Pitamo Mehanicare ?
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39556
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#46526 Re: Pitamo Mehanicare ?
Nadoci ce
-
lavic
- Posts: 3589
- Joined: 14/04/2011 15:03
#46527 Re: Pitamo Mehanicare ?
Meni ATE i Textar radile dobar posao do sad tako da ne izmisljam toplu vodu. Kad mi treba odem u radnju i kupim a majstor ugradi, a nekad i sam ih stavim.preludezalude wrote: ↑26/04/2023 10:50 Ja neki dan zamijenio zadnje disk plocice, ugradjene Brembo. A sto cvile u pm. Prvih par pritisaka kocnice nista i onda pocnu. Ma nije malo. Za par dana idem na dalji put...ako ne "nadodju" za tih 2000 km ono se nece moci trpiti.
- emotivac
- Posts: 1612
- Joined: 01/03/2013 14:24
#46528 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ja sam skoro stavio TRW pločice (zadnje) na već postojeće diskove, ne znam koja je marka (mogu još jedne pločice poderat
) i ništa ne cvili, sve extra, prezadovoljan.
- kabal1337
- Posts: 13446
- Joined: 11/02/2012 21:08
#46529 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ma to vjerovatno nesto ne nalijeze ravno pa cvili.
Ja probao neke jeftine plocice sct, nisu cvilile.
Ja probao neke jeftine plocice sct, nisu cvilile.
-
profatr
- Posts: 508
- Joined: 23/07/2016 07:01
#46530 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ugradio sam nedavno trw pločice naprijed na postojeće diskove i nazad stavio trw diskove i pločice. Sve pet, ne cvili, dobro koči.
Puno zavisi o tome da mehaničar to korektno ugradi.
Puno zavisi o tome da mehaničar to korektno ugradi.
- konektovan
- Posts: 51431
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#46531 Re: Pitamo Mehanicare ?
Podigao rucnu, spustio...tocak zadnji ostao blokiran. Majstor ko fol "razradio" tj. podmazao....i pici, sve u dure..
Sad opet podigao rucnu, ista stvar...sreca kupio dobar čekić da se nadje...pa odblokirao,...
Sad opet podigao rucnu, ista stvar...sreca kupio dobar čekić da se nadje...pa odblokirao,...
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#46532 Re: Pitamo Mehanicare ?
najbolji alat ikad izmisljen...
- skrbavi-admin
- Posts: 7109
- Joined: 31/12/2021 17:16
- Location: Pakšobistan Wolfuckosia
#46534 Re: Pitamo Mehanicare ?
ÐokovićivaĆ
- kabal1337
- Posts: 13446
- Joined: 11/02/2012 21:08
#46535 Re: Pitamo Mehanicare ?
Koju dvostranu traku preporucujete za nosac ACC taga?
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
- kabal1337
- Posts: 13446
- Joined: 11/02/2012 21:08
#46537 Re: Pitamo Mehanicare ?
@EFD22 moze i tako, hvala ti 
-
Elubrylla
- Posts: 372
- Joined: 07/02/2010 15:12
#46539 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ja ne znam sta da radim vise sa autom. Passat 5+ 1.9 130ks, gubi snagu. U safe mode ide pa kad se ugasi/upali auto opet ide. Isla turbina na ciscenje, 2-3 mjeseca u redu auto pa poslije opet po starom. Onda isla turbina na reparaciju, isto tako 2-3 mjeseca u redu pa po starom. Zamjenjena vakum crijeva, promijenut protokomjer, ciscena usisna grana. Gonio razlicitim majstorima svi bi odmah turbo na reparaciju a lani repariran. Imam osjecaj da se ne da nikom cackat i hajmo odmah turbo na popravku. Evo ne znam vise sta da radim...
Last edited by Elubrylla on 27/04/2023 14:13, edited 1 time in total.
- skafiskafsnjak
- Posts: 32752
- Joined: 16/04/2011 18:46
#46540 Re: Pitamo Mehanicare ?
Odradis reparaciju i prodas odmah 
- kabal1337
- Posts: 13446
- Joined: 11/02/2012 21:08
#46541 Re: Pitamo Mehanicare ?
Pregledaj crijeva od intercoolera, provjeri n75 ventilElubrylla wrote: ↑27/04/2023 14:11 Ja ne znam sta da radim vise sa autom. Passat 5+ 1.9 130ks, gubi snagu. U safe mode ide pa kad se ugasi/upali auto opet ide. Isla turbina na ciscenje, 2-3 mjeseca u redu auto pa poslije opet po starom. Onda isla turbina na reparaciju, isto tako 2-3 mjeseca u redu pa po starom. Zamjenjena vakum crijeva, promijenut protokomjer, ciscena usisna grana. Gonio razlicitim majstorima svi bi odmah turbo na reparaciju a lani repariran. Imam osjecaj da se ne da nikom cackat i hajmo odmah turbo na popravku. Evo ne znam vise sta da radim...
