Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#46526 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

Nadoci ce
lavic
Posts: 3589
Joined: 14/04/2011 15:03

#46527 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by lavic »

preludezalude wrote: 26/04/2023 10:50 Ja neki dan zamijenio zadnje disk plocice, ugradjene Brembo. A sto cvile u pm. Prvih par pritisaka kocnice nista i onda pocnu. Ma nije malo. Za par dana idem na dalji put...ako ne "nadodju" za tih 2000 km ono se nece moci trpiti.
Meni ATE i Textar radile dobar posao do sad tako da ne izmisljam toplu vodu. Kad mi treba odem u radnju i kupim a majstor ugradi, a nekad i sam ih stavim.
User avatar
emotivac
Posts: 1612
Joined: 01/03/2013 14:24

#46528 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by emotivac »

Ja sam skoro stavio TRW pločice (zadnje) na već postojeće diskove, ne znam koja je marka (mogu još jedne pločice poderat :D) i ništa ne cvili, sve extra, prezadovoljan.
User avatar
kabal1337
Posts: 13446
Joined: 11/02/2012 21:08

#46529 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

Ma to vjerovatno nesto ne nalijeze ravno pa cvili.
Ja probao neke jeftine plocice sct, nisu cvilile.
profatr
Posts: 508
Joined: 23/07/2016 07:01

#46530 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by profatr »

Ugradio sam nedavno trw pločice naprijed na postojeće diskove i nazad stavio trw diskove i pločice. Sve pet, ne cvili, dobro koči.
Puno zavisi o tome da mehaničar to korektno ugradi.
User avatar
konektovan
Posts: 51407
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#46531 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

Podigao rucnu, spustio...tocak zadnji ostao blokiran. Majstor ko fol "razradio" tj. podmazao....i pici, sve u dure..
Sad opet podigao rucnu, ista stvar...sreca kupio dobar čekić da se nadje...pa odblokirao,... :lol:
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#46532 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Evolution_IV »

:lol: :lol:

najbolji alat ikad izmisljen...
User avatar
drug_profi
Posts: 65416
Joined: 16/07/2012 16:00

#46533 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by drug_profi »

Ubjeđivač.
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 7105
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistan Wolfuckosia

#46534 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by skrbavi-admin »

ÐokovićivaĆ
User avatar
kabal1337
Posts: 13446
Joined: 11/02/2012 21:08

#46535 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

Koju dvostranu traku preporucujete za nosac ACC taga?
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#46536 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by ZoomZoomKiwi »

kabal1337 wrote: 27/04/2023 11:20 Koju dvostranu traku preporucujete za nosac ACC taga?
Bolje na INA pumpi kupi nosač zajedno sa onom 3M trakom, nije skupo, par KM-čića, a drži top. Ima i za novu i za staru verziju tag-a.
User avatar
kabal1337
Posts: 13446
Joined: 11/02/2012 21:08

#46537 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

@EFD22 moze i tako, hvala ti :thumbup:
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#46538 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by ZoomZoomKiwi »

No probljem :mrgreen:
Elubrylla
Posts: 370
Joined: 07/02/2010 15:12

#46539 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Elubrylla »

Ja ne znam sta da radim vise sa autom. Passat 5+ 1.9 130ks, gubi snagu. U safe mode ide pa kad se ugasi/upali auto opet ide. Isla turbina na ciscenje, 2-3 mjeseca u redu auto pa poslije opet po starom. Onda isla turbina na reparaciju, isto tako 2-3 mjeseca u redu pa po starom. Zamjenjena vakum crijeva, promijenut protokomjer, ciscena usisna grana. Gonio razlicitim majstorima svi bi odmah turbo na reparaciju a lani repariran. Imam osjecaj da se ne da nikom cackat i hajmo odmah turbo na popravku. Evo ne znam vise sta da radim...
Last edited by Elubrylla on 27/04/2023 14:13, edited 1 time in total.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 32751
Joined: 16/04/2011 18:46

#46540 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by skafiskafsnjak »

Odradis reparaciju i prodas odmah :run:
User avatar
kabal1337
Posts: 13446
Joined: 11/02/2012 21:08

#46541 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

Elubrylla wrote: 27/04/2023 14:11 Ja ne znam sta da radim vise sa autom. Passat 5+ 1.9 130ks, gubi snagu. U safe mode ide pa kad se ugasi/upali auto opet ide. Isla turbina na ciscenje, 2-3 mjeseca u redu auto pa poslije opet po starom. Onda isla turbina na reparaciju, isto tako 2-3 mjeseca u redu pa po starom. Zamjenjena vakum crijeva, promijenut protokomjer, ciscena usisna grana. Gonio razlicitim majstorima svi bi odmah turbo na reparaciju a lani repariran. Imam osjecaj da se ne da nikom cackat i hajmo odmah turbo na popravku. Evo ne znam vise sta da radim...
Pregledaj crijeva od intercoolera, provjeri n75 ventil
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 7105
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistan Wolfuckosia

