Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Locked
Patton44
Posts: 2495
Joined: 26/11/2019 19:14

#50251 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Patton44 »

nadezdakov wrote: 25/03/2021 09:58 Hoćemo li dočekati više ta cjepiva? :roll:
Docekasmo Fortine sto je preko Covaxa narucio.
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#50252 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by foxlife »

A inace nasa stranka nabavlja vakcine?
Patton44
Posts: 2495
Joined: 26/11/2019 19:14

#50253 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Patton44 »

foxlife wrote: 25/03/2021 12:09 A inace nasa stranka nabavlja vakcine?
Sta ja znam,Forto obeco da ce nabavit,i ukinut pandemiju do proljeca.
Ipak je on neko i nesto u stranci,pajel.
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#50254 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by foxlife »

Patton44 wrote: 25/03/2021 12:31
foxlife wrote: 25/03/2021 12:09 A inace nasa stranka nabavlja vakcine?
Sta ja znam,Forto obeco da ce nabavit,i ukinut pandemiju do proljeca.
Ipak je on neko i nesto u stranci,pajel.
Panije
Ako je obecao obecao je kao premijer a ne kao clan stranke
User avatar
drug_profi
Posts: 65402
Joined: 16/07/2012 16:00

#50255 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by drug_profi »

A eto objektivno cemo vagat Fortina obecanja, za cija ispunjenja objektivno nije bilo mogucnosti.
Ali necemo uopste pominjati sta su sve obecavali ovi tvoji, jel tako tenkista?
Patton44
Posts: 2495
Joined: 26/11/2019 19:14

#50256 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Patton44 »

foxlife wrote: 25/03/2021 12:33
Patton44 wrote: 25/03/2021 12:31
foxlife wrote: 25/03/2021 12:09 A inace nasa stranka nabavlja vakcine?
Sta ja znam,Forto obeco da ce nabavit,i ukinut pandemiju do proljeca.
Ipak je on neko i nesto u stranci,pajel.
Panije
Ako je obecao obecao je kao premijer a ne kao clan stranke
Domene je.
U pravu si,kakve on veze ima sa strankom koja ga postavi za premijera.
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#50257 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by foxlife »

Patton44 wrote: 25/03/2021 13:20
foxlife wrote: 25/03/2021 12:33
Patton44 wrote: 25/03/2021 12:31
Sta ja znam,Forto obeco da ce nabavit,i ukinut pandemiju do proljeca.
Ipak je on neko i nesto u stranci,pajel.
Panije
Ako je obecao obecao je kao premijer a ne kao clan stranke
Domene je.
U pravu si,kakve on veze ima sa strankom koja ga postavi za premijera.
Oni ga postave ili zajedno sa jos nekim strankama?
Patton44
Posts: 2495
Joined: 26/11/2019 19:14

#50258 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Patton44 »

foxlife wrote: 25/03/2021 13:24
Patton44 wrote: 25/03/2021 13:20
foxlife wrote: 25/03/2021 12:33

Panije
Ako je obecao obecao je kao premijer a ne kao clan stranke
Domene je.
U pravu si,kakve on veze ima sa strankom koja ga postavi za premijera.
Oni ga postave ili zajedno sa jos nekim strankama?
:run:
MUNAFIK
Posts: 5261
Joined: 23/03/2004 00:04

#50259 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by MUNAFIK »

Jel to i ovdje ovi SDA botovi prozivaju Fortu za vakcine.

Pa imate li vi imalo stida?

Nema spasa muslimanima ovdje sve dok se lazima i kriminalom sluze zapamtite to SDA BOTOVI!!!
Hakiz
Posts: 48385
Joined: 30/07/2015 20:01

#50260 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Hakiz »

MUNAFIK wrote: 25/03/2021 14:07 Jel to i ovdje ovi SDA botovi prozivaju Fortu za vakcine.

Pa imate li vi imalo stida?

Nema spasa muslimanima ovdje sve dok se lazima i kriminalom sluze zapamtite to SDA BOTOVI!!!
Ja ga prozivam zato što u kantonu slabo ili nikako pokretni pacijenti ne mogu doći do doktora, a pogotovo ako su covid pozitivni do covid ambulante, jer ne postoji medicinski prevoz. Ako prevoz SDA nije imala, što ga ova vlada i kantonalni ministar zdravstva ne naprave. Što hitna na telefon kaže kada ih neko nazove šta mi imamo s tim i to poslije prvog pitanja koje glasi "koliko je pacijentu godina".