- skrbavi-admin
- Posts: 7109
- Joined: 31/12/2021 17:16
- Location: Pakšobistan Wolfuckosia
#46542 Re: Pitamo Mehanicare ?
kad si vec bacio toliko para i izmijenjao sve a zao mi te jest.... ostalo ti je, a sve ukazuje na to da ti je pirburg ventil u klincu - pa imas te simptome koje baljezgaju ti vajni meancari.... jer ne otvara dovoljno polugu aktuatora geometrije sto auto detektuje kao overboost i baca ga u safe mode....Elubrylla wrote: ↑27/04/2023 14:11 Ja ne znam sta da radim vise sa autom. Passat 5+ 1.9 130ks, gubi snagu. U safe mode ide pa kad se ugasi/upali auto opet ide. Isla turbina na ciscenje, 2-3 mjeseca u redu auto pa poslije opet po starom. Onda isla turbina na reparaciju, isto tako 2-3 mjeseca u redu pa po starom. Zamjenjena vakum crijeva, promijenut protokomjer, ciscena usisna grana. Gonio razlicitim majstorima svi bi odmah turbo na reparaciju a lani repariran. Imam osjecaj da se ne da nikom cackat i hajmo odmah turbo na popravku. Evo ne znam vise sta da radim...
baci pare i na pirburg ventil - saće me ispravljat kaje se PIERBURG ventil ili senzor regulacije polozaja geometrije turba....

bude li to rjesenje dodjes 2 kile janjetine i 6 piva
provjeri MAP senzor takodjer
Last edited by skrbavi-admin on 27/04/2023 14:32, edited 1 time in total.
-
Elubrylla
- Posts: 372
- Joined: 07/02/2010 15:12
#46543 Re: Pitamo Mehanicare ?
Spajanjem laptopa su mi rekli da turbo prepunja. Nista, probat cu jos i to. Hvala na savjetu.
- skrbavi-admin
- Posts: 7109
- Joined: 31/12/2021 17:16
- Location: Pakšobistan Wolfuckosia
#46544 Re: Pitamo Mehanicare ?
a i ti si peglo svojevremeno za svoje kante sta i kako..... jesmo pogan narod u bozju mater.....
- kabal1337
- Posts: 13446
- Joined: 11/02/2012 21:08
#46545 Re: Pitamo Mehanicare ?
I to je N75 ventil, ne znam zasto ga zoves uporno Pierburg. Pierburg je jedna od firma koja ih proizvodi.
- basicm
- Posts: 11634
- Joined: 16/01/2012 21:38
#46546 Re: Pitamo Mehanicare ?
Taj pirburg se kod vw zove n75 kako sam shvatio. Dajte mu tacno ime jer ce ga majstori docekati na noz.
- skrbavi-admin
- Posts: 7109
- Joined: 31/12/2021 17:16
- Location: Pakšobistan Wolfuckosia
#46547 Re: Pitamo Mehanicare ?
uporan sam sta cu - svidja mi se ime pirburg.....
i kaje se jedna od fiRAMA
najgore je od svega sto oTAJ ventil obicno radi uvijek - nikad ne prestane 100% da radi - pa tako i ode pod radar svega.... imaju slike postirao sam kako je izgledao iznutra jedan kojeg sam masakriro.... zaHRDZO cElindar i klipitj.
Last edited by skrbavi-admin on 27/04/2023 14:41, edited 1 time in total.
- kabal1337
- Posts: 13446
- Joined: 11/02/2012 21:08
#46548 Re: Pitamo Mehanicare ?
Evo sad kad skontam, prekontrolisi ti i ta nova vakum crijeva. Da ko sta nije zamijenio kad je mijenjao jer idu na N75 i Dozer koji je na trurrrrrbini
@basicm onda to nije masjtor vec maistor monter.
i on sam moze zamijenit n75, utakni istakni vakum crijeva
@basicm onda to nije masjtor vec maistor monter.
i on sam moze zamijenit n75, utakni istakni vakum crijeva
- skafiskafsnjak
- Posts: 32752
- Joined: 16/04/2011 18:46
#46549 Re: Pitamo Mehanicare ?
Bola zajebavam se .... pa zivotu nisam uvalio nekome tako neshto.skrbavi-admin wrote: ↑27/04/2023 14:36a i ti si peglo svojevremeno za svoje kante sta i kako..... jesmo pogan narod u bozju mater.....![]()
Sve se vraca sve se placa ....
- skrbavi-admin
- Posts: 7109
- Joined: 31/12/2021 17:16
- Location: Pakšobistan Wolfuckosia
#46550 Re: Pitamo Mehanicare ?
onda se jebi nemoj me nerviratskafiskafsnjak wrote: ↑27/04/2023 14:47Bola zajebavam se .... pa zivotu nisam uvalio nekome tako neshto.skrbavi-admin wrote: ↑27/04/2023 14:36
a i ti si peglo svojevremeno za svoje kante sta i kako..... jesmo pogan narod u bozju mater.....![]()
Sve se vraca sve se placa ....
