Docekasmo Fortine sto je preko Covaxa narucio.
Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
-
Patton44
- Posts: 2495
- Joined: 26/11/2019 19:14
#50251 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
-
foxlife
- Posts: 9274
- Joined: 17/02/2021 20:34
#50252 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
A inace nasa stranka nabavlja vakcine?
-
Patton44
- Posts: 2495
- Joined: 26/11/2019 19:14
-
foxlife
- Posts: 9274
- Joined: 17/02/2021 20:34
- drug_profi
- Posts: 65403
- Joined: 16/07/2012 16:00
#50255 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
A eto objektivno cemo vagat Fortina obecanja, za cija ispunjenja objektivno nije bilo mogucnosti.
Ali necemo uopste pominjati sta su sve obecavali ovi tvoji, jel tako tenkista?
Ali necemo uopste pominjati sta su sve obecavali ovi tvoji, jel tako tenkista?
-
Patton44
- Posts: 2495
- Joined: 26/11/2019 19:14
#50256 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
-
foxlife
- Posts: 9274
- Joined: 17/02/2021 20:34
#50257 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
-
Patton44
- Posts: 2495
- Joined: 26/11/2019 19:14
-
MUNAFIK
- Posts: 5261
- Joined: 23/03/2004 00:04
#50259 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Jel to i ovdje ovi SDA botovi prozivaju Fortu za vakcine.
Pa imate li vi imalo stida?
Nema spasa muslimanima ovdje sve dok se lazima i kriminalom sluze zapamtite to SDA BOTOVI!!!
Pa imate li vi imalo stida?
Nema spasa muslimanima ovdje sve dok se lazima i kriminalom sluze zapamtite to SDA BOTOVI!!!
-
Hakiz
- Posts: 48385
- Joined: 30/07/2015 20:01
#50260 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Ja ga prozivam zato što u kantonu slabo ili nikako pokretni pacijenti ne mogu doći do doktora, a pogotovo ako su covid pozitivni do covid ambulante, jer ne postoji medicinski prevoz. Ako prevoz SDA nije imala, što ga ova vlada i kantonalni ministar zdravstva ne naprave. Što hitna na telefon kaže kada ih neko nazove šta mi imamo s tim i to poslije prvog pitanja koje glasi "koliko je pacijentu godina".
Fortina vlada je nastavila SDA doktrinu u kantonu po kojoj stare i nemoćne treba zanemariti, neka umru.
SDA je to napravila, Fortina vlada nije promijenila nego nastavila isto.
-
izvrsni direktor
- Posts: 14707
- Joined: 20/12/2018 16:11
- Vozim: Premium
#50261 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Evo sad ce fadil, cim formira novu komisiju. Ovu prvu sto je formirao, nece kazu da se igraju drzave pa nisu nista uradili. Al nije bitno..
Vlada FBiH formira novo tijelo za nabavku vakcina nakon posljednjeg fijaska
Da smo mi htjeli glumit’ državu mi bi je (vakcinu, op. aut.) nabavili u decembru, ali nije bitno.”
-
Login7777
- Posts: 1722
- Joined: 30/12/2020 11:28
#50262 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Mogu pokušat sa kakvom FB peticijom, možda oni konačno pročitaju fortinu biografiju pa dođu vakcine i ukine pandemiju.
-
MUNAFIK
- Posts: 5261
- Joined: 23/03/2004 00:04
#50263 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Ja bih rekao da je Fortina vlada krenula da mjenja i vidim da mjenja.Hakiz wrote: ↑25/03/2021 14:16Ja ga prozivam zato što u kantonu slabo ili nikako pokretni pacijenti ne mogu doći do doktora, a pogotovo ako su covid pozitivni do covid ambulante, jer ne postoji medicinski prevoz. Ako prevoz SDA nije imala, što ga ova vlada i kantonalni ministar zdravstva ne naprave. Što hitna na telefon kaže kada ih neko nazove šta mi imamo s tim i to poslije prvog pitanja koje glasi "koliko je pacijentu godina".
Fortina vlada je nastavila SDA doktrinu u kantonu po kojoj stare i nemoćne treba zanemariti, neka umru.
SDA je to napravila, Fortina vlada nije promijenila nego nastavila isto.
Pa ne mozes doci u svoju kucu i odmah promjenit stvari kod zene i djece, a ocekujes da u krizi, u jednom sistemu javašluka i nerada prepunog uhljeba zasticenih ko da su zlatne mecke, neko za 2 mjeseca promjeni stvari koje se 30 godina guraju pod tepih... Budi realan
-
Hakiz
- Posts: 48385
- Joined: 30/07/2015 20:01
#50264 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Ovo šta sam rekao se može promijeniti za minut. Mora. Direktor hitne otkaz. Pvo za hitnu već odavno se govori, nije od juče i nije da ne znaju. Prevoz isto. A zdtavlje, pristup ljekaroma je sada prioritet nad svime.
Imaali su nekoliko mjeseci da rade na promjeni famoznog "puta pacijenta" i da vide šta ne valja i to poprave.
