Zeničani

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83400
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#53826 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

Digla_da_kreci wrote: 29/08/2021 01:15 Gledaj ti ovih Zenicana, samo jedu. :oops:

A gdje se pije? :lol:

Ozbiljno, gdje se izlazi navecer i do kad je sta otvoreno?
Ako si za pop/rock varijante vodit ce te @ExNihilo

Ako si za turbo folk ja cu.
User avatar
Digla_da_kreci
Posts: 6857
Joined: 01/05/2010 19:03

#53827 Re: Zeničani

Post by Digla_da_kreci »

Moze. Povedite i hanume. :D
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83400
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#53828 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

Da Vinci's pub onda. Ona i ja i ja i ti. Svi zajedno u koktelu ljubavi :zekzek:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83400
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#53829 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »



:mrgreen:
User avatar
Digla_da_kreci
Posts: 6857
Joined: 01/05/2010 19:03

#53830 Re: Zeničani

Post by Digla_da_kreci »

:lol:
prolazim ja drugu noc bajrama kraj Carpe Diema kad vidim plakat Darko Lazic valjda gostovao, a ponoc tek bila, ljudi u basti pijani svi. :lol:

Sretnem neke policajce jedu bureke :lol: pitam ih gdje sta ima da svira, kazu do 12 i fajront, moraju utisati muziku. :D

U onom parku kad se ide u Ten, i dalje se ekipa drogira. :lol:

al meni je najljepse sto nikad nisam dozivjela neku neprijatnost; ili sam lude srece il je do pristupa.. puno puta sam tu izlazila vikendom i u sred noci isla gradom u zenskom drustvu i niko nista. Momci su cak i ljubazni, pitaju jesmo li ok i treba li nas otpratiti do kuce. U kaficima isto - evo stolica, evo mjesto ako treba, ma bas mi je super kad god dodjem. :thumbup:
User avatar
Ja_Ja
Posts: 2829
Joined: 07/03/2006 06:59
Location: tamo daleko...

#53831 Re: Zeničani

Post by Ja_Ja »

skoronikako wrote: 28/08/2021 23:37
Sydnor wrote: 28/08/2021 20:52 Vrilicu bih jeo svaki dan od danas pa do kraja života.
I ja. :thumbup:
Pridruzujem se. Zenu kad nisam razveo zbog komentara o vrilici.

Za batu:

Image
User avatar
Sanjarko
Posts: 28402
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#53832 Re: Zeničani

Post by Sanjarko »

A baba?
User avatar
apsidejzi
Posts: 9947
Joined: 25/05/2013 23:49

#53833 Re: Zeničani

Post by apsidejzi »

ExNihilo wrote: 29/08/2021 00:02 Nije popara, a izljevak ne znam šta je. Vrilica se ponegdje još zove i oparuša i za razliku od popare zakuha se brašno s vrelom vodom i rokne na tepsiju premazanu uljem. Kad je ispečeš, onda zaliješ mlijekom.
Sad se otkriva ko je IZ Zenice a ko OD Zenice :D

Vrilica je nas lakmus papir
User avatar
Crni cvijet
Posts: 184
Joined: 16/11/2009 19:51

#53834 Re: Zeničani

Post by Crni cvijet »

Kako sam sad gladna... Vrilica moze uvijek.
Sydnor
Posts: 1849
Joined: 08/02/2019 09:04

#53835 Re: Zeničani

Post by Sydnor »

Fakat gdje se kod nas izlazi, ima li šta novo da se otvorilo? :-D

Imam nažalost određenih problema sa zdravljem i ove godine ne znam jesam li 2 ili 3 puta izašao vani.

Bio sam jednom u onoj Krčmi BP. Meni djeluje ok, nije loše. Fina kafanica.

Gdje vi idete na pivu, na kafu?
kuglanje_ze
Posts: 1278
Joined: 17/02/2020 11:29

#53836 Re: Zeničani

Post by kuglanje_ze »

Samo jedete, a grad propada 😂.

Popara je broj jedan (iako mi u zadnje vrijeme ne ostaje hljeba), a mogu i vrilica i ribice...
Sydnor
Posts: 1849
Joined: 08/02/2019 09:04

#53837 Re: Zeničani

Post by Sydnor »

Crni cvijet wrote: 29/08/2021 09:39 Kako sam sad gladna... Vrilica moze uvijek.
Nije loša, ali nije ni vrilica. To je jelde na fazon vrilice, samo se uz tijesto doda i krompir nasječen u kockice.

