Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Locked
Vaya
Posts: 1161
Joined: 17/06/2015 14:27

#59651 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Vaya »

animus wrote: 18/11/2022 21:55
Vaya wrote: 18/11/2022 21:34

Nama trebaju jake institucije, sto vise centralizovane to bolje... U tom trenutku, sa Zapadom koji je blagonaklono gledao na nas, jer umjereni Tihic preuzeo SDA, gdje je se HDZ kaznjavao jer je popio vaspitnu zbog Jelaviceve samouprave i tadasnjeg Dodika koji je bio veci patriota od Alije, mi smo propustili priliku da napravimo dobar korak unaprijed. Nije ni izbliza bilo idealno, ali kad detaljnije usporedis Aprilski paket i trenutnu situaciju koju imas, skontas da je malo reci da smo se zajebali, pogotovo sa obecanjem od Amerikanaca da se nece stati sa reformama, nego bi se guralo dalje...a mi smo na to Amerikancima ponuduli Silajdzica koji se popisao po njima, rekao 100% BiH bez entiteta, i osvojio 2006 330k glasova i 2010 osvojio 100k, pobjegao u Istanbul, a nama ostavio povampirenog Dodika i ljute Amerikance...

Moja ljutnja na njega je s tim i veca, jer je on strasan kapacitet, obrazovan i pun iskustva, zato mi nije jasno, da nije bio u stanju da predvidi posljedice koje ce njegovi potezi ostaviti dugorocno...
Vjeruj da nama ne trebaju centralizovane institucije. Na državnom nivou samo ono što mora. Nema tu šanse da išta funkcioniše u ovom periodu. Ono što je neophodno moramo istrpiti a ostalo zadtžati na FBiH. Ako ne vjeruješ pogledaj RAK...SIPA... Tužilaštvo i Sud BiH..Nogometni savez itd.

Nije Dodik postao takav radi pada aprilskog paketa nego zbog priznanja Kosova i srpske diplomatske ofanzive. On samo obavlja dodijeljene zadatke. Haris je uradio koliko je mogao i ništa mi nebi dobili da je prošao taj paket. Jednostavno su se promijenili medjunarodni odnosi na šta mi nismo adekvatno odgovorili tj mi smo to prespavali uzdajuci se u strance koji su tada hvalili Putina i Ruse. Srbija je polako hvatala konce preko Rusije i nametnula svoje pitanje. Hrvatska se malo kasnije probudila i pocela voditi slicnu politiku i isto nametati svoje pitanje. A mi kontali kako skloniti Harisa pa onda SDA pa onda Lagumdžiju i tako prodje 15 godina. Kada smo se probudili nama došao Šmit za VP i odjednom osvanu izmjena Ustava FBiH. Da smo to čutke progutali išla bi otimačina državne imovine.

Ima ovdje dosta dosta gorke istine sto si napisao...
detroit-mercy
Posts: 16994
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#59652 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by detroit-mercy »

animus wrote: 18/11/2022 21:55
Vaya wrote: 18/11/2022 21:34

Nama trebaju jake institucije, sto vise centralizovane to bolje... U tom trenutku, sa Zapadom koji je blagonaklono gledao na nas, jer umjereni Tihic preuzeo SDA, gdje je se HDZ kaznjavao jer je popio vaspitnu zbog Jelaviceve samouprave i tadasnjeg Dodika koji je bio veci patriota od Alije, mi smo propustili priliku da napravimo dobar korak unaprijed. Nije ni izbliza bilo idealno, ali kad detaljnije usporedis Aprilski paket i trenutnu situaciju koju imas, skontas da je malo reci da smo se zajebali, pogotovo sa obecanjem od Amerikanaca da se nece stati sa reformama, nego bi se guralo dalje...a mi smo na to Amerikancima ponuduli Silajdzica koji se popisao po njima, rekao 100% BiH bez entiteta, i osvojio 2006 330k glasova i 2010 osvojio 100k, pobjegao u Istanbul, a nama ostavio povampirenog Dodika i ljute Amerikance...

Moja ljutnja na njega je s tim i veca, jer je on strasan kapacitet, obrazovan i pun iskustva, zato mi nije jasno, da nije bio u stanju da predvidi posljedice koje ce njegovi potezi ostaviti dugorocno...
Vjeruj da nama ne trebaju centralizovane institucije. Na državnom nivou samo ono što mora. Nema tu šanse da išta funkcioniše u ovom periodu. Ono što je neophodno moramo istrpiti a ostalo zadtžati na FBiH. Ako ne vjeruješ pogledaj RAK...SIPA... Tužilaštvo i Sud BiH..Nogometni savez itd.

Nije Dodik postao takav radi pada aprilskog paketa nego zbog priznanja Kosova i srpske diplomatske ofanzive. On samo obavlja dodijeljene zadatke. Haris je uradio koliko je mogao i ništa mi nebi dobili da je prošao taj paket. Jednostavno su se promijenili medjunarodni odnosi na šta mi nismo adekvatno odgovorili tj mi smo to prespavali uzdajuci se u strance koji su tada hvalili Putina i Ruse. Srbija je polako hvatala konce preko Rusije i nametnula svoje pitanje. Hrvatska se malo kasnije probudila i pocela voditi slicnu politiku i isto nametati svoje pitanje. A mi kontali kako skloniti Harisa pa onda SDA pa onda Lagumdžiju i tako prodje 15 godina. Kada smo se probudili nama došao Šmit za VP i odjednom osvanu izmjena Ustava FBiH. Da smo to čutke progutali išla bi otimačina državne imovine.
Dje si Dodo, jedva te pozna :mrgreen:
statixx
Posts: 9839
Joined: 15/12/2011 14:40
Location: Sarajevo

#59653 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by statixx »

Ako ne trebaju centralizovane institucije koji se klinac digla kuka i motika zbog prenosa nadleznosti, zar nije trebalo podrzati Dodika.
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 17067
Joined: 27/04/2021 22:52