Fortina vlada je nastavila SDA doktrinu u kantonu po kojoj stare i nemoćne treba zanemariti, neka umru.

SDA je to napravila, Fortina vlada nije promijenila nego nastavila isto.
izvrsni direktor
Posts: 14707
Joined: 20/12/2018 16:11
Vozim: Premium

#50261 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by izvrsni direktor »

nadezdakov wrote: 25/03/2021 09:58 Hoćemo li dočekati više ta cjepiva? :roll:
Evo sad ce fadil, cim formira novu komisiju. Ovu prvu sto je formirao, nece kazu da se igraju drzave pa nisu nista uradili. Al nije bitno..
Vlada FBiH formira novo tijelo za nabavku vakcina nakon posljednjeg fijaska
Da smo mi htjeli glumit’ državu mi bi je (vakcinu, op. aut.) nabavili u decembru, ali nije bitno.”
Login7777
Posts: 1722
Joined: 30/12/2020 11:28

#50262 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Login7777 »

Patton44 wrote: 25/03/2021 12:31
foxlife wrote: 25/03/2021 12:09 A inace nasa stranka nabavlja vakcine?
Sta ja znam,Forto obeco da ce nabavit,i ukinut pandemiju do proljeca.
Ipak je on neko i nesto u stranci,pajel.
Mogu pokušat sa kakvom FB peticijom, možda oni konačno pročitaju fortinu biografiju pa dođu vakcine i ukine pandemiju.
MUNAFIK
Posts: 5261
Joined: 23/03/2004 00:04

#50263 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by MUNAFIK »

Hakiz wrote: 25/03/2021 14:16
MUNAFIK wrote: 25/03/2021 14:07 Jel to i ovdje ovi SDA botovi prozivaju Fortu za vakcine.

Pa imate li vi imalo stida?

Nema spasa muslimanima ovdje sve dok se lazima i kriminalom sluze zapamtite to SDA BOTOVI!!!
Ja ga prozivam zato što u kantonu slabo ili nikako pokretni pacijenti ne mogu doći do doktora, a pogotovo ako su covid pozitivni do covid ambulante, jer ne postoji medicinski prevoz. Ako prevoz SDA nije imala, što ga ova vlada i kantonalni ministar zdravstva ne naprave. Što hitna na telefon kaže kada ih neko nazove šta mi imamo s tim i to poslije prvog pitanja koje glasi "koliko je pacijentu godina".

Fortina vlada je nastavila SDA doktrinu u kantonu po kojoj stare i nemoćne treba zanemariti, neka umru.

SDA je to napravila, Fortina vlada nije promijenila nego nastavila isto.
Ja bih rekao da je Fortina vlada krenula da mjenja i vidim da mjenja.

Pa ne mozes doci u svoju kucu i odmah promjenit stvari kod zene i djece, a ocekujes da u krizi, u jednom sistemu javašluka i nerada prepunog uhljeba zasticenih ko da su zlatne mecke, neko za 2 mjeseca promjeni stvari koje se 30 godina guraju pod tepih... Budi realan
Hakiz
Posts: 48385
Joined: 30/07/2015 20:01

#50264 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Hakiz »

Ovo šta sam rekao se može promijeniti za minut. Mora. Direktor hitne otkaz. Pvo za hitnu već odavno se govori, nije od juče i nije da ne znaju. Prevoz isto. A zdtavlje, pristup ljekaroma je sada prioritet nad svime.

Imaali su nekoliko mjeseci da rade na promjeni famoznog "puta pacijenta" i da vide šta ne valja i to poprave.

Tek prije neki dan ukinuli potrebu da covid pacojent mora imati knjižicu. To je trebalo uraditi dan nakon imenovanja vlade.

Što ne ukinu uputnice, pozitivan test znači da čovjeka vodi covid ambulanta do kraja, a ne da treba zvati svog ljekara za uputnicu svaki put kada treba pregled, snimanje, kontrolni pregled...

Nema opravdanja.
MUNAFIK
Posts: 5261
Joined: 23/03/2004 00:04

#50265 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by MUNAFIK »

Hakiz wrote: 25/03/2021 14:33 Ovo šta sam rekao se može promijeniti za minut. Mora. Direktor hitne otkaz. Pvo za hitnu već odavno se govori, nije od juče i nije da ne znaju. Prevoz isto. A zdtavlje, pristup ljekaroma je sada prioritet nad svime.

Imaali su nekoliko mjeseci da rade na promjeni famoznog "puta pacijenta" i da vide šta ne valja i to poprave.