Volim to nekad sa paradajzom i lukom.

I što je još bitnije, zove li još iko ovo baba? :D
User avatar
-Chesterfield-
Posts: 6915
Joined: 04/08/2020 19:22

#53838 Re: Zeničani

Post by -Chesterfield- »

Šta mislite da li se onaj grah od prekjučer pokvario? Bio je u zamrzivaču?
Moja mama naučila praviti hranu za 6 osoba. Ja nisam svaki dan kod kuće, uglavnom ona sama.
User avatar
Rothmans
Posts: 4651
Joined: 21/11/2019 21:32

#53839 Re: Zeničani

Post by Rothmans »

Digla_da_kreci wrote: 29/08/2021 01:46 :lol:
prolazim ja drugu noc bajrama kraj Carpe Diema kad vidim plakat Darko Lazic valjda gostovao, a ponoc tek bila, ljudi u basti pijani svi. :lol:

Sretnem neke policajce jedu bureke :lol: pitam ih gdje sta ima da svira, kazu do 12 i fajront, moraju utisati muziku. :D

U onom parku kad se ide u Ten, i dalje se ekipa drogira. :lol:

al meni je najljepse sto nikad nisam dozivjela neku neprijatnost; ili sam lude srece il je do pristupa.. puno puta sam tu izlazila vikendom i u sred noci isla gradom u zenskom drustvu i niko nista. Momci su cak i ljubazni, pitaju jesmo li ok i treba li nas otpratiti do kuce. U kaficima isto - evo stolica, evo mjesto ako treba, ma bas mi je super kad god dodjem. :thumbup:
Sad imamo migose , pa nije bas preporucljivo za zensko tandarat okolo u ta doba.
tap3ah75
Posts: 7593
Joined: 07/09/2009 14:14

#53840 Re: Zeničani

Post by tap3ah75 »

Ja_Ja wrote: 29/08/2021 05:46
skoronikako wrote: 28/08/2021 23:37
I ja. :thumbup:
Pridruzujem se. Zenu kad nisam razveo zbog komentara o vrilici.

Za batu:

Image
To je u mene u selu 100% oparuša.
kuglanje_ze
Posts: 1278
Joined: 17/02/2020 11:29

#53841 Re: Zeničani

Post by kuglanje_ze »

tap3ah75 wrote: 29/08/2021 10:15
Ja_Ja wrote: 29/08/2021 05:46

Pridruzujem se. Zenu kad nisam razveo zbog komentara o vrilici.

Za batu:

Image
To je u mene u selu 100% oparuša.
Pozdravi selo, vrilica je to...
kuglanje_ze
Posts: 1278
Joined: 17/02/2020 11:29

#53842 Re: Zeničani

Post by kuglanje_ze »

-Chesterfield- wrote: 29/08/2021 10:10 Šta mislite da li se onaj grah od prekjučer pokvario? Bio je u zamrzivaču?
Moja mama naučila praviti hranu za 6 osoba. Ja nisam svaki dan kod kuće, uglavnom ona sama.
Nije. Gdje će se u zamrzivaču pokvariti. Samo udri.
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#53843 Re: Zeničani

Post by Nivelacija »

Sydnor wrote: 29/08/2021 10:08
Crni cvijet wrote: 29/08/2021 09:39 Kako sam sad gladna... Vrilica moze uvijek.
Nije loša, ali nije ni vrilica. To je jelde na fazon vrilice, samo se uz tijesto doda i krompir nasječen u kockice.

Volim to nekad sa paradajzom i lukom.

I što je još bitnije, zove li još iko ovo baba? :D
Pa valjda svi u Zenici zovu baba sa krompirom.
Kljukusa bijeli luk
Sydnor
Posts: 1849
Joined: 08/02/2019 09:04

#53844 Re: Zeničani

Post by Sydnor »

Nivelacija wrote: 29/08/2021 10:24
Sydnor wrote: 29/08/2021 10:08

Nije loša, ali nije ni vrilica. To je jelde na fazon vrilice, samo se uz tijesto doda i krompir nasječen u kockice.

