Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Locked
izvrsni direktor
Posts: 14708
Joined: 20/12/2018 16:11
Vozim: Premium

#50226 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by izvrsni direktor »

the_stick wrote: 21/03/2021 17:38
izvrsni direktor wrote: 21/03/2021 13:57
the_stick wrote: 20/03/2021 21:15 Na svom fb nalogu, nacelnik Mandic najavljuje ‘digitalizaciju i transformaciju’ opcine. Clanak na stranici opcine, a na koji se nacelnik referira, izmedju ostalog kaze:



Glasao sam za Mandica, dobar je lik, ali jbt... u 2021. godini koristenje maila prodavati pod digitalizaciju?!?!

Naravno, nije Mandic kriv sto u 2021. godini sluzbenici pocinju koristiti email za posao, tu svi ‘aferimi’ idu prethodnicima... ali daj nam nemoj prodavati muda pod bubrege... i da, post je propracen lavinom poruka podrske sadrzaja ‘napokon’ i ‘bravo’... hm... ocito nam ipak moze prodavati muda pod bubrege...
Znaci tebi nisu problem oni koji to do sad nisu uveli, jer ocito na njih se ne 9svrces, vec je problem onaj koji to u 2021. uvodi? Valjda je mandic kriv stp to nije 2001 uveo, iako nije bio tu nikako...
Predavanje zahtjeva putem maila tebi nije digitalizacija u odnosu na stojanje u redu da bi predao isti zahtjev?
Stp se mene tice, to je ogroman napredak, i pikazatelj da da je napredak moguc kada dpdje normalan covjek da se time bavi.
Do 2021.godine sda-ovcima to nije palo na pamet da uvedu, i to govori koliko su zaostali i koliko ih briga za napredak i za gradjane.
Samo ovako banalan potez objasnjava svu razliku iz sda i ns.

Je li tebi ovo nije napredak?
Jesam rekao da nije napredak? Zar nisam rekao da je do prethodnika? Jedini je problem koristenje emaila nazivati digitalizacijom.

Ne znam zasto spominjes sda? Kritika ns-u je automatski podrska sda? Gluho bilo. Sda nas je i dovela u ovo blato u kojem se nalazimo zato sto je medju sljedbenicima bilo zabranjeno da ih kritikuju. Da ns ne bi postao sda, potrebno ih je konstantno korigovati i izmedju ostalog ‘call them on their bullshit’. A ovo je bullshit. Izvini, ali jeste. Digitalizacija danas znaci nesto drugo. Znaci da sistemi rade posao sluzbenika. Slati zahtjev mailom sluzbeniku na obradu jeste napredak, ali nije digitalizacija. Samo je promjena medija kojim saljes zahtjev sluzbeniku na obradu (mailom umjesto fizicki).
Pa dobro, je li po tebi dobra stvar sto je uvedeno da se zahtjevi mailom salju?
jel bi rekao da se konacno poceo mail koristiti? Poslije 20 godina kasnjenja, valjda se moze reci konacno je neko uveo?
Zasto ne pohvalis tako nesto? Je li nije za pohvalu sto je dosao neko ko zna sta je kompjuter i e-mail?
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#50227 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by foxlife »

Škobo Habu wrote: 21/03/2021 17:58
foxlife wrote: 21/03/2021 16:36
Nije sporno da ima vjerujem i takvih
A takvih ce uvijek biti na bilo kojoj strani
Ja sam clan ns samo zato sto konkretno rade neke stvari ne zato sto su idealni
Kad medju njima u stranci imas svakakvih tipa enisa onda ne treba da iznenadjuje da medju simpatizerima i glasacima ima istih i slicnih i da to rade iz sebi poznatih razloga
Šta je to konkretno?

Viriti iz guzice Jasminu Imamoviću i Kukiću u Tuzli, a u Mostaru furati priču kako ne želiš izdati vlastite birače nepriklanjući se niti jednom taboru?

Je l' to konkretno?
Ja sam u sarajevu i pratim sta u sarajevu rade
Iskreno ne znam sta u mostaru rade a posebno u tuzli jer su to kantonalni nivoi
Vi to znate bolje i ako ne zasluzuju onda ne glasajte za njih
the_stick
Posts: 1170
Joined: 16/02/2002 00:00

#50228 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by the_stick »

izvrsni direktor wrote: 21/03/2021 19:03
the_stick wrote: 21/03/2021 17:38
izvrsni direktor wrote: 21/03/2021 13:57

Znaci tebi nisu problem oni koji to do sad nisu uveli, jer ocito na njih se ne 9svrces, vec je problem onaj koji to u 2021. uvodi? Valjda je mandic kriv stp to nije 2001 uveo, iako nije bio tu nikako...
Predavanje zahtjeva putem maila tebi nije digitalizacija u odnosu na stojanje u redu da bi predao isti zahtjev?
Stp se mene tice, to je ogroman napredak, i pikazatelj da da je napredak moguc kada dpdje normalan covjek da se time bavi.
Do 2021.godine sda-ovcima to nije palo na pamet da uvedu, i to govori koliko su zaostali i koliko ih briga za napredak i za gradjane.
Samo ovako banalan potez objasnjava svu razliku iz sda i ns.

