Zeničani

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

kuglanje_ze
Posts: 1278
Joined: 17/02/2020 11:29

#53701 Re: Zeničani

Post by kuglanje_ze »

_BataZiv_0809 wrote: 26/08/2021 10:35 @kuglanje_ze

Jesi li prijavio?
NS je imao preko 100 prijava kršenja izbornog procesa, mislim da je pokretana i krivična prijava...
Ujeo vuk magarca
User avatar
Rothmans
Posts: 4651
Joined: 21/11/2019 21:32

#53702 Re: Zeničani

Post by Rothmans »

_BataZiv_0809 wrote: 26/08/2021 09:26
Bobi wrote: 26/08/2021 09:20

New znam tu :mrgreen:
Bila je afera tamo 2004. nekad. Bolesnu su je tjerali da "radi" a kad se otkrilo da je umrla od AIDS, mnoge "ugledne" njuske su se sasrale.
I vodile hanume na testiranje.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#53703 Re: Zeničani

Post by Kikibombona »

kuglanje_ze wrote: 26/08/2021 11:30
_BataZiv_0809 wrote: 26/08/2021 10:35 @kuglanje_ze

Jesi li prijavio?
NS je imao preko 100 prijava kršenja izbornog procesa, mislim da je pokretana i krivična prijava...
Ujeo vuk magarca
Kazem ti ja, bez spremnosti na fizicki obracun SDA se ne moze pobijediti.

NS ih ne moze pobijediti za 10 000 godina. Ukrast ce koliko god bude trebalo a ti podnosi krivicne prijave njihovim pravosudnim organima, bas ce se slatko nasmijati. :D

...

Seljak je u vecini slucajeva kukavica, mozes ga lako uzeti na prepad cak i kada je fizicki znatno jaci. Oni ne mogu kao gradski mangupi procijeniti koliko je neko lud i jak, a usadjeno im je da se povlace i pokoravaju. Al' ako ih pustis da rade sto zele onda su beskrajno bezobrazni.

...

DakleM, NS se mora udruziti sa nekom konzervativnom strankom kao sto je NiP, koja ima ljude da brani glasacke kutije. Jedino tako se moze doci do rezultata sto smo vidjeli u Sarajevu gdje NS ima premijera i nacelnika Centra, gdje izgura mnoge svoje politike.
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#53704 Re: Zeničani

Post by Nivelacija »

A sto pises o izborima kada si napisao u gradu se ne krade nego po selima. Znaci da si neupućen do te mjere da to granici sa ludoscu. I opet nastavljas pisati nesto sto si formulirao u svojoj glavi vidjevši na klixu vijesti kako ovi brane kutije..znaci to sve sto vidis je predstava za javnost isto sto ste naivni za vladu ZDK. Predstava za javnost i skretanje pažnje, dimna zavjesa..Evo ja cu ti reci NS nema vijecnika u Zenici zbog Fude i njegove stranke. Odradi 2-3 puta posmatraca i clana odbora pa onda pisi.

Vladajuća stranka u kantonu jedna od njih je upravo u centru grada gdje ti glasas u ugostiteljskoj skoli u jednom kabinetu ukrala 300 glasova. Ja sam bio ispred SDP, mislis da se to moze zaustaviti, pokusao je tvoj komsija koji sada zivi u Austriji(ako te zanima ko javi se u pp ja cu ti reci ime) pa je nastala frka i zavrsio u pritvoru sa ovim sto su dopisivali glasove koji su imali instrukcije ako ih neko vidi da izazove djevojka fizicki obračun kao da je napadnuta od muskarca posmatraca. Napravio sebi problem u zivotu bio a glasovi ostali kako su ostali prebrojani nema ispravljanja a 20 dana nije smio na ulicu da mu glavu ne otkine neko.

Kako SDA gleda sto vise poklopiti i ukrasti isto tako i duplo vise to zele i kifla i fudo, kukic i ovi njihovi clanovi
kuglanje_ze
Posts: 1278
Joined: 17/02/2020 11:29

#53705 Re: Zeničani

Post by kuglanje_ze »

Ono bi se tuklo na izbornom mjestu 😂😂😂😂😂. Ko je spreman da popije krivičnu prijavu radi dnevnice od 40-50 KM?
Kad budes bar jednom posmatrač na nekom biračkom mjestu moći ćeš komentarisati, do tada ne bi trebao biti Boško Buha.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#53706 Re: Zeničani

Post by Kikibombona »

kuglanje_ze wrote: 26/08/2021 14:45 Ono bi se tuklo na izbornom mjestu 😂😂😂😂😂. Ko je spreman da popije krivičnu prijavu radi dnevnice od 40-50 KM?
Kad budes bar jednom posmatrač na nekom biračkom mjestu moći ćeš komentarisati, do tada ne bi trebao biti Boško Buha.
Ucestvovao sam u izbornom procesu prije 15-ak godina i na mom birackom mjestu je sve bilo 100% regularno.