#59654 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by tramvajtrojka »

statixx wrote: 18/11/2022 22:12 Ako ne trebaju centralizovane institucije koji se klinac digla kuka i motika zbog prenosa nadleznosti, zar nije trebalo podrzati Dodika.
bukvalno lupaju kao maksim po diviziji zadnjih skoro pa dva mjeseca, i kad im kazes halo ljudine sve sto govorite nema logike niti icega ispadnes izdajica drzave i bosnjaka :lol: :lol:
User avatar
animus
Posts: 5728
Joined: 21/06/2012 13:13

#59655 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by animus »

Da bi mogli shvatiti o čemu pričam morali bi biti objektivni i bez stranačkih okova što očigledno niste.
Nema veze biti ce neka funkcija kad neka vasa stranka dodje na vlast. To je najbitnije. Lagano kuhanje žabe je uvijek palilo.
Spit_fire
Posts: 3325
Joined: 27/07/2022 00:06

#59656 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Spit_fire »

A_A_AKCIJA wrote: 18/11/2022 21:59
Spit_fire wrote: 18/11/2022 21:51 Treba li da izrezem dio video zapisa u kojem to govori?
Haj molim te.

Evo, kreni sa citatom, "Čović je žrtva bošnjačke politike."

A prije toga ko čovjek, a ne botina, priznaj da si širio propagandu i da si slagao za šmitovu odluku, što sam ti dokazao primjerom zakona o obnovljivim izvorima energije. Tu maca pojela jezik? :D
Ja sam tvrdio da je zakon cisti aprthejd i dalje to tvrdim, bruka i sramota na tlu evrope..to sto si se ti uhvatio mrvica to je samo odraz tebe i tvog shvatanja

Pitam te opet jel podrzavas konakoviceve stavove koje dam naveo?
A_A_AKCIJA
Posts: 7959
Joined: 16/11/2009 02:54

#59657 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by A_A_AKCIJA »

Spit_fire wrote: 18/11/2022 22:50
A_A_AKCIJA wrote: 18/11/2022 21:59

Haj molim te.

Evo, kreni sa citatom, "Čović je žrtva bošnjačke politike."

A prije toga ko čovjek, a ne botina, priznaj da si širio propagandu i da si slagao za šmitovu odluku, što sam ti dokazao primjerom zakona o obnovljivim izvorima energije. Tu maca pojela jezik? :D
Ja sam tvrdio da je zakon cisti aprthejd i dalje to tvrdim, bruka i sramota na tlu evrope..to sto si se ti uhvatio mrvica to je samo odraz tebe i tvog shvatanja

Pitam te opet jel podrzavas konakoviceve stavove koje dam naveo?
Haj ti, za početak, dokaži da je to rekao, a lako ćemo dalje.

Dakle, "Čović je žrtva bošnjačke politike".

Hajmo :D

Traži se kompletan citat.
zabit_mehmedov
Posts: 204
Joined: 13/10/2022 00:26

#59658 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by zabit_mehmedov »

Vaya wrote: 18/11/2022 21:47
palermo wrote: 18/11/2022 21:34

A bogati drug sto te Ivo tako nazivcirao. Pa Ivo samo ponavljq ono sto vecina ovog foruma pise evo vec danima. Pa ovdje su ljudi proglaseni kadirovcima bez imalo ustrucavanja. Uz sveoopsto klicanje. Zasto Ivo ne bi imao pravo da kaze ono sto govori onaj koji ce sutra biti tvoj predstavnik. Samo zato sto je Hrvat.?Ne vidim zaista razloga da se na njega toliko ljutis. Covjek je samo, sto bi se narodski reklo, u folu ilitiga diru
Pa kako se necu nanervirat... Druze od mene neces u ovoj drzavi ni lupom naci ni jednog Srbina ili Hrvata koji vise liberalan, demokratican ili europeiziran po pitanju drustvenih, politickih ili bilo kakvih drugih shvatanja - ja to garantujem i znam...

I meni Ivo, koji je trebao da bude reper za intelekt i razmisljanje u ovoj drzavi, mi kaze da sa dugorocnu opstojnost ove drzave je problem u meni, jer Bosnjaci moraju da odluce hoce li Europu ili u rusko-srpski svijet...

Problem su Bosnjaci jer kritikuju Schmidtov zakon, ali nije problem Schmidt koji sa tim zakonom ugradi HDZ u ustav malte ne, onaj HDZ koji em sto je visoko kriminalna i koruptivna stranka, nego otvoreno radi na rusenju drzave...

Koji kurac ba?
Nije Ivo Komsic uopste govorio da au bosnjaci problem nego je cak odao i priznanje bosnjacima i rekao je sda, odnosno rekao je da cak ni cijela sda, nego njihov lider izetbegovic odmice bosnjake od zapada i neki intelektualci. Ne treba covjeku imputirati nesto sto nije rekao.

Navodeci primjer reufa bajrovica rekao je i istinu, zaista ima takvih koji su svojim kontinuiranim izjavama i radom pretjerivali i kod normalnih hrvata stvorili strah da bosnjaci pricom o gradjanskoj drzavi zapravo pokusavaju dekonstituisati hrvate ko narod

moramo biti svjesni da je nasa strateska politicka greska bila taj pokusaj dekonstituisanje hrvata izborom hrvatskog clana predsjednistva i prijetnjama da ce im se izborom sest delegata u federalnom domu narodu onemoguciti da se pitaju uopste u formiranju vlasti

moramo biti realni a to i komsic ivo kaze, pa dobro ljudi kako da se ne pitamo, jesmol rekli da je bih drzava ravnopravnih naroda, ako je hrvata manje jel to znaci da su nacionalna manjina il ravnopravni narod, nijd hdz isto sto i hrvatski narod

smit i zapad zato su i reagovali jer su nasi strucnjaci zaista brat bratu otvoreno prijetili dekonstituisanjem hrvata i tako narusavajuci osnovni princip dejtonske ali i zavnobihske bih.

to sto su hrvati se homogenizirali oko hdz jeste zaista i do nasih pogresnih strateskih politika, prije izbora zeljka komsica bilo je pluralizma, nekog kod hrvata, znamo da je alijansa jos i uspjela praviti vlast sa lijabovicam, ragužem il s kim vec, bilo je i matematike i da nije bilo komsica vjerovatno bi s vremenom kod njih pluralizam, mozda bio i jaci i hdz slabiji, no sta je tu je.