#46542 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by skrbavi-admin »

Elubrylla wrote: 27/04/2023 14:11 Ja ne znam sta da radim vise sa autom. Passat 5+ 1.9 130ks, gubi snagu. U safe mode ide pa kad se ugasi/upali auto opet ide. Isla turbina na ciscenje, 2-3 mjeseca u redu auto pa poslije opet po starom. Onda isla turbina na reparaciju, isto tako 2-3 mjeseca u redu pa po starom. Zamjenjena vakum crijeva, promijenut protokomjer, ciscena usisna grana. Gonio razlicitim majstorima svi bi odmah turbo na reparaciju a lani repariran. Imam osjecaj da se ne da nikom cackat i hajmo odmah turbo na popravku. Evo ne znam vise sta da radim...
kad si vec bacio toliko para i izmijenjao sve a zao mi te jest.... ostalo ti je, a sve ukazuje na to da ti je pirburg ventil u klincu - pa imas te simptome koje baljezgaju ti vajni meancari.... jer ne otvara dovoljno polugu aktuatora geometrije sto auto detektuje kao overboost i baca ga u safe mode....

baci pare i na pirburg ventil - saće me ispravljat kaje se PIERBURG ventil ili senzor regulacije polozaja geometrije turba....

Image

bude li to rjesenje dodjes 2 kile janjetine i 6 piva

provjeri MAP senzor takodjer
Last edited by skrbavi-admin on 27/04/2023 14:32, edited 1 time in total.
Elubrylla
Posts: 370
Joined: 07/02/2010 15:12

#46543 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Elubrylla »

Spajanjem laptopa su mi rekli da turbo prepunja. Nista, probat cu jos i to. Hvala na savjetu.
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 7105
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistan Wolfuckosia

#46544 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by skrbavi-admin »

skafiskafsnjak wrote: 27/04/2023 14:13 Odradis reparaciju i prodas odmah :run:
a i ti si peglo svojevremeno za svoje kante sta i kako..... jesmo pogan narod u bozju mater..... :-)
User avatar
kabal1337
Posts: 13446
Joined: 11/02/2012 21:08

#46545 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

I to je N75 ventil, ne znam zasto ga zoves uporno Pierburg. Pierburg je jedna od firma koja ih proizvodi.
User avatar
basicm
Posts: 11634
Joined: 16/01/2012 21:38

#46546 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by basicm »

Taj pirburg se kod vw zove n75 kako sam shvatio. Dajte mu tacno ime jer ce ga majstori docekati na noz.
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 7105
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistan Wolfuckosia

#46547 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by skrbavi-admin »

kabal1337 wrote: 27/04/2023 14:36 I to je N75 ventil, ne znam zasto ga zoves uporno Pierburg. Pierburg je jedna od firma koja ih proizvodi.
uporan sam sta cu - svidja mi se ime pirburg..... :(
i kaje se jedna od fiRAMA :mrgreen:

najgore je od svega sto oTAJ ventil obicno radi uvijek - nikad ne prestane 100% da radi - pa tako i ode pod radar svega.... imaju slike postirao sam kako je izgledao iznutra jedan kojeg sam masakriro.... zaHRDZO cElindar i klipitj.
Last edited by skrbavi-admin on 27/04/2023 14:41, edited 1 time in total.
User avatar
kabal1337
Posts: 13446
Joined: 11/02/2012 21:08

#46548 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

Evo sad kad skontam, prekontrolisi ti i ta nova vakum crijeva. Da ko sta nije zamijenio kad je mijenjao jer idu na N75 i Dozer koji je na trurrrrrbini

@basicm onda to nije masjtor vec maistor monter.

i on sam moze zamijenit n75, utakni istakni vakum crijeva
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 32751
Joined: 16/04/2011 18:46

#46549 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by skafiskafsnjak »

skrbavi-admin wrote: 27/04/2023 14:36
skafiskafsnjak wrote: 27/04/2023 14:13 Odradis reparaciju i prodas odmah :run:
a i ti si peglo svojevremeno za svoje kante sta i kako..... jesmo pogan narod u bozju mater..... :-)
Bola zajebavam se .... pa zivotu nisam uvalio nekome tako neshto.

Sve se vraca sve se placa ....
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 7105
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistan Wolfuckosia

#46550 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by skrbavi-admin »

skafiskafsnjak wrote: 27/04/2023 14:47
skrbavi-admin wrote: 27/04/2023 14:36

a i ti si peglo svojevremeno za svoje kante sta i kako..... jesmo pogan narod u bozju mater..... :-)
Bola zajebavam se .... pa zivotu nisam uvalio nekome tako neshto.

Sve se vraca sve se placa ....
onda se jebi nemoj me nervirat :mrgreen:
Post Reply