Dovoljno je pogledati gradska biracka mjesta, u svakom SDA dozivi tezak potop. Sve to nadoknade na selima uz ogroman procenat glasova za njihA i veliku izlaznost. Sabrati dva i dva.

...

Vama iz NS je 40-50km pokretacka snaga, nista ideologija, ideja, domovina itd.? Pa ako je tako dace vam SDA svima po 100km, nema potrebe za neprijatnosti. A ako treba, SDA-ovci su spremni i na fizicko nasilje.

Ne kontam zasto se vi bavite politikom ako niste spremni nizasta????
skoronikako
Posts: 1135
Joined: 08/10/2018 12:09

#53707 Re: Zeničani

Post by skoronikako »

Meni ovdje nesto sad nije jasno. Redovno se zalite kako ima samo 10% urbanih u Zenici, kako su ostali seljaci. Sad odjednom, u toj Zenici gdje je 90% seljaka, SDA dozivljava potop u gradu jer je tu sve regularno.


Nevezano za ovu pricu, ja bih se isao lijeciti da u svakom postu napisem "seljak" (u kontekstu kako je taj neki anonimni seljak kriv za sve muke jadnog gradjanina koji nema prava u svom gradu).
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#53708 Re: Zeničani

Post by Kikibombona »

Nivelacija wrote: 26/08/2021 14:11 A sto pises o izborima kada si napisao u gradu se ne krade nego po selima. Znaci da si neupućen do te mjere da to granici sa ludoscu. I opet nastavljas pisati nesto sto si formulirao u svojoj glavi vidjevši na klixu vijesti kako ovi brane kutije..znaci to sve sto vidis je predstava za javnost isto sto ste naivni za vladu ZDK. Predstava za javnost i skretanje pažnje, dimna zavjesa..Evo ja cu ti reci NS nema vijecnika u Zenici zbog Fude i njegove stranke. Odradi 2-3 puta posmatraca i clana odbora pa onda pisi.

Vladajuća stranka u kantonu jedna od njih je upravo u centru grada gdje ti glasas u ugostiteljskoj skoli u jednom kabinetu ukrala 300 glasova. Ja sam bio ispred SDP, mislis da se to moze zaustaviti, pokusao je tvoj komsija koji sada zivi u Austriji(ako te zanima ko javi se u pp ja cu ti reci ime) pa je nastala frka i zavrsio u pritvoru sa ovim sto su dopisivali glasove koji su imali instrukcije ako ih neko vidi da izazove djevojka fizicki obračun kao da je napadnuta od muskarca posmatraca. Napravio sebi problem u zivotu bio a glasovi ostali kako su ostali prebrojani nema ispravljanja a 20 dana nije smio na ulicu da mu glavu ne otkine neko.

Kako SDA gleda sto vise poklopiti i ukrasti isto tako i duplo vise to zele i kifla i fudo, kukic i ovi njihovi clanovi
Pretpostavljam da mislis na ASDA... i kako su prosli? Debakl! Mozda su mogli ukrasti na jednom mjestu i to je to.

...

Takvi slučajevi se desavaju ali su vjerujem izolovani. Ja sam prije 15 godina na Jaliji ucestvovao u izbornom procesu i sve je bilo cisto kao suza. SDP je tada pomeo i opet im je bilo nedovoljno posto je SDA poharala na selima.

...

Pogledaj kako je Stanivukovic uradio u BL, sprijecio pljacku. Napravili su bazu iz koje su pratili desavanja na svakom birackom mjestu. Ako bi se negdje pokusala kradja, mobilni timovi, koje bi cinili politicari i neki momci sa mudima, bi odmah isli u pomoc svom posmatracu.

...

Ako nemas muda da se boris sa njima, besmisleno je izlaziti na izbore.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#53709 Re: Zeničani

Post by Kikibombona »

skoronikako wrote: 26/08/2021 15:31 Meni ovdje nesto sad nije jasno. Redovno se zalite kako ima samo 10% urbanih u Zenici, kako su ostali seljaci. Sad odjednom, u toj Zenici gdje je 90% seljaka, SDA dozivljava potop u gradu jer je tu sve regularno.
I seljacima se ogadila SDA.