smitova odluka nije aprthejd ja mislim i nije korak unazad ka evropskim vrijesnostima, prije ce biti da je korak unazad bilo ono insistiranje da se hrvati dekonstituisu. Iako ovo sto kazem na prvu zvuci nelogicno, po samoj prirodi konstitutivnost i gradjanska drzava ne idu zajedno i logicno je zapitati se kako ce se cuvanjem konstituticnosti jednog naroda ici, prema normalnoj gradjanskoj drzavi? E pa mislim da ipak hoce jer ovdje su ipak u pitanju tri a ne dva naroda i ako jedan narod drugom svojom brojnoscu uzima konstitutivnost na jednom dijelu zemlje, a treci narod svojom brojnoscu oduzima konstituvnost od druga dva naroda na drugom dijelu zemlje, onda to nije pravi put ka gradjanskoj normalnoj drzavi.

ovo zaista jeste nasa situacija i iako s ovim oduzimanjima konstitutivnost po nekoj logici manje konstituvnosti znaci vise gradjanske drzave, ipak je ovo potpuno pogresam smijer koji vodi u probleme.

ovo podsjeca na ratni period i 93. godinu, i onda amerikanci, sad preko smita izgleda da rjesavaju problem po slicnom principu, prvo izmiruju bosnjake i hrvate, hrvate razdvajaju od srba, a time indirektno i od rusa i guraju ih u savez s bosnjacima, pa onda, kasnije ide pritisak na srbe

mi s hrvatima zaista moramo biti oprezni jer nas historija i belaj tako uče i nije im vjerovati uopste, i da ih nismo posli dekonstituisati pitanje je bi li se isto ponasali, a, mozda jos i gore, no ipak ne trebamo im, davati ocigledne neke povode se da se homogeniziraju dodatno zbog nase politike i da se priblizavaju srbima

mislim da je pravo pitanje sta bi bilo kad bi bilo da komsic u predsjednistvo nikad nije izabran i da smo imali u ovom proteklom vremenu pismeniju, posteniju i sposobniju vlast koja bi ocigledno odudarala od hdz ovih politicara i njihovih lopovluka, da smo imali ocitiji razvoj dijela zemlje gdje hdz nema uticaja, mislite da hrvati normalni ne bi to vidjeli i da ne bi poceli prozivati hdz zbog kriminala i nerada kad bi vidjeli kako ovamo bosnjaci napreduju, a ne prijete hrvatima nicim
harisl
Posts: 683
Joined: 25/10/2002 00:00

#59659 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by harisl »

zabit_mehmedov wrote: 19/11/2022 00:13
Vaya wrote: 18/11/2022 21:47

Pa kako se necu nanervirat... Druze od mene neces u ovoj drzavi ni lupom naci ni jednog Srbina ili Hrvata koji vise liberalan, demokratican ili europeiziran po pitanju drustvenih, politickih ili bilo kakvih drugih shvatanja - ja to garantujem i znam...

I meni Ivo, koji je trebao da bude reper za intelekt i razmisljanje u ovoj drzavi, mi kaze da sa dugorocnu opstojnost ove drzave je problem u meni, jer Bosnjaci moraju da odluce hoce li Europu ili u rusko-srpski svijet...

Problem su Bosnjaci jer kritikuju Schmidtov zakon, ali nije problem Schmidt koji sa tim zakonom ugradi HDZ u ustav malte ne, onaj HDZ koji em sto je visoko kriminalna i koruptivna stranka, nego otvoreno radi na rusenju drzave...

Koji kurac ba?
Nije Ivo Komsic uopste govorio da au bosnjaci problem nego je cak odao i priznanje bosnjacima i rekao je sda, odnosno rekao je da cak ni cijela sda, nego njihov lider izetbegovic odmice bosnjake od zapada i neki intelektualci. Ne treba covjeku imputirati nesto sto nije rekao.

Navodeci primjer reufa bajrovica rekao je i istinu, zaista ima takvih koji su svojim kontinuiranim izjavama i radom pretjerivali i kod normalnih hrvata stvorili strah da bosnjaci pricom o gradjanskoj drzavi zapravo pokusavaju dekonstituisati hrvate ko narod

moramo biti svjesni da je nasa strateska politicka greska bila taj pokusaj dekonstituisanje hrvata izborom hrvatskog clana predsjednistva i prijetnjama da ce im se izborom sest delegata u federalnom domu narodu onemoguciti da se pitaju uopste u formiranju vlasti

moramo biti realni a to i komsic ivo kaze, pa dobro ljudi kako da se ne pitamo, jesmol rekli da je bih drzava ravnopravnih naroda, ako je hrvata manje jel to znaci da su nacionalna manjina il ravnopravni narod, nijd hdz isto sto i hrvatski narod

smit i zapad zato su i reagovali jer su nasi strucnjaci zaista brat bratu otvoreno prijetili dekonstituisanjem hrvata i tako narusavajuci osnovni princip dejtonske ali i zavnobihske bih.

to sto su hrvati se homogenizirali oko hdz jeste zaista i do nasih pogresnih strateskih politika, prije izbora zeljka komsica bilo je pluralizma, nekog kod hrvata, znamo da je alijansa jos i uspjela praviti vlast sa lijabovicam, ragužem il s kim vec, bilo je i matematike i da nije bilo komsica vjerovatno bi s vremenom kod njih pluralizam, mozda bio i jaci i hdz slabiji, no sta je tu je.

smitova odluka nije aprthejd ja mislim i nije korak unazad ka evropskim vrijesnostima, prije ce biti da je korak unazad bilo ono insistiranje da se hrvati dekonstituisu. Iako ovo sto kazem na prvu zvuci nelogicno, po samoj prirodi konstitutivnost i gradjanska drzava ne idu zajedno i logicno je zapitati se kako ce se cuvanjem konstituticnosti jednog naroda ici, prema normalnoj gradjanskoj drzavi? E pa mislim da ipak hoce jer ovdje su ipak u pitanju tri a ne dva naroda i ako jedan narod drugom svojom brojnoscu uzima konstitutivnost na jednom dijelu zemlje, a treci narod svojom brojnoscu oduzima konstituvnost od druga dva naroda na drugom dijelu zemlje, onda to nije pravi put ka gradjanskoj normalnoj drzavi.