Volim to nekad sa paradajzom i lukom.

I što je još bitnije, zove li još iko ovo baba? :D
Pa valjda svi u Zenici zovu baba sa krompirom.
Kljukusa bijeli luk
A šta znam, vidiš da se ni oko vrilice ne možemo usaglasit kamoli oko babe.

Kljukuša :kiselavoda:
User avatar
Crni cvijet
Posts: 184
Joined: 16/11/2009 19:51

#53845 Re: Zeničani

Post by Crni cvijet »

Sydnor wrote: 29/08/2021 10:08
Crni cvijet wrote: 29/08/2021 09:39 Kako sam sad gladna... Vrilica moze uvijek.
Nije loša, ali nije ni vrilica. To je jelde na fazon vrilice, samo se uz tijesto doda i krompir nasječen u kockice.

Volim to nekad sa paradajzom i lukom.

I što je još bitnije, zove li još iko ovo baba? :D
To ne znam, samo se u vrilicu razumijem :lol:

A isla sam i ja u Krcmu i meni se dopada. Doduse ja i nesto ne izlazim navecer toliko, draze su mi dnevne kafe. Tu mi je fin onaj kafic na bulevaru, mislim da se mozda i zove Bulevar, pa Bordo, pa gore Veni cini mi se. Za dnevnu je ok i Spirit...

Bila sam nedavno, igrom slucaja, navecer u Pasazu i bilo je ok.
User avatar
Digla_da_kreci
Posts: 6857
Joined: 01/05/2010 19:03

#53846 Re: Zeničani

Post by Digla_da_kreci »

Nije ba baba, nego lezibaba, tako su meni rekli :lol:
User avatar
apsidejzi
Posts: 9947
Joined: 25/05/2013 23:49

#53847 Re: Zeničani

Post by apsidejzi »

kuglanje_ze wrote: 29/08/2021 10:22
tap3ah75 wrote: 29/08/2021 10:15

To je u mene u selu 100% oparuša.
Pozdravi selo, vrilica je to...
:lol: :lol: :lol:

Ovo je nasa verzija: Nije burek sa sirom nego sirnica!!!
Sydnor
Posts: 1849
Joined: 08/02/2019 09:04

#53848 Re: Zeničani

Post by Sydnor »

Crni cvijet wrote: 29/08/2021 11:20
Sydnor wrote: 29/08/2021 10:08

Nije loša, ali nije ni vrilica. To je jelde na fazon vrilice, samo se uz tijesto doda i krompir nasječen u kockice.

Volim to nekad sa paradajzom i lukom.

I što je još bitnije, zove li još iko ovo baba? :D
To ne znam, samo se u vrilicu razumijem :lol:

A isla sam i ja u Krcmu i meni se dopada. Doduse ja i nesto ne izlazim navecer toliko, draze su mi dnevne kafe. Tu mi je fin onaj kafic na bulevaru, mislim da se mozda i zove Bulevar, pa Bordo, pa gore Veni cini mi se. Za dnevnu je ok i Spirit...

Bila sam nedavno, igrom slucaja, navecer u Pasazu i bilo je ok.
Joj sorry ja kontao da citiram Sanjarka, a ne tebe.

Šta je Veni i gdje je?
Bordo mi je ok ljeti, Bulevar nisam bio a znam gdje je, Pasaž ok...

Ma ove godine sam 2 do 3 puta navečer izašao... I to bilo je ZS pa Gatto, ZS pa Avanti :lol: i ZS pa ako nije bio Backstage kad je bio onaj DJ Soul :mrgreen:

Ko da mi je 300, a ne 30. :D
User avatar
Not My Idea
Posts: 14691
Joined: 15/03/2011 23:12

#53849 Re: Zeničani

Post by Not My Idea »

ExNihilo wrote: 28/08/2021 23:41
_BataZiv_0809 wrote: 28/08/2021 23:40 Sta je vrilica
Zajebavaš? :D
On je Zenicu vidio mozda samo na slici :lol:
User avatar
ExNihilo
Posts: 17072
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#53850 Re: Zeničani

Post by ExNihilo »

Ne zajebavajte, Bata je 24-karatni Zeničan. :D
Post Reply