Je li tebi ovo nije napredak?
Jesam rekao da nije napredak? Zar nisam rekao da je do prethodnika? Jedini je problem koristenje emaila nazivati digitalizacijom.

Ne znam zasto spominjes sda? Kritika ns-u je automatski podrska sda? Gluho bilo. Sda nas je i dovela u ovo blato u kojem se nalazimo zato sto je medju sljedbenicima bilo zabranjeno da ih kritikuju. Da ns ne bi postao sda, potrebno ih je konstantno korigovati i izmedju ostalog ‘call them on their bullshit’. A ovo je bullshit. Izvini, ali jeste. Digitalizacija danas znaci nesto drugo. Znaci da sistemi rade posao sluzbenika. Slati zahtjev mailom sluzbeniku na obradu jeste napredak, ali nije digitalizacija. Samo je promjena medija kojim saljes zahtjev sluzbeniku na obradu (mailom umjesto fizicki).
Pa dobro, je li po tebi dobra stvar sto je uvedeno da se zahtjevi mailom salju?
jel bi rekao da se konacno poceo mail koristiti? Poslije 20 godina kasnjenja, valjda se moze reci konacno je neko uveo?
Zasto ne pohvalis tako nesto? Je li nije za pohvalu sto je dosao neko ko zna sta je kompjuter i e-mail?
Naravno da je pozitivno. Je li problem traziti da se stvari zovu svojim pravim imenom? Ili da se ne zovu pogresnim imenom? Politicari ce da politicare, a ja sebi uzimam za pravo da komentarisem kada nas zamajavaju. Mozda namjerno mozda slucajno, ovaj fb status govori da opcina radi nesto sto ne radi. Meni to smeta. S druge strane, nisam sklon da hvalim stvari koje mi se podrazumijevaju. Ali evo, ako treba, hvala Nacelniku sto nas je poceo izvlaciti iz pecinskog doba.
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#50229 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by foxlife »

the_stick wrote: 21/03/2021 19:10
izvrsni direktor wrote: 21/03/2021 19:03
the_stick wrote: 21/03/2021 17:38

Jesam rekao da nije napredak? Zar nisam rekao da je do prethodnika? Jedini je problem koristenje emaila nazivati digitalizacijom.

Ne znam zasto spominjes sda? Kritika ns-u je automatski podrska sda? Gluho bilo. Sda nas je i dovela u ovo blato u kojem se nalazimo zato sto je medju sljedbenicima bilo zabranjeno da ih kritikuju. Da ns ne bi postao sda, potrebno ih je konstantno korigovati i izmedju ostalog ‘call them on their bullshit’. A ovo je bullshit. Izvini, ali jeste. Digitalizacija danas znaci nesto drugo. Znaci da sistemi rade posao sluzbenika. Slati zahtjev mailom sluzbeniku na obradu jeste napredak, ali nije digitalizacija. Samo je promjena medija kojim saljes zahtjev sluzbeniku na obradu (mailom umjesto fizicki).
Pa dobro, je li po tebi dobra stvar sto je uvedeno da se zahtjevi mailom salju?
jel bi rekao da se konacno poceo mail koristiti? Poslije 20 godina kasnjenja, valjda se moze reci konacno je neko uveo?
Zasto ne pohvalis tako nesto? Je li nije za pohvalu sto je dosao neko ko zna sta je kompjuter i e-mail?
Naravno da je pozitivno. Je li problem traziti da se stvari zovu svojim pravim imenom? Ili da se ne zovu pogresnim imenom? Politicari ce da politicare, a ja sebi uzimam za pravo da komentarisem kada nas zamajavaju. Mozda namjerno mozda slucajno, ovaj fb status govori da opcina radi nesto sto ne radi. Meni to smeta. S druge strane, nisam sklon da hvalim stvari koje mi se podrazumijevaju. Ali evo, ako treba, hvala Nacelniku sto nas je poceo izvlaciti iz pecinskog doba.
Pa i odnosu na ranije moze se s pravom nazvati digitalizacijom
I dzaba opet ce to koristiti 10% ljudi ostali ce trcati na salter
izvrsni direktor
Posts: 14708
Joined: 20/12/2018 16:11
Vozim: Premium

#50230 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by izvrsni direktor »

the_stick wrote: 21/03/2021 19:10
izvrsni direktor wrote: 21/03/2021 19:03
the_stick wrote: 21/03/2021 17:38

Jesam rekao da nije napredak? Zar nisam rekao da je do prethodnika? Jedini je problem koristenje emaila nazivati digitalizacijom.

