da je bogdo tad bio neki smit i donio ovako neke odluke, sve ove godine i izbore, pa i ove netom odrzane, nikad hdz ne bi ni iskoristio ova smitova rjesenja gledajuci rezultate, a situcija bi vjerovatno barem u federaciji bila normalizovana koliko toliko, i hrvati bi se pozabavili sobom i medjusobno bi se čerečili da su bili sigurni da ih ne mozemo dekonstituisati, al ebiga sta bi bilo kad bi bilo, sad je tako kako jest
ivo komsic je rekao nesto bitno za sta i ja mislim da, je istina, stranci su nesto dali hrvatima u vidu ove sigurnosti u domu naroda da ne mogu biti dekonstituisani, al su im ocigledno zaprijetili i dali do znanja da treci entitet, dalje blokade drzavd i koketiranje sa srbima koja smrde i na ruse ne dolaze u obzir, zato ja ocekujem da ce oni biti konstruktivniji i vec jesu, barem po priči čovićevoj se vidi neka promjena, nema ono uslovljavanja i prijetnji kao do skora
Ja Ivi ne mogu pomoci, sto 90% naroda kojem on pripada, glasa za političke stranke koje rade da se ova drzava raspadne, a on meni kaze da ja i narod kojem ja pripadam treba da tim istim Hrvatima pokazem dobru volju da smo mi spremni na kompromis... Ivo, nabijem i tebe i tvoju skolu i tvoju karijeru koju si napravio...
Ivo sinoc govori da Bosnjaci koji idu u dzamiju, (koje on kako to popularno kaze postuje i cijene kao individualno pravo), ali ti koji idu u dzamiju i nisu bas najpozeljniji da participiraju i da se plaho petljaju oko politike... Pa cekaj malo, znaci sad svi oni iz NiP-a koji su prakticni vjernici i koji idu u dzamiju, to vec nisu pozeljni... jel Adnan Delic nije pozeljan? Jel Samir Avdic nije pozeljan, jel problem ministrica Hota koja je pokrivena i to je problem? Ne tako dugo, senilni Stjepan Kljujic mrtav hladan ministricu Hotu okarakterisa kod Senada "ona zabradjena"...niko nista da kaze na to svce...Gdje je onda jednakost? Gdje je onda konvencija o ljudskim pravima? Znaci vracamo se opet na ono cemu pisem ovdje zadnja 3 dana i ono sto se aktivno desava zadnjih cca 200 godina... Problem je saka muslimana sto je uspjela prezivjeti i sto se sada i nesto pitaju institucionalno u drzavi... Ovaj dio NiP-ovih moze proci sad eto, zato kad se napravi koalicija Osmorke, opet su tu dominantniji SDP-ovci koji imaju komunisticki background i NS jer su liberali i 90% clanstva se uopce ne identifikuje sa bosnjackim ili muslimanskim identitetom...Bitna je masa i brojevi...
Kazem ti opet, ako tebi nema nista problematicno sa sinocnim izlaganjem Ive, ja i ti, malo sta dodirnog imamo...
Neka nasi dobri Bosnjani i dalje smatraju da je problem u nama samim, a neka opet idu traziti medju Hrvatima i Srbima, sebi partnere sa kojim ce graditi drzavu...
I hajd mi molim te objasni kako si dosao da zakljucka da je Covic postao konstruktivniji? Po kojim izjavama, molim te? Jucer covjek hladno rece, da postoje jos 2 turnusa po 2 godine da zavrsi ono sto je HNS zacrtao, a sa ovim zakonom koji je mu je Schmidt dao on je zavrsio 80% posla, kako ti to nije jasno jebote? Jesil ti svjestan, da ti vise nikad neces moci sastaviti vlast, u kojem ce se desiti da hrvatski blok cine u vlasti cine, na primjer Hrvati iz DF, Hrvati iz SDP-a i HDZ 90 iz Livna, to ti se sa ovim nikada nece moci desiti... I da ce ti od sad pa na dalje, kvotu vlasti Hrvata, od mjesne zajednice do drzave da cini oni glasovi koji dodju iz Zapadnog Mostara, Stoca, Capljine, Viteza, Novog Travnika i 4 opcine ZHK, a iz tih mjesta kada je u pitanju drzava moze doci samo neko ko je Covic ili neko gori od Covica...I za 15 godina, kada broj Hrvata u tih 9 opcina padne sa 200k na 100k, sa ovakvim zakonom, onda ces imati eklatantan primjer Juznoafricke republike...