ovo zaista jeste nasa situacija i iako s ovim oduzimanjima konstitutivnost po nekoj logici manje konstituvnosti znaci vise gradjanske drzave, ipak je ovo potpuno pogresam smijer koji vodi u probleme.

ovo podsjeca na ratni period i 93. godinu, i onda amerikanci, sad preko smita izgleda da rjesavaju problem po slicnom principu, prvo izmiruju bosnjake i hrvate, hrvate razdvajaju od srba, a time indirektno i od rusa i guraju ih u savez s bosnjacima, pa onda, kasnije ide pritisak na srbe

mi s hrvatima zaista moramo biti oprezni jer nas historija i belaj tako uče i nije im vjerovati uopste, i da ih nismo posli dekonstituisati pitanje je bi li se isto ponasali, a, mozda jos i gore, no ipak ne trebamo im, davati ocigledne neke povode se da se homogeniziraju dodatno zbog nase politike i da se priblizavaju srbima

mislim da je pravo pitanje sta bi bilo kad bi bilo da komsic u predsjednistvo nikad nije izabran i da smo imali u ovom proteklom vremenu pismeniju, posteniju i sposobniju vlast koja bi ocigledno odudarala od hdz ovih politicara i njihovih lopovluka, da smo imali ocitiji razvoj dijela zemlje gdje hdz nema uticaja, mislite da hrvati normalni ne bi to vidjeli i da ne bi poceli prozivati hdz zbog kriminala i nerada kad bi vidjeli kako ovamo bosnjaci napreduju, a ne prijete hrvatima nicim
Cime je to Komsic unazadio Hrvate, uvrijedio ih?
Za to vrijeme HDZ i butum Hrvatska negiraju Genocid, velicaju ratne zlocince, velicaju politiku i saradjuju u razbijanju BiH, zaustavljaju citavu ovu zemlju od proslih izbora...
Vaya
Posts: 1161
Joined: 17/06/2015 14:27

#59660 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Vaya »

zabit_mehmedov wrote: 19/11/2022 00:13
Vaya wrote: 18/11/2022 21:47

Pa kako se necu nanervirat... Druze od mene neces u ovoj drzavi ni lupom naci ni jednog Srbina ili Hrvata koji vise liberalan, demokratican ili europeiziran po pitanju drustvenih, politickih ili bilo kakvih drugih shvatanja - ja to garantujem i znam...

I meni Ivo, koji je trebao da bude reper za intelekt i razmisljanje u ovoj drzavi, mi kaze da sa dugorocnu opstojnost ove drzave je problem u meni, jer Bosnjaci moraju da odluce hoce li Europu ili u rusko-srpski svijet...

Problem su Bosnjaci jer kritikuju Schmidtov zakon, ali nije problem Schmidt koji sa tim zakonom ugradi HDZ u ustav malte ne, onaj HDZ koji em sto je visoko kriminalna i koruptivna stranka, nego otvoreno radi na rusenju drzave...

Koji kurac ba?
Nije Ivo Komsic uopste govorio da au bosnjaci problem nego je cak odao i priznanje bosnjacima i rekao je sda, odnosno rekao je da cak ni cijela sda, nego njihov lider izetbegovic odmice bosnjake od zapada i neki intelektualci. Ne treba covjeku imputirati nesto sto nije rekao.

Navodeci primjer reufa bajrovica rekao je i istinu, zaista ima takvih koji su svojim kontinuiranim izjavama i radom pretjerivali i kod normalnih hrvata stvorili strah da bosnjaci pricom o gradjanskoj drzavi zapravo pokusavaju dekonstituisati hrvate ko narod

moramo biti svjesni da je nasa strateska politicka greska bila taj pokusaj dekonstituisanje hrvata izborom hrvatskog clana predsjednistva i prijetnjama da ce im se izborom sest delegata u federalnom domu narodu onemoguciti da se pitaju uopste u formiranju vlasti

moramo biti realni a to i komsic ivo kaze, pa dobro ljudi kako da se ne pitamo, jesmol rekli da je bih drzava ravnopravnih naroda, ako je hrvata manje jel to znaci da su nacionalna manjina il ravnopravni narod, nijd hdz isto sto i hrvatski narod

smit i zapad zato su i reagovali jer su nasi strucnjaci zaista brat bratu otvoreno prijetili dekonstituisanjem hrvata i tako narusavajuci osnovni princip dejtonske ali i zavnobihske bih.

to sto su hrvati se homogenizirali oko hdz jeste zaista i do nasih pogresnih strateskih politika, prije izbora zeljka komsica bilo je pluralizma, nekog kod hrvata, znamo da je alijansa jos i uspjela praviti vlast sa lijabovicam, ragužem il s kim vec, bilo je i matematike i da nije bilo komsica vjerovatno bi s vremenom kod njih pluralizam, mozda bio i jaci i hdz slabiji, no sta je tu je.

smitova odluka nije aprthejd ja mislim i nije korak unazad ka evropskim vrijesnostima, prije ce biti da je korak unazad bilo ono insistiranje da se hrvati dekonstituisu. Iako ovo sto kazem na prvu zvuci nelogicno, po samoj prirodi konstitutivnost i gradjanska drzava ne idu zajedno i logicno je zapitati se kako ce se cuvanjem konstituticnosti jednog naroda ici, prema normalnoj gradjanskoj drzavi? E pa mislim da ipak hoce jer ovdje su ipak u pitanju tri a ne dva naroda i ako jedan narod drugom svojom brojnoscu uzima konstitutivnost na jednom dijelu zemlje, a treci narod svojom brojnoscu oduzima konstituvnost od druga dva naroda na drugom dijelu zemlje, onda to nije pravi put ka gradjanskoj normalnoj drzavi.

ovo zaista jeste nasa situacija i iako s ovim oduzimanjima konstitutivnost po nekoj logici manje konstituvnosti znaci vise gradjanske drzave, ipak je ovo potpuno pogresam smijer koji vodi u probleme.