Ne znam zasto spominjes sda? Kritika ns-u je automatski podrska sda? Gluho bilo. Sda nas je i dovela u ovo blato u kojem se nalazimo zato sto je medju sljedbenicima bilo zabranjeno da ih kritikuju. Da ns ne bi postao sda, potrebno ih je konstantno korigovati i izmedju ostalog ‘call them on their bullshit’. A ovo je bullshit. Izvini, ali jeste. Digitalizacija danas znaci nesto drugo. Znaci da sistemi rade posao sluzbenika. Slati zahtjev mailom sluzbeniku na obradu jeste napredak, ali nije digitalizacija. Samo je promjena medija kojim saljes zahtjev sluzbeniku na obradu (mailom umjesto fizicki).
Pa dobro, je li po tebi dobra stvar sto je uvedeno da se zahtjevi mailom salju?
jel bi rekao da se konacno poceo mail koristiti? Poslije 20 godina kasnjenja, valjda se moze reci konacno je neko uveo?
Zasto ne pohvalis tako nesto? Je li nije za pohvalu sto je dosao neko ko zna sta je kompjuter i e-mail?
Naravno da je pozitivno. Je li problem traziti da se stvari zovu svojim pravim imenom? Ili da se ne zovu pogresnim imenom? Politicari ce da politicare, a ja sebi uzimam za pravo da komentarisem kada nas zamajavaju. Mozda namjerno mozda slucajno, ovaj fb status govori da opcina radi nesto sto ne radi. Meni to smeta. S druge strane, nisam sklon da hvalim stvari koje mi se podrazumijevaju. Ali evo, ako treba, hvala Nacelniku sto nas je poceo izvlaciti iz pecinskog doba.
I zasto ti smetaju onda oni koji kazu "konacno" i "bravo" kad se slazes sa njima?
Meni se vise cini da ti tesko pada pohvaliti nesto sto dolazi od cetvorke?
the_stick
Posts: 1170
Joined: 16/02/2002 00:00

#50231 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by the_stick »

izvrsni direktor wrote: 21/03/2021 19:16
the_stick wrote: 21/03/2021 19:10
izvrsni direktor wrote: 21/03/2021 19:03

Pa dobro, je li po tebi dobra stvar sto je uvedeno da se zahtjevi mailom salju?
jel bi rekao da se konacno poceo mail koristiti? Poslije 20 godina kasnjenja, valjda se moze reci konacno je neko uveo?
Zasto ne pohvalis tako nesto? Je li nije za pohvalu sto je dosao neko ko zna sta je kompjuter i e-mail?
Naravno da je pozitivno. Je li problem traziti da se stvari zovu svojim pravim imenom? Ili da se ne zovu pogresnim imenom? Politicari ce da politicare, a ja sebi uzimam za pravo da komentarisem kada nas zamajavaju. Mozda namjerno mozda slucajno, ovaj fb status govori da opcina radi nesto sto ne radi. Meni to smeta. S druge strane, nisam sklon da hvalim stvari koje mi se podrazumijevaju. Ali evo, ako treba, hvala Nacelniku sto nas je poceo izvlaciti iz pecinskog doba.
I zasto ti smetaju onda oni koji kazu "konacno" i "bravo" kad se slazes sa njima?
Meni se vise cini da ti tesko pada pohvaliti nesto sto dolazi od cetvorke?
A nisi upravu. Ne zelim ih hvaliti za banalnosti niti mi se svidja da ih se puse pod krila i da se izrazava nevidjeno zadovoljstvo za stvari koje se podrazumijevaju. To im salje poruku da cemo se zadovoljiti sitnicama, a necemo. Ja bar necu. Glasao sam za cetvorku i iz dubine duse zelim da uspiju i da nesto naprave, jer u njih su sve oci uprte. Ako ne uspiju, slijedi nam povratak sda kao posljedni ekser u sanduk beznadja.

Hajmo pohvale okrenuti na drugu temu. Vakcine. Ako vlada FBiH sljedece sedmice nabavi vakcine, a ja vise nisam siguran da li se usudim u to vjerovati, da li ces reci ‘bravo Fadile’?

Nabavka vakcina jeste bila u nadleznosti drzave, a Fadil nije htio da se igra drzave. Cekali su i zapadne vakcine, pa vidjeli da ne ide. Prosjecni sda glasac ce reci ‘bravo Fadile, napokon si napravio sto drzava nije’. Ja sam stava: ‘picka ti materina sad ih nabavljas? Sta si do sad cekao? Znate ko su vam partneri u drzavnoj vlasti i znate da je njima glavni cilj pokazati da drzava ne funkcionise. Morali ste predvidjeti takav razvoj situacije i nabaviti vakcine ranije.’ Siguran sam da se slazes sa mnom da Fadil nije za pohvalu ako sljedece sedmice dobijemo vakcine?