Tek prije neki dan ukinuli potrebu da covid pacojent mora imati knjižicu. To je trebalo uraditi dan nakon imenovanja vlade.

Što ne ukinu uputnice, pozitivan test znači da čovjeka vodi covid ambulanta do kraja, a ne da treba zvati svog ljekara za uputnicu svaki put kada treba pregled, snimanje, kontrolni pregled...

Nema opravdanja.
ja ti kazem da ima promjene, a isto tako sam licno se 100 puta uvjerio u tromost i sporost naseg aparata punog neradnika. Kako ce nastaviti vidjet cemo.
Hakiz
Posts: 48385
Joined: 30/07/2015 20:01

#50266 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Hakiz »

MUNAFIK wrote: 25/03/2021 14:40
Hakiz wrote: 25/03/2021 14:33 Ovo šta sam rekao se može promijeniti za minut. Mora. Direktor hitne otkaz. Pvo za hitnu već odavno se govori, nije od juče i nije da ne znaju. Prevoz isto. A zdtavlje, pristup ljekaroma je sada prioritet nad svime.

Imaali su nekoliko mjeseci da rade na promjeni famoznog "puta pacijenta" i da vide šta ne valja i to poprave.

Tek prije neki dan ukinuli potrebu da covid pacojent mora imati knjižicu. To je trebalo uraditi dan nakon imenovanja vlade.

Što ne ukinu uputnice, pozitivan test znači da čovjeka vodi covid ambulanta do kraja, a ne da treba zvati svog ljekara za uputnicu svaki put kada treba pregled, snimanje, kontrolni pregled...

Nema opravdanja.
ja ti kazem da ima promjene, a isto tako sam licno se 100 puta uvjerio u tromost i sporost naseg aparata punog neradnika. Kako ce nastaviti vidjet cemo.
Meni svejedno sada, moji umrli zbog nedolaska ni hitne ni drugih.
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#50267 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by foxlife »

Ova kritika vec stoji samo sto ne moze to bas aha hakiz direktor hitne haj otkaz jer vjerovatno to treba dokazi tuzilac pa na sud predati da se dokaze neko krivicno djelo a ne da mu daju otkaz pa da mu kasnije placaju odstetu a i moraju ga jos vratiti na staro radno mjesto
Bolje temeljito cistiti
User avatar
drug_profi
Posts: 65402
Joined: 16/07/2012 16:00

#50268 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by drug_profi »

Neke se stvari, naoko banalne, ne mogu promijeniti ad hoc, narocito jer je sve premrezeno i uvezano sa SDA kadrovima koji ce ti na svakom koraku udariti opstrukciju ili te pustiti da se nasuces na pravnu zavrzlamu.
Hakiz
Posts: 48385
Joined: 30/07/2015 20:01

#50269 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Hakiz »

foxlife wrote: 25/03/2021 14:57 Ova kritika vec stoji samo sto ne moze to bas aha hakiz direktor hitne haj otkaz jer vjerovatno to treba dokazi tuzilac pa na sud predati da se dokaze neko krivicno djelo a ne da mu daju otkaz pa da mu kasnije placaju odstetu a i moraju ga jos vratiti na staro radno mjesto
Bolje temeljito cistiti
OK, to su već tehnikalije. Jasno je na šta sam mislio.
Last edited by Hakiz on 25/03/2021 16:48, edited 1 time in total.
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#50270 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by foxlife »

Hakiz wrote: 25/03/2021 16:47
foxlife wrote: 25/03/2021 14:57 Ova kritika vec stoji samo sto ne moze to bas aha hakiz direktor hitne haj otkaz jer vjerovatno to treba dokazi tuzilac pa na sud predati da se dokaze neko krivicno djelo a ne da mu daju otkaz pa da mu kasnije placaju odstetu a i moraju ga jos vratiti na staro radno mjesto
Bolje temeljito cistiti
OK, to su već tehnikalije. Vlada kantona može propisati hitnoj šta i kako mora raditi.
E to vec ne znam i ne mogu se petljati u to al sigurno to ne moze e ajmo od sutra cemo ovako
Hakiz
Posts: 48385
Joined: 30/07/2015 20:01