ovo podsjeca na ratni period i 93. godinu, i onda amerikanci, sad preko smita izgleda da rjesavaju problem po slicnom principu, prvo izmiruju bosnjake i hrvate, hrvate razdvajaju od srba, a time indirektno i od rusa i guraju ih u savez s bosnjacima, pa onda, kasnije ide pritisak na srbe

mi s hrvatima zaista moramo biti oprezni jer nas historija i belaj tako uče i nije im vjerovati uopste, i da ih nismo posli dekonstituisati pitanje je bi li se isto ponasali, a, mozda jos i gore, no ipak ne trebamo im, davati ocigledne neke povode se da se homogeniziraju dodatno zbog nase politike i da se priblizavaju srbima

mislim da je pravo pitanje sta bi bilo kad bi bilo da komsic u predsjednistvo nikad nije izabran i da smo imali u ovom proteklom vremenu pismeniju, posteniju i sposobniju vlast koja bi ocigledno odudarala od hdz ovih politicara i njihovih lopovluka, da smo imali ocitiji razvoj dijela zemlje gdje hdz nema uticaja, mislite da hrvati normalni ne bi to vidjeli i da ne bi poceli prozivati hdz zbog kriminala i nerada kad bi vidjeli kako ovamo bosnjaci napreduju, a ne prijete hrvatima nicim
Ni sekunde los tekst, ali se jednostavno ne slazem oko dosta stvari...

Na primjer pretpostavljam da su Hrvatima 2001 opet bili krivi Bosnjaci kada je Jelavic proglasio samoupravu? Pa ljudi hladno sebi organizovase entitet sa granicama HZHB...

Meni je samo postalo nesnosljivo da kako god okrenes Bosnjaci su ti koji trebaju popustati, relaksirati, biti mudri i ostale gluposti, a zivis u istoj avliji sa dusmanima koji uopce ne sakrivajubda rade kontra tebe....

Ti ako nisi nista cuo problematicno u Ivinom predavanju veceras...onda cu se samo vratiti na pocetak i reci slozit cu se da se ne slazemo...
zabit_mehmedov
Posts: 204
Joined: 13/10/2022 00:26

#59661 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by zabit_mehmedov »

"Meni je samo postalo nesnosljivo da kako god okrenes Bosnjaci su ti koji trebaju popustati, relaksirati, biti mudri i ostale gluposti, a zivis u istoj avliji sa dusmanima koji uopce ne sakrivajubda rade kontra tebe...."

I mene je to toliko nesnošljivo toliko da sam cesto puta pomislio, a, i dalje mislim da ta opcija nije iskljucena,da jedino ratom i vojnom pobjedom se stvaro mogu normalizirati, da je mozda bolji rat nego da nas hebu u zdrav mozak i da nam piju krv na slamku decenijama, da zivimo u prijetnji konstantnoj da cemo postati palestina.

al jbg, sve je valjda bolje od rata, i u hebachinu nije mudro ici ako nemas dobro napucanu prangiju, pa tako moramo neke druge taktike pokusavati

Nažalost, naša je realna situacija i historijski usud da moramo biti ti koji prvi popustaju, prvi relaksiraju i niz dlaku da idemo svojim dusmanima

cim malo pocnemo da se kurchimo, odmah moramo da se i odkurchimo jer smo tu gdje jesmo, okruzeni s dusmanima i to u nekom duplom prstenu, prvi unutar bih taj nastavak ratne rs i hzhb a onda i zemljama za koje rade ti izdajnici i dalje i hebiga, a i nase politika u nasem hajmo rec toru nije bas dokazala ni zapadu niti bilo kome da zaista jesmo spremni za neku drzavu, da zasluzujemo puno bolje od ovih kojo nas hebu, jer i nasi su u nasem toru se posvetili pljacki, uhljebljenju, rastaljivanju s ovim dusmanima, primitivizmu itd

vidjeli smo znaci pokusaj taj stvaranja hrvatske samouprave, al tad smo vidjeli i reakciju zapada i kako im je prosao taj pokusaj, kad sam govorio o tom nekom pluralizmu kod hrvata kojeg je kako tako i bilo, mislio sam na period poslije tog pokusaja, tamo period od 2005. do 2015. i jos, koja, godina sta ja znam, tad je pocinjena ta greska koju je pokrenuo lagumdzija s komsicem, mislim da je u tom periodu upravo i reuf bakrovic bio tu u toj ekipi, tad je krenulo, onda nakon 4 godine komsic ponovo pobjedjuje i tako od te 2010. godine do danas kad skontas, vise je to od decenije kako traje ta prica, a komsic je preskocio smo jedan mandat i sve kad zbrojimo, gdje smo bili tad, gdje smo sad, hebes ga ako sad nije gora i zategnutija situacija

nije da hrvati to nisu nisu zasluzili, al ono sto se pokusavalo sa njihovim dekonstituisanjem nije po meni bilo mudro i nije dalo nikakav rezultat, odnosno vecu je stetu dalo nego korist, to smo imali omjer 2:1.

ono kad ti neko kaze moras biti strpljiv 10 15 godina uvijek ces pomislih hebo to prodje zivot, no evo kad, skontas proletile su te godine od kad je komsic u toj igri, a sta bi bilo da je taktika bila drugacija, kako bi sad izgledala hdz, kakvu bi konkurenciju imala, kakve bi price pricale, ja misl da vi situacija ipak bila povoljnija, mada nikad ne mozes znat.

zalosno je sto je izgubljeno dvadeset godina ni u sta, da je bogdo tad bio neki smit i donio ovako neke odluke, sve ove godine i izbore, pa i ove netom odrzane, nikad hdz ne bi ni iskoristio ova smitova rjesenja gledajuci rezultate, a situcija bi vjerovatno barem u federaciji bila normalizovana koliko toliko, i hrvati bi se pozabavili sobom i medjusobno bi se čerečili da su bili sigurni da ih ne mozemo dekonstituisati, al ebiga sta bi bilo kad bi bilo, sad je tako kako jest

ivo komsic je rekao nesto bitno za sta i ja mislim da, je istina, stranci su nesto dali hrvatima u vidu ove sigurnosti u domu naroda da ne mogu biti dekonstituisani, al su im ocigledno zaprijetili i dali do znanja da treci entitet, dalje blokade drzavd i koketiranje sa srbima koja smrde i na ruse ne dolaze u obzir, zato ja ocekujem da ce oni biti konstruktivniji i vec jesu, barem po priči čovićevoj se vidi neka promjena, nema ono uslovljavanja i prijetnji kao do skora
User avatar
Styling
Posts: 15028
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#59662 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Styling »