A kako se tvoje misljenje mijenja ako za 2-3 sedmice vlada KS nabavi vakcine? Hoces reci ‘bravo Forto, radis sto drugi nivoi nisu sposobni’? Ili ces reci ‘sta ste do sad cekali?’?
putokaz1
Posts: 12974
Joined: 31/05/2014 23:56

#50232 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by putokaz1 »

Ja kazem bravo opozicijo koja je dozvolila 2 mandata Fadilu Opancicu
izvrsni direktor
Posts: 14708
Joined: 20/12/2018 16:11
Vozim: Premium

#50233 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by izvrsni direktor »

the_stick wrote: 21/03/2021 19:45
izvrsni direktor wrote: 21/03/2021 19:16
the_stick wrote: 21/03/2021 19:10

Naravno da je pozitivno. Je li problem traziti da se stvari zovu svojim pravim imenom? Ili da se ne zovu pogresnim imenom? Politicari ce da politicare, a ja sebi uzimam za pravo da komentarisem kada nas zamajavaju. Mozda namjerno mozda slucajno, ovaj fb status govori da opcina radi nesto sto ne radi. Meni to smeta. S druge strane, nisam sklon da hvalim stvari koje mi se podrazumijevaju. Ali evo, ako treba, hvala Nacelniku sto nas je poceo izvlaciti iz pecinskog doba.
I zasto ti smetaju onda oni koji kazu "konacno" i "bravo" kad se slazes sa njima?
Meni se vise cini da ti tesko pada pohvaliti nesto sto dolazi od cetvorke?
A nisi upravu. Ne zelim ih hvaliti za banalnosti niti mi se svidja da ih se puse pod krila i da se izrazava nevidjeno zadovoljstvo za stvari koje se podrazumijevaju. To im salje poruku da cemo se zadovoljiti sitnicama, a necemo. Ja bar necu. Glasao sam za cetvorku i iz dubine duse zelim da uspiju i da nesto naprave, jer u njih su sve oci uprte. Ako ne uspiju, slijedi nam povratak sda kao posljedni ekser u sanduk beznadja.

Hajmo pohvale okrenuti na drugu temu. Vakcine. Ako vlada FBiH sljedece sedmice nabavi vakcine, a ja vise nisam siguran da li se usudim u to vjerovati, da li ces reci ‘bravo Fadile’?

Nabavka vakcina jeste bila u nadleznosti drzave, a Fadil nije htio da se igra drzave. Cekali su i zapadne vakcine, pa vidjeli da ne ide. Prosjecni sda glasac ce reci ‘bravo Fadile, napokon si napravio sto drzava nije’. Ja sam stava: ‘picka ti materina sad ih nabavljas? Sta si do sad cekao? Znate ko su vam partneri u drzavnoj vlasti i znate da je njima glavni cilj pokazati da drzava ne funkcionise. Morali ste predvidjeti takav razvoj situacije i nabaviti vakcine ranije.’ Siguran sam da se slazes sa mnom da Fadil nije za pohvalu ako sljedece sedmice dobijemo vakcine?

A kako se tvoje misljenje mijenja ako za 2-3 sedmice vlada KS nabavi vakcine? Hoces reci ‘bravo Forto, radis sto drugi nivoi nisu sposobni’? Ili ces reci ‘sta ste do sad cekali?’?
Za uvodjenje pisljivog e-mail je morala NS da dodje da bi to ucinila.
Daa su to sda dinosaurusi uveli, onda ne bih rekao bravo, vec bi rekao, cekali ste 20 godina govna kriminalna. I znas sta jos, i da im je naumpalo, raspisali bi neki tender "uvodjenje e-mail podnosenja zahtjeva" gdje bi neko podoban izvukao par hiljada.
Cekali smo 20 godina da dodje neko sposoban i to uvede. I bravo i hvala za tog sposobnog, zbog toga smo za njeg i glasali. Zar ne? Vec je pokazao da je bolji i da moze bolje od njih? Zar to vec nije bolje?
Za 4 godine ako e-mail bude jedino sto je napredak, onda ga poseri. Tad imas pravo kad kazes, to je nista. Ali sad ne reci super, to je nista vec sda-botovstina.

Forto je cestito od januara tu, a o vakcinama se prica jos iz vremena kad su sda kriminalci utaljivali pare od respiratora..kazu da jos nisu podijelili, morali se pritajiti
kluz franjo
Posts: 6362
Joined: 26/06/2009 01:37

#50234 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by kluz franjo »

the_stick wrote: 21/03/2021 19:45 A nisi upravu. Ne zelim ih hvaliti za banalnosti niti mi se svidja da ih se puse pod krila i da se izrazava nevidjeno zadovoljstvo za stvari koje se podrazumijevaju. To im salje poruku da cemo se zadovoljiti sitnicama, a necemo. Ja bar necu. Glasao sam za cetvorku i iz dubine duse zelim da uspiju i da nesto naprave, jer u njih su sve oci uprte. Ako ne uspiju, slijedi nam povratak sda kao posljedni ekser u sanduk beznadja.
I zato se trebaju potpuno bezrazložno popljuvati kada krenu nešto mijenjati i raditi? OK. Interesantan pristup...
the_stick wrote: 21/03/2021 19:45 Hajmo pohvale okrenuti na drugu temu. Vakcine. Ako vlada FBiH sljedece sedmice nabavi vakcine, a ja vise nisam siguran da li se usudim u to vjerovati, da li ces reci ‘bravo Fadile’?