Tek prije neki dan ukinuli potrebu da covid pacojent mora imati knjižicu. To je trebalo uraditi dan nakon imenovanja vlade.
Što ne ukinu uputnice, pozitivan test znači da čovjeka vodi covid ambulanta do kraja, a ne da treba zvati svog ljekara za uputnicu svaki put kada treba pregled, snimanje, kontrolni pregled...
Nema opravdanja.
Imaali su nekoliko mjeseci da rade na promjeni famoznog "puta pacijenta" i da vide šta ne valja i to poprave.
Tek prije neki dan ukinuli potrebu da covid pacojent mora imati knjižicu. To je trebalo uraditi dan nakon imenovanja vlade.
Što ne ukinu uputnice, pozitivan test znači da čovjeka vodi covid ambulanta do kraja, a ne da treba zvati svog ljekara za uputnicu svaki put kada treba pregled, snimanje, kontrolni pregled...
Nema opravdanja.
-
MUNAFIK
- Posts: 5261
- Joined: 23/03/2004 00:04
#50265 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
ja ti kazem da ima promjene, a isto tako sam licno se 100 puta uvjerio u tromost i sporost naseg aparata punog neradnika. Kako ce nastaviti vidjet cemo.Hakiz wrote: ↑25/03/2021 14:33 Ovo šta sam rekao se može promijeniti za minut. Mora. Direktor hitne otkaz. Pvo za hitnu već odavno se govori, nije od juče i nije da ne znaju. Prevoz isto. A zdtavlje, pristup ljekaroma je sada prioritet nad svime.
Imaali su nekoliko mjeseci da rade na promjeni famoznog "puta pacijenta" i da vide šta ne valja i to poprave.
Tek prije neki dan ukinuli potrebu da covid pacojent mora imati knjižicu. To je trebalo uraditi dan nakon imenovanja vlade.
Što ne ukinu uputnice, pozitivan test znači da čovjeka vodi covid ambulanta do kraja, a ne da treba zvati svog ljekara za uputnicu svaki put kada treba pregled, snimanje, kontrolni pregled...
Nema opravdanja.
-
Hakiz
- Posts: 48385
- Joined: 30/07/2015 20:01
#50266 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Meni svejedno sada, moji umrli zbog nedolaska ni hitne ni drugih.MUNAFIK wrote: ↑25/03/2021 14:40ja ti kazem da ima promjene, a isto tako sam licno se 100 puta uvjerio u tromost i sporost naseg aparata punog neradnika. Kako ce nastaviti vidjet cemo.Hakiz wrote: ↑25/03/2021 14:33 Ovo šta sam rekao se može promijeniti za minut. Mora. Direktor hitne otkaz. Pvo za hitnu već odavno se govori, nije od juče i nije da ne znaju. Prevoz isto. A zdtavlje, pristup ljekaroma je sada prioritet nad svime.
Imaali su nekoliko mjeseci da rade na promjeni famoznog "puta pacijenta" i da vide šta ne valja i to poprave.
Tek prije neki dan ukinuli potrebu da covid pacojent mora imati knjižicu. To je trebalo uraditi dan nakon imenovanja vlade.
Što ne ukinu uputnice, pozitivan test znači da čovjeka vodi covid ambulanta do kraja, a ne da treba zvati svog ljekara za uputnicu svaki put kada treba pregled, snimanje, kontrolni pregled...
Nema opravdanja.
-
foxlife
- Posts: 9274
- Joined: 17/02/2021 20:34
#50267 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Ova kritika vec stoji samo sto ne moze to bas aha hakiz direktor hitne haj otkaz jer vjerovatno to treba dokazi tuzilac pa na sud predati da se dokaze neko krivicno djelo a ne da mu daju otkaz pa da mu kasnije placaju odstetu a i moraju ga jos vratiti na staro radno mjesto
Bolje temeljito cistiti
Bolje temeljito cistiti
- drug_profi
- Posts: 65403
- Joined: 16/07/2012 16:00
#50268 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Neke se stvari, naoko banalne, ne mogu promijeniti ad hoc, narocito jer je sve premrezeno i uvezano sa SDA kadrovima koji ce ti na svakom koraku udariti opstrukciju ili te pustiti da se nasuces na pravnu zavrzlamu.
-
Hakiz
- Posts: 48385
- Joined: 30/07/2015 20:01
#50269 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
OK, to su već tehnikalije. Jasno je na šta sam mislio.foxlife wrote: ↑25/03/2021 14:57 Ova kritika vec stoji samo sto ne moze to bas aha hakiz direktor hitne haj otkaz jer vjerovatno to treba dokazi tuzilac pa na sud predati da se dokaze neko krivicno djelo a ne da mu daju otkaz pa da mu kasnije placaju odstetu a i moraju ga jos vratiti na staro radno mjesto
Bolje temeljito cistiti
Last edited by Hakiz on 25/03/2021 16:48, edited 1 time in total.