nimalo ja nisam naivan, nego je problem sto sam mozdr hladno realan, ne vjerjem ja nikome i nicemu pogotovo ne hdz u, starim kamenjarskim varalicama, no mislim ipak da nesto treba s njima pokusavati
imali smo pokusaje eto da ih prehebemo svojom masovnošću, da mi izaberebomo hrvate koji nam gode, imali smo za to i ljudsko i zakonsko pravo, no nismo imali ono ajmo reci politicko pravo da im to radimo, jer ustavni princip dejtona, pa cak i naslijedje zavnobiha je takvo da su svi narodi jednaki, bez obzira koliko koga ima i gdje ko zivi
ako izaberemo mi zeljka komsica, i da smo izabrali i tog sestog delegata hrvata u dom naroda, pr napravili vlast bez hdz i politicke volje hrvata, ajmo realno nako, jel to ravnopravnost naroda
pogresno se postavlja teza hdz = hrvati i tome je i ivo komsic govorio al ga se izgleda ne razumije, niko nije derao hdz ko ivo komsic, no on s pravom tvrdi da zbog nesretnog hdza ne treba bosnjaci da napadaju hrvate ko narod, jasno je covjek pravio tu razlike, kao i izmedju bosnjaka kao naroda i dijela njihove politike.
jasno je da izgleda naivno kada sa nasljednicima uzp projekta pokusavas napraviti nesto pozitivno napraviti, no sta da se radi, jedno je svjetski standard i pravda, drugo su bh prilike, da je pravde hdz bi trebao biti zabranjena teroristicko secesionisticka organizacija, a 90 posto rukovodnog kadra odmah poslije rata je trebalo biti strijeljano, no nije, i sta sad, potpisali smo ravnopravnost naroda, jedina nada za buducnost nam je bila da ce se u hrvatskom korpusu stvoriti dovoljna neka kriticna masa za normalnu drzava, i mislim da nam je i dalje to jedina opcija koliko god da to izgleda naivno ocekivati
- Student_u_Ostavci
- Posts: 3901
- Joined: 04/09/2015 16:50
#59689 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Sunce ti poljubim, lik hladno kaže da nije upoznat sa kriminalom HDZa, kakav licemjer u pizdu materinu 
- Login77777
- Posts: 8778
- Joined: 18/05/2021 09:11
#59690 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Realnost je da su te dvije stranke osam godina vec partner SNSDu i HDZu, SDA i duze. Nikome to nije smetalo a sad smeta.noviforumas wrote: ↑19/11/2022 13:19 Boli me karina za SDA i DF, nisam nikad glasao za njih. Govorim o tome da nas se danima uvjerava da je Covic novi covjek, da je pod pritiskom MZ, da ce se smiriti posto je dobio izborni zakon, da ce se obnoviti saveznistvo Bosnjaka i Hrvata, da se HDZ udaljiti od SNSD-a... a desava se suprotno.
Covic nije novi covjek, isti je to lik kao i do sad.