Spit_fire wrote: 18/11/2022 21:52
Styling wrote: 18/11/2022 20:49

Je li ima neko pravilo da se mora uvijek odgovarati?! Kad mi je ćejf da odgovorim, odgovoriću, ako nije, neću. Ako mi je ćejf ignorisaću te ili staviti na foe. Ako mi je ćejf napisaću ti doktorsku disertaciju. Svaćaš?
Nije nego nemas sta reci, al udure sve nema potrebe da ista pises :thumbup: jer podrzavas ovo
Nisi ti kvalifikovan da kažeš da li ja imam nešto reći ili nemam. Ti piši svoje, ja ću svoje. Možda te nekada počastim odgovorom. :D
User avatar
Styling
Posts: 15028
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#59663 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Styling »

Spit_fire wrote: 18/11/2022 15:48
Styling wrote: 18/11/2022 15:29

I šta sad? Dino još fin. Ja bih joj natrljala nos za sav sarkazam koji prosipa.
Cuj sta sad ???!! Pa eto nista...

Pa ti ne vidis nista sporno u tome sto dino ne vidi nista lose u HDZu? Ako ne vidis sta se onda ljutis kad vam velikog vodju neko nazove glasonovornikom HDZa

Koji sarkazam? Postavila je dva konkretna pitanja.

1.Da li smatrate da je i HDZ bio dio tr koruptivne i mafijaske vlasti s obzirom da su bili dio iste?

2.Da li postoji ista sto zamjerete HDZu ?

I jedno i drugo je odgovorio sa Ne

Sta sad i N1 je rezimski mediji? Mozda Dinu niko ni sta ne smije pitati vec samo slusati?

Znaci HDZ je ustvari fina stranka koju je SDA koristila za svoje prljave rabote, a nemaju uopste dodira ni sa korpucijom ni antidrzavnim djelovanjem

Isto ko sunce iz banovica sto rece, citiram "HDZ NIJE KRIV ZA BLOKADU"

Ovo je stvarno novi nivo bezobrazluk..sad me ubjedjujete i da sam gluh
Hajde da ti odgovorim kad si navalio.

SDA je decenijama sa HDZ u vlasti bez zamjerke. Sada kad su došle neke druge snage, sada im se kao nešto treba zamjerati. Zamjerali, ne zamjerali s njima se mora u vlast.
Samo što ovaj put Osmorka neće prodavati državu za Sebijinu funkciju.
User avatar
animus
Posts: 5728
Joined: 21/06/2012 13:13

#59664 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by animus »

Styling wrote: 19/11/2022 07:32
Spit_fire wrote: 18/11/2022 15:48

Cuj sta sad ???!! Pa eto nista...

Pa ti ne vidis nista sporno u tome sto dino ne vidi nista lose u HDZu? Ako ne vidis sta se onda ljutis kad vam velikog vodju neko nazove glasonovornikom HDZa

Koji sarkazam? Postavila je dva konkretna pitanja.

1.Da li smatrate da je i HDZ bio dio tr koruptivne i mafijaske vlasti s obzirom da su bili dio iste?

2.Da li postoji ista sto zamjerete HDZu ?

I jedno i drugo je odgovorio sa Ne

Sta sad i N1 je rezimski mediji? Mozda Dinu niko ni sta ne smije pitati vec samo slusati?

Znaci HDZ je ustvari fina stranka koju je SDA koristila za svoje prljave rabote, a nemaju uopste dodira ni sa korpucijom ni antidrzavnim djelovanjem

Isto ko sunce iz banovica sto rece, citiram "HDZ NIJE KRIV ZA BLOKADU"

Ovo je stvarno novi nivo bezobrazluk..sad me ubjedjujete i da sam gluh
Hajde da ti odgovorim kad si navalio.

SDA je decenijama sa HDZ u vlasti bez zamjerke. Sada kad su došle neke druge snage, sada im se kao nešto treba zamjerati. Zamjerali, ne zamjerali s njima se mora u vlast.
Samo što ovaj put Osmorka neće prodavati državu za Sebijinu funkciju.
Osmorka ide u vlast i to je sada jasno. Meni iskreno to je i drago. Treba pokušati. Treba i SDA malo u opoziciju da se preispita. Samo jedno pitanje mi odgovori ako hoćeš. Je li stvarno misliš da može funkcionisati koalicija od toliko različitih stranaka koja vlast dijeli sa HDZ-om? Odnosno može li to potrajati i godinu dana da ne pukne. Šta ćemo ako pukne a ministarstva podijeljena i nema nove vlade vec trpi do slijedecih izbora a razni direktori budu bez kontrole kao pušteni s lanca. Daj Bože da ne budem u pravu ali moj osječaj je da će tako biti.
Vaya
Posts: 1161
Joined: 17/06/2015 14:27

#59665 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Vaya »

zabit_mehmedov wrote: 19/11/2022 01:34 "Meni je samo postalo nesnosljivo da kako god okrenes Bosnjaci su ti koji trebaju popustati, relaksirati, biti mudri i ostale gluposti, a zivis u istoj avliji sa dusmanima koji uopce ne sakrivajubda rade kontra tebe...."