-
foxlife
- Posts: 9274
- Joined: 17/02/2021 20:34
#50270 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
E to vec ne znam i ne mogu se petljati u to al sigurno to ne moze e ajmo od sutra cemo ovakoHakiz wrote: ↑25/03/2021 16:47OK, to su već tehnikalije. Vlada kantona može propisati hitnoj šta i kako mora raditi.foxlife wrote: ↑25/03/2021 14:57 Ova kritika vec stoji samo sto ne moze to bas aha hakiz direktor hitne haj otkaz jer vjerovatno to treba dokazi tuzilac pa na sud predati da se dokaze neko krivicno djelo a ne da mu daju otkaz pa da mu kasnije placaju odstetu a i moraju ga jos vratiti na staro radno mjesto
Bolje temeljito cistiti
-
Hakiz
- Posts: 48385
- Joined: 30/07/2015 20:01
#50271 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Mislim da ipak može. Ministar zdravlja kantona valjda ima neki uticaj. Ako vlada kantona može uvesti policijski sat to jeste derogirati državni ustav kada se radi o slobodi kretanja, zabraniti firmama da rade to jeste ukinuti ustavno pravo na rad itd, sigurno može narediti hitnoj da ne diskriminiše osobe na osnovu godina ili nečeg drugog, domovima zdravlja da obezbijede prevoz nepokretnih pacijenata itd. Možda ne može KCUSU jer je to federalna institucija, ali kantonalnim kao što su domovi zdravlja i hitna...foxlife wrote: ↑25/03/2021 16:48E to vec ne znam i ne mogu se petljati u to al sigurno to ne moze e ajmo od sutra cemo ovakoHakiz wrote: ↑25/03/2021 16:47OK, to su već tehnikalije. Vlada kantona može propisati hitnoj šta i kako mora raditi.foxlife wrote: ↑25/03/2021 14:57 Ova kritika vec stoji samo sto ne moze to bas aha hakiz direktor hitne haj otkaz jer vjerovatno to treba dokazi tuzilac pa na sud predati da se dokaze neko krivicno djelo a ne da mu daju otkaz pa da mu kasnije placaju odstetu a i moraju ga jos vratiti na staro radno mjesto
Bolje temeljito cistiti
-
foxlife
- Posts: 9274
- Joined: 17/02/2021 20:34
#50272 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Ne znam tako da necu tvrditi da li moze ili ne mozeHakiz wrote: ↑25/03/2021 16:55Mislim da ipak može. Ministar zdravlja kantona valjda ima neki uticaj. Ako vlada kantona može uvesti policijski sat to jeste derogirati državni ustav kada se radi o slobodi kretanja, zabraniti firmama da rade to jeste ukinuti ustavno pravo na rad itd, sigurno može narediti hitnoj da ne diskriminiše osobe na osnovu godina ili nečeg drugog, domovima zdravlja da obezbijede prevoz nepokretnih pacijenata itd. Možda ne može KCUSU jer je to federalna institucija, ali kantonalnim kao što su domovi zdravlja i hitna...
-
Hakiz
- Posts: 48385
- Joined: 30/07/2015 20:01
#50273 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Ako je cijena rada po zakonu velika smrtnost?foxlife wrote: ↑25/03/2021 17:34Ne znam tako da necu tvrditi da li moze ili ne mozeHakiz wrote: ↑25/03/2021 16:55Mislim da ipak može. Ministar zdravlja kantona valjda ima neki uticaj. Ako vlada kantona može uvesti policijski sat to jeste derogirati državni ustav kada se radi o slobodi kretanja, zabraniti firmama da rade to jeste ukinuti ustavno pravo na rad itd, sigurno može narediti hitnoj da ne diskriminiše osobe na osnovu godina ili nečeg drugog, domovima zdravlja da obezbijede prevoz nepokretnih pacijenata itd. Možda ne može KCUSU jer je to federalna institucija, ali kantonalnim kao što su domovi zdravlja i hitna...
-
foxlife
- Posts: 9274
- Joined: 17/02/2021 20:34
#50274 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Kazem ne znam tako da necu ni komentarisati to sto se tice odlukaHakiz wrote: ↑25/03/2021 17:41Ako je cijena rada po zakonu velika smrtnost?foxlife wrote: ↑25/03/2021 17:34Ne znam tako da necu tvrditi da li moze ili ne mozeHakiz wrote: ↑25/03/2021 16:55
Mislim da ipak može. Ministar zdravlja kantona valjda ima neki uticaj. Ako vlada kantona može uvesti policijski sat to jeste derogirati državni ustav kada se radi o slobodi kretanja, zabraniti firmama da rade to jeste ukinuti ustavno pravo na rad itd, sigurno može narediti hitnoj da ne diskriminiše osobe na osnovu godina ili nečeg drugog, domovima zdravlja da obezbijede prevoz nepokretnih pacijenata itd. Možda ne može KCUSU jer je to federalna institucija, ali kantonalnim kao što su domovi zdravlja i hitna...
Ako gledamo ovako logicki po cijenu zivota onda neka otvaraju te preglede na sredini raskrsnica
-
Hakiz
- Posts: 48385
- Joined: 30/07/2015 20:01
#50275 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Nema veze...
Last edited by Hakiz on 25/03/2021 18:17, edited 3 times in total.