Nabavka vakcina jeste bila u nadleznosti drzave, a Fadil nije htio da se igra drzave. Cekali su i zapadne vakcine, pa vidjeli da ne ide. Prosjecni sda glasac ce reci ‘bravo Fadile, napokon si napravio sto drzava nije’. Ja sam stava: ‘picka ti materina sad ih nabavljas? Sta si do sad cekao? Znate ko su vam partneri u drzavnoj vlasti i znate da je njima glavni cilj pokazati da drzava ne funkcionise. Morali ste predvidjeti takav razvoj situacije i nabaviti vakcine ranije.’ Siguran sam da se slazes sa mnom da Fadil nije za pohvalu ako sljedece sedmice dobijemo vakcine?

A kako se tvoje misljenje mijenja ako za 2-3 sedmice vlada KS nabavi vakcine? Hoces reci ‘bravo Forto, radis sto drugi nivoi nisu sposobni’? Ili ces reci ‘sta ste do sad cekali?’?
Ovaj dio je posebno interesantan...
Jedina banalnost je pokušaj bilo kakvog poređenja Vlade KS (tj. Forte) i Vlade FBiH (tj. Fadila) u kontekstu nabavke vakcina.
Ni u dužini mandata, ni u vremenu pripreme, a posebno ne u kapacitetu nadležnosti i mogućnosti su te stvari neuporedive.
Da su stvari obrnute, da je četvorka u Vlasti i na državnom, a i na federalnom nivou, a SDA i Fadil na kantonalnom, hebala bi se OPRAVDANO politička mayka onima koji su na višim nivoima. Nekom Forti i kompaniji, a ne Fadilu. I to je tako, jer drugačije ne može biti.

Izmišljati i fantazirati sa ciljem izjednačavanja odgovornosti je... najblaže rečeno... hmmm... "banalnost".
the_stick
Posts: 1170
Joined: 16/02/2002 00:00

#50235 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by the_stick »

kluz franjo wrote: 21/03/2021 20:22
the_stick wrote: 21/03/2021 19:45 A nisi upravu. Ne zelim ih hvaliti za banalnosti niti mi se svidja da ih se puse pod krila i da se izrazava nevidjeno zadovoljstvo za stvari koje se podrazumijevaju. To im salje poruku da cemo se zadovoljiti sitnicama, a necemo. Ja bar necu. Glasao sam za cetvorku i iz dubine duse zelim da uspiju i da nesto naprave, jer u njih su sve oci uprte. Ako ne uspiju, slijedi nam povratak sda kao posljedni ekser u sanduk beznadja.
I zato se trebaju potpuno bezrazložno popljuvati kada krenu nešto mijenjati i raditi? OK. Interesantan pristup...
the_stick wrote: 21/03/2021 19:45 Hajmo pohvale okrenuti na drugu temu. Vakcine. Ako vlada FBiH sljedece sedmice nabavi vakcine, a ja vise nisam siguran da li se usudim u to vjerovati, da li ces reci ‘bravo Fadile’?

Nabavka vakcina jeste bila u nadleznosti drzave, a Fadil nije htio da se igra drzave. Cekali su i zapadne vakcine, pa vidjeli da ne ide. Prosjecni sda glasac ce reci ‘bravo Fadile, napokon si napravio sto drzava nije’. Ja sam stava: ‘picka ti materina sad ih nabavljas? Sta si do sad cekao? Znate ko su vam partneri u drzavnoj vlasti i znate da je njima glavni cilj pokazati da drzava ne funkcionise. Morali ste predvidjeti takav razvoj situacije i nabaviti vakcine ranije.’ Siguran sam da se slazes sa mnom da Fadil nije za pohvalu ako sljedece sedmice dobijemo vakcine?

A kako se tvoje misljenje mijenja ako za 2-3 sedmice vlada KS nabavi vakcine? Hoces reci ‘bravo Forto, radis sto drugi nivoi nisu sposobni’? Ili ces reci ‘sta ste do sad cekali?’?
Ovaj dio je posebno interesantan...
Jedina banalnost je pokušaj bilo kakvog poređenja Vlade KS (tj. Forte) i Vlade FBiH (tj. Fadila) u kontekstu nabavke vakcina.
Ni u dužini mandata, ni u vremenu pripreme, a posebno ne u kapacitetu nadležnosti i mogućnosti su te stvari neuporedive.
Da su stvari obrnute, da je četvorka u Vlasti i na državnom, a i na federalnom nivou, a SDA i Fadil na kantonalnom, hebala bi se OPRAVDANO politička mayka onima koji su na višim nivoima. Nekom Forti i kompaniji, a ne Fadilu. I to je tako, jer drugačije ne može biti.