U mojoj zgradi, a ponekad se uhvatim politike sa komsijama, svi sa mrznjom govore o SDA. Seljaci su glasali za Kasuma, poneko za SDP, NiP itd. Ovo malo urbanih sto ima glasa za SDP ili NS. Vecina ne glasa, nazalost.
kuglanje_ze
Posts: 1278
Joined: 17/02/2020 11:29

#53710 Re: Zeničani

Post by kuglanje_ze »

skoronikako wrote: 26/08/2021 15:31 Meni ovdje nesto sad nije jasno. Redovno se zalite kako ima samo 10% urbanih u Zenici, kako su ostali seljaci. Sad odjednom, u toj Zenici gdje je 90% seljaka, SDA dozivljava potop u gradu jer je tu sve regularno.


Nevezano za ovu pricu, ja bih se isao lijeciti da u svakom postu napisem "seljak" (u kontekstu kako je taj neki anonimni seljak kriv za sve muke jadnog gradjanina koji nema prava u svom gradu).
Ma frajer puko ko kokica, pusti ga. Ne zna šta baljezga. Ovo su ti sve šupljaci onih nehljeba što po čitav dan sjede po kafama i mjenjali bi svijet, a ne mogu sebe upristojiti.
User avatar
ExNihilo
Posts: 17072
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#53711 Re: Zeničani

Post by ExNihilo »

Kiki se trebao roditi kao crnac negdje na američkom jugu i biti kakav preacher.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#53712 Re: Zeničani

Post by Kikibombona »

kuglanje_ze wrote: 26/08/2021 16:02Ma frajer puko ko kokica, pusti ga. Ne zna šta baljezga. Ovo su ti sve šupljaci onih nehljeba što po čitav dan sjede po kafama i mjenjali bi svijet, a ne mogu sebe upristojiti.
Prvo, nisam popio kafu 10 godina, a ni do tada ih nisam previse popio. Preferiram caj. Ne sjedim po birtijama, vec se ubijam sportovima. Stavljam glavu na panj pri tvrdnji da za jedan dan sportskim aktivnostima potrosim energije kao ti za mjesec dana.

Zaposlen sam i nemam vremena na bacanje.

Prezirem mahalanje.

Ne mislim da ista mogu promijeniti.

Kako si mogao bas sve profulati :?:
Last edited by Kikibombona on 26/08/2021 16:18, edited 1 time in total.
User avatar
ExNihilo
Posts: 17072
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#53713 Re: Zeničani

Post by ExNihilo »

Al' i na basketu objašnjavaš ljudima za koga trebaju glasati? :D
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#53714 Re: Zeničani

Post by Kikibombona »

ExNihilo wrote: 26/08/2021 16:18 Al' i na basketu objašnjavaš ljudima za koga trebaju glasati? :D
90% mojih drugova ne izlazi na izbore, odustali ima 10-15 godina. Vecinu su razocarali Zlajoglu i Komsic. Imaju stav da smo govna od ljudi i da nece biti bolje u narednih 50 godina. Tako da, ne gnjavim ih pricom o politici osim kada se tema nametne uoci izbora. Tada u raspravi obicno budem sam protiv svih. :D
User avatar
Zaitsev
Posts: 1998
Joined: 08/10/2011 14:31
Location: Zenica
Contact:

#53715 Re: Zeničani

Post by Zaitsev »

Kikibombona wrote: 26/08/2021 16:17
kuglanje_ze wrote: 26/08/2021 16:02Ma frajer puko ko kokica, pusti ga. Ne zna šta baljezga. Ovo su ti sve šupljaci onih nehljeba što po čitav dan sjede po kafama i mjenjali bi svijet, a ne mogu sebe upristojiti.
Prvo, nisam popio kafu 10 godina, a ni do tada ih nisam previse popio. Preferiram caj. Ne sjedim po birtijama, vec se ubijam sportovima. Stavljam glavu na panj pri tvrdnji da za jedan dan sportskim aktivnostima potrosim energije kao ti za mjesec dana.

Zaposlen sam i nemam vremena na bacanje.

Prezirem mahalanje.

Ne mislim da ista mogu promijeniti.

Kako si mogao bas sve profulati :?:
Još da jebeš, tačno bi umro… :D
User avatar
Casual's
Posts: 6722
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#53716 Re: Zeničani

Post by Casual's »

ExNihilo wrote: 26/08/2021 16:18 Al' i na basketu objašnjavaš ljudima za koga trebaju glasati? :D
Za nadati se da ne objašnjava ko nama.