-
Spit_fire
- Posts: 3325
- Joined: 27/07/2022 00:06
#59691 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Nije istina vidis sta kazu ovi dinini botovi, vjeruj njima ne onom sto dino kaze i svojim ocima/usimaStudent_u_Ostavci wrote: ↑19/11/2022 13:20 Sunce ti poljubim, lik hladno kaže da nije upoznat sa kriminalom HDZa, kakav licemjer u pizdu materinu![]()
To je sve montaza, nije on tako mislio
-
DonieBrasco
- Posts: 20119
- Joined: 31/08/2016 16:09
#59692 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Ustavni sud ako napravi presedan pod pritiscima vezano za imovinu i izborni zakon, Dodik i Covic ce carovati, bosnjacka strana tako da je nazovem se vise nece nista ni pitati.
-
plavi_E
- Posts: 7613
- Joined: 18/10/2021 19:47
#59693 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Sta god ovdje da upitas odgovor je "Ali SDA ....noviforumas wrote: ↑19/11/2022 13:19 Boli me karina za SDA i DF, nisam nikad glasao za njih. Govorim o tome da nas se danima uvjerava da je Covic novi covjek, da je pod pritiskom MZ, da ce se smiriti posto je dobio izborni zakon, da ce se obnoviti saveznistvo Bosnjaka i Hrvata, da se HDZ udaljiti od SNSD-a... a desava se suprotno.
-
Spit_fire
- Posts: 3325
- Joined: 27/07/2022 00:06
#59694 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Ma jok ba treba relaksirat odnose, ovaj Smitoc zakon je pravo pozitivna stvar mozda najpozitivnija od dejtona sto sw desila, vidis sta kazu kolegeDonieBrasco wrote: ↑19/11/2022 13:35 Ustavni sud ako napravi presedan pod pritiscima vezano za imovinu i izborni zakon, Dodik i Covic ce carovati, bosnjacka strana tako da je nazovem se vise nece nista ni pitati.
Takojder sad kad je relaksirano sa hrvatima treba i sa srbima tako sto ce im dat imovinu
Onda nastaviti u dobrom tempu pa promijenit dodatno zakone u korist HDZ
Ipak je to fina stranka kao sto Dino kaze
-
noviforumas
- Posts: 3187
- Joined: 12/08/2016 22:28
#59695 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Jah... a ko je predvidjao da ce se ovo desiti (kvota bila 1.05) nazivan je pro-ruskim covjekom.plavi_E wrote: ↑19/11/2022 13:36Sta god ovdje da upitas odgovor je "Ali SDA ....noviforumas wrote: ↑19/11/2022 13:19 Boli me karina za SDA i DF, nisam nikad glasao za njih. Govorim o tome da nas se danima uvjerava da je Covic novi covjek, da je pod pritiskom MZ, da ce se smiriti posto je dobio izborni zakon, da ce se obnoviti saveznistvo Bosnjaka i Hrvata, da se HDZ udaljiti od SNSD-a... a desava se suprotno.
-
plavi_E
- Posts: 7613
- Joined: 18/10/2021 19:47
#59696 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Vuciceva armija botova je maciji kasalj sta nas ovdje ceka. Ovdje se negiraju stvari za koje postoji ton i slika. Pljuju se svi oni koji ne misle da Covic nije kriminalac. Po javnosti se godina ponavlja prica o kriminalnom trojcu HDZ-SDA-SNSD. Sad kad je na mjestu SDA ova Oktopus koaliocija sad niko posteniji od Covica i Dodika.palermo wrote: ↑18/11/2022 19:16SpoilerShowPa ovaj forum je u dobroj mjeri slika onog što nas, najvjerovatnije čeka u skoroj budućnosti. A to je vučićevska atmosfera, u kojem će zaglušujući bubnjevi stranačkih botova onemogućiti bilokakvu smislenu raspravu. Imat ćemo na sceni nove komesare (već ih sad vidimo na forumu), kvazi intelektualna elita će da nam prodaje muda pod bubrege. Bilokakvi pokušaji kritičkog promišljanja će biti u startu sasjecani.....oni koji mogu i znaju misliti će se povući negdje u tišinu, ili će biti disidenti bez ikakvog stvarnog uticaja....