Izmišljati i fantazirati sa ciljem izjednačavanja odgovornosti je... najblaže rečeno... hmmm... "banalnost".
Hajmo zavrsiti ovdje. Uvodjenje emaila nije digitalizacija, niti transformacija, niti pocetak digitalizacije niti transformacije. Tacka. To sam rekao na pocetku, to govorim i sada. Ako zelis shvatiti, shvatit ces. Ako ne, sta ja mogu. Ako je pljuvanje zvati stvari pravim imenom, onda pljujem. Pljuvac sam i hejter. I posto se drznem reci nesto kontra ns, onda sam sigurno i sda bot. Logicno.

Vjeruj mi da biti stranacki ns bot nije nista plemenitije nego biti sda bot. Vazda kod ‘nasih’ i govno mirise, a kod ‘njihovih’ i parfem smrdi. A posto ti ne mozes otvoriti um da shvatis ni najmanju primjedbu, ne na ono sto nacelnik radi, nego na nacin na koji to prezentuje, ne mogu te dozivjeti nikako drugacije nego kao ns bota.

A sada budi pozdravljen.
the_stick
Posts: 1170
Joined: 16/02/2002 00:00

#50236 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by the_stick »

izvrsni direktor wrote: 21/03/2021 20:21
the_stick wrote: 21/03/2021 19:45
izvrsni direktor wrote: 21/03/2021 19:16
I zasto ti smetaju onda oni koji kazu "konacno" i "bravo" kad se slazes sa njima?
Meni se vise cini da ti tesko pada pohvaliti nesto sto dolazi od cetvorke?
A nisi upravu. Ne zelim ih hvaliti za banalnosti niti mi se svidja da ih se puse pod krila i da se izrazava nevidjeno zadovoljstvo za stvari koje se podrazumijevaju. To im salje poruku da cemo se zadovoljiti sitnicama, a necemo. Ja bar necu. Glasao sam za cetvorku i iz dubine duse zelim da uspiju i da nesto naprave, jer u njih su sve oci uprte. Ako ne uspiju, slijedi nam povratak sda kao posljedni ekser u sanduk beznadja.

Hajmo pohvale okrenuti na drugu temu. Vakcine. Ako vlada FBiH sljedece sedmice nabavi vakcine, a ja vise nisam siguran da li se usudim u to vjerovati, da li ces reci ‘bravo Fadile’?

Nabavka vakcina jeste bila u nadleznosti drzave, a Fadil nije htio da se igra drzave. Cekali su i zapadne vakcine, pa vidjeli da ne ide. Prosjecni sda glasac ce reci ‘bravo Fadile, napokon si napravio sto drzava nije’. Ja sam stava: ‘picka ti materina sad ih nabavljas? Sta si do sad cekao? Znate ko su vam partneri u drzavnoj vlasti i znate da je njima glavni cilj pokazati da drzava ne funkcionise. Morali ste predvidjeti takav razvoj situacije i nabaviti vakcine ranije.’ Siguran sam da se slazes sa mnom da Fadil nije za pohvalu ako sljedece sedmice dobijemo vakcine?

A kako se tvoje misljenje mijenja ako za 2-3 sedmice vlada KS nabavi vakcine? Hoces reci ‘bravo Forto, radis sto drugi nivoi nisu sposobni’? Ili ces reci ‘sta ste do sad cekali?’?
Za uvodjenje pisljivog e-mail je morala NS da dodje da bi to ucinila.
Daa su to sda dinosaurusi uveli, onda ne bih rekao bravo, vec bi rekao, cekali ste 20 godina govna kriminalna. I znas sta jos, i da im je naumpalo, raspisali bi neki tender "uvodjenje e-mail podnosenja zahtjeva" gdje bi neko podoban izvukao par hiljada.
Cekali smo 20 godina da dodje neko sposoban i to uvede. I bravo i hvala za tog sposobnog, zbog toga smo za njeg i glasali. Zar ne? Vec je pokazao da je bolji i da moze bolje od njih? Zar to vec nije bolje?
Za 4 godine ako e-mail bude jedino sto je napredak, onda ga poseri. Tad imas pravo kad kazes, to je nista. Ali sad ne reci super, to je nista vec sda-botovstina.

Forto je cestito od januara tu, a o vakcinama se prica jos iz vremena kad su sda kriminalci utaljivali pare od respiratora..kazu da jos nisu podijelili, morali se pritajiti
Ako cemo do kraja biti posteni, opcinom centar u zadnjih 20ak god najduze je upravljala jedna od stranaka cetvorke, zar ne?