I mene je to toliko nesnošljivo toliko da sam cesto puta pomislio, a, i dalje mislim da ta opcija nije iskljucena,da jedino ratom i vojnom pobjedom se stvaro mogu normalizirati, da je mozda bolji rat nego da nas hebu u zdrav mozak i da nam piju krv na slamku decenijama, da zivimo u prijetnji konstantnoj da cemo postati palestina.

al jbg, sve je valjda bolje od rata, i u hebachinu nije mudro ici ako nemas dobro napucanu prangiju, pa tako moramo neke druge taktike pokusavati

Nažalost, naša je realna situacija i historijski usud da moramo biti ti koji prvi popustaju, prvi relaksiraju i niz dlaku da idemo svojim dusmanima

cim malo pocnemo da se kurchimo, odmah moramo da se i odkurchimo jer smo tu gdje jesmo, okruzeni s dusmanima i to u nekom duplom prstenu, prvi unutar bih taj nastavak ratne rs i hzhb a onda i zemljama za koje rade ti izdajnici i dalje i hebiga, a i nase politika u nasem hajmo rec toru nije bas dokazala ni zapadu niti bilo kome da zaista jesmo spremni za neku drzavu, da zasluzujemo puno bolje od ovih kojo nas hebu, jer i nasi su u nasem toru se posvetili pljacki, uhljebljenju, rastaljivanju s ovim dusmanima, primitivizmu itd

vidjeli smo znaci pokusaj taj stvaranja hrvatske samouprave, al tad smo vidjeli i reakciju zapada i kako im je prosao taj pokusaj, kad sam govorio o tom nekom pluralizmu kod hrvata kojeg je kako tako i bilo, mislio sam na period poslije tog pokusaja, tamo period od 2005. do 2015. i jos, koja, godina sta ja znam, tad je pocinjena ta greska koju je pokrenuo lagumdzija s komsicem, mislim da je u tom periodu upravo i reuf bakrovic bio tu u toj ekipi, tad je krenulo, onda nakon 4 godine komsic ponovo pobjedjuje i tako od te 2010. godine do danas kad skontas, vise je to od decenije kako traje ta prica, a komsic je preskocio smo jedan mandat i sve kad zbrojimo, gdje smo bili tad, gdje smo sad, hebes ga ako sad nije gora i zategnutija situacija

nije da hrvati to nisu nisu zasluzili, al ono sto se pokusavalo sa njihovim dekonstituisanjem nije po meni bilo mudro i nije dalo nikakav rezultat, odnosno vecu je stetu dalo nego korist, to smo imali omjer 2:1.

ono kad ti neko kaze moras biti strpljiv 10 15 godina uvijek ces pomislih hebo to prodje zivot, no evo kad, skontas proletile su te godine od kad je komsic u toj igri, a sta bi bilo da je taktika bila drugacija, kako bi sad izgledala hdz, kakvu bi konkurenciju imala, kakve bi price pricale, ja misl da vi situacija ipak bila povoljnija, mada nikad ne mozes znat.

zalosno je sto je izgubljeno dvadeset godina ni u sta, da je bogdo tad bio neki smit i donio ovako neke odluke, sve ove godine i izbore, pa i ove netom odrzane, nikad hdz ne bi ni iskoristio ova smitova rjesenja gledajuci rezultate, a situcija bi vjerovatno barem u federaciji bila normalizovana koliko toliko, i hrvati bi se pozabavili sobom i medjusobno bi se čerečili da su bili sigurni da ih ne mozemo dekonstituisati, al ebiga sta bi bilo kad bi bilo, sad je tako kako jest

ivo komsic je rekao nesto bitno za sta i ja mislim da, je istina, stranci su nesto dali hrvatima u vidu ove sigurnosti u domu naroda da ne mogu biti dekonstituisani, al su im ocigledno zaprijetili i dali do znanja da treci entitet, dalje blokade drzavd i koketiranje sa srbima koja smrde i na ruse ne dolaze u obzir, zato ja ocekujem da ce oni biti konstruktivniji i vec jesu, barem po priči čovićevoj se vidi neka promjena, nema ono uslovljavanja i prijetnji kao do skora
Vidi prijatelju, ja mislim da ti uopce nisi zlonamjeran ili los, ali mislim da si suvise naivan, sto je generalno karakteristika Bosnjaka/Bosanaca...ja se s tobom ne slazem u 90%, kao na primjer isto kao sto se ne slazem sa 90% stvari sto je rekao sinoc Ivo i mogu slobodno reci, da 20% koje je on rekao sinoc mi licno vrijedja...

Ja Ivi ne mogu pomoci, sto 90% naroda kojem on pripada, glasa za političke stranke koje rade da se ova drzava raspadne, a on meni kaze da ja i narod kojem ja pripadam treba da tim istim Hrvatima pokazem dobru volju da smo mi spremni na kompromis... Ivo, nabijem i tebe i tvoju skolu i tvoju karijeru koju si napravio...

Ivo sinoc govori da Bosnjaci koji idu u dzamiju, (koje on kako to popularno kaze postuje i cijene kao individualno pravo), ali ti koji idu u dzamiju i nisu bas najpozeljniji da participiraju i da se plaho petljaju oko politike... Pa cekaj malo, znaci sad svi oni iz NiP-a koji su prakticni vjernici i koji idu u dzamiju, to vec nisu pozeljni... jel Adnan Delic nije pozeljan? Jel Samir Avdic nije pozeljan, jel problem ministrica Hota koja je pokrivena i to je problem? Ne tako dugo, senilni Stjepan Kljujic mrtav hladan ministricu Hotu okarakterisa kod Senada "ona zabradjena"...niko nista da kaze na to svce...Gdje je onda jednakost? Gdje je onda konvencija o ljudskim pravima? Znaci vracamo se opet na ono cemu pisem ovdje zadnja 3 dana i ono sto se aktivno desava zadnjih cca 200 godina... Problem je saka muslimana sto je uspjela prezivjeti i sto se sada i nesto pitaju institucionalno u drzavi... Ovaj dio NiP-ovih moze proci sad eto, zato kad se napravi koalicija Osmorke, opet su tu dominantniji SDP-ovci koji imaju komunisticki background i NS jer su liberali i 90% clanstva se uopce ne identifikuje sa bosnjackim ili muslimanskim identitetom...Bitna je masa i brojevi...

Kazem ti opet, ako tebi nema nista problematicno sa sinocnim izlaganjem Ive, ja i ti, malo sta dodirnog imamo...

Neka nasi dobri Bosnjani i dalje smatraju da je problem u nama samim, a neka opet idu traziti medju Hrvatima i Srbima, sebi partnere sa kojim ce graditi drzavu...