Naravno, imat ćemo i svoga Acu...naš neće biti toliko zabrinut kao pravi Aco, našem će uglavnom med i mlijeko teći iz usta, al metodologija vladanja će biti ista. Imat će se podrška stranaca, jer je mnogo lakše se dogovarati (odnosno naređivati ili ucjenjivati) jednu osobu nego se baviti sa nekim demokratskim institucijama. Naravno postojat će i pravdanje za ovakvu politiku, "necemo zar da nam se vrate mračna vremena". Postojat će i neka kvazi opozicija, oni će se k'o buniti pokatkad, ali će uvijek znati kada treba podržati......i tako to...
A to, hoće li se moći usvojiti ovo ili ono, pa kad stvoriš atmosferu kao što sam je gore napisao ( a rekoh, ovaj forum dođe kao neka vrsta pokazne vježbe) sve je moguće....tada ne morate ni brojati
- Student_u_Ostavci
- Posts: 3901
- Joined: 04/09/2015 16:50
#59697 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Jedino što smo mi dobili od Šmita i stranaca je to što su sklonili SDA. Da, dobili smo i zakon o negiranju genocida. Svi ga poštuju u RSu 
Najjači je ovaj odgovoar ambadade US na Dodikov govor neki dan. Kae 'Zato je dobio sankcije'. E jeste ga kaznili u pm, samo mu podigli rejting u nebesa kod zatucanih Srba sa Pala i okolice.
Najjači je ovaj odgovoar ambadade US na Dodikov govor neki dan. Kae 'Zato je dobio sankcije'. E jeste ga kaznili u pm, samo mu podigli rejting u nebesa kod zatucanih Srba sa Pala i okolice.
-
plavi_E
- Posts: 7613
- Joined: 18/10/2021 19:47
#59698 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
@Student_u_Ostavci
Pa nemoj tako. Dobili smo eksluzivno pravo da i Bosnjaci mogu zivjeti u BiH. I odblokiro je Federaciju.
"Te moje izmjene su usvojene u Predstavničkom domu FBiH i čekaju se na Domu naroda FBiH i pozivam Tomislava Martinovića predsjedavajućeg Doma naroda FBiH da ima mrvu empatije prema osobama sa invaliditetom i da stavi na dnevni red u skladu s novim nametnutim ustavom Christiana Schmidta jer je prošlo stotinu dana od kada je on usvojen u Predstavničkom domu. Pa čak je prošlo i 45 dana od dana nametanja", kazao je Čengić.
https://www.klix.ba/vijesti/svijet/ceng ... /221118140
I razbio je saveznistvo Dodika i Covica.
Čović: Partnerstvo SNSD-a i HDZ-a nema alternativu, ono je nedodirljivo
Pa nemoj tako. Dobili smo eksluzivno pravo da i Bosnjaci mogu zivjeti u BiH. I odblokiro je Federaciju.
"Te moje izmjene su usvojene u Predstavničkom domu FBiH i čekaju se na Domu naroda FBiH i pozivam Tomislava Martinovića predsjedavajućeg Doma naroda FBiH da ima mrvu empatije prema osobama sa invaliditetom i da stavi na dnevni red u skladu s novim nametnutim ustavom Christiana Schmidta jer je prošlo stotinu dana od kada je on usvojen u Predstavničkom domu. Pa čak je prošlo i 45 dana od dana nametanja", kazao je Čengić.
https://www.klix.ba/vijesti/svijet/ceng ... /221118140
I razbio je saveznistvo Dodika i Covica.
Čović: Partnerstvo SNSD-a i HDZ-a nema alternativu, ono je nedodirljivo
-
konami666
- Posts: 3697
- Joined: 11/05/2015 21:57
#59699 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Dogovorise se snsd i HDZ za pola sata. Tako se to radi 
- Student_u_Ostavci
- Posts: 3901
- Joined: 04/09/2015 16:50