Kaže, treba glasati za NS. Par postova poslije veli, NS ne može ništa promijeniti. :mrgreen:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83399
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#53717 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

Smara ova tema ko da sam igro 3 seta u tie breaku protiv Wawrnike.
withpeace
Posts: 91
Joined: 20/06/2021 20:32

#53718 Re: Zeničani

Post by withpeace »

_BataZiv_0809 wrote: 26/08/2021 17:04 Smara ova tema ko da sam igro 3 seta u tie breaku protiv Wawrnike.
Smara logično kad likovi provedu po pola sata pisajući jedan umobolan komentar koji svakako neće izaći iz kruga ovog foruma. Ovdje ako se ne pise gdje je bolja ili kakva hrana onda jedni druge filuju, al realno nemas nista pozitivno pisati. Mozes pisati do sutra ali se opet nista nece promjeniti u “četvtrom gradu u B i H”. Ovdje je lijepa priča - šuplja.
User avatar
-Chesterfield-
Posts: 6914
Joined: 04/08/2020 19:22

#53719 Re: Zeničani

Post by -Chesterfield- »

withpeace wrote: 26/08/2021 18:44
_BataZiv_0809 wrote: 26/08/2021 17:04 Smara ova tema ko da sam igro 3 seta u tie breaku protiv Wawrnike.
Smara logično kad likovi provedu po pola sata pisajući jedan umobolan komentar koji svakako neće izaći iz kruga ovog foruma. Ovdje ako se ne pise gdje je bolja ili kakva hrana onda jedni druge filuju, al realno nemas nista pozitivno pisati. Mozes pisati do sutra ali se opet nista nece promjeniti u “četvtrom gradu u B i H”. Ovdje je lijepa priča - šuplja.
Fali žena iz Zenice na forumu. Možda bi nas tada Kiki manje gnjavio politikom?
User avatar
Distortion
Posts: 3208
Joined: 08/09/2007 19:56

#53720 Re: Zeničani

Post by Distortion »

Ode za Šeriće 100.000 KM a ulica prema Gornjoj Zenici strava i uzas, makadam vec dugo vremena. Haman je Derviš dobro isposlovao kod Fude ove pare a najmanje glasova je dobio u Šerićima. Grozno je ici onim putem prema Gornjoj Zenici i taj put se hitno mora asfaltirat.

Kad mozemo ocekivat da ce se zavrsit onaj most za Raspotocje? Nisam gledao ima li tamo radnika, cini mi se da su rijeseni imovinsko pravni odnosi.
User avatar
ExNihilo
Posts: 17072
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#53721 Re: Zeničani

Post by ExNihilo »

_BataZiv_0809 wrote: 26/08/2021 17:04 Smara ova tema ko da sam igro 3 seta u tie breaku protiv Wawrnike.
Jučer nekoliko postova o Gatto i restoranima bijahu osvježenje kao da smo otvorili prozor u gasnoj komori Aušvica.

De nešto malo drugo hebala vas raspala NS, krezubi Fudo, i zeleni kriminalci.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83399
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#53722 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

ExNihilo wrote: 26/08/2021 20:03

De nešto malo drugo hebala vas raspala NS, krezubi Fudo, i zeleni kriminalci.
Amen to that :thumbup:
User avatar
Crni cvijet
Posts: 184
Joined: 16/11/2009 19:51

#53723 Re: Zeničani

Post by Crni cvijet »

_BataZiv_0809 wrote: 26/08/2021 20:05
ExNihilo wrote: 26/08/2021 20:03

De nešto malo drugo hebala vas raspala NS, krezubi Fudo, i zeleni kriminalci.
Amen to that :thumbup:
Evo recimo gdje izaći na piće... Možda i kolač. Jela smo izgleda više puta prešli. :razz:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83399
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#53724 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

Crni cvijet wrote: 26/08/2021 20:10
_BataZiv_0809 wrote: 26/08/2021 20:05

Amen to that :thumbup:
Evo recimo gdje izaći na piće... Možda i kolač. Jela smo izgleda više puta prešli. :razz:
Piće kao alkoholno piće? :per:

Za kolace nemam pojma, ne jedem to, valjda Evropa i Mimoza... :zoka:
kuglanje_ze
Posts: 1278
Joined: 17/02/2020 11:29

#53725 Re: Zeničani

Post by kuglanje_ze »

Crni cvijet wrote: 26/08/2021 20:10
_BataZiv_0809 wrote: 26/08/2021 20:05

Amen to that :thumbup:
Evo recimo gdje izaći na piće... Možda i kolač. Jela smo izgleda više puta prešli. :razz:
Ima na Grbavici i Hrasnom nekoliko jako dobrih kafića i slastičarni.
Post Reply