Sda sigurno necu braniti. Oni su najodgovorniji za sranje i kaljuzu u kojoj se nalazimo mi kao drzava, entitet, kanton, grad. Ipak, krajnje je licemjerno pripisivati im svu odgovornost za stanje u opcini za koju se sdp hvali da je tradicionalno ‘njihova’. Ako se ne sjecas toga, sigurno ces se sjetiti baketovog likovanja prije cetiri godine? Hint: vrijednija od 10 drugih. :izet:
putokaz1
Posts: 12974
Joined: 31/05/2014 23:56

#50237 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by putokaz1 »

Pa i jest tada bila vrednija od 10,sad su to Ilijas i NG
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 10147
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#50238 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Bosanac sa dna kace »

Nije BH Telecom cvjecka...ali ipak uplacuju u Federalnu kasu, dali su pare prosle godine za lijecenje od korone, sad su izdvojili pare za vakcine, itd....itd...itd...
Ali zasto Mtel??? :?
Zasto se cetvroka ovako srozava?
Razdvojili tendere za mobilnu i fiksnu telefoniju da bi izbacili BH Telecom: Vlada Kantona Sarajevo prelazi na Mtel!
Razdvajanjem fiksne i mobilne telefonije Vlada KS je, u suštini, pogodovala banjalučkom Mtelu koji u Sarajevu nema razvijenu mrežu fiksne telefonije i ne bi bio konkurentan. Većinski vlasnik Mtela je Telekom Srbije koji je u vlasništvu - Vlade Srbije.
Premijer, ministri i službenici Vlade Kantona Sarajevo ubuduće će koristiti mobilnu telefoniju telefokom operatera Mtel a.d. Banja Luka čiji je većinski vlasnik Telekom Srbije, a koji je, opet, u većinskom vlasništvu države Srbije. Pojednostavljeno, budžetski novac Kantona Sarajevo bit će isplaćivan firmi čiji je većinski vlasnik Republika Srbija.
“Prihvata se Preporuka Komisije za ustupanje usluga u postupku javne nabavke usluga mobilne telefonije za potrebe Kantona Sarajevo u 2021. godini i ugovor za predmetnu nabavku dodjeljuje se najpovoljnijem ponuđaču “Mtel” a.d.”, piše u Odluci o izboru najpovoljnijeg ponuđača za usluge mobilne telefonije koja je donesena 11. marta ove godine.

Pogleda li se ovaj postupak javne nabavke izolovano i izvan političkog konteksta, Mtel je, uslovno rečeno, dao najpovoljniju ponudu. Njihova je ponuda bila 51.817 KM, dok je ponuda BH Telecoma iznosila 76.654 marke, s tim što je BH Telecom ponudio 1,8 miliona minuta, a Mtel 284 hiljade. Ali te činjenice nisu presudne za ovu priču.

Godinama je Vlada Kantona Sarajevo telekomonukacijske usluge nabavljala od BH Telecoma, preduzeća čiji je većinski vlasnik Federacija BiH. Ugovori su, uglavnom, dodjeljivani na osnovu “pregovaračkog postupka bez objave obavještenja”. U većini slučajeva fiksna i mobilna telefonija ugovorana je u okviru iste nabavke. No, u februaru ove godine Vlada Edina Forte odlučila se za drugačiji pristup. Opredjeljuju se za otvoreni postupak i razdvajaju tendere za fiksnu i mobilnu telefoniiju.

“Ugovorni organ može zaključiti Ugovor za predmetnu nabavku usluga mobilne telefonije za potrebe organa Kantona Sarajevo, a u okviru raspoloživih sredstava odobrenog budžeta, procijenjene vrijednosti 110.000,00 KM bez PDV-a”, navedeno je u tenderskoj dokumentaciji.

Razdvajanjem fiksne i mobilne telefonije Vlada KS je, u suštini, pogodovala banjalučkom Mtelu koji u Sarajevu nema razvijenu mrežu fiksne telefonije i ne bi bio konkurentan. Nakon što je to urađeno, Mtel je poslao svoju ponudu i izabran kao najpovoljniji ponuđač. Tako će ubuduće budžetski novac Kantona Sarajevo biti davan fimi čiji je vlasnik – susjedna Srbija.
Izvor: https://www.istraga.ba/razdvojili-tende ... i-na-mtel/
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83399
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#50239 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by _BataZiv_0809 »

Bosanac sa dna kace wrote: 24/03/2021 15:06 Nije BH Telecom cvjecka...ali ipak uplacuju u Federalnu kasu, dali su pare prosle godine za lijecenje od korone, sad su izdvojili pare za vakcine, itd....itd...itd...
Ali zasto Mtel??? :?
Zasto se cetvroka ovako srozava?
Jesi ti naivan druze.
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 10147
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#50240 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Bosanac sa dna kace »

_BataZiv_0809 wrote: 24/03/2021 15:16
Bosanac sa dna kace wrote: 24/03/2021 15:06 Nije BH Telecom cvjecka...ali ipak uplacuju u Federalnu kasu, dali su pare prosle godine za lijecenje od korone, sad su izdvojili pare za vakcine, itd....itd...itd...
Ali zasto Mtel??? :?
Zasto se cetvroka ovako srozava?
Jesi ti naivan druze.
? stoo?
pa kazem nisu cvjecka....od 4 zla oni su najamnje zlo...
kluz franjo
Posts: 6362
Joined: 26/06/2009 01:37

#50241 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by kluz franjo »

NeJma veze što su skuplji/lošiji, ali nije patriJotski ako
1. ne držiš konferencije u Budnjinim hotelima,
2. ne nabavljaš cijevi od Ćesira, a respiratore od Fikre,
3. ne držiš pare u PBS-u (a može i BBI)
4. ne koristiš mobilnu od BH Telekom.