I hajd mi molim te objasni kako si dosao da zakljucka da je Covic postao konstruktivniji? Po kojim izjavama, molim te? Jucer covjek hladno rece, da postoje jos 2 turnusa po 2 godine da zavrsi ono sto je HNS zacrtao, a sa ovim zakonom koji je mu je Schmidt dao on je zavrsio 80% posla, kako ti to nije jasno jebote? Jesil ti svjestan, da ti vise nikad neces moci sastaviti vlast, u kojem ce se desiti da hrvatski blok cine u vlasti cine, na primjer Hrvati iz DF, Hrvati iz SDP-a i HDZ 90 iz Livna, to ti se sa ovim nikada nece moci desiti... I da ce ti od sad pa na dalje, kvotu vlasti Hrvata, od mjesne zajednice do drzave da cini oni glasovi koji dodju iz Zapadnog Mostara, Stoca, Capljine, Viteza, Novog Travnika i 4 opcine ZHK, a iz tih mjesta kada je u pitanju drzava moze doci samo neko ko je Covic ili neko gori od Covica...I za 15 godina, kada broj Hrvata u tih 9 opcina padne sa 200k na 100k, sa ovakvim zakonom, onda ces imati eklatantan primjer Juznoafricke republike...
Last edited by Vaya on 19/11/2022 09:04, edited 1 time in total.
dragan53
Posts: 282
Joined: 29/12/2012 10:19

#59666 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by dragan53 »

Čitam ovo što je napisao VOjin Mijatović i kako god skontam on će glasati da Dodik ima 4 delegata. Drugo objašnjenje nemam nije se uspio napraviti ni neki veliki pritisak javnosti na njega.

https://avaz.com/mijatovic-odgovori ... aroda-bih/
User avatar
Styling
Posts: 15028
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#59667 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Styling »

animus wrote: 19/11/2022 08:11
Styling wrote: 19/11/2022 07:32

Hajde da ti odgovorim kad si navalio.

SDA je decenijama sa HDZ u vlasti bez zamjerke. Sada kad su došle neke druge snage, sada im se kao nešto treba zamjerati. Zamjerali, ne zamjerali s njima se mora u vlast.
Samo što ovaj put Osmorka neće prodavati državu za Sebijinu funkciju.
Osmorka ide u vlast i to je sada jasno. Meni iskreno to je i drago. Treba pokušati. Treba i SDA malo u opoziciju da se preispita. Samo jedno pitanje mi odgovori ako hoćeš. Je li stvarno misliš da može funkcionisati koalicija od toliko različitih stranaka koja vlast dijeli sa HDZ-om? Odnosno može li to potrajati i godinu dana da ne pukne. Šta ćemo ako pukne a ministarstva podijeljena i nema nove vlade vec trpi do slijedecih izbora a razni direktori budu bez kontrole kao pušteni s lanca. Daj Bože da ne budem u pravu ali moj osječaj je da će tako biti.
Odgovore na tvoja pitanja nemam. Da imam vjerovatno bih bila u vlasti a ne naglabala po forumu. Ostaje nam da vidimo i da se nadamo i očekujemo da će krenuti na bolje.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83515
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#59668 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by _BataZiv_0809 »

@zabit_mehmedov :thumbup:
User avatar
Haris.ba
Posts: 35306
Joined: 08/09/2005 20:08

#59669 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Haris.ba »

Pogleda li iko onaj intervju Domagoja Margetica?

Samo naivan covjek moze tvrditi da ce Covic prestati saradjivati sa Dodikom. I da stranci ne podrzavaju tu saradnju. Jer, ocito imaju finansijski interes.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83515
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#59670 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by _BataZiv_0809 »

Haris.ba wrote: 19/11/2022 09:25 Pogleda li iko onaj intervju Domagoja Margetica?

Samo naivan covjek moze tvrditi da ce Covic prestati saradjivati sa Dodikom. I da stranci ne podrzavaju tu saradnju. Jer, ocito imaju finansijski interes.
Gdje se moze pogledat
Vaya
Posts: 1161
Joined: 17/06/2015 14:27

#59671 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Vaya »

Haris.ba wrote: 19/11/2022 09:25 Pogleda li iko onaj intervju Domagoja Margetica?

Samo naivan covjek moze tvrditi da ce Covic prestati saradjivati sa Dodikom. I da stranci ne podrzavaju tu saradnju. Jer, ocito imaju finansijski interes.
Ma naravno da nece, ko god misli, da ce sad Covic odjebat Dodika i pocet pricat neku pro-BiH pricu euro-atlantskih integracija je presmijesan...
Covic je dobio sustinu, sad kad je vidio da je sa strancima prosla glavnina, moze samo smjeskat i gledati kako ce jos kompletirati stvar sa Predsjednistvom, a u tom procesu, ako neko misli da cemu biti bliza Osmorka od Dodika... :roll:

Ja samo gledam jos kako ce se Dodik povampirit jos dodatno, a vec je to najavio u par press konferencija...
User avatar
Haris.ba
Posts: 35306
Joined: 08/09/2005 20:08

#59672 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Haris.ba »



Postavljao sam vec. Ali, podug. Mrsko narodu gledati.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83515
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#59673 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by _BataZiv_0809 »

De prepricaj
User avatar
Haris.ba
Posts: 35306
Joined: 08/09/2005 20:08

#59674 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Haris.ba »

_BataZiv_0809 wrote: 19/11/2022 09:32 De prepricaj
Nije nista dramaticno. Saradnja oko preprodaje ruske nafte na temeljima stvorenim na svercu nafte u ratu. Trougao Cermak, Dodik, Covic. Bake je tu da ne pravi proceduralne probleme radi jednog direktorskog mjesta....
palermo
Posts: 25349
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#59675 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by palermo »

Haris.ba wrote: 19/11/2022 09:37
_BataZiv_0809 wrote: 19/11/2022 09:32 De prepricaj
Nije nista dramaticno. Saradnja oko preprodaje ruske nafte na temeljima stvorenim na svercu nafte u ratu. Trougao Cermak, Dodik, Covic. Bake je tu da ne pravi proceduralne probleme radi jednog direktorskog mjesta....
Pa onda je ovo odlcna prilika da osmorka prekine tu saradnju.
Locked