#50271 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Hakiz »

foxlife wrote: 25/03/2021 16:48
Hakiz wrote: 25/03/2021 16:47
foxlife wrote: 25/03/2021 14:57 Ova kritika vec stoji samo sto ne moze to bas aha hakiz direktor hitne haj otkaz jer vjerovatno to treba dokazi tuzilac pa na sud predati da se dokaze neko krivicno djelo a ne da mu daju otkaz pa da mu kasnije placaju odstetu a i moraju ga jos vratiti na staro radno mjesto
Bolje temeljito cistiti
OK, to su već tehnikalije. Vlada kantona može propisati hitnoj šta i kako mora raditi.
E to vec ne znam i ne mogu se petljati u to al sigurno to ne moze e ajmo od sutra cemo ovako
Mislim da ipak može. Ministar zdravlja kantona valjda ima neki uticaj. Ako vlada kantona može uvesti policijski sat to jeste derogirati državni ustav kada se radi o slobodi kretanja, zabraniti firmama da rade to jeste ukinuti ustavno pravo na rad itd, sigurno može narediti hitnoj da ne diskriminiše osobe na osnovu godina ili nečeg drugog, domovima zdravlja da obezbijede prevoz nepokretnih pacijenata itd. Možda ne može KCUSU jer je to federalna institucija, ali kantonalnim kao što su domovi zdravlja i hitna...
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#50272 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by foxlife »

Hakiz wrote: 25/03/2021 16:55
foxlife wrote: 25/03/2021 16:48
Hakiz wrote: 25/03/2021 16:47

OK, to su već tehnikalije. Vlada kantona može propisati hitnoj šta i kako mora raditi.
E to vec ne znam i ne mogu se petljati u to al sigurno to ne moze e ajmo od sutra cemo ovako
Mislim da ipak može. Ministar zdravlja kantona valjda ima neki uticaj. Ako vlada kantona može uvesti policijski sat to jeste derogirati državni ustav kada se radi o slobodi kretanja, zabraniti firmama da rade to jeste ukinuti ustavno pravo na rad itd, sigurno može narediti hitnoj da ne diskriminiše osobe na osnovu godina ili nečeg drugog, domovima zdravlja da obezbijede prevoz nepokretnih pacijenata itd. Možda ne može KCUSU jer je to federalna institucija, ali kantonalnim kao što su domovi zdravlja i hitna...
Ne znam tako da necu tvrditi da li moze ili ne moze
Hakiz
Posts: 48385
Joined: 30/07/2015 20:01

#50273 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Hakiz »

foxlife wrote: 25/03/2021 17:34
Hakiz wrote: 25/03/2021 16:55
foxlife wrote: 25/03/2021 16:48

E to vec ne znam i ne mogu se petljati u to al sigurno to ne moze e ajmo od sutra cemo ovako
Mislim da ipak može. Ministar zdravlja kantona valjda ima neki uticaj. Ako vlada kantona može uvesti policijski sat to jeste derogirati državni ustav kada se radi o slobodi kretanja, zabraniti firmama da rade to jeste ukinuti ustavno pravo na rad itd, sigurno može narediti hitnoj da ne diskriminiše osobe na osnovu godina ili nečeg drugog, domovima zdravlja da obezbijede prevoz nepokretnih pacijenata itd. Možda ne može KCUSU jer je to federalna institucija, ali kantonalnim kao što su domovi zdravlja i hitna...
Ne znam tako da necu tvrditi da li moze ili ne moze
Ako je cijena rada po zakonu velika smrtnost?
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#50274 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by foxlife »

Hakiz wrote: 25/03/2021 17:41
foxlife wrote: 25/03/2021 17:34
Hakiz wrote: 25/03/2021 16:55

Mislim da ipak može. Ministar zdravlja kantona valjda ima neki uticaj. Ako vlada kantona može uvesti policijski sat to jeste derogirati državni ustav kada se radi o slobodi kretanja, zabraniti firmama da rade to jeste ukinuti ustavno pravo na rad itd, sigurno može narediti hitnoj da ne diskriminiše osobe na osnovu godina ili nečeg drugog, domovima zdravlja da obezbijede prevoz nepokretnih pacijenata itd. Možda ne može KCUSU jer je to federalna institucija, ali kantonalnim kao što su domovi zdravlja i hitna...
Ne znam tako da necu tvrditi da li moze ili ne moze
Ako je cijena rada po zakonu velika smrtnost?
Kazem ne znam tako da necu ni komentarisati to sto se tice odluka
Ako gledamo ovako logicki po cijenu zivota onda neka otvaraju te preglede na sredini raskrsnica
Hakiz
Posts: 48385
Joined: 30/07/2015 20:01

#50275 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Hakiz »

Nema veze...
Last edited by Hakiz on 25/03/2021 18:17, edited 3 times in total.
Locked