Pa ja. Nisu buĐetske pare sapun, pa da se potroše...

PS: Već vidim kako lingo666 na forumu lijepi članak od Osmice da su kojim slučajem prihvatili skuplju ponudu BH Telecoma:
"SKANDAL: Četvorka budžetskim novcem planira uhljebljavanje u BH Telekomu!"
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83399
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#50242 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by _BataZiv_0809 »

Bosanac sa dna kace wrote: 24/03/2021 15:25
_BataZiv_0809 wrote: 24/03/2021 15:16
Bosanac sa dna kace wrote: 24/03/2021 15:06 Nije BH Telecom cvjecka...ali ipak uplacuju u Federalnu kasu, dali su pare prosle godine za lijecenje od korone, sad su izdvojili pare za vakcine, itd....itd...itd...
Ali zasto Mtel??? :?
Zasto se cetvroka ovako srozava?
Jesi ti naivan druze.
? stoo?
pa kazem nisu cvjecka....od 4 zla oni su najamnje zlo...
Ko kontrolise BHT? Vlada FBiH. Ista ona koja se "nije htjela igrat drzave".
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59303
Joined: 15/12/2008 16:53

#50243 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by ultima_palabra »

Pored kraha sa vakcinama, Sebije pred sudom, kupovine gradskih vijecnika, mi ovdje treba da pricamo o poslu od 50 hiljada. Hajte molim vas.
User avatar
kamberovica polje
Posts: 4101
Joined: 28/01/2012 11:38

#50244 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by kamberovica polje »

ultima_palabra wrote: 24/03/2021 19:49 Pored kraha sa vakcinama, Sebije pred sudom, kupovine gradskih vijecnika, mi ovdje treba da pricamo o poslu od 50 hiljada. Hajte molim vas.
Nijesam za SDA, ali vidi onih šta rOde...
Hakiz
Posts: 48386
Joined: 30/07/2015 20:01

#50245 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Hakiz »

Ovo šta je NS uradila Ivani Marić je degutantno. A na kraju i Bogićeviću.

Kantonalna vlada je nesposobna da organizuje zdravstveni sistem u kantonu. Nije njihova krivica veliki broj oboljelih, ali odbijanje hitne da dođe na teren, nepostojanje prevoza teško pokretnih pacijenata itd jeste njihova krivica.

Fakat su diletanti.
User avatar
thekupus
Posts: 7387
Joined: 25/06/2011 22:38

#50246 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by thekupus »

Hakiz wrote: 24/03/2021 23:47 Ovo šta je NS uradila Ivani Marić je degutantno. A na kraju i Bogićeviću.

Kantonalna vlada je nesposobna da organizuje zdravstveni sistem u kantonu. Nije njihova krivica veliki broj oboljelih, ali odbijanje hitne da dođe na teren, nepostojanje prevoza teško pokretnih pacijenata itd jeste njihova krivica.

Fakat su diletanti.
Šta je NS uradila Bogićeviću?
putokaz1
Posts: 12974
Joined: 31/05/2014 23:56

#50247 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by putokaz1 »

Kandidovala Enisu
User avatar
Osim_13
Posts: 2857
Joined: 06/11/2020 21:53

#50248 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Osim_13 »

kluz franjo wrote: 24/03/2021 16:50

PS: Već vidim kako lingo666 na forumu lijepi članak od Osmice da su kojim slučajem prihvatili skuplju ponudu BH Telecoma:
"SKANDAL: Četvorka budžetskim novcem planira uhljebljavanje u BH Telekomu!"
:lol: :lol: :lol: :lol:
Hakiz
Posts: 48386
Joined: 30/07/2015 20:01

#50249 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Hakiz »

thekupus wrote: 25/03/2021 02:09
Hakiz wrote: 24/03/2021 23:47 Ovo šta je NS uradila Ivani Marić je degutantno. A na kraju i Bogićeviću.

Kantonalna vlada je nesposobna da organizuje zdravstveni sistem u kantonu. Nije njihova krivica veliki broj oboljelih, ali odbijanje hitne da dođe na teren, nepostojanje prevoza teško pokretnih pacijenata itd jeste njihova krivica.

Fakat su diletanti.
Šta je NS uradila Bogićeviću?
Poslali čovjeka u avanturu i nisu ga zaštitili od ovoga šta su mu SDA-ovci uradili. A morali su biti spremni pa ili čovjeka zaštititi ili ga ne izlagati svemu.
nadezdakov
Posts: 252
Joined: 21/01/2021 21:20

#50250 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by nadezdakov »

Hoćemo li dočekati više ta cjepiva? :roll